Titas9001 Titas9001 komentáře u knih

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Hvězdu navíc dávám za atmosféru příběhu, ale jinak jsem se doslova musela nutit ke čtení. Snesu hodně, ale té brutality tam bylo šíleně moc. Detektivové téměř nesmrtelní a ty milostné hrátky bych si úplně odpustila. Všeho moc na náhodu a jako vrchol psí plemeno roetkenů. Z toho už mně bylo i nevolno, když si uvědomíme, k čemu tato rasa nacistům sloužila. Ano, hlavní motiv se má točit kolem čistoty rasy, ale Purpurové řeky se mi líbily mnohem více. Tam se tomu dalo trochu věřit

15.02.2022 3 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Film jsem viděla už před mnoha lety a moc se mi líbil. S odstupem mohu po přečtení knihy říci, že hlavními strůjci úspěchu byli Reno a Cassel, kteří si doslova ukradli celou mou pozornost a hlavní motiv byl ve filmu jen povrchně načrtnut. Je jasné, že se do hodiny a půl nemohlo vše vejít. Kniha je opravdu strhující čtení a vše je vysvětleno až s mravenčí důsledností. Zajímavý a neotřelý námět, dvě linie pátrání, které se protnou, hodně zvrácený motiv pracující s očistou rasy v uzavřených komunitách a odlehlých lokalitách. Jak vytvořit kombinaci dokonalého těla s dokonalým mozkem? Tolik motivů, tolik slepých uliček a strhující závěr. Moc dobré!

10.02.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nečekám mnoho, jen chci číst a příliš při tom nepřemýšlet. A toho se mi dostalo. Neřeším to, že toho tajemna kolem Milese bylo moc a Tate poztrácela cestou trochu vlastní hrdosti a i občasné nelogičnosti, které se v knize objevují. Hezký příběh s hezkým koncem.....Prostě klasická romanťárna okořeněná trochou tajemna. Na více si to snad ani nehraje a ze života to taky moc není.

29.01.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Odpočinek od mé nekonečné dávky napětí se celkem vydařil a i toho napětí se mně nakonec dostalo. Až na pasáže, které mně připomínají 50 odstínů vášně, to bylo pohodové čtení. Sice mě to nedojímalo, ale vysoké hodnocení dávám za konec. A našla jsem autorku, při které mohu bez problémů vypnout a nebudu udiveně kroutit očima, po čem jsem to vlastně sáhla. Dobrá oddychovka a mám už rozečtenou další !!!!!!!!!

27.01.2022 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Ještě o málo lepší než V mysli vraha. Poctivá policejní a analytická práce týmu a vygradovaný a překvapivý závěr. Nemělo to chybu a doporučuji k přečtení.

20.01.2022 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zoe, Tatum, děda Marvin, agresivní kocour, akvarijní ryba a úžasný a mrazivý detektivní příběh. Přesně podle mých představ a nedalo se přestat číst!

20.01.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Četla jsem bohužel až po Matčině hrobu, který je naprosto skvělý. Budu tedy hodnotit níže. Příliš zamotané jako klubíčko, motiv vražd dětí jsem moc nepochopila. Snad úplně za vše nemůže naše genetická výbava....proboha !!!!! Občas jsem se trocho ztrácela ve všech těch padouších....Ale jinak solidní oddychovka na víkend. Ale Josie a Noah mě hodně baví, a tak se těším na další díly....

10.01.2022 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Tak tohle bylo přímo neuvěřitelné čtení a obrovský potenciál, který se ovšem v tom klubku naprosto poztrácel. Už jen přebal knihy mě vyděsil, protože hororové čtení mě ani trochu nebaví. První část bavila - pustý ostrov s tajemstvím, podivné společenství několika osob, opuštěný bunkr......Přestřih.... psychiatrická pacientka, která se skrývá ve svých útočištích a my nevíme, co je skutečnost a co je únik. Pak náznak detektivního pátrání po únosci dětí a zainteresovaný policista ve svém vlastním útočišti ....a závěr? Ten už se nepovedl z mého pohledu vůbec!!!!!!!!!!!!! Spíše než pocit dobrého čtení to ve mně vyvolalo pocit vyděšení, a to mě to opravdu zpočátku bavilo.

03.01.2022 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Předesílám, že jsem si o vánočních svátcích chtěla odpočinout od obvyklé dávky napětí a sáhla po titulu, které vlastně vůbec nevyhledávám, ale zase mají tak skvělá hodnocení, že občas neodolám....A ejhle ...Co napsat? Emoční bomba plná skvělých dialogů i černého humoru. Připadala jsem si chvílemi jako na horské dráze, ale všechno to bylo podáno s takovou mírou a citlivě, až to občas bralo dech. Hlavní hrdinové sympaťáci a na závěr si kladete otázku, kdo komu více pomohl? A že každý člověk, kterého potkáte a jste bez předsudků, vás nakonec může obohatit. Vlastně smutné, ale po přečtení posledních vět smutek rozhodně necítím. Skvělé!!!!!!

27.12.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Mizející dívky jsem hodnotila níže, protože se mně místy zdálo, že je to trochu kalkul, abychom byli co nejvíce šokováni. Po přečtení této knihy jsem svůj názor zmírnila. Je to autorčin styl a psát opravdu umí - vtáhne a nepustí. Tenhle příběh je hodně osobní a neméně šokující a některé pasáže hodně smutné. Oceňuji, že autorka si dává tu práci a to, že je někdo vyšinutý padouch, má své příčiny a pochopitelně následky. Nic není černobílé a vše v knize je. Záleží jen na tom, v jakém prostředí vyrůstáte a žijete....a jaké lidi cestou potkáte. Moc dobré!

