TomK TomK komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Je pravda, že většina knih od pana Cartera má stejný scénář a průběh, jenže co naplat, když to umíte podat? Takhle to umí jen Chris. Udělat vraždy zase pomocí moderní techniky, která se využívá na každém rohu a poukázat na problémy dnešního světa, kdy lidem opravdu na bezpečí v určitých situací nezáleží a nic jim neříká a poukázat na sociální sítě a na jejich využítí, je jednak smutné, ale na druhou stranu ukazuje pravou stránku podstaty problémů dnešního světa, jelikož dnešní doba a chování lidí je opravdu taková a že na detailech opravdu záleží. V tomto je Chris geniální, plus když si přidáte skvělé hlavní hrdiny, morbidního vraha s ještě hroznější maskou a antihrdinu, který se s nikým nemaže, dostanete jasný plán na den. Prostě jednička ve svém žánru!!!

25.12.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

" Když je realita příliš nesmyslná a rozum nad ní zůstává stát, lidská mysl si někdy vytvoří svou vlastní." Musím říct, že tahle kniha je až neuvěřitelně mrazivá a pravdivá. Zvrácena "reality show" vysílaná na internetu je opravdu šílený nápad, ale v dnešní době bohužel pravdivý a může se stát kdykoliv skutečností. Pan Carter opravdu uhodil hlavu na hřebík a nejenom, že kniha je skvěle napsaná a nemůžete se od ní odtrhnout, ale i tím, že se nebojí psát o takových tématech má ode mne obrovské plus a chce poukázat na to, jaká dnešní doba opravdu je( zvláště o tom vypovídá poslední hlasování). Doporučuji všem!
Pan Carter u mne vyhrál na plné čáře :)

28.11.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Chápu ten povyk a reklamu této knihy, protože jsem se od ní nedokázal odpoutat. Mistrně napsané ( přece jenom Nesbo je jen jeden) a zápletka se zvraty a skvělým koncem mi prostě nedala spát. Pokud pod okny uvidím Sněhuláka, začnu být nervózní!!

19.11.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Krvavá kotleta, kterou jsem zhltl i s omáčkou kolem (humor, postapokalyptický svět, béčkový příběh). Grzegorz mne opravdu rozesmál! A příprava na další kotletu je jasná!!

11.11.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pan Carter se vrátil k nám s další knihou a hned na začátek musím říct, že to byla pecka. Ano, je pravda, že tohle veledílo se odlišuje od ostatních, ale mne to ničemu nevadilo, naopak, to jak si hraje s psychologií je opravdu obdivuhodné a jeho minulé zaměstnání se opravdu projevilo. Je pravda, že některé věci člověk mohl už vidět i ve filmech a podobně, ale autor si s tím pohrál takovou elegancí, že předčil všechno a v takové podobě jsem ještě nečetl nic podobného a na tom je krása knih. Pokud autor umí si tak pohrát se vším a necháte se vtáhnout, dostanete opravdu "zlobu", která Vás nenechá spát a chcete vědět jak to vlastně dopadne.... Opravdu doporučuji všem!!

24.04.2016 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Díky této knize jsem zařadil pana Dána do mé knihovny. Na styl vyprávění a psaní jsem si po pár stránkách zvykl velice rychle a ani vtipné dialogy, kterých je opravdu mnoho, mne nedokázaly odradit (dokonce mne přišli vtipné a nejednou mne donutily se zasmát) . Jsem rád, že i naši sousedi mají autora skvělých detektivek :)

15.10.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak musím říct, že mne pan Brown mile překvapil. Je to má první kniha od něho a rozhodně se k němu vrátím. Líbilo se mi na knize to tajemno, které nakonec vycházelo na povrch a dedukce Roberta Langdona jsou prostě skvělé. Akorát příběh byl občas dost zamotaný a člověk se musel trochu vrátit, aby vlastně pochopil ten zvrat. Ale jinak velice zajímavé dílo.

02.07.2017 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Co napsat? Snad jen, že tohle dílo není pro vegetariány, protože je to zase skvěle krvavá kotleta, která má spoustu humoru, vylepšených lidí a skvělého prostředí. Dokonce i příběhová linka mne bavila a měla co nabídnout. S chutí do dalšího chodu!!

