TheSarcasm TheSarcasm komentáře u knih

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tak nevím. Trochu mě zrazovaly negativní komentáře, ale nakonec mi to tak hrozné nepřišlo. Řekl bych lepší než srovnatelná "Lovkyně informací". Samozřejmě, že celý námět je příšerně přitažený za vlasy, ale těžko od toto typu literatury očekávat nějakou bůhvíjakou duchaplnost. Mě se osobně líbilo svižné tempo, Tuesday mi byla svým způsobem sympatická a příběh nepostrádal i nějaké prvky originality. Spousta otázek zůstala nezodpovězená, takže se můžeme těšit na další pokračování. Já si ho asi ujít nenechám. Kdo očekává nenáročné čtení a rychlý spád nemusí litovat.

27.10.2016 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Paráda. Nejsem vůbec žádný nadšenec počítačových her, vlastně jsem nikdy pořádně žádnou nehrál, možná jsem se trochu chytal v narážkách na 80. léta, především v hudbě, ale o to vůbec nejde protože mě prostě celý příběh dostal. Pozadí virtuální reality umožnilo autorovi popustit uzdu fantazii, zároveň ale nesklouzl do oblasti úplné fantasmagorie a děj byl stále uvěřitelný. V závěru už jsem se nedokázal od čtení utrhnout a musel dočíst na jeden zátah abych věděl jak to dopadne. Byla to parádní jízda, druhou knihu autora si určitě nenechám ujít. Než jsem začal knihu číst, měl jsem trochu obavy jestli mě téma bude bavit když nejsem žádný geek, ale vůbec to nevadilo, stačí mít trochu představivost.

19.10.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Příjemné počteníčko. Líbily se mi dvě dějové linky, které zprvu vypadaly, že spolu zas až tolik nesouvisí a v závěru se pěkně propojily. Podobně jako u některých knih Stephena Kinga by tam pro mne nemuselo být tolik té nadpřirozené duchařiny, stačila by ta thrillerová zápletka. Moc to ale neruší. Zajímavé byly reálie z Islandu. Pár drobných nelogičností se příběhu dá odpustit.

26.06.2016 4 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Tak to tedy byla síla. Výborně napsané. Příběh Olgy Hepnarové (zejména díky filmu) je v hrubých rysech docela znám, ale přesto je kniha, byť je literaturou faktu, nejenom zajímavá, ale i docela napínavá.
Olga Hepnarová byla zcela jistě mimořádná, v tomto případě samozřejmě nikoli v pozitivním slova smyslu, po přečtení jejího příběhu je jí člověku až líto. Nelze ale zapomenout, že zabila osm úplně nevinných lidí a řadu dalších zmrzačila. K tomu nemůže nikoho opravňovat žádná ať už reálná nebo domnělá křivda. V případě Olgy Hepnarové se nabízí otázka spíše filozofická - a sice jestli byla nebo nebyla duševně natolik normální aby byla odpovědná za své činy. Asi normální nebyla, ale to neznamená, že by se společnost před takovými lidmi neměla chránit.

12.04.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

První díl dobrý, druhý ušel, ale toto byla tedy kardinální hovadina. Logika žádná, děj ve stylu "musíme odsud vypadnout..." to vyžadovalo pevnou vůli vůbec to dočíst. Chápu, že kdo dal první dva díly bude chtít vědět jak to dopadne, ale je to ztráta času. Pobijecmuch to napsal výstižně.

28.01.2016 1 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Závěr byl už dost překombinovaný a ta hra na hádanky je už taky takové klišé, ale je to Carter, takže za 5.

22.05.2024 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Řekl bych, že Jack Heath dostal nápad za milion. Na bázi průměrného thrilleru narouboval hrdinu natolik svérázného, že to tím celé posunul na úplně jinou úroveň. Timothy Blake je sám o sobě tak šílený, že v porovnání s ním zcela blednou nelogičnosti v ději i ve struktuře příběhu. Naštěstí autor nebere svého hrdinu zas tak úplně vážně, aby mu nepovolil notnou dávku sarkasmu a sebeironie.

16.03.2024 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Manželský thriller ve stylu Shari Lapeny nebo B. A. Paris. Tento je, dle mého názoru, velmi dobrý. Trošku sice postupně začínáte tušit, ale tempo je dobře vystupňované a netradiční závěr taky docela překvapí. Samozřejmě, že celá konspirace je trošku přitažená za vlasy, nicméně nic co by nějak kazilo čtenářský zážitek.

02.01.2024 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Že je Stephen King ukecanej všichni víme. V Tommyknockerech je ale občas ukecanej děsně. Čtenář Patrik02 níže zmiňuje, že Stephen byl údajně při psaní této knihy tak mimo, že si ani proces psaní nevybavuje. Nevím jestli je to pravda, ale občas tak kniha opravdu působí. Upřímně, např. mnohastránkový popis jak byl Gard opilej mě tedy moc nebavil. Na druhou stranu nebyl by to Stephen King kdyby svou knihu nevyšperkoval sakra houstnoucí atmosférou a pořádným masakrem.

16.02.2023 3 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Příběh sice neuvěřitelný, ale hezký, dojemný a pěkně napsaný.

05.12.2021 5 z 5

Smrt trávy Smrt trávy John Christopher (p)

Překvapivě docela drsné čtení. Na rozdíl od kolegy níže mne moc nebavilo to žvanění v první části knihy, ale jakmile se příběh rozjel tak to už bylo jiné kafe. Souhlasím nicméně, že přerod postav od tlachalů v zabijáky během pár dnů (v podstatě hodin) působil poněkud nerealisticky. Kniha je docela krátká, takže se charaktery jednotlivých protagonistů nestačily rozvinout a čtenář si k nim tak nemůže vytvořit nějaký vztah. Navíc jsem se celou dobu trochu ztrácel u některých figur. Každopádně pád civilizované společnosti a v podstatě obyčejných lidí do barbarství, o čemž tato kniha je, vyznívá hodně děsivě a v dnešní covidové době obzvláště.

