Bouřlivák

Chlapec Snítek zažívá nová dobrodružství, tentokrát ve společnosti létajících pirátů! Snítek se shodou náhod a proti vůli svého otce, kapitána létajících pirátů Mračného vlka, ocitne na palubě Bouřliváka, který se vydává na nebezpečnou výpravu. Jejím úkolem je opatřit bleskofrax, zázračnou látku, která jediná může zachránit město Svatý Frax před blížící se záhubou, způsobenou piklemi chamtivého samozvance, arciakademika Vilnixe Pompolnia. Členové výpravy jen s obtížemi čelí útrapám namáhavé pouti zrádnými Soumračnými lesy a přes nelítostný Močál a Snítek už skoro nevěří, že se mu podaří vyváznout živ a zdráv… Druhou knihu ze slavných Kronik Světakraje opět přečtete jedním dechem. Sotva Snítek vyvázne z jedné zapeklité situace, už se řítí do dalšího nebezpečí. Jako vždy si však nakonec dokáže poradit! ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4483/kroniky-svetakraje-b.jpg 4.4111

Kroniky Světakraje 2.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta

Stormchaser

Kniha Bouřlivák

david9690
28.05.2020

Druhý díl ještě lepší! Fakt pecka. Tohle mě hrozně moc bavilo a přečetl jsem to za cca 2 dny. Perfektní příběh, napínavý, obsahující spousty kladných i záporných hrdinů a neuvěřitelných situací, ale přitom tak úžasně "dobrodružný" a nápaditý. A ty ilustrace - ach...prostě krása ! Také musím říct, že se autorovi fakt bezvadně podařilo zachytit různé typy a charaktery lidí a fungování společnosti. Už se velmi těším na další události Snítka a jeho nové pirátské party!

Trijan
26.09.2019

Uchvacující fantazijní svět, s napínavým příběhem, který je doplněn krásnými ilustracemi.

Bunburistka
16.02.2014

Skvělý fantazijní svět :) určitě se k této sérii jednou vrátím :)

Sisi11
31.03.2013

Příběhy mého mládí, ach jak ráda na toto mé první pohádkové fantasy vzpomínám. Nepopírám, že jsem se několikrát bála :))) byla jsem ještě malá. Ale kniha je to poutavá a velmi zajímavá, možná se do ní pustím ještě jednou, abych si připoměla tento krásný příběh.

bllere
17.01.2013

Četla sem ji když sem byla menší ale stále si pamatuji děj. Tato knížka se mi líbila.