14.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Prostě Harry. I mudla může snadno propadnout jeho kouzlům. Díl, který se přesouvá do napínavé atmosféry. Paní Rowlingová určitě musela chodit do Bradavic :)

06.01.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jo, jsem po přečtený nadšený. Paní Rowlingová umí opravdu psát tak, že knihu jsem nedokázal odložit ani na minutu, jen kvůli spánku :D Skvělá detektivka ze staré školy u které byl opravdu skvělý zážitek sledovat, jak Cormoran s Robin jdou po stopách vraha. Za mě palec nahoru a klobouk dolů :)

17.09.2017 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

" Kdo říkal, že vrah musí mít na rukách krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou". Pan Deaver mne zase potěšil a nejspíš je opravdu velký manipulátor, protože tahle kniha patří mezi další knihy, od kterých se nedá odtrhnout. Asi to bude tím, že jeho příběhy mne dokáží opravdu vtáhnout do děje, který je opravdu skvěle napsaný, i když je jeho styl psaní obsáhlý a jeho popisovaní je velice detailní, tak je okořeněný jedním dějovým zvratem za druhým a takové spojení mne opravdu nenechává klidným a chci víc. Kathryn Danceová mne baví stejně tak, jako Lincoln Rhyme a nemohu jinak než se pustit spolu s těmito geniálními mozky do dalšího vyšetřování! :)

05.08.2017 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Po přečtení této knihy mé srdce zaplesalo radostí, naprosto skvěle napsaná detektivka s ještě lepším vyšetřovatelem. Byl to můj první počin od této autorky a musím uznat, že na tom opravdu něco je, dialogy jsou napsány opravdu na výbornou a když tomu přimícháte ještě humor a prostředí Jerulazéma a vraždu, opravdu dostanete skvělou schůzku se smrtí, kterou si každý milovník detektivek nesmí nechat ujít.

02.07.2017 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tohle je prostě klasika! Dobře se čte, je napínavá, vtipná, obsahuje vše, co skvělá kniha má mít. Díky ní si vždycky vzpomenu na ty časy, kdy člověk lítal po venku a objevoval různé "záhadné" místa a víc k životu nepotřeboval. Opravdu by si jí měl přečíst každý v každém věku.

02.07.2017 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Jsem fanoušek pana Deavera a i tento kousek musí patřit do mé sbírky knih. Brilantní kniha a tentokrát téma tetování bylo i pro mne hodně blízké :) kdo má rád podobné záliby či jen chce si přečíst kvalitní kriminálku tak ať neváhá, nemohu jinak než zase jeho další knihu doporučit :)

01.10.2015 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nejslabší díl série? Nesouhlasím! Knihy pana Cartera nelze hodnotit nezaujatě, i když kniha obsahuje pomalejší pasáže, mne vyhovovali a já si vyšetřování Huntera s Garciou užíval. Co se týče obsahu a stylu psaní, nechci se pořád opakovat, ale pan Carter mne opravdu baví a pořád jeho knihy patří mezi to nejlepší, co jsem četl. Povinnost pro všechny chytit Sochaře!!!

03.12.2017 5 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

tak co říct o panu McBainovi? snad jen to, že tahle kniha se opravdu nedala odložit a naprosto mne překvapila svým spádem, napětím a dialogy !! Myslím, že se velice brzy zase rád stanu součástí 87.revíru :)

20.06.2017 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Páni, tak musím říct, že tahle kniha mne opravdu dostala a opravdu jsem si zhltl. Před panem spisovatelem vzdávám úctu, protože situace popsané v knize a obecně postava Leonard mi opravdu přirostla k srdci, dokonce v některých momentech a v chování se tam člověk dokáže najít a musím říct, že takovou knihu jsem ještě opravdu nečetl, i když je pravda, že Leonard je opravdu cinický a v některých momentech na Vás může působit, že se mu opravdu chcete smát, tak s ním prožíváte každou minutu a snažíte se mu pomáhat (aspoň já ano).
Opravdu stojí za přečtení :)

09.03.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první kniha od manželské dvojice a musím říct, že mne opravdu překvapili. Je to opravdu nářez, napínavé až do konce a napsané stylem, který mi opravdu vyhovuje. Krátké, výstižné kapitoly plné napětí a skvělého příběhu. Co víc si přát :)

12.01.2016 5 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Skvělá kniha :) i když mi právnické prostředí je celkem cizí, tak jsem neměl žádný problém se do knihy začíst a to díky skvělému psaní, které Vás naprosto vtáhne do děje :) Panu Connellymu dávám palec nahoru!

07.01.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další skvělé dílo od pana Nesba. Romský král a bohyně odplaty. Kniha se čte sama a je pravda, že některé části byli trošku rozsáhlejší a trochu z mého pohledu utahané, tak vše vynahradil skvělý a strhující závěr :) Harry Hole prostě jede!!

05.01.2016 5 z 5