28.11.2021 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nebylo to úplně špatné, ale je to Minier a od něho prostě očekávám víc. Většinu času jsem si tak nějak říkal, že se jedná o klasický čtyřhvězdičkový thriller, který neurazí ani nenadchne, ale ten nemastný, neslaný závěr mě přinutil jednu hvězdičku ubrat.

01.03.2021 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Knížka to není špatná, ale celý ten příběh na mne působil tak nějak povrchně. Už to zmiňuje ve svém komentáři Anna27 a mám stejný pocit. Hlavní hrdinka tak nějak proplouvá poměrně složitým obdobím 2. světové války i svým vlastním, aniž by projevovala nějaké zásadní emoce. Vlastně vůbec netušíme jakou měla motivaci nebo ideály dělat to co dělá. V podstatě mě přišlo, že celé to bylo odvyprávěno jako taková selanka v kontrastu k tomu o co vlastně šlo.

01.02.2021 4 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

No, myslím, že Ken Follet napsal už lepší knihy. Celý ten příběh mi připadal takový nějaký naivní a amatérský, nelogičností tam bylo až přespříliš (především ten závěr). Přitom Follet tento typ literatury psát umí, třeba Sršeň, Kavky, Oko jehly nebo i Smrtící kód se mi líbily mnohem víc.

12.11.2020 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Dobré. Po delší době detektivka, která nepostrádala logiku, spád a zůstala napínavá až do konce.

09.11.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tak já nevím. Když se dívám na vesměs nadšené komentáře čtenářů, mám pocit, že jsem četl jinou knihu. Přitom thrillery Jussi Adler-Olsena mám rád, Ženu v kleci považuji za jeden z nejlepších vůbec. Tato kniha se mi ale moc nelíbila. Nepochopil jsem proč se do toho motal příběh smrti Carlova strýce, nebo ten starý případ kdy byl Carl a jeho kolega postřelen, resp. zastřelen. Žádné souvislosti s vyšetřovanou záležitostí jsem si nevšiml. V postavách jsem se ztrácel a v těch časových rovinách taky. Ani pasáže věnující se Carlovu průjmu, či tomu jak mu klapalo z nosu do polévky mi moc vtipné nepřipadaly. Jsem se svým názorem v menšině, ale za mne zatím určitě nejslabší díl série.

16.07.2020 2 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Tak u této knihy jsem si docela naběhl. Před časem jsem četl knihu Zuřící lev a ta se mi moc líbila. Nějak jsem ale pozapomněl, že hlavní hrdinou byl zotročený řecký boxer jménem Leon. Bohužel komentář Endyho17 ještě nebyl, takže jsem si zakoupil Leona v domnění, že se jedná o další příběh ze starého Říma o kterém Roman Bureš tak úžasně píše. Nevím v čem je Leon oproti Zuřícímu lvu přepracován, kostra příběhu i některé detaily, které se mi vybavily jsou každopádně stejné. Zuřící lev na mě zapůsobil víc, ale především proto, že jsem ho četl dříve. Kdo četl Zuřícího lva nemá cenu se pouštět do Leona a naopak, v každém případě se ale jedná o nádherný příběh bez ohledu na to ve které verzi je čten.

26.11.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

No, na začátku se něco stane, pak se asi tři čtvrtě knihy vlastně nic neděje a nakonec se to vyřeší. Upřímně, celá ta ďábelská konspirace byla dost na hlavu postavená a hodně nerealistická. Kniha se ale četla dobře a, přestože bylo dost jasné o co jde, udržela si spád i napětí až do konce. Námět není úplně originální, něco podobného se objevuje např. v knihách "Dřív než půjdu spát" nebo "Mazací tramvaj", ty se mi asi líbily trochu víc. Možná bych doporučil autorce aby více zapracovala na závěrečných pasážích. Už u její předchozí knihy jsem si říkal, že by ta pomsta mohla být trochu trochu větší nářez, abychom si jí více vychutnali.

11.12.2018 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Příběh je postaven na dvou dějových linkách - jedné jakoby fantasy a druhé thrillerové, které se v závěru propojí. Osobně (a nejsem evidentně sám) mi ta mysteriozní nadstavba připadala zbytečná a moc mě nebavila. Za to část týkající se Maji, založená na skutečných historických událostech, byla výborná - napínavá, brutální i sama o sobě dost hrůzostrašná. Škoda, že si autor nevystačil jenom s touto a nezůstal více při zemi. Dramatičnosti by to neubralo, naopak. Potenciál na to určitě má.

09.12.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nebyla to špatná detektivka, v tomto případě asi spíš thriller, ale žádná pecka taky ne. Příběh je vystavěn podle klasického, mnohokrát použitého schématu. Že by něčím překvapil nebo šokoval, to jsem ten pocit neměl. Trochu mne zarazilo vykreslení charakteru hlavní postavy. Vyšetřovatelka Kim Stoneová má být poněkud asociální osoba s problémy v mezilidských vztazích (něco jako Saga Noren ze seriálu Most; upřímně, podoba s ní je až zarážející - nevím kdo od koho opisoval). Potom ale to neustálé “hláškování” s kolegy i ostatními mi do jejího charakteru moc nezapadá. Připadalo mi ještě, že je v některých situacích trochu cítit, že autorem je žena, to ale není kritika, jenom postřeh.

26.10.2018 4 z 5