Trina1 Trina1 komentáře u knih

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Toto je stále moje nejoblíbenější série, ale několik posledních dílů už to není ono. Příběh byl rozvleklý, táhl se, děj neměl spád. Chybí mi více prostoru pro ostatní postavy - Peabodyovou a McNaba, Feeneyho, Mavis... Postrádám slovní přestřelky Evy a Summerseta a přestává mě bavit přílišná Roarkova dokonalost.
V sérii rozhodně budu pokračovat, ale teď už spíš jen z nostalgiie, než že bych ji hltala tak, jako dřív.

24.09.2023 3 z 5

Úžasnější za 2 týdny Úžasnější za 2 týdny Gabriela Peacock

Tak tato knížka mě zklamala. Ale ne proto, že by byla špatná. To určitě není. Ale proto, že jsem od ní čekala úplně něco jiného. Nechala jsem se zlákat anotací, kde je na prvním místě zmíněn přerušovaný půst a plán na dva týdny. O půstu si už sice nic číst nemusím, praktikuji ho spoustu let, ale snad jsem čekala nějaké nové tipy, názor někoho jiného, nový úhel pohledu nebo tak něco.
Půstu a stručnému dvoutýdennímu plánu je zde věnováno pouze pár stránek, zbytek jsou různé tipy na zdravější život a spousta receptů. Rady a recepty jsou sice velmi zajímavé a mnoho čtenářů je určitě ocení, ale já jsem toto nehledala, pro mě tedy kniha není přínosná.

23.09.2023

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Vůbec nevím, jestli mám v sérii pokračovat. Příběh tohoto prvního dílu byl takový poklidný až místy zdlouhavý, ale to by mi ani tak nevadilo, jako spíš to, že jsem se strašně dlouho ztrácela v postavách a celkově to bylo napsáno tak nějak rozházeně, neučesaně.

19.06.2021 3 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Tak já nevím.... Na jednu stranu se mi to četlo moc dobře (když pominu, že jsem si zpočátku musela zvyknout na vyprávění v přítomném čase) a protože jsem věděla, že se nejedná o sérii s Jane a Maurou a že to je duchařina, zklamaná jsem nebyla. Ale na stranu druhou byl ten příběh tak strašně divný (o konci ani nemluvě) a násoska Ava mi nebyla moc sympatická, tak dávám jen tři hvězdičky.

17.05.2021 3 z 5

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

(SPOILER) Já jsem tentokrát zklamaná. Snad poprvé jsem dala knize v této sérii jen dvě hvězdičky. Jednak to bylo zdlouhavé a za druhé - SPOILER!!! - ještě jsem snad nečetla knížku, ve které je vrahem osoba podezřívaná už v půlce. Žádné překvapení nakonec, žádný zvrat v ději, prostě nuda :-/

15.05.2021 2 z 5

Zapomenutý muž Zapomenutý muž Robert Crais

Tentokrát jsem zklamaná. Bylo to zdlouhavé, roztahané. Samozřejmě nemůže být každá kniha v sérii dokonalá (kromě knih Dominika Dána :-D), tak snad bude ta další lepší. Jen doufám, že ta série nemá klesající úroveň.

29.04.2021 3 z 5

Překvapuje mě, že má tato kniha tak vysoké hodnocení. Já jsem přečetla asi sedmdesát stran a stačilo. Jedna věc byla omílaná pořád dokola dokola dokola. Jako kolovrátek. A proto, že jsem ji nedočetla, nebudu hodnotit hvězdičkami. Jen k ní napíšu svůj skromný poznatek.
Za velmi geniální považuji autorův nápad rozpliznout na necelých 180 stran myšlenku, kterou naše lektorka jógy shrnula do pár vět, jenž zněly zhruba takto: "Co bylo, bylo. To nezměníme. Co se stane, to neovlivníme. Nemá smysl se tím stresovat. Žijte v přítomnosti a užívejte si ji." Takže o tom je vlastně celá knížka :-/

25.03.2021

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Já jsem touto knihou úplně okouzlená, nadšená a já nevím, co ještě - ani nejsem schopná to vyjádřit.
Poprvé (vlastně poprvé a naposled) jsem Kytici četla před lety na základní škole jako povinnou četbu. No a co je povinné, to mě neba. Takže jsem ji tehdy přečetla, zavřela, odložila, zapomněla.
A pak přijde tohle....:-D
Moc jsem si čtení užila a teď si vychutnávám to "příjemno", které někdy zůstává po přečtení :-)

13.02.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Jake byl někdy na ránu, ale kdo by mu to neodpustil? Bylo to skvělé! Byla to zatím nejlepší kniha tohoto žánru, jakou jsem kdy četla. Pohltilo mě to hned na začátku a než jsem se nadála, byl konec. A hlavně to mělo děj, což se o některých erotických knihách říct nedá.

