TheB TheB komentáře u knih

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Aneb jak mít zlomené srdce za méně než dvě hodiny..

10.05.2020 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasná kniha. Film se jí nevyrovná ani v nejmenším. Na film jsem se po přečtení knihy hodně těšila, ale nakonec jsem se u něj snad i nudila. Kniha má sice přes 500 stránek, ale stejně jsem si celou dobu přála, ať ještě není konec. Strašně bych si přála pokračování. A tuhle knihu si určitě přečtu znovu (a to dělám vážně málokdy ).

24.07.2014 5 z 5

Záblesk Záblesk Alexandra Adornetto

Kniha je hrozně hezky napsaná, nevím jak to říct, prostě tak "čistě".
Líbila se mi, dobře se mi četla. Jenže se tam vlastně nic moc nestalo, všechno jsem předem čekala. Příběh je takovej průměrnej.
No, vlastně jí ani nemám moc co vytknout, ale ještě bych tam něco přidala, ten příběh už byl takovej zdlouhavej :)

19.02.2015 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

No, tak kniha se mi četla fakt skvěle, to jo. Jen jsem se celou dobu nemohla ubránit pocitu, že kniha je nějak moc podobná Stmívání. Občas jsem si říkala, že ho autorka snad použila jako předlohu.

No nic, kniha se mi líbila i tak. Líbil se mi styl psaní, možná si od autorky přečtu ještě něco dalšího.

Ke konci už mi kniha přišla ale trochu zdlouhavá. Přišlo mi, že knihy normálně prostě pomalu plynou a na konci knihy je obvykle takovej ten "boom", prostě něco velkýho co se stane. Jenže tady mi přišlo, že v knize byl takovej "boom" hned dvakrát. No, nevim, asi jsem divná, možná bych spíš měla být ráda, že jsem se u knihy nenudila, že? :D

Každopádně, kniha fakt stojí za přečtení :)

03.12.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Co k tomu říct? Snad jen "dobrý".

25.08.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Na knihu jsem náhodou narazila před několika lety. Byla jsem (a doteď jsem) jí uplně unešená. Pro mě naprosto nejlepší kniha ze všech :) Jak já si pamatuju jak jsem četla, že chtěj točit film a pořád jsem zjišťovala nějaký novinky. Jaký obsaděj herce, atd. A teď už je jednička i dvojka, za chvíli půjdeme do kina na třetí díl :))

Pro mě nejlepší a neoblíbenější série, kterou si přečtu ještě několikrát :)

18.07.2014

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Dlouho jsem váhala, jestli knize dát tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem dala čtyři, ale uznávám, že hlavní podíl na tom má to zpracování. Protože to, jak je kniha celá ilustrovaná, je prostě nádhera. Jedna z nejkrásnějších knih, které v knihovně mám. Vlastně jsem si říkala, že těmi božími ilustracemi si to autorka hezky pojistila - tuhle knihu si v knihovně prostě chcete nechat, i když vás děj tolik nenadchne. No.. a to je vlastně i můj případ.

Ve zkratce kniha pojednává o postarším detektivovi, který se setká se Smrtí (která je v knize opravdová osoba) a kvůli kletbě se z nich stane nerozlučná dvojice.

Zní to dobře, ne? Na knihu jsem taky slyšela jen samou chválu a díky tomu se na ní taaak moc těšila. No a jak už to při přílišném očekávání bývá.. po přečtení jsem byla zklamaná.

Smrt v knize je veselá a barevná, což je zajímavá představa. ALE.. stále jsem při čtení tak nějak čekala na ty úžasné myšlenky, kterých je kniha údajně plná. Já je tam ale bohužel nějak nenašla.
Zároveň mi dějová linka připadala celkem moc jednoduchá. A můj největší problém - vůbec jsem nevěřila detektivovi jeho věk. Jeho chování ani vyjadřování mi k jeho věku zkrátka vůbec nesedělo.

Zkrátka a jednoduše.. čekala jsem knihu nabitou zajímavými myšlenkami, ale při čtení jsem měla spíše pocit, že čtu nenáročnou Young adult knížku.
Přiznávám, že si za to můžu asi sama - holt vysoké očekávání je většinou na škodu.

