TerryDee TerryDee komentáře u knih

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Abych se přiznala, tak nevím, jak mám knihu hodnotit. Chápu poselství knížky a dávám za to palec nahoru.

S čím jsem měla problém, tak byla hlavní hrdinka Mia, která mi vůbec nesedla a nechápala jsem některé kroky, které podnikla. Nicméně to je můj úhel pohledu a věřím, že se najdou tací, kteří mi budou oponovat tím, že její chování chápou a rozumí jí.

A přesně tohle je to kouzlo knih, protože na každého působí jinak a každý z toho má jiný prožitek. ️

11.09.2022 2 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Na tento závěrečný díl jsem se těšila, protože jsem byla zvědavá, jak to s našimi hrdiny dopadne.

V této knize to už není jen o Ruby a Jamesovi, ale i o vedlejších hrdinech. Za což jsem byla ráda, neboť jsem si tyto postavy velmi oblíbila. Myslím si, že by si zasloužili samostatný příběh, zejména pak Ember a Wren a Lýdie a Graham.

Ruby a James jsou spolu úžasní. A jsem opravdu ráda, že se to mezi nimi vysvětlilo a vyřešilo bez nějakého velkého dramatu. Je vidět, že oba dva ušli kus cesty a svým způsobem se duševně vyvinuli. James se konečně postavil za sebe a splnil si svůj sen. Ruby svou ctižádostí dosáhla svého cíle a snu, a to Oxfordu.

Celkově tuto sérii hodnotím velmi pozitivně. Mona Kasten dokazuje, že je fakt dobrá v tom, co dělá. ️

Už se těším na další její příběhy. Takže doufejme, že se jich brzy dočkáme.

11.09.2022 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Máme tu další romantickou knížku z pera německé autorky. Tentokrát tu máme Annu Savas, která představuje svůj příběh.

Příběh pojednává o mladé herečce Tesse, která se vrací do svého rodného města, aby zde natočila nejnovější film. Zároveň se bojí, aby nevyplulo její tajemství, jenž se snaží před veřejností skrývat. Nicméně do cesty se jí připlete univerzitní novinář Cole, který o ní má napsat medailonek.

Líbilo se mi, že se nám tu střídal pohled Tessy i Colea, takže vyprávění nebylo jednostranné a my se tak mohli lépe vcítit do obou hrdinů. Z toho důvodu můžu říct, že mi Tessa tolik nesedla, jako jiné hrdinky. Myslím si, že to trochu víc dramatizovala. Nicméně Cole mi hned od začátku sedl, i když to byl zpočátku takový bručoun.

Líbilo se mi, že se kniha snažila ukázat showbyznys a jeho stinné stránky. Že ne vždy je to něco dobrého a hezkého, ale že je to místo, které se neštítí vůbec ničeho.

V neposlední řadě musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle se KD opravdu povedla.

Závěrem bych knihu doporučila jako oddechové počteníčko.

11.09.2022 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Jop, další kniha z pera německé autorky, tentokrát od Anabelle Stell. Co dodat, ty holky si mě svými příběhy zcela získaly. ️

Opět musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle je fakt povedená. Líbí se mi, že je tam znázorněna mapa Berlína.

Kniha v sobě skrývá důležité téma, před kterým bychom neměli zavírat oči, neboť se to stává čím dál častěji. Nicméně si myslím, že autorka to neuchopila za ten správný konec. Domnívám se, že jiné autorky by to zvládli lépe.

Přiznám se, že jsem měla s hlavní hrdinkou Liou problém. Nechci zlechčovat to, co se jí stalo, protože to bylo hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale v jistých situacích jsem její chování nechápala. Myslím si, že zakládat důvěru na lžích a klamech, není dobrý krok.

Na závěr bych chtěla říct, že mě mile překvapil výlet Noaha a Lii do České republiky, konkrétně do Labských pískovců.

Takže sečteno podtrženo, tato kniha působí jako oddechovka.

