twigxi twigxi komentáře u knih

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Miluju Sandru! Porad je to pohodova knizka, ale nebavila me tolik jako predchozi dil. Nektere pribehy mi prisly spis desive. Ja se proste nedokazu smat cizimu nestesti.

29.11.2022 2 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Stepanovi jsem fandila od zacatku do konce. Nekdo v komentarich zminil, ze mu to pripada nerealne, ze je toho spatneho v knize prilis a ze by se to takto nemohlo stat. Nesouhlasim. Bohuzel, i takove pribehy pise zivot a naopak bych chtela autorce vzdat hold za to, jak verohodne postavy vykreslila. Libi se mi, jak tento pribeh uchopila a jakou povahu Stepanovi prisoudila. Me se to takto moc libilo.

28.11.2022 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Strhujici, napinavy pribeh! Navic napsany krasnou cestinou, ktera na me pusobila, jako by autor psal v jine dobe. Toto je moje prvni setkani s autorem, ale rozhodne ne posledni.

28.11.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zklamani roku. Tak moc jsem se na knihu tesila, ale prijde mi, ze tentokrat uz autor opravdu jen vari z vody. Vubec mi to nepripadalo vtipne, do cteni jsem se musela nutit. A hlavne jsem nechapala, jak se ze sympaticke Marie, kterou jsem v predchozich dilech mela tak rada, stala takova protivna megera. Ne, vubec jsem se nemohla zacist. Nove postavy mi nesedely a uz vubec jsem nepochopila ty utrzky nejakych pribehu a sahodlouhe dopisy. Nuda, nuda, nuda!

21.11.2022 1 z 5

Tak silny a velky pribeh na tak malem rozsahu! Tady nebylo vubec nic navic. Naopak jsem si prala, aby kniha mela vice stranek. Krasny, dojemny - ale vubec ne kycovity pribeh. Tak verohodne vypraveny, ze se zda jako by byl opravdu ze zivota. Doporucuji!

21.11.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Uzasna kniha, ktera o tom, co je to svoboda. Ty barvite popisy prostredi a pocitu! Nemohla jsem se odtrhnout. Nutne potrebuju dalsi dil!

15.11.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Poprve v teto serii jsem z knihy celkem zklamana. Ze zacatku jsem se vubec nemohla zacist. Poradne se to rozjelo az daleko za polovinou, kdy se konecne objevuje Bergman. Pak to ale dostalo spad a poslednich asi 100 stranek jsem se nemohla odtrhnout.
Jinak je to za posledni dobu uz moje druha prectena kniha (po "Odbocce v lesich"), ktera popisuje Beskydy naprosto nerealne jako nejakou rozlehlou divocinu. Tady navic s popisem hor, jako nekde ve Vysokych Tatrach. Dost me to zklamalo a ubralo to u me na duveryhodnosti celeho pribehu a dovedlo k uvaze, nakolik verohodne popisuji prostredi ostatni knihy, jejichz prostredi mi neni tak duverne zname jako prave Beskydy.

11.11.2022 3 z 5

Mlha za zdí Mlha za zdí Ewald Murrer (p)

Nádhera!

02.11.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Dalsi desiva kniha o drogach. Tentokrat i z pohledu matky, coz se moc nevidi. Prolinani pohledu syna a matky bylo velice dobre vypracovane. Lubos i Eva maji potencial, bylo to napsano velice ctive.

27.10.2022 4 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Kniha je hodne podobna jako dokument, ale neco navic se tam najde. Desive cteni.

27.10.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na Bilou Vodu jsem se tesila. Moc se mi libily Zitkovske bohyne a cekala jsem, ze budu nadsena. To jsem byla, ale asi tak do pulky knizky.
Libi se mi, ze autorka zpracovava realna temata, ke kterym bych se jinak asi nedostala. Rada si u cteni dohledavam fakta a rozsiruju si obzory. Napsano je to po remeslne strance taky vyborne. Ale jak uz jsem psala, zhruba po polovine to zacinalo ztracet dech. Tech nahod a zazraku uz zacalo byt nejak moc a pusobily neverohodne.
Cela kniha na me bohuzel pusobi prekombinovane a zadny wow efekt, po jakem autorka asi touzila se u me nekonal.