Každopádně jestli vyjde další díl, což předpokládám že ano, tak si ho stejně koupím. Jo, hlavně kvůli těm ilustracím.. ale zároveň jsem i celkem zvědavá, jak se bude děj dál vyvíjet a jak si s tím vším autorka poradí.
Teď už aspoň budu vědět co čeho jdu, no ne?

16.10.2023 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha na mě byla trochu moc natahovaná. Měla jsem pocit, jako bych při čtení pořád čekala na něco víc.. Zároveň jsem se od čtení ale nějak nemohla odtrhnout.
Řekla bych, že kniha na jednu stranu může působit jako docela jednoduchý příběh bez větších zvratů, ale když se při čtení občas zamyslíte.. tak ve vás kniha pravděpodobně i něco zanechá a pochopíte, že nic není tak úplně černobílé.

06.09.2020 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Jak už tu bylo několikrát řečeno.. nápad skvělej, zpracování špatný. To jakym stylem mluvili, bylo fakt příšerný, strašně mi to vadilo a myslela jsem, že kvůli tomu knihu vůbec nedočtu. Začátek mě moc nebavil, konec byl docela dobrej. Za poslední třetinu knihy bych možná dala aspoň tři hvězdičky, ale začátek mi přijde prostě nic moc.
A jak tady všichni píšou že kniha je plná zvratů.. no nevim, mně tak nějak bylo jasný co se stane dopředu. Akorát konec by mě asi překvapil, kdybych to už nevěděla dopředu ze spoilerů.
Každopádně myslim, že knihu už si určitě nikdy nepřečtu, ale že by to byla až taková hrůza, to zas ne.
Mám doma ještě další dva díly a myslim že chvilku potrvá, než se na ně vrhnu. Kdybych je neměla doma, nevrhla bych se na ně nikdy.

07.02.2015 2 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Tak popravdě, první díl mě trochu zklamal, takže se mi do druhýho ani nechtělo pouštět.. to ale byla chyba! Druhej díl je o hodně lepší než ten první, takže když jsem prvnímu dílu dala tři hvězdičky, tak tomuhle musim rozhodně dát čtyři.
Dokonce mě to nalákalo si přečíst další díl. No, tak třeba někdy v angličtině..

Dru mě v prním díle spíš štvala, v tomhle jsem jí měla ráda. Trochu mi vadí, když Dru začne nad něčim přemejšlet a já pak už vlastně ani nevim, o čem mluví.
Taky chápu, že se autorka snaží asi co nejvíc popsat situace jako kdyby byly skutečný, ale to, jak má Dru zařízlý trenky mezi půlky, jsem fakt vědět nepotřebovala.

Jo a mimochodem.. jestli ještě v nejbližší době uslyšim slovo štrůdl, tak už asi začnu vážně křičet.

01.02.2015 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Na knížku jsem se hodně těšila, i když jsem pořádně nevěděla co od ní očekávat. No, mile mě překvapila. Do knížky jsem se hned začetla a nechtělo se mi přestat číst. Taky že jsem jí měla za dva dny přečtenou.
Kniha je psaná formou deníku, což se mi na jednu stranu líbilo, bylo to takový osobní, mělo to svoje kouzlo. Na druhou stranu mě štvalo, že jsem se spoustu inpormací dozvídala třeba později, musela jsem si na ně prostě počkat..

Nejvíc se mi asi líbilo, že Kaelyn je taková normální holka, která neměla vždycky všechno jednoduchý a dokonalý.
No, každopádně další díl si dost pravděpodobně přečtu a už se na něj těším.