11.09.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Tak tohle bylo něco neskutečného. Do této knihy jsem se doslova zamilovala.

Už od mala jsem měla ráda mytologii, a především tu řeckou. Ty příběhy mě vždy lákaly a fascinovaly. ️

Takže když jsem se dozvěděla, že je tu příběh, který v sobě skýtá spojení staré řecké mytologie s moderním světem, byla jsem zvědavá a nadšená zároveň.

Příběh Háda a Persefony byl úžasný. Jako pár byli dokonalí nejen co se týče charakterů, ale i jejich vzájemné chemie, která byla jiskřivá a hříšná. Persefona mě velmi mile překvapila. Na jedné straně dokazala být milují, laskavá a na druhé straně z ní byla bojovnice za sebe a za ty, které miluje. Líbilo se mi, že je nám Hádés zpočátku vykreslován jako záhadná a temná postava s mnoha tajemstvími. Jakmile jsme ho mohli blíže poznávat, tak jsme objevovali jeho světlé a dobré stranky. Takže zamilovat se do něho nebylo vůbec těžké.

Rozhodně se těším na další příběhy z toho světa a jsem zvědavá, co nám s sebou přinesou.

Za sebe můžu tenhle příběh rozhodně doporučit. Myslím si, že stojí za to překročit řeku Styx a vydat se do Temného Olympu.

02.09.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Opět se dostáváme do Green Valley, kde se setkáváme s našimi starými známými i novými. Jak mi tohle místo chybělo.

Tentokrát se blíže podíváme na vztah nejlepších kamarádů, a to Izzy, instruktorky lyžování, a Willa, místního šerifa. Oba dva jsem si v předchozím díle oblíbila, takže jsem se na jejich příběh těšila a zajímalo mě, jak se jejich vztah bude vyvíjet.

Na scéně se nám tu objevil Cole, sexy herec z Hollywoodu, který si najme Izzy jako svou instruktorku. Bavilo mě sledovat, jak se mezi sebou pošťuchují a provokují. A samozřejmě, že tato nastalá situace a nezamlouvala našemu Willovi.

Přiznám se, že jsem měla občas tendence Willla bacit kyjem přes hlavu. Někdy by měl vážit slova, jenž vypustí z pusy. Ještě, že si to chlapec uměl vyžehlit.

Knihu určitě doporučuji, protože Lilly Lucas je úžasná autorka. V jejích knihách najdete nádherné prostředí se super lidmi a především dojemný příběh přátelství, ale i lásky. ️

06.08.2022 5 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Autorka v knize nadhodila zajímavou myšlenku ohledně konstituční monarchie v naší zemi. Jen si to představte, že Česká republika nebude mít prezidenta, ale královskou rodinu.

V knize se seznamujeme s jednotlivými postavy, a že jich tu je (pozn. jmenný seznam najdete na konci knihy). Našimi hlavními hrdiny jsou Albert (budoucí král), Leontýna (princezna) a Felix (princ), jenž mají každý svůj příběh, do něhož nicméně zasahují i další postavy.

Ze začátku jsem si říkala, že Albert nebude ten typ postavy, jenž si oblíbím, ale opak byl pravdou. Na jeho kapitoly jsem se těšila. Zároveň jsem si oblíbila jeho dávnou lásku Konstance. Naopak u Leontýny jsem si myslela, že ji budu mít ráda, ale ne. Ta holka mi úplně nesedla a občas jsem s jejím chováním nesouhlasila. Nicméně Jonáše, který se stal součástí jejího příběhu, jsem si oblíbila hned. Působil na mě dobrým dojmem (takový správňák). S Felixem jsem to měla půl na půl. Líbily se mi především pasáže, když tam byl s Janem.

Co mě pobavilo, tak byla jména některých postavy, např. kapitán Hradní stráže Jurášek, paní Dlouhá a Široká, předseda vlády Kníže a předseda Poslanecké sněmovny Břitva.

Příběh šel zpočátku pozvolným tempem a spíš nas uváděl do obrazu dění. Takže rozjezd přišel až na samém závěru. A to pak byla jízda, která skončila tak, jak skončila.

