Thunder02 Thunder02 komentáře u knih

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Téhle knize dlužím opravdu hodně, přivedla mě na letní tábor kam už jezdím 8 let a poznal jsem spoustu super lidí takže
DÍKY :-)

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Moje první Foglarovka a musim říci, že zároveň i nejlepší. Kniha mě bavila a svým stylem i poučila

Každý má svou lajnu Každý má svou lajnu Petra Dvořáková

Kniha pro dospívající, malí či naopak starší čtenáři u toho asi nevydrží. Oceňuju téma florbalu, tolik knih tu moc není ale některé pasáže ze zápasů mohly být popsány daleko lépe.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha plná pravdivých mouder. Taková dokonalé o životě. Fscinující umí být i to že čím jste starší, tím víc vnímáte knihu jinak

Krysař Krysař Viktor Dyk

Když jsme toto dostali jako povinnou četbu, docela jsem obracel oči v sloup. Nic moc jsem od toho neočekával, ani autora jsem neznal. Kniha mě velmi mile překvapila. Hodně lidí na ní nadává, já tuto knihu žeru, hezky napsané se sice krutým ale spravedlivým koncem. Kniha se četla vážně dobře díky schopnosti autora nutit vás číst dál, to jen tak někdo neumí. Já tuto knihu mohu doporučit

01.08.2018 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

tato série má své kouzlo. Máme různé příběhy které na sebe v budoucnu navazují. Škoda konce ten byl možná zbytečně krutý ale aspoŇ dal autor jasně najevo že další pokračování nebude. Čtivo je to fajn ale ne tak dobré abych mu dal 5* :-)

01.08.2018 4 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Upřímně jsem se už bál, že to už nebude ono. Že už je toho MP přeci jenom moc a že by se měl Jeff zase soustředit na něco jiného. To naštěstí není pravda, toto je asi jeden z nejlepších MP ze všech což mě velmi mile překvapilo. Jasně, bylo to vlastně to že Hefleyiovi poslal na dovolenou a pak dával prostě faily které se mohou stát ale to je jedno, dokud se to umí pojmout fakt vtipně, to Kinney umí takže za mě 5* bez problému

01.08.2018 5 z 5

Prázdniny pod psa Prázdniny pod psa Jeff Kinney (p)

Poseroutka je prostě pro děcka všeho věku a to je super, zasměje se u toho totiž každý. Jen mi přijde že tady Jeff trochu polevil a zpravilo se to až v Ponorkové nemoci

01.08.2018 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Jednoznačně fajn čtení mohu doporučit

01.08.2018 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vtipné odstartování série

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Čtivá kniha která je vhodná pro čtenáře různého věku, ani není moc dlouhá takže se dá za den přečíst úplně bez problému. Popis ducha byl minimálně dost zajímavý a závěr nečekaný ale vcelku fajn

Švábi Švábi Jo Nesbø

Bylo vidět že se tady Nesbo rozjížděl. HH mi nějak moc neseděl, děj jako takový byl nejzajímavější asi tak do půlky knihy pak už to tak nějak ztrácelo dech. Finále též velice sporné, nějak mě nenatchlo určitě jsem čekal víc. Neříkám že je to špatná knížka ale po druhé už si ji asi nepřečtu

01.08.2018 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Udělal jsem chybu že jsem se jako první podíval na ten otřesný film! Pak se mi do knihy moc nechtělo ale jsem rád že jsem si to rozmyslel. Kniha obsahuje plno zvratů, nečekaných momentů a atmosféra? ta by se dala krájet, Jo Nesbo opravdu umí lidi vtáhnout do děje od kterého se nelze odtrhnout. Bylo to čtivé a napínávé až do samotného finále.

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Tak tohle byla apsolutní paráda! Miluju Spidermana proto jsem se bál jestli mě tento komiks nezklame, nezklamal! Příběh i kresba špičkový, vše zde funguje od hlášek až po např. Sinister Six. Čtenář by měl po tomto přečtení v klidu vědět vše základní o Spidermanovi. Hlavně Šťastné narozeniny je opravdu nádherný příběh. Tento komiks se četl jedním dechem a mohu více jak doporučit :-)

Avengers Avengers Stan Lee

No, co k tomu říci? Jakožto úvod do série NHM jsem od toho čekal víc, kor když scénař psal Lee. Ano, Kirbyho kresba byla vcelku dobrá a zároveň bylo fajn přečíst si, jak to všechno začalo! Bohužel ale jinak vcelku jednoduchý příběh s trochu uspěchaným koncem. Ani ukecanost Avengerů mi moc sympatická nebyla, to se týká hlavně Thora toho jsem tam měl chuť zabít XD !! Závěrem nebylo to nic špatného ale ani žádný zázrak. Více jak 75% dát nemůžu, škoda, čekal jsem od toho více...

01.08.2018 3 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Je vidět že u Kingů se toto prostě dědí. Parádní kresbu doplňuje velmi dobrý příběh který začal celou sérii. Tuto knihu mohu jen a jen doporučit!

30.07.2018 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tak na tomhle jsem vyrůstal, super vzpomínky!

21.07.2018 5 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Od mala miluju Spidermana takže jsem byl rád když se mi tento komiks dostal do rukou. Zároveň jsem díky tomuto dílu začal mít rád Deadpoola takže si asi koupím i jeho komiksy :-) Příběh je určitě fajn čtení, leč s trochu slabším začátkem. Nutno vyzdvyhnout i kresbu! Jak říkám, moc fajn počtení a těším se na druhý díl.

20.07.2018 4 z 5