26.06.2020 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tak já nevím. První polovina se mi moc líbila, ale v té druhé jsem se dost nudila. A těch postav... Pletla se mi jména a neustále jsem se v nich ztrácela. Pak už jsem ani nevěděla, jestli tenhle je upír a tamten vlkodlak, nebo naopak. No ještě tomu dám šanci a zkusím druhý díl a pak se uvidí, jestli půjde tato série k ledu nebo ne :-)

14.05.2020 3 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Kniha plná zajímavých receptů, ale i překlepů, divně poskládaných vět a otřesných zdrobnělin. Nicméně některé recepty určitě vyzkouším, jsou jednoduché a rychlé a přesně to mi vyhovuje :-)

23.02.2020 4 z 5

Štíhlost bez diet a šamanský půst Štíhlost bez diet a šamanský půst Lisa Biritz

Malá útlá knížka plná velkých myšlenek. Ale já jsem k ní musela dozrát. Napoprvé jsem ji nedočetla, měla jsem tehdy dojem, že je plná blábolů. Ale teď, po pár letech, to vidím úplně jinak. A hlavně - přerušovaný půst funguje!

10.02.2020 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Vůbec se mi nechce věřit, že toto je skutečný příběh. Frank měl téměř po celou dobu obrovské štěstí. Co štěstí. Z prdele kliku! A k tomu musel mít ještě kouzlo osobnosti a výbornou výřečnost. Nicméně nemůžu říct, že bych mu, jako někteří, fandila. Opravdu ne. Byl to s prominutím sráč a na to, co všechno spáchal, dostal podle mě velmi mírný trest. Každopádně kniha se četla moc dobře, žádná zdlouhavá místa v ní nebyla, bavilo mě to.

05.01.2020 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Nikdo se nemůže Gerri divit, že chtěla spáchat sebevraždu - s takovou rodinou, co měla :-/. Její matka manipulátorka mě neskutečně rozčilovala, ke konci mě taky dost štval otravný Ole, ale nejvíc mi vadila sama Gerri, jak si všechno nechala líbit.
Nicméně až na občasné překlepy se kniha se četla pěkně, děj odsýpal, skoro jsem se nemohla odtrhnout.

30.09.2019 4 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Knihy o cestování nevyhledávám, ale tato se mi líbila moc. Kluky obdivuju, protože já jsem srabík a na takovouhle cestu bych nikdy nevyjela. Knížka je krásná jak obsahově, tak na pohled, jediné, co mi vadilo, bylo drobounké písmo. Podotýkám, že na blízko vidím skvěle, ale tyhle blechy se fakt strašně špatně četly.

23.08.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Knížka mě zpočátku moc nebavila. Ale bylo mi doporučeno vydržet, a tak jsem vydržela. Nicméně děj byl až do konce knihy stále stejně zdlouhavý a rozplizlý. Čekala jsem, že aspoň konec to zachrání, ale žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo, bylo to celé strašně nudné. Nejdřív jsem si myslela, že dám šanci druhému dílu, ale asi od tohoto záměru upustím.

10.08.2019 3 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Věřím tomu, že milovníci malířského umění si tuto knížku užijí. Já milovník malířského umění nejsem ani zdaleka, proto mě většina knihy nebavila. Začátek se mi líbil, konec byl velmi překvapivý, ale bohužel to nezachránilo ten zdlouhavý zbytek příběhu. Ale musím přiznat, že ten konec mě docela rozhodil. Té dotyčné osoby mi bylo strašně líto.

07.08.2019 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kim Stoneová je mi nesympatická. Ke svému týmu se chová nepříjemně, každému tyká, ale ostatní jí musí vykat, výsadu tykání mají jen mimo pracovní dobu. Divné. Nevím, zda bych hodnotila jinak, kdybych četla i jiné díly, ale rozhodně to nehodlám zjišťovat.

25.07.2019 3 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

... aneb jak rozmazlená princeznička, rodiči nejspíš chovaná ve vatičce, dospěla a osamostatnila se.
Obdivuji Moniku za to, co dokázala, za to, že šla "s kůží na trh" a že se se svým problémem takto otevřela čtenářům. A myslím, že spolužákům, kteří jí kdysi dělali problémy, důkladně vytřela zrak :-)

25.05.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak jsem se opět přesvědčila o tom, že severské detektivky nejsou můj šálek kávy. Navíc jsem se ztrácela v obrovském množství postav, které se tam jen jednou mihly, čili byly zmiňované naprosto zbytečně. Dokonce jich pár mělo stejné příjmení. Docela španělská vesnice.
A ty, s prominutím, dementní dialogy. Hlavní postavy byly zřejmě mdlého rozumu, když se jim všechno muselo dvakrát opakovat.
Nicméně jinak se to četlo dobře, měla jsem přečteno za čtyři dny, ale neláká mě si od autora přečíst něco dalšího.

25.04.2019 4 z 5