Naštěstí na pokračování příběhu se můžeme těšit na jaro 2023.

Za závěr bych chtěla poděkovat autorce @lenavalenova za oslovení a nabídnuti e-knihy k recenzi. ️

06.08.2022 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Sledujeme tu příběh sedmileté Krystyny, která žila spokojeným životem se svojí rodinou ve Lvově. Nicméně to vše se změnilo s příchodem války. A aby unikli hrůzám, jenž se děly, a zachránili si život, museli se po dobu 14 měsíců ukrývat v kanalizačním systému. Člověka až mrazí při pomyšlení, co všechno museli prožit a přečkat.

Knihu bych doporučila všem, nejen příznivcům historie. Díky této knize nahlédnete do doby minulé. A především zjistíte, co znamená vůle přežít a co je člověk schopný podstoupit, aby zachránil život sobě i cizím lidem.

18.07.2022 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Hned na začátku knihy se dozvídáme, že příběh bude vyprávěn oběma hrdiny. Což je vždy super, protože na danou věc nahlížíme z obou úhlů.

Co vás na této knize v první řadě zaujme, tak je jednoznačně prostředí. Příběh se odehrává ve Španělsku, v Andalusii, které poznáváme skrze jednotlivé popisy místní kultury. Díky těmto popisům máte pocit, jako byste to místo znali a věděli jste, jak chutná pan con tomate či rebujito.

Hrdiny našeho příběhu jsou Linda a Damián. Linda je psychiatrička z Německa, která svojí cestou do Španělska chce splnit jeden slib. Postupem času zjišťujeme, kdo je Linda a že to v životě neměla jednoduché, ale snaží se jít dál a být silná. Damián to též neměl v životě jednoduché a s nepřízní osudu se pral po svém. Proto působil odtažitým a nepřístupným způsobem a byl tak trochu bručoun.

Romantická linka se mi zdála trochu uspěchaná. V tomto případě bych zvolila pomalejší tempo, abychom viděli, jak se naši hrdinové více poznávají a zbližují. Zkrátka, aby to bylo uvěřitelné.

Pokud máte rádi romantické příběhy, Španělsko a jeho kulturu, rodinné a přátelské vztahy, koně, tak tahle kniha je přesně pro Vás.

18.07.2022 4 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

L.J. Shen patří k mým oblíbeným autorkám. Láska k jejím knížkám začala sérií Hříšníci, která se vepsala do mého srdce. ️ Proto jsem se těšila na pokračování této série, jenž je věnována dětem našich předešlých hrdinů.

Krásně napsaný příběh o Luně Rexrothové a Knightu Colovi, o nejlepších kamarádech od malička, kteří si navzájem nedokáží vyjádřit své city a dělají si samé naschvály, aby si ublížili. I po tom všem zlém a dobrém, co se jim stalo, našli k sobě cestu, protože si oba dva zasloužili být šťastní a milovaní.

Tato kniha mi v jeden moment zlomila srdce. To, co se tam stalo, jsem šíleně obrečela. I když jsem tušila, že ta dána situace může nastat, tak jsem na to nebyla úplně připravená.

Knihu určitě doporučuji. Pokud jste četli předešlé díly, tak tenhle vynechat nemůžete.

18.07.2022 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Bude se opakovat, ale tohle byla zase jízda všech jízd. S touhle sérií to ani jinak nejde. Tohle je top. ️

Jsem ráda, že tam, kde skončila jednička, tak dvojka pokračuje. My tak jako čtenáři nemusíme tapat a hned nasedneme na vlnu příběhu.

Na scéně se nám tu objevuje Francouz. Což je opravdu tajemná a záhadná postava. Ale jsem ráda, že máme možnost ho trochu víc poznat. Protože Tobiáše jsem zpočátku nemusela, neboť kvůli němu se stalo to, co se stalo. Nicméně autorka nám tu ukázala, že i jeho postava se vyvíjí. A právě tento vývoj ho ukázal v jiném světle. Právě skrze jeho postavu poznáváme blíže Havraní bratrstvo a svět okolo. Zjišťujeme, jak to ve světě jako takovém funguje.

