Poslední z létajících pirátů

Má Světakraj ještě naději, že v něm zavládnou lepší časy? Hrdinou pátého dílu Kronik Světakraje je zakřiknutý podknihovník Vránek. Žije pod ochranou učených knihovníků ve stokách pod Dolním Městem, ve stínu Nového Svatého Fraxu. Celý Světakraj totiž ovládli zlopověstní Strážci noci, a kdo se s nimi odmítl spojit, musí se skrývat. Knihovníci vyšlou Vránka do Akademie v Jezerním Přístavišti, ale než se tam dostane, čeká ho nebezpečná pouť přes Močál a Soumračné lesy. Po mnoha útrapách dorazí až do Hvozdu na sněm bručivědů a setká se zde s legendárním kapitánem Snítkem, posledním z létajících pirátů. Když se od něj Snítek dozví, že jeho domněle mrtvý přítel Kapulčík žije, ale vězní ho Strážci noci, vydá se ho s Vránkem zachránit… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4487/kroniky-svetakraje-p.jpg 4.547

Kroniky Světakraje 5.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta

The Last of the Sky Pirates

Kniha Poslední z létajících pirátů

Mamradafantasi

Moc se mi líbilo jen mě mrzí že už tam nejsou létající lodě(kromě jedné poslední) a že vystřídali hlavního hrdinu. Opravdu mě překvapilo že se tam oběvil klešťoun který se oběvil v šerolichotníkově kletbě. Fakt super kniha! Moc jsem si ji užila:-)

david9690
15.06.2020

Tak i tento díl jsem dočetl. Bylo to fajn dobrodružství a četlo se to velmi příjemně, mělo to spád a postava Vránka byla sympatická - jen mě mrzí že to více nebylo o Snítkovi - na něj jsem si v díle 1-3 tak nějak zvykl a pak ve 4 nebyl vůbec (protože byla o jeho rodičích) a v tomto díle se objevil až téměř na konci. No ale co už, za mě byla fajn celá serie a přestože je to kategorizováno jako knihy pro děti a mládež, mě se to líbilo a jsem rád, že jsem měl možnost si to přečíst

Attia
23.12.2014

Tenhle díl mi přišel neuvěřitelně smutný, protože můj milovaný Snítek zestárl, místo hlavního hrdiny zabral někdo jiný (ačkoliv taky sympatický) a vůbec ty staré dobré časy byly pryč a tohle já v knihách strašně těžko snáším. Opět bravurní kniha, ale nebylo to už ono.

kuceju
13.11.2013

Ti bručivědi jsou tak sladcí!