Nový měsíc

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55869/novy-mesic-em7-55869.jpg 3.64100

Stmívání (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

New Moon (2006)

Kniha Nový měsíc

Twinny

A sakra. Zatímco Stmívání celkem šlo, Nový měsíc byl na hraně čitelnosti. Nejvíc mě bavilo přátelství mezi Bellou a Jacobem. Paradoxně nejslabší linie této fantasy je - ano, je to tak - ono fantasy.
Možná je to tím, že jsem první díl četla nedávno, ale zde ta "láska" byla už vážně otravná. Dám si delší pauzu a někdy se zase do příběhu Edwarda a Belly ponořím.

nikiss76

Stejně jako první díl, tak i pokračování upíři ságy jsem přečetla v originále. Kniha je čtivá a jak už to i bývá, tak lepší než filmove zpracování.

silvia6227

Najprv som videla film a potom čítala knihu , ale pre zmenu je ten film lepší :D

Knihomolka113

Další z geniálních děl Stephanie Mayerove. Romantické dobrodružství do kterého se přidá nový člen této magické party. Krásné, romantické, napínavé a smutné. S Bellou jsem velice soucítila a společně s ní se mi rvalo srdce na kousky. Vážně smutné. Díky bohu za ten kouzelný konec který se za to všechno trápení vyplatil.

Fallen_angel

Názor? Ani se mi tu recenzi nechce psát je to ztráta času. Milovala jsem celou ságu Stmívání ale jako film. Jako kniha nestojí ani za starou belu. Nevím co jsem na tom viděla... Každopádně vím jedno- pokud se rozhodujete mezi filmem a knihou, tak se raději koukněte na film, protože ten aspoň za něco stojí...
2/5

janelka2

Jako u předchozího dílů, když jsem to četla poprvé, byla jsem naprosto uchvácena. Teď když jsem film už viděla tolikrát a přesně si pamatuji co kdy bude je zážitek menší. Ale ať si říká kdo chce co chce série je skvělá. Sakra chci bejt Bela aby se o mě prali dva dokonalý hezouni :-)

PhoebePollard

Můj asi nejméně oblíbený díl, což však v této skvělé sérii znamená jen, že byl zábavný jako každá druhá lepší fantasy. Bez Edwarda to prostě není ono, takže i když se ke knize pravidelně vracím, čtu vždycky jen začátek aa konec, kde moje oblíbená postava je. Kniha o upírech je prostě bez upírů trochu moc rozvláčná. Ale jinak skvělé.

LenkaGonn

Vím, že jsem tyto knihy milovala.

Zasvěcení
Zasvěcení