Naše hlavní hrdinka Cecilie se v tomto díle celkem změnila. Po tom, co zažila, tak tu hodně rozebírá své myšlenky a pocity. V některých situacích mi jí bylo opravdu líto a někdy jsem si zase říkala, že to tak trochu přehání.

V jednu chvíli mi kniha zlomila srdce. Nechtěla jsem věřit, že nám tohle autorka udělala.

Za sebe můžu knihu jen doporučit. Rozhodně to stojí za přečtení.

09.07.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kdykoliv vezmu do rukou knihu od Mariany Zapaty, tak vím, ze to bude dokonalost. A v tomto případě tomu tak bylo. Srdcem proti zdi je úžasný příběh, do kterého jsem se bezmezně zamilovala. Jinak to ani nešlo. ️

Vanessa i Aiden byli úžasní a dohromady tvořili dynamickou dvojici. Vanessa mi neskutečně sedla. Přesně tohle je ten typ hrdinek, které mám ráda a fandím jim. Milá a obětující se žena, která má už něco za sebou a nenechá se jen tak něčím zlomit. Za to má můj obdiv. Aiden byl ze začátku na to, aby ho někdo bacil palicí po hlavě, ale nakonec se to zlomilo a i on si mě získal. Pak už z něho bylo sluníčko. Také jsem si oblíbila Zaca, spolubydlícího a kamaráda, který mě bavil.

Romantická linka byla úžasná a pomalá, jak je u Zapaty zvykem. Díky tomu se člověk těšil, až se to konečně rozjede. A když to přišlo, tak nestačil juchat, neboť scény s výtahem, bouřkou a Vánocemi jsou pro romantické duše jak stvořené. ️

Srdcem proti zdi můžu jen doporučit. V knize najdete dokonalé postavy, slowburn romantiku, hate to love linku, humor. Myslím si, že tahle kniha Vás nezklame.

Hodnocení: 5⭐️/ 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook #spoluprace #humbookblogeri ️

13.06.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Prázdné sliby v sobě skýtá příběh, jenž má jistou podobnost jiných příběhům jako jsou Dvory, Selekce, Krutý princ a další. Nicméně knize nemůžu odepřít čtivost, která mě nutila číst a číst.

Brie je super ženská hrdinka, možná místy naivní a moc důvěřivá. Avšak zamlouval se mi její vztah k rodině a to, že by pro svoje blízké udělala cokoliv. A pak tu máme mužské hrdiny, kteří mi někoho až záhadně připomínali. Je tu princ Ronan, který se jeví v tom nejlepším světle. Ale je tomu tak doopravdy!? Kuju u něho zradu. Chlapec mě totiž nedokázal přesvědčit, abych byla na jeho straně. Za to Finn!? Do něho jsem se zamilovala hned, jakmile se objevil na scéně. Má něco do sebe.

Někteří už tuší, že se nám tu objevil jistý geometrický vzorec, a to milostný ️. V tomto případě mi přišel i vhod. Nicméně, jak je ze slov výše zřejmé, mým favoritem je Finn.

Kdybych to měla shrnout, tak bych řekla, že příběh ubíhal rychle a bylo tam celkem dost zvratů. I když někdy to působilo až zmatečně a urychleně. Ale závěr to hezky vyrovnal.

Jsem zvědavá, co nám přinese pokračování. A jak se je všemu postaví Brie, která snad neřekla poslední slovo.

19.05.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Asi budu proti ostatním výjimka, ale mně se to opravdu líbilo.

Penelope jsem si oblíbila už v předchozích knihách, ale tady si mě získala na sto procent. Mrzelo mě, jak se k ní ostatní chovali. Nicméně spojence našla v lady Danburyové, s tahle ženská je neuvěřitelná, protože díky ní Pen nalezla svou sílu a hlas.