25.10.2022 3 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Vubec nechapu v cem je kniha sokujici. Tedy, abyste mi rozumeli, ja to chapu, ale nerozumim tomu, ze to v dnesni dobe jeste muze nekoho sokovat. Tak zpet, tomu taky rozumim, protoze ziju v pruderni a super-korektni Americe. A mozna prave proto pro me byla kniha spis osvezujici.
Ano, autor otevira temata, ktera jsou provokativni. Ale clovek prece necte tento druh beletrie, aby se dokonale ztotoznil s autorem nebo hlavnim hrdinou. Jde o to, aby ctenar dostal podnety k zamysleni a mozna i trochu jiny uhel pohledu. Ja mam takove knihy proste rada.

04.10.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha mela celkem zajimavy napad, ktery byl ale realizovany opravdu zalostne. Rozuzleni jsem cekala jen z poloviny, takze na konci jsem byla prekvapena. Misty byla kniha i docela vtipna. Bohuzel, casto jsem ale mela pri cteni spis takovy ten trapny pocit (nevim, jak jinak to popsat, nez "cringe").
Zdlouhave detailni popisy romantickych scen si asi budou uzivat jen pubertaci, ja se nudila (A to jsem nedavno cetla Lenku Lanczovou a byla jsem z ni nadsena! Takze spis me nudila ta cringe forma). Kdyby kniha mela o 100 - 150 stranek tech popisu min, vubec by ji to neuskodilo.

30.09.2022 1 z 5

Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Bílá zvířata jsou velmi často hluchá Ivana Myšková

Nektere povidky jsou lepsi, vetsina nic moc. Nemuzu se zbavit dojmu, ze jsou psany tak nejak na silu, se snahou zaujmout a byt za kazdou cenu originalni. Souhlasim s komentarem od purie.
Nejvic se mi libila povidka Zivot s dlouhou cervenou niti, titulni povidka sice zaujala, ale necetla se mi moc dobre.

14.09.2022 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Zdanlive banalni pribeh, ktery ale neunavnym postupem vpred (v prvni casti se skace po letech, druha cast uz se odehrava jen v prubehu nekolik mesicu) odkryva vztahy v jedne rodine. Jak je dulezita komunikace a muzou vest neustale kompromisy a ustupky ke spokojenosti na obou stranach?
V postavach je jednoduche se najit, nebo se je snazit aspon pochopit, protoze nam nekoho pripominaji. Jsou vykresleny detailne a zadna neni cernobila. Chvili jsem fandila Risovi, chvili sympatizovala s Alici. Deti jsem si moc oblibila a jejich vztah me bavil a misty dojimal. Nakonec mi chybi uplne vsichni! Mam pocit, jako by to byli moji pribuzni, protoze jim nahlizime doslova do talire. Pripominalo mi to casosberne dokumenty pani Trestikove a vubec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Po posledni strance mi bylo opravdu lito, ze si je tak, jako aktery dokumentu, nemuzu aspon zkusit vyhledat na internetu a zjistit, jak se jim dari dal.

14.09.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Docela dobra oddechovka. Ne, ze by se u ni clovek vylozene bal, ale mela vybornou atmosferu a az na ten konec jsem si ji uzila.

07.09.2022 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Precteno do Ctenarske Vyzvy a byla jsem prekvapena, jak je misty drsna (uhorela kotatka z maminciny pohadky, smrt rodicu, kmotricka atd.). Pamatuju si, ze uz jako male mi ta knizka docela nahanela hruzu a uz asi vim proc. Broucka mi bylo casto hodne lito. Tolik vycitek. V dnesni dobe uz se takova "vychova" nenosi.
Moc se mi libil zastaraly jazyk a popisy prirody z pohledu broucku.

02.09.2022 2 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Mrazive cteni po tom, co zjistite, ze kniha je asi temer autobiograficka. Bohuzel, autorka asi nemela jinou inspiraci (nebo se potrebovala vypsat) a proto jsou vsechny jeji knihy jako pres kopirak.

02.09.2022 1 z 5

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Desive. K tomu neni co dodat. Poutave napsano. Ocenuji, ze se muzeme dozvedet tyto pribehy z prvni ruky. Narozdil od nejmenovane autorky, ktera pise knihy jen kopirovanim textu z internetu (a jeste s chybami).

29.08.2022 4 z 5

Delikatesy Delikatesy Jan Vodňanský

Nektere verse se mi libily, pobavily. Ten sexualni "humor" mi ale prijde jak z prvniho stupne zakladni skoly.

29.08.2022 1 z 5