11.12.2014 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Kniha se četla skvěle, za chvíli jsem jí měla přečtenou. Wendy jsem si hned oblíbila, konečně nějaká "normální" holka :D Líbí se mi taky nápad. Hned se vrhnu na další díl :)

18.11.2014 4 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Kniha má dobrý nápad, ale zpracování se mi tolik nelíbilo. Čekala jsem asi něco jinýho. Kniha mi přijde hrozně dětská. Ale za přečtení určitě stojí :)

24.07.2014 3 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Série, kterou mam hrozně ráda. Podle mě nejlepší knižní série ze světa upírů :)

21.07.2014 5 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Jednoduše super :) Kniha se mi skvěle četla, nemam jí vůbec co vytknout. Hrozně jsem si oblíbila Lucy, ale i Solange. Nejdřív mi trošku vadilo střídání pohledů Solange s Lucy, ze začátku jsem v tom měla trochu zmatek. Když jsem si na to ale zvykla a do knihy se více začetla, střídání pohledů se mi spíš líbilo (stejně jsem se ale vždycky těšila víc, až bude Lucy :))

Nemůžu se ale zbavit pocitu, že mi až nápadně připomíná Vampýrskou akademii - Lucy stejně zbrklá a ochranářská jako Rose a Solange upírská princezna, skromná a krásná jako Lissa (ještě k tomu Solange DRAKEOVÁ a Lissa DRAGOMIROVÁ, haha). No, nevím jestli je to náhoda, ale vzhledem k tomu, že Vampýrskou akademii jsem si dost oblíbila, podobnost mi ani tak moc nevadí :)
Hned se jdu vrhnout na další díl .)

21.07.2014 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Druhý díl docela dobrý, ale část, kdy Rein byla v tom lunaparku mě straašně nebavila. Ale pak už to bylo dobrý. Občas mi přijde, že tam jsou zbytečně zdlouhavý části, který by šlo zkrátit. No, ale vlastně se mi kniha líbila i tak :)

20.07.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nemám co vytknout :)

18.07.2014 5 z 5

Zásvětí Zásvětí Alexandra Adornetto

No, podle recenzí jsem myslela, že se mi druhý díl bude líbit víc než ten první. Ale ani ne. Jo, určitě se tam toho dělo víc než v prvním dílu, ale prostě mě to nějak nebavilo a přišlo mi to takový zdlouhavý.
Trochu mě štvalo, že je Xavier až moc dokonalej. Nevadí mi, že se chová jak se chová, spíš mě štvalo jak všechno umí a ve všem je nejlepší. No nic.. je to knížka no :)
A já myslela že v prvním díle Bethany nejedla maso? No ve druhym díle na to nějak zapomněla..
Ale tak.. špatný to nebylo, aspoň se pořád něco dělo.

02.03.2015 3 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

"Dru Andersonová. Loví v noci. Vrhá nože. Láme srdce."
Hm, jasně....
Myslim že z Dru budete spíš zklamaní. Já jsem teda byla. Mně ani moc nepřirostla k srdci, spíš mě často neskutečně štvala. A stejně tak jako Dru štvala mě, přišlo mi, že všechno okolo zas štve jí. A když říkám všechno, tak všechno. Panebože, mně dokonce přišlo, že jí štve i to, že je hlavní hrdinka! (Jak je to možný se mě neptejte.)
Myslím, že autorka chtěla udělat z Dru drsnou holku, ale trochu to přeháněla.

Obálka nekecá jen v tom jaká by Dru měla bejt, ale i v tom, že příběh nedokážete odložit. Já jsem ho teda odložila několikrát, spíš jsem měla problém se k němu vůbec vrátit.
V knize se skoro celou dobu něco děje, to jo... ale žádná pecka to teda není. Za mě takovej průměr.

27.01.2015 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

No.. musela jsem se hodně rozmejšlet, jestli dát tři, nebo čtyři hvězdičky.. Kdyby to šlo, tři a půl by bylo ideálních :) Kniha se mi líbila, přečtenou jsem jí měla za den a půl.
Na knížku jsem se fakt těšila a nezklamala mě. Trochu jsem se bála že bude o ničem, ale docela mě i překvapila. Nápad se mi líbil moc, ale nemůžu si pomoct, přijde mi, že má takový malý nedostatky. Prostě to není dotáhnutý úplně k dokonalosti.
Každopádně jsem si několikrát v průběhu čtení uvědomila, že takovej život bych fakt nechtěla.

No, každopádně se hned vrhnu na další díl, uvidíme jak si povede..

10.01.2015 4 z 5