Za ní trochu pokulhával Colin. V předchozích dílech se mi zamlouval, a proto jsem se na jeho příběh těšila, protože působil hravým a milým dojmem. Ale tady mi přišlo, že to není úplně on.

Nicméně ti dva dohromady se mi moc líbili, i když jejich romantická linka byla trochu upozadněna, a to pátráním po autorce společenského plátku Whistledown. Kdybych neviděla seriál, kde je identita lady Whistledownové odhalena, tak bych byla velmi mile překvapena.

19.05.2022 4 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

S tvorbu Pauliny Świst a Lilky Płonka jsem ještě neměla tu čest. A proto jsem si řekla, že nebude na škodu přidat je do party ke kolegyním, které jsem již četla.

Musím přiznat, že tu načrtly zajímavou hlavní hrdinku. S tímto exemplářem jsem se totiž ještě nesetkala. Máme tu Malu, což je třicetiletá alkoholička s tím nejvybranějším slovníkem, jenž by ji mohl závidět kdejaký dlaždic. Takže vcítit se do ní byl trochu problém. Oproti tomu její kamarádka Zuzka působila velmi sympatickým dojmem, takže ta se mi zamlouvala o hodně víc než Mala.

Co se týká pánského osazenstva, tak tu nalezneme plejádu zmetků. V první řadě tu máme záhadného boha sexu neboli Ramsese, z něhož jsem neměla až tak špatný pocit. A pak tu je Paweł, celkem milý Malyn soused, na kterém mi něco nesedělo a nakonec se to i potvrdilo. Jo, někdy není na škodu poslechnout šestý smysl.

Nicméně nemůžu tomu upřít čtivost. Četlo se to dobře a stránky mi rychle ubíhaly. A dvojku si přečtu, neboť po otevřeném konci jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

Takže pokud vám nevadí vulgarismy a trochu připitá hlavní hrdinka, tak směle do toho. Řekla bych, že jako oddechovka dobré.

17.05.2022 3 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Dámy a pánové, tak tohle byla jízda. Příběh vás semele na samém začátku a vyplivne až na jeho konci.

Molly není obyčejná hlavní hrdinka a především to není žádná křehká květinka. Ale je to dívka, jenž zformovalo těžké dětství a dospívání. Takže jaká že je Molly!? Molly je drzá, prostořeká, divoká, provokativní a svá. Další postavou byl Viktor. Rozhodně zajímavý mužský hrdina, který byl laskavý a milující. A především se nebál bojovat o to, co miloval. Jeho odhodlanost a láska mě totálně dostala. Postavou, kterou jsem si moc neoblíbila, byl Robson. Vůbec mi nesedl svým chováním a často se mi zdálo, že sám neví co pořádně chce. I když na konci mi ho bylo líto.

Děj byl hned od začátku zajímavý a napínavý. K jednotlivým věcem jsme se museli dostávat postupně. A proto nezbývalo nic jiného než číst a číst. Což nebyl žádný problém, protože člověk chtěl vědět, jak to s našimi hrdiny dopadne.

Hodně se mi zamlouvalo, že příběh byl završen 2 epilogy. Což není u knih tak obvyklé.

Takže za mě osobně knihu doporučuji. Je to čtivé, poutavé a překvapující. Určitě bych Molly dala šanci.

27.04.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Po prvním díle jsem se na Anthonyho příběh těšila a musím říct, že mě nezklamal.

Oblíbila jsem si sestry Sheffieldovy - jak Kate, tak Edwinu. Líbil se mi jaký mezi sebou měly vztah, i když to byly nevlastní sestry. Anthony je Anthony. Ten se rozhodl, že je načase se oženit a za budoucí ženu si vybral právě Edwinu, jakožto klenot sezóny. Zamlouvala se mu myšlenka hezké ženy, do které se nikdy nezamiluje. To se však nelíbí Kate, která má jiné představy o budoucím muži své sestry. Nicméně osud tomu chtěl jinak. Zádrhel nastane v okamžiku, kdy si Anthony uvědomí, že se mu začíná líbit Kate, i přesto že mu pije krev a znepříjemňuje život. Bavilo mě sledovat jejich slovní přestřelky, vytáčky a to, jak k sobě nacházejí vzájemné city a porozumění.

