Titas9001 Titas9001 komentáře u knih

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Hodně drsné a zvrácené. Námět už nekolikrát použitý, ale Karin tomu umí dát tu pravou šťávu a dávku nechutnosti. Co mě tentokrát nebavilo, tak byla linie vzpomínek věnovaná otci oběti. Bylo to zdlouhavé a hodně depresivní a my jsme se teprve na konci dozvěděli, jak to celé bylo. Kdyby nebylo těchto pasáží, tak měla kniha sice o 1/3 méně stran, ale zase neuvěřitelný spád. Dávám sice o hvězdu méně, ale jen proto, že jsem od autorky zvyklá na vyšší standard. Jinak ale v rámci žánru vysoce nadprůměrné čtení!

09.02.2021 4 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Pokud někdo hledá náhradu za Chrise Cartera, tak Karin je jistota. Od prvních odstavců vás to vtáhne a nakonec vyplivne po několika málo dnech úplně vyždímané z té nálože brutality a nekonečného napětí. Oddychové pasáže jaksi chybí. A Mlčící žena je určitě jedním z jejích vrcholných majstrštyků.....Pořád jsem čekala na tu mlčící ženu, abych se nakonec dočkala. Sice jsem asi od strany 350 tušila, ale hlavní padouch se ukázal jako mimořádně manipulativní a vyšinutý. Až z toho bylo člověku nevolno...Ale asi toho ještě nemám dost, a tak jdu na další její knihy....Ještě mně pár dílů s Willem a Sárou chybí

04.02.2021 5 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Výborná kniha s politickým přesahem, i když se to zpočátku tak vůbec nejeví, protože to je takové poklidné. Jakmile se ale začnou objevovat náznaky toho, jak byla partitura přechovávána, tak to dostane silný emocionální náboj a její osud na pozadí Osvětimi vám vezme dech. Sice tohle dílo nemohu řadit na úroveň Spisu Rosenherzové, ale přesto vůbec neváhám s plným hodnocením. Baví mě tyhle detektivky s historickým přesahem, i když je to někdy dost drsné čtení.

14.01.2021 5 z 5

Svědectví mrtvých Svědectví mrtvých Val McDermid

Val umí psát a držet napětí. Jak je u ní zvykem, tak i tady je více linií vyšetřování, ale zdálo se mi, že je jich tentokrát trochu moc. Z hlavního příběhu se dalo bezesporu dostat mnohem více, ale plný počet dávám za alespoň trochu dobrý konec, a tak se snad dočkáme ještě dalších příběhů s Carol a Tonym. Nechce se mi věřit, že by to tahle dvojka mohla zabalit a odejít na odpočinek....

05.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Co napsat? Pořád mi chybí Erika, ale je to parádní čtení. Napětí se do poslední chvíle stupňuje a Bryndza umí velkolepé finále dokonale, i když to chvílemi může připomínat spíše strašidelnou pohádku než skutečný příběh, který se mohl odehrát. Kate a Tristan sice chvílemi připomínali více slona v porcelánu než detektivní dvojici, ale celkově je to sympatická dvojka a už se těším na jejich další pátrání. Čte se to jaksi samo a přestávky jsou zakázané slovo....Plný počet za to tajemno a úžasný spád.

29.12.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Netradiční detektivka pracující s tématem úpravy myšlenek. Hlavní hrdina sympaťák a do poslední chvíle nebyla nouze o zvraty a překvapivá odhalení. Četlo se to výborně, nebylo tu mnoho postav, tajemna tak akorát a neztrácíme se v tom. Jediné, co mohu snad vytknout, jsou scény, kdy se doktorka a detektiv vydávají naprosto nelogicky samostatně po stopách hlavních padouchů, kteří jsou sice vykresleni jako nebezpečná monstra, ale ty scény hned několikrát připomněly pronásledování neozbrojeného pouličního zlodějíčka.....Ale co už? Dobré čtení to bylo a určitě jdu do dalších knih.

17.12.2020 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Kdysi dávno jsem přečetla od autorky Francouzské hedvábí a Bílý žár a zrovna teď zřejmě nastala doba, abych si trochu odpočinula od četby drsných románů...........A vůbec to nebylo špatné. Detektivní román s trochou tajemna a romantiky. Proč ne? Postav tak akorát, přímočarý děj bez zbytečných odboček, mělo to hlavu a patu...Výborný relax, i když úrovně výše zmíněných knih to nedosahuje, tak mě to zase bavilo.

11.12.2020 5 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Měla jsem asi velká očekávání. Přiblížení rázu Faerských ostrovů bylo výborné, ale tím to (ještě s dvojicí hlavních vyšetřovatelů) končí. Detektivní příběh na pozadí rodinného tajemství je vlastně jednoduchý. Vrah a padouch se objeví na posledních stranách jaksi náhodou a my se celou knihu propletáme náhodami a indiciemi, které vlastně nikam nevedou. Moc mě to nebavilo a dočetla jsem vlastně jen proto, že jsem se chtěla dobrat toho rodinného tajemství.....a najednou byl konec a nic. Vím, že to je první část trilogie, ale přece jen očekávám trochu sevřenější a hutnější příběh .

