terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

S touto knihou, která má nádhernou obálku navozující léto, se mi do rukou dostal příjemný romantický příběh. Zpočátku bylo celkem náročnější se začíst, jelikož příběh plyne pomalu, ale díky sympatickým postavám se do příběhu nakonec člověk dobře dostane. Jodie nebyla jednoduchou postavou, dostala několik ran za sebou (odcizení od manžela, možné podvádění, zhroucení snu..), což ji neskutečně vyčerpalo. Líbilo se mi ale, že se rozhodla odjet a zkusit přemýšlet a utříbit si svoje myšlenky. Zároveň nové prostředí jí navodilo nové možnosti a doslova ztratit hlavu :). Kdo by neztratil hlavu u sympatického Neda a jeho vyřezávání dřeva motorovou pilou :D! Konec mě trochu mrzel, přece jen si to zasloužilo krapánek víc roztáhnout, ale nakonec jsem velmi spokojená. Příběh mi sedl tenkrát do nálady a přečetla jsem ho za dva večery :).

19.07.2022 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Pěšec nám představuje pana Gabriela, o kterém toho vlastně ani moc nevíme (ani věk, což mi osobně vadilo