tlllk tlllk komentáře u knih

Aga Aga František Kotleta (p)

Toto sadlo, za mňa zatiaľ najlepší diel série. Akcia strieda akciu, hlášky nemajú chybu a dokonca to všetko zapadá do vyššieho princípu bez potreby niečo pracne vysvetlovať. A že tam bolo trochu sexu, halooó, na obálke je jašterica s kozami, čo ste čakali ? Svadbu ?

01.06.2022 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

myslím že v tom bolo viac ako súbor jednotlivých faktov... to medzi riadkami o zmysle snaženia sa v tomto ľudskom mravenisku, a zdanlivo dôležitých úlohách a tomu čo kvôli ním zanedbávame.... a na celkovej pochmúrnej atmosfére sa pozitívne podpísal GB/JAP pohľad na svet.

10.01.2019 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Ak by to bola všetko pravda, otváralo by to celkom zaujímavé možnosti. Vybavila sa mi jedna myšlienka z knihy SOLARIS od Lema : "o čom by sa človek mal baviť s planétou...."

09.04.2018 5 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Moje srdce plesá, konečne niekto čerpá z blízkych koreňov a nie je to bezduchá zlátanina, postavy majú charakter, dej sa pomaly rozlieva, a dáva priestor prepracovanej zápletke. Po dlhšom čase sa neviem dočkať pokračovania, ja veľký fanúšik audia, dokonca zvažujem že siahnem po papieri.

24.03.2024 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nielen šikovný remeselník, zdravotník, bojovník, ale aj jeden z prvých marketingových odborníkov. Knihu som sfúkol rovnako ako prvú, po trojke som siahol ešte ten istý deň.

23.08.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ku audioknihe som sa dostal náhodou, počúval ju s rodinou na 1 400 km ceste autom. Fakt dobre spracované, zaujímavé historky nielen pre ortodoxných fanúšikov, jediná škoda že mi nevydržala až do konca cesty a neviem čo budeme počúvať cestou naspäť.

07.07.2023 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Pre mňa zatiaľ najllepší diel série, bolo tam všetko atmosféra, napätie, akcie, zvraty, jednotlivé postavy mali svoj charakter a príbeh pointu.

07.06.2023 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Keby to bolo jedlo poviem že bolo silne prekorenené, chýbala tomu ta vyváženosť prvých dvoch dielov, navyše skĺzame k tomu že záporák pokaždé záhadne vykĺzne a jeho koniec viete tak predpovedať poľa počtu zostávajúcich strán. Stále ale je to to lepšie čo sa v tomto žánri za poslednú dobu objavilo.

01.05.2023 4 z 5

Rozprávky o psíčkovi a mačičke Rozprávky o psíčkovi a mačičke Josef Čapek

Jednotlivé príbehy majú ideálnu dĺžku na čitanie pred spaním, tie príbehy sú legenda, ale s odtupom času som sa neubránil pocitu že pán Čapek potreboval nafúknuť počet slov , občas to vyzerá ako by dostal zadanie na počet písmen na príbeh.

25.03.2022 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Dej ohraničený ostnatým plotom nemal moc miesta na rast, postavy sú jasne vyprofilované, a dej ponurý a bezútešný. Je fakt že to poskytuje lepší kontrast k myšlienkam o ľudskej povahe, a morálnosti spoločnosti, ale moja karma bude vyžadovať dlhšiu rekonvalescenciu.

26.08.2020 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Malo to atmosféru rýchlych šípov a tu správnu zápletku, vôbec by som sa nedivil keď najbližšie stretnem v Prahe Japonského turistu hľadajúceho Prašinu.....

10.12.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

už sa neviem dočkať na pokračovania, len sa modlím k všetkým bohom na tlačovom Olympe, aby aj táto séria nedopadla ako ta Kadlečkovej, nech priberie 10kg za každý posunutý a nedodržaný termín ....

26.06.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V poslednej dobe najlepšie scifi a fantasy píšu České baby. Po úvodnej 15 minútovke , kým som sa zorientoval, ma to strhlo a drží ma to už do polky druhej knihy, až teraz som sa totiž dostal k netu. Len tak ďalej.

19.06.2018 5 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Je to klasika, na svoju dobu prelomová, dnes už technika v nej popísaná prekonaná, na druhú stranu ta nostalgia chlapčenského snenia je dáva to správne kúzlo, ktoré by každá kniha mala mať.

10.10.2017 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Za príbeh a pointu by som dal 5*, ale ako celok to bolo sklamanie. Zvláštna forma, pri ktorej som si nevytvoril vzťah k žiadnej postave, absencia akejkoľvek detektívnej práce, až moc prefemizovaná postava Eriky Spisovateľky, je zvláštnou sondou do pocitov píšucich matiek ale ako detektívka stojí za prd.

Navyše zvukárovi, ktorý sa podieľal na audioknihe, by mal niekto vysvetliť že imitovať každý popisovaný zvuk sa hodí tak do Teletabies a nie do detektívky. Najhoršie spracovaná komerčná audiokniha aká sa mi dostala do rúk.

21.01.2016 2 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

O čom sa nedá hovoriť o tom sa má mlčať . Dve, tri vety nemôžu vystihnúť atmosféru tejto knihy.

03.09.2014 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Autora som si obľúbil a postupne sa prekusávam k jeho starším dielam. Tu je ešte cítiť autorova nevypísaná ruka, uchyľuje sa tu k bežným klišé tohto žánru a k otvoreným koncom. Škoda, ale i tak ma dej spád a náznak Fantasy tomu dávajú trochu iný nádych ako pri sérii s Barbaričom.

18.11.2023 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Príbeh si udržuje vysoký štandard, k detektívnemu príbehu zasadeného do našich reálií autor pripojil aj kúsok z Matejovho súkromia. Celé je to dobre namixované, len škoda že ako audio to zbehlo strašne rýchlo.

28.10.2023 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Toto bolo lepšie jak väčšina sci-fi románov, dva svety tak odlišné, že je ťažké uveriť že existovali vedľa seba. Veľmi jemne ma autor vtiahol do deja, a ani si nevšimol kedy som sa objavil na Japonskej stane brehu. Keď som si uvedomil, že tento príbeh nemôže mať klasický happyend, prestal som sa sústrediť na obsah a užíval si formu. Nie som povolaný, aby som to vedel posúdiť, ale ešte nikdy som nemal tak intenzívny pocit , že som porozumel inej mentalite. A to mám načítaného kompletného Murakamiho.

25.10.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Jeho príbehy si držia vysoký štandard, a stále patrí k mojím najobľúbenejším autorom, ale tým neustálim predikovaním nešťastia od začiatku knihy, ma neskutočne štval. Rozumiem že každý autor skúša nové prístupy, ale je to ako kúpiť psa a od prvého dňa riešiť že jedného dňa zdochne, celý ten príbeh dostal pochmúrny nádych a nevedel som si tak užiť opäť výborne vykreslené postavy a silné posolstvo rodiča, ktorý sa tým niesol.

07.10.2023 4 z 5