Trijan Trijan komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tato fantasy kniha od české autorky mě mile překvapila. Jakmile jsem se pustil do čtení, ocitl jsem se ve světě tzv. sklenářů, kteří prohráli válku s lidmi z nížin a jsou vytlačeni na okrajové dno společnosti do špinavých ghett. V jednom takovém ghettu vyrůstá dívka jménem Ilan, která se musí od svého narození vydávat za chlapce, aby měla naději na lepší život. Příběh se pomalu odvíjí a postupně přidává na obrátkách :) Záhady, dobrodružství, boj o holý život, přátelství.
Po dočtení prvního dílů, Vám zůstane řada nezodpovězených otázek, tak vám nezbyde nic jiného, než sáhnout po druhém dílu knihy a ukojit svou zvědavost ;) Čtení zdar!

26.12.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Velmi zdařilé dílo ze světě fantasy. Doslova jsem knihu hltal :-) autorův osobitý styl psaní a popisování věcí, pocitů, dění, mě zaujal hned od samého začátku a řadím ho k mým oblíbencům. Jestli váháte nad tím, jestli si knihu Jméno větru přečíst, tak vám radím, neváhejte, rozhodně za to stojí.

06.11.2019 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Strach moudrého muže je stejně dobře napsaný, jako jeho pilotní díl Jméno větru. Plynule na něj navazuje a Kvothe dále vypraví o svém životě na univerzitě a dostává se i mimo něj :) Zmíním krásnou a zapomenutou říši Fae, do které ho osud zavál a o které si lidé myslí, že je jen pohádkou. Více prozrazovat nebudu :D Čtení zdar!

21.01.2020 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity. Příběh pěkně plynul a byly zde i zábavné pasáže, ale život hlavního hrdiny, který příběh vypráví, začala obklopovat smrt a já začal upadat do deprese a smutnil spolu s ním, protože vím moc dobře, jaké to je ztratit někoho velmi blízkého.

21.09.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ze začátku se mi Píseň krve nepozdávala, ale pak nastol zlomový bod, kdy se Vélin dostal do kláštera a začal procházet výcvikem. V tomto okamžiku mne kniha začala bavit a hltal jsem jednu stránku za druhou a pak jsem zjistil, že už jsem na konci i přes její obsáhlost. Tvrdý výcvik, přátelství, víra, válka, mor a tajemno, to vše se skrývá na stránkách této nezapomenutelné knihy.

24.01.2020 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Záhady mám prostě rád :-) a když jsou tajuplné se špetkou nadpřirozena, tím lépe. Vyšetřovateluv dům s jezerem a zelení uvnitř mne naprosto okouzlil, také bych si dovedl představit v něm žít. Dal bych plný počet hvězdiček, ale nemohu, protože asi v polovině jsem zjistil, kdo je záhadným vrahem a pak jsem si jen v duchu říkal, to není možný, že jim to stale ještě nedošlo.

17.09.2019 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Kniha Artemis Fowl je jedním slovem báječná. Propojení moderního světa se světem skřítků se velmi zdařilo. Ksrdci mi přirostla postava Klusáka a strážnice Myrty Krátké. V hlavě mi zní stále věta: " Blativý všechno zničí".

17.09.2019 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Ze začátku mi vadilo, že je kniha psaná "starou" češtinou, ale po začtení jsem to přestal vnímat, a knize jsem zcela propadl :) ...Kam může dohnat mladého muže slepá láska?.. někdy i do náruče katovského řemesla, z kterého už není cesty zpět.

21.01.2020 4 z 5

Polštář z trávy Polštář z trávy Sóseki Nacume

Tato kniha je plná zajímavých a hloubavých myšlenek. Díky ni se na svět dívám jinýma očima.

02.10.2019 4 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

poutavé čtení :-) kniha se četla sama. V karanténě jsem spolu s hlavními hrdiny procestoval s spoustu krásných měst a zemí a hnal se za stínem hraběte drákuli. Spojení historických faktů s fantazií autorky dalo knize druhý rozměr a to velmi oceňuji :-)

05.05.2020 4 z 5

Deníky Deníky Leonardo Da Vinci

+ zajímavé myšlenky, pohledy, postřehy, návody, životní zvraty

- zdá se mi, že je to jen pouhý, chatrný, výpis z Leonardových deníků

21.01.2020 3 z 5

Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Krumpáč a motyky – Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky Zbyněk Gilgalad Holub (p)

Kniha se mi velice líbila. Sleng skřídka Sifa mě doháněl k slzám, jak jsem se smál. Celkově zajímavé postavy a poutavý příběh.

14.09.2019 5 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Zajímavě napsaná kniha, střídají se v ní dva pohledy, mladého mága Nathaniela a džina vysoké úrovně Bartimaeuse. Příběh je napínavý a dobře promyšlený i s dávkou humoru, jak si mezi sebou jdou po krku a škádlí se :D ...Ke konci mi zůstalo pár nezodpovězených otázek, tak jsem rád, že má Amulet Samarkandu pokračování.

21.01.2020 4 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Paul Stewart

Uchvacující fantazijní svět, s napínavým příběhem, který je doplněn krásnými ilustracemi.

26.09.2019 5 z 5

Město nikdy nekončící noci Město nikdy nekončící noci Steven Lochran

Druhý díl Paladera by ještě poutavější než jeho první. Odkryl tajemný, mlhavý závoj nad zářícím městem Daheed, které pohltil černý vír. Začetl jsem se a nemol od knihy odtrhnout zrak. Doufám v další pokračování

24.09.2019 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Knihu Ve znamení štíra jsem dostal od své dobré kamarádky jako dárek. Chvíli mi ze začátku trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetl, ale potom si mě napínavý příběh Seana a urputné Kate Connollyové získal.

04.09.2019 4 z 5