Kukaččí vejce

Koupit

Známá kniha, ve které autor popisuje pravdivé události, které se mu staly, když neznámý útočník napadl velké servery v Berkley. Kniha připomíná detektivní román a je psána velmi čtivou formou. Popisuje honbu za neznámým kyberzločincem. Z recenzí : Detektivka počítačového věku, která okamžitě nadchne počítačovou generaci a překvapivě strhne i nás ostatní (Smithsonian). I ty, kteří nechápou rozdíl mezi bajtem a bagetou strhne Kukaččí vejce hned na první straně a uchvátí je jako nejlepší detektivka (Cosmopolitan). Mohla by to být sci-fi, kdyby to nebyl pravdivý příběh a mohl by to být špionážní román, kdyby se to skutečně nestalo (Willam Press, profesor na Harwardu)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23458/kukacci-vejce-26K-23458.jpg 4.541
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta

The Cuckoo's Egg (1990)

Kniha Kukaččí vejce

allyce
14.08.2018

Nechala jsem se zlákat anotací, mám ráda knihy o hackerech, ale tady jsem šlápla vedle. Má znalost wordu a excelu prostě nestačila. Kdybych otevřela knihu napsanou čínsky, byla bych na tom stejně (čínsky neumím:-)

Ronin Roujin
28.06.2013

parádní "detektivka" o sledování mazaného hackera putujícího zákoutími unixu

maaca
18.06.2011

Povinná četba pro všechny UNIXáky. Vtipný a napínavý příběh plný zajímavých informací o tom, jak to tehdy bylo.

pj

Pro mě jako "ajťáka" skutečně výborné a napínavé čtení. Knihu jsem zhltl jedním dechem a přímo jsem si vychutnával honbu na hackera.

hackeři

Autor knihy