Cesta za tajemný Hvozd

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl z prozatím pětidílné řady, napsané v nejlepší tradici žánru fantasy, líčí dobrodružné putování chlapce Snítka za tajemstvím svého osudu. Hrdina vyrůstal u lesních trollů, jednoho dne však musí prchnout před létajícími piráty a vydá se na dlouhou pouť Hvozdem, který leží uprostřed Světakraje obývaného nevídanými tvory a krvelačnými příšerami. Všude číhá nebezpečí, každý další Snítkův krok může být tím posledním… Kroniky Světakraje slaví úspěch u malých i velkých čtenářů po celém světě a potěší všechny, kteří si oblíbili Pána prstenů či Harryho Pottera. Svébytnou součástí příběhu jsou také ilustrace Chrise Riddella, které děj nejen ilustrují, ale i dále dotvářejí. Od 10 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4482/kroniky-svetakraje-c.jpg 4.4176
Série

Kroniky Světakraje 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Beyond The Deeepwoods, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Cesta za tajemný Hvozd

Přidat komentář
david9690
28.05.2020

Tahle série je vážně moc dobrá, je to sice anotováno v kategorii sci-fi pro děti a mládež, ale na přebalu knihy je psáno, že je vhodná pro děti od 10 do 100 let, takže i pro mě, ikdyž mi 10 už není dost dávno.
Bavilo mě to velmi, sice první díl byl takový rozjezdový (zvykací) a bylo tam spoustu různých postav a světů (možná až trošičku moc) ale člověk si na to brzy zvykne a pak v tom objeví to kouzlo. Je to extrémně čtivé, má to pointu a moc se mi líbí autorova fantazie - všechny postavy jsou velmi nápaditě vykreslené světy a místa v příběhu, které si tam vymyslel jsou fakt úžasné. A ty skěle ilustrace toto dílo opravdu posunují mílovými kroky k předním pozicím žánru. Za mě paráda

Ellis03
09.02.2020

Kniha byla moc fajn a těším se na další díl. Divím se, ze se sám autor ve všech těch zvláštních jménech tvorů rostlin a všeho neztratil. :)


MadisonS
20.11.2018

Pro mě absolutně nejlepší knihy. Četla jsem je jako dítě před těmi lety, kdy to u nás vyšlo a už tehdy jsem byla naprosto uchácena. Ten příběh je zpracován naprosto detailně. Ilustrace, které knihu doplňují, krásně dotváří celý příběh. A teď když jsem knihy četla jako dospělá, mám na ně jiný pohled. Dospělý člověk v tom vidí jiný význam, problémy se mohou zdát až skoro aktuální, akorát jsou aktéři podivuhodně pojmenováni. Rozhodně doporučuji.

Tarja666
19.11.2018

Knihu jsem četla již hodně dávno, ale vím, že jsem z ní byla unesena. Byla navíc doplněna krásnými ilustracemi, které mám v paměti dodnes. Snad se k ní ještě někdy dostanu, abych si ji mohla připomenout, i když by mne možná dnes už nenadchla tolik jako když jsem byla ještě dítě.

knihomol.petr
07.11.2018

překrásná kniha, čte se jedním dechem ale souhlasím s Any.Sky (komentář dole)
na psychiku malého kluka toho podle mě bylo přece jenom moc.
jinak moc pěkná kniha .

Elizza
28.07.2018

Krásné ilustrace, úžasní tvorové, hezký příběh. Akorát hlavní hrdina mě místy neskutečně sr**.

RyonMathrin
26.02.2018

Docela pěkná fantasy s mnoha originálními prvky (např. strom "vzduchovec" s extrémně lehkým dřevem, a plno dalších). Moc se mi však nelíbil hlavní hrdina, choval se často jako pos.. ehm strašpytel (plno setkání nebo situací vyústilo ve větu "Snítek zaječel..." )
Nenadchlo, ale ani neurazilo.

mot33
09.07.2017

Bomba není co dodat

1