Příběh se mi líbil, dokázal mě pobavit a přivést na jiné myšlenky. Takže za sebe určitě doporučuji.

29.03.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Přiznám se i bez mučení, že kdyby nebylo skvělého seriálu na Netflixu, tak bych se nejspíš do této série vůbec nepustila. Pravdou je, že zmiňovaný seriálu nasadil laťku hodně vysoko. A já se do toho celého zamilovala, protože to prostředí, kulisy, kostýmy a hudební doprovod vytvořily něco úžasného. Proto jsem byla zvědavá, jaká je knižní předloha.

Dalo by to se to shrnout tak, že je to klasická historická romance, která se zabývá hlavními hrdiny a jejich city. A musím říct, že se mi to četlo velmi dobře. Bylo to čtivé a vtipné. Daphne a Simon byli úžasní a jejich společné chvíle jsem si užívala.

Myslím si, že romantické duše si touto knihou či celou sérií přijdou na své. Já tomu totiž propadla.

29.03.2022 5 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Pokud něco můžu, tak to je romantika s fantasy prvky a hate to love linka. A tady se mi dostalo obojího. Takže se dalo předpokládat, že mi tohle sedne. A jaký je verdikt? Jasně že mi to sedlo a nejen to, já si to doslova zamilovala.

Co se týče prostředí, tak to nám tu bylo lehce nastíněno, abychom se s ním seznámili. Je to svět, kde můžete narazit na různé nadpřirozené bytosti, jako jsou vlkodlaci, kočkodlaci, upíří, čarodějové ad.

Když se podívám na postavy, tak musím říct, že mi sedli. Lis na mě působila jako fajn holka, která si šla za svým. A pak tu byl Romain. Co si budeme, do něho jsem se zbláznila. Říkám si, že za mého studia takový kluci rozhodně nebyli. Asi špatná doba či svět.

Jak jsem psala výše, máme tu hate to love romanci, která vygradovala v sázku mezi Lis a Romainem. A tahle sázka mě neskutečně bavila a já jsem se vždy těšila, s čím Lis přijde tentokrát a v co to vyústí.

Sečteno podtrženo, tohle bylo fakt super. A já to mužů jen doporučit. Na své si přijdou především milovníci romantických příběhů.

Na závěr musím ještě vyzdvihnout obálku, která se opravdu povedla.

25.03.2022 5 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Nevím, jak to Luara dělá, ale její příběhy mě vždy chytnou za srdce a já o nich ještě dlouho po přečtení přemýšlím. Líbí se mu, že to není žádná přeslazená limonáda, ale že to jsou příběhy s důležitými tématy a poselstvím. A ani tady tomu nebylo jinak.

Tentokrát se tu setkáváme s rasismem, předsudky a cukrovkou. Jsou to věci, před kterými bychom neměli zavírat oči. A myslím si, že je důležité stát si za tím, co vás baví a naplňuje, a ne to před okolím skrývat.

Na příběh Cassie a Auriho jsem se těšila, protože jsem si je oblíbila už v prvním dílu. A proto jsem byla ráda, že jim Laura dala prostor, aby se jejich příběh mohl rozvíjet a posouvat. Líbilo se mi, jak se vyvíjel jejich vztah, a že si k sobě postupně začali připouštět své city. I když počáteční nerozhodnost byla patrná, neboť stáli před volbou, zda zůstat nejlepšími přáteli či svůj vztah posunout na jinou úroveň.

Vím, že mnohým nesedla předchozí kniha Někdo nový. Což je podle mě škoda, ale co nadělám. Nicméně bych Vás chtěla poprosit, abyste aspoň této knize dali šanci. Ona si ji zaslouží a myslím si, že vás mile překvapí.

24.03.2022 5 z 5