Turante Turante komentáře u knih

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět výborný případ s Kim. Tentokrát se dozvíme mnoho z jejího osobního života. Jako vždy skvělá práce a už se těším na další díl.

21.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince všichni známe alespoň z vyprávění. Je to opravdu kouzelný příběh, který stojí za to.

12.09.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tenhle příběh stál za to. Donutí vás to k přemýšlení, co bych dělal/a, kdybych byla nesmrtelná, případně rovnou Smrtka? Spousta filozofických otázek, ale přitom vás děj rozhodně nenudí a hlavní hrdiny si zamilujete. A tak šup na druhý díl ;)

14.02.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět úžasný krimi příběh, mám Kim ráda čím dál víc.

11.07.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha se mi moc dobře četla, příběh se pěkně rozvíjel a místy jsem se i trochu bála. Ale úplně horor to nebyl. Každopádně další knihu od autorky si určitě přečtu.

01.08.2019 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Velice dobrá detektivka, bavila mě od začátku do konce a doufám, že brzy bude pokračování se stejnými detektivy.

05.04.2021 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Skvělé zakončení skvělé série o postapo světě. Clare i Dorrana si prostě zamilujete a ani v tomto díle se nic nemění. Od začátku má kniha spád, místy jsem měla husí kůži a držela jim palce, aby to dopadlo co nejlépe pro ně dva. Samozřejmě je tu pohádkový konec, což je prostě styl Darcy Coates, ale čte se to výborně a můžu jen doporučit.

17.02.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Četlo se to moc dobře, ale začala jsem pár dní po ruské invazi na Ukrajinu a vůbec mi nebylo z toho dobře. Tak snad neměl autor vizi, která se splní. Jinak můžu jen doporučit, miluju postapo :D

22.03.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Super atmosféra i popis hlavních postav. Líbilo se mi, že to nebyla jen jedna linka vyprávění, a romantická linka mi přišla naprosto vhodná a sedla do příběhu. Doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

19.02.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Opravdu krásný vánoční příběh, ve kterém se dočteme nejen o rodině, přátelství a lásce, ale i o těch méně příjemných věcech (rozvod, materialismus...). Četla jsem svým dětem (9 a 4 roky) před spaním a hlavně tu starší příběh nesmírně bavil a chtěla pokračovat pořád dál. Myslím, že paní Rowlingová opět napsala knihu, která se bude v mém čtecím pořadníku objevovat minimálně 1x do roka :) (stejně jako HP).

26.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tak tuhle knihu můžu z celého srdce doporučit! Konečně jedna z mála hrdinek, která se o sebe umí postarat a chlap ji nenutí se schovávat za něj. Navíc vztah obou hlavních postav je prostě super, Hawke je vtipný, drzý, ale zároveň ochotný mnohé riskovat a Poppy? Přestože jí je "jen" osmnáct má to v hlavě vcelku srovnané a pomalu, ale jistě jde za tím, co chce. Věřím, že nám nakladatelství udělá radost a další díl vyjde co nejdříve to půjde!

08.10.2021 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Pokračování Stmívání, přesto že někomu vadí, jak se Bella chovala, naprosto chápu její pocity, když přišla o smysl svého života. Mám moc ráda historii, která je v každém dílu vyprávěna a která dokresluje celkový příběh.

02.10.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Super pokračování, kdy se dozvíme více z minulosti Kim.

08.07.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Moc dobrá detektivka, hlavní postava mi byla hned sympatická, takže jsem hned vrhla na další díl.

08.07.2020 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha se mi líbí mnohem více než film, ale zejména protože, že v knize vidím Katniss do hlavy, jak přemýšlí, co ji napadá atd. Děj pěkně plyne a nemůžu se dočkat pokračování.

21.03.2016 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný romantický příběh s linkou odehrávající se v hluboké minulosti. Četlo se moc pěkně, více mě bavila část v minulosti, ale celkově to bylo moc hezké. Myslím, že pokud se někomu líbí Cizinka, s touhle knihou neprohloupí.

11.01.2023 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Zase velice čtivé, sice se motiv dost opakuje, ale zde byl konec vcelku překvapivý. Tak snad budou další díly stejně čtivé.

26.07.2022 4 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Opět úžasný příběh ze skvělého fantasy světy, plný napětí i akce. Moc se mi líbí, jak se vyvíjí vztah mezi Annou a Charliem, i ostatní vztahy ve smečce. Jak už byli zmíněno, chtěli by to díl, ve kterém se sejdou i s Mercy a budou řešit něco všichni dohromady. Každopádně já jsem spokojena a konec? Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

27.09.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Příběh má pomalejší rozjezd a chvíli trvá než se člověk rozkouká, ale pak to vcelku stojí za to. Hlavní hrdinka je sympatická a i proto si přečtu další díl. Jinak spíše průměrnější detektivka.

04.07.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Z pera autorky jsem zatím přečetla vše, co u nás vyšlo. Tento příběh je trochu něco jiného než předchozí série strašidelných domů, i když linka nadpřirozena tady je. Za mě je to spíš thriller než horor, ale čte se moc dobře. Začátek byl pomalejší, ale pak se to rozjelo a musela jsem číst a číst. Už se těším na další knihu, ať už strašidelných domů nebo této série.

14.03.2021 4 z 5