15.12.2021 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Uffffffffffff.....tohle bylo úžasné čtení, které snad ani na vteřinu neztratilo dech a dokonale popisovalo vyšetřovací metody. Občas sice trochu nafouknuté, protože Šifra disponoval někdy až neuvěřitelnými schopnostmi, ale je to prvotina, a tak to odpouštím. Těším se na pokračován s Ninou, Wadem a Kentem -sympaťáci!

11.12.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ke knihám, které mají takovou masivní reklamu, přistupuji velmi opatrně a vždycky si raději počkám na zdejší doporučení. Takže......Asi 200 stran mně trvalo, než jsem se vcítila do hlavních postav a zorientovala se v množství osob, lokací (mně naprosto neznámých) a možných a nemožných motivů. Jakmile tohle ale překonáte, tak to nabralo neuvěřitelný směr a spád a závěr .............neskutečné a srdcervoucí. Doporučuji, protože tohle se opravdu povedlo.

16.11.2021 5 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Tak mám celou sérii kompletní. Doufám, že jen zatím. Sice netrpím entomofobii, ale F. Thilliez ve mně dokázal při čtení jeho díla mnohokrát navodit pocit nechutnosti. Gradující a vlastně smutný závěr. A známe oficiální Sharkovu diagnózu...... Dávám plný počet a v tomto případě zapomínám na další případy, které mám už dávno načtené, protože Thilliez je snad díl od dílu lepší a lepší....

16.11.2021 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Z "Kabiny krutosti" M. Robothama vycházejí opravdu jen lahůdky a i toto je opět neuvěřitelná jízda. Empatický Joe se pouští do dalšího boje s vyšinutou myslí a tentokrát se to zdá být ještě více osobní a na konci s otazníkem. Nechci více prozrazovat, protože tohle prostě musíte přečíst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S

09.11.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Michael Robotham patří mezi mé oblíbence a Hodná a zlobivá holka je čtení, od kterého prostě nemůžete odejít. Příběh dvou těžce zkoušených duší místy doslova bere dech. Zpočátku chvíli tápeme, ale jak příbývají kapitoly, tak těm dvěma hrdinům držíme palce stále více a více ! Co na tom, že neumějí své city projevovat jako ostatní, když se dozvídáme, s jakými démony ze své minulosti musí bojovat. To vše zasazené do detektivního pátrání. Málo postav, děj se doslova valí a postavy, ke kterým prostě přilnete. Jak to bude pokračovat?????????????????

18.10.2021 5 z 5

Hotel Adlon Hotel Adlon Rodica Doehnert

Do takových rodinných ság se pouštím jen velmi zřídka, ale tohle je velmi dobré čtení. V knize jsou na pozadí osudu několika málo rodin obsaženy vlastně všechny důležité události celého jednoho století a je to někdy opravdu nelehké počtení. Hlavně to, jak musely být ve víru událostí rozdělovány celé rodiny, jak matky byly odtrženy od svých dětí, jak dokáží některé události deformovat duši nebo naopak v plné nahotě ukazovat lidskou zbabělost a zrůdnost. To vše na pozadí začátku budování luxusního hotelu, jeho strmého úspěchu a pokusu o vzkříšení po bombardování Berlína. Doporučuji k přečtení. Dobře napsané a uvěřitelné.

01.10.2021 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Po Chemii smrti, která mě nadchla, jsem se na další příběh opravdu těšila. Sice je to opět dobré, ale celkově je to i na mě moc temné a překombinované. Hodně se zde hraje na náhodu a pachatel předvídatelný od počátku. Moc vražd, moc deště, který střídá vichřice, moc nehod atd. ...a tohle sráží i mé hodnocení.

29.09.2021 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Autora jsem vůbec neznala, ale v jednom z rozhovorů mého oblíbeného Tima Weavera padlo toto jméno. Prý je to jeho oblíbená četba. A tak jsem zapátrala a už po několikáté musím vzdát hold antikvariátům, kde se dá občas sehnat i to, co knihovny už dávno nemají. A příběh samotný nemá chybu! Vlastně je to po všech stránkách podobné Rakerovi, ale tady máme Davida Huntera - forenzního antropologa. Uzavřená společnost na malém území, hodně nechutné zločiny, za kterými může být vlastně jakákoliv příčina, tajemno na každém kroku a zajímavě vykreslené postavy. A ten překvapivý konec!!!!!!! Bavilo mě to moc a jdu hned na Chladný popel. Bohužel to bude asi vše, co se dá od autora u nás sehnat....A protože to vydával KK, tak to už nechápu vůbec!

19.09.2021 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Silidně začínající detektivka, která postupně ztrácí dech. Chyběl mi tam hlavně do detailu propracovaný motiv té brutální vraždy - takové všechno nakousnuté a nekončené. Ale dalo se to přečíst!

16.09.2021 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Tohle čtení mě prostě baví !!!!!!!! Je to přímořaré, není to překombinované, špetka nových vědeckých informací, tajemno a v neposlední řadě skvělé vykreslené prostředí.

15.09.2021 4 z 5