Twinny Online Twinny komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Vždycky jsem se držela svých detektivek a thrillerů. Když jsem byla přesycena, prostě jsem přestala číst, abych se k tomu za pár měsíců vrátila. Ale řekla jsem si proč bych nemohla vyzkoušet něco nového. Dřív jsem měla ráda fantasy, ale na to jsem neměla náladu.
Romantické knihy nečtu, ale teď jsem měla náladu na nějakou tu romanťárnu. Ale ne tu od začátku do konce. Chtěla jsem příběh, kde hrdinové budou za lásku bojovat. A potom jsem tady narazila na Muffin a čaj. Láska na první pohled, tak tenhle příběh musím znát.
Přiznám se bez mučení - láska dvou kluků zažehla mou touhu okamžitě vběhnout do knihkupectví a číst a číst a číst.
Nádherný příběh. Celou dobu jsem si říkala "tak už?", a co že to Danielovi udělali?
Kytička a motýlek, motýlek a motýlek, nebo kytička a kytička? Love is love. I am sorry, I don't see the difference.

24.05.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Ještě u předposlední kapitoly jsem chtěla dát jen 3*. Jakoby si Chris řekl, "sakra, stránka 300 a oni ví kuloví. Ale jak je navést správným směrem. Hm, jo tohle, to by šlo." Ale poslední kapitola mě dostala.

19.05.2018 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Povinná četba obsahuje tituly, které popisují důležité události dějin lidstva. Ukazují, jak lidé ve své době mysleli a jednali. Tak jako Na západní frontě klid popisuje 1. světovou válku z pohledu vojáka, Petr a Lucie obsahuje pohled civilistů.
Bohužel mě ale tato kniha tak nudila, že jsem jen nedočkavě čekala na jejich konec.

17.05.2018 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Ty jsi Smrt? Tvrdíš, že nápověď je ve jméně? Potom se ten nejlepší z nejlepších nemůže jmenovat jinak...

14.05.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem ji četla v sedmé třídě. Nepamatovala jsem si ani ň. Dnes to bylo podruhé a upřímně nevím, co si mám myslet. Ano, něco jsem asi pochopila, ale nevidím v tom nic světového.

14.05.2018 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Čteno na doporučení. Trvalo mi asi tři týdny, než jsem ji přelouskala. Po asi dvou? letech si z ní moc nepamatuji, což asi mluví za vše.
Další knihy od autora si nechám v klidu ujít.

12.05.2018 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

No, tentokrát jen 4*. Nebyl to špatný díl, jenže tam nebylo to NĚCO, co mě u ostatních drželo a já se snažila číst pomalu, abych z toho něco měla.

SPOILER!!
Chyběl mi tam Garcia, ale o to nešlo. Taylorová mě štvala. Zajímavý byl obrácený průběh pátrání. Obyčejně se dostáváme od obětí k vrahovi, tady je tomu naopak.
Oceňuju (konečně) další podstatný díl Hunterovi minulosti.
KONEC SPOILERU

12.05.2018 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak jo. Tohle bylo ještě o třídu výš, než předchozí díly.

12.05.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla z jisté podvědomé povinnosti svému prapradědečkovi, který se z fronty nevrátil. A možná, že to pro něj bylo lepší.

18.04.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další výborný případ Hunera a Garcii. Příběh mě opět chytl a nepustil, ale musela jsem číst pomalu, abych mohla vše vstřebat.

08.04.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Příběh je každým dílem lepší, případy propracovanější a vrahové brutálnější. Postupně se dostáváme do Robertovi minulosti, která vypadá opravdu zajímavě.

02.04.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Do prvního dílu jsem se zamilovala, čekala přes měsíc na Popravčího. Hned, jak se opět dostal do knihkupectví, jsem pro něj běžela. A byla to teda jízda. Zítra navazuju Nočním lovcem, doufám, že mě kluci nezklamou.

26.03.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Byla jsem vtažena hned od první kapitoly. Oba detektivové si mě získali. Brzy si snad dám další díl.

11.02.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Do třetice všeho Nesbovského. Musím říct, že narozdíl od Netopýra (nuda) a Přízraku (pěkná blbost) toto dílko dosahuje průměru. Vlastně to zkazil ten konec. Už jsem chtěla nadšeně kliknout na čtyři hvězdy, ale ta čtvrtá se konce lekla a utekla. Pan Nesbo a Harry získali tři šance, což je víc než dost.

10.02.2018 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Ó, prvé setkání s opěvovanou sérií knih. A velká chyba. Místy jsem si myslela, že čtu o nějakém kříženci Supermana s bůhvíčím. Nicméně jsem pana Nesba a Harryho vzala na milost a přečetla si první díl.

10.02.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jedna velká nuda. Druhé setkání s Nesbem a Harrym.

10.02.2018 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Poutavě napsaná, ale když o ní přemýšlím, nedává moc smysl. Hlavní zápletka je trochu divná a ve dvou dějových linkách se ztrácím a moc navazující mi nepřijdou. Průměr.

04.06.2017 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné rozšíření světa Harryho Pottera. Myslím, že každý mudla, který má rád svět čar a kouzel, ocení, možnost přečíst si pohádky, na kterých kouzelníci vyrůstali.

12.04.2017 4 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Zápletka byla skvělá, pro mě originální. Ale nevěřila jsem hlavnímu hrdinovi a popisy okolí mě občas vytáčely. Konec byl celkem uvěřitelný.

28.02.2017 3 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Začátek byl průměrný - buď budu číst, nebo ne, bylo mi to jedno. Někdy jsem měla pocit, že se ukoušu nudou, někdy jsem příběh hltala očima. Z toho důvodu jsem četla dlouho a mám z celého příběhu rozporuplné pocity. Poslední část knihy byla přeslazená, přemrštěná, až zbytečná. Prostě průměr - ani dobře ani špatně. Pochybuji, že si za chvíli na něco z toho vzpomenu.

21.02.2017 3 z 5