27.11.2020 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tak tentokrát bez námitek! Sice jsme ušetřeni neutuchjícímu proudu krvavých scén (také nechybí), ale zase jsme svědky Robertovu geniálnímu uvažování. Posledních 100 stran a dialog mezi vrahem a Hunterem byl strhující a scéna souboje perfektní. Mně se to líbilo více než Nenávist a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. A příště si dáme zase úplně nový příběh, kde se nebudeme k nikomu vracet. Dávám plný počet a už se těším na další knihy.

17.11.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Přiznám se, že jsem cílová skupina tohoto žánru a a tato dvojice patří do úzké skupiny mých nejoblíbenějších, A Zrcadlový muž mně dal všechno, co od nich očekávám. Propracované, drsné a přehrabující se v pokřivené a nemocné psychice jedince. Pachatele jsem neodhadla a téměř do konce tipovala někoho jiného. Keplerovci drží laťku hodně vysoko a byla by chyba v tom do důsledku hledat porovnání s realitou. Pořád je to jen literární fikce a musíme k tomu tak přistupovat. Určitě pro mě jeden z čtenářských vrcholů letošního podzimu. Zatím!

28.10.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Jsem milovník tohoto žánru a přečtu skoro cokoliv, co vyjde. Na prvotinu asi dobré, ale do křesla mě to nezabořilo a dnes( jeden den po přečtení) mohu říci, že to kolem mě tak nějak proplulo bez povšimnutí. Prostě na mě moc mrtvol bez nějakého logického důvodu, z padouchů se stávali hrdinové a naopak, postřelení kolegy atd....Na 400 stran poněkud vykalkulované a zmatené ve snaze šokovat co nejvíce? Asi tomu dám šanci a další knihu si přečtu . Snad to byly jen dětské nemoci, protože hlavní hrdinka a její okolí mají potenciál...

15.10.2020 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přiznám se, že takové čtení si dávkuji jen jednou za čas a s velkou rozvahou. Vím, že to chci jistě přečíst, ale musím se "vyladit", protože mě tyto příběhy emocionálně hodně zasahují. Ale nakonec to nebylo tak těžké, protože velkou část knihy věnovala autorka popisu historických událostí a problematice soužití na česko-polském pomezí. Postavy uvěřitelné a dokázala jsem se s nimi rychle sžít. Nelehké, ale krásné čtení.

14.10.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Němé oběti jsou zatím asi nejsložitější a nejtemnější z celé série. Celá zápletka s Colmem Healym je výborná...to jsem teda zírala! Spolu s Bez slitování jsou to asi nejpropracovanější příběhy. Taková trochu noirová Weavrova odbočka? Hodně temné, hodně kruté, hodně popisné. A to já mám ráda! Četla jsem po několika letech podruhé, všechno do sebe hezky zapadlo a nevynechala jsem ani slůvko a někdy snad ani nedýchala....

20.09.2020 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

Pro mě těžké téma a i těžké čtení. Robotham je můj oblíbenec, ale tentokrát jsem se knihou spíše prokousávala.

05.09.2020

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Autorka mě začíná hodně bavit. První díl byl pro mě zatím jen překvapením, které se dobře četlo. V pokračování trochu vadila přílišná brutalita. Třetí díl je svižné a napínavé čtení, které mě moc bavilo. Závěr hodně šokující, a tak netrpělivě čekám na pokračování. Krásně propracované, i když nepadly všechny odpovědi.

23.08.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Momentálně mám období, kdy se vracím k některým knihám a tady jsem si potřebovala nutně spravit chuť a připomenout starého dobrého HH, když se mi Nůž četl tak těžko.....a výborné počtení po letech i napodruhé. Dávám plný počet a dobře už vím, proč mě Nesbo baví. Spolu se Sněhulákem a Policíí řadím k mým TOP knihám.

07.08.2020 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

První polovina naprosto super čtení, druhou polovinu nepochopím a dočetla jsem jen s největším sebezapřením, a to se mi opravdu nestává často. Zklamání.

26.07.2020 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Předesílám, že nejsem cílová skupina tohoto žánru a knihu jsem dostala jako dárek. Příběh a lokace výborně vykreslené. Nižší hodnocení dávám, za někdy až nepochopitelné myšlenkové pochody postav, které u mě nevzbudily napětí ale spíše úsměv. Ale Na smrt se rozhodně chystám.

09.07.2020 3 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Určitě nadprůměrná detektivka, poctivě propracovaná. Jen mně trochu vadila linie s Amélií, které byla paradoxně věnována snad více než třetina knihy. Ale od autorky jsem četla první knihu, a tak si zřejmě možná musím na tyto odbočky zvyknout. Závěr překvapivý, scény v odlehlém domě drsné.

09.07.2020 4 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Spolu s Řekni lituji pro mě nejlepší v sérii. Oblíbený hlavní hrdina, který se potýká s nepříjemnou chorobou, která ho fyzicky sice omezuje, ale zase na druhé straně disponuje brilantním mozkem. U Robothama mě nejvíce baví ty pasáže, kdy se Joe ponoří do myšlenek pachatele. To umí naprosto mistrovsky popsat. Spolu s tím i svižné tempo a přehledné postavy. Shrnuto - vždy se těším na další autorovu knihu

22.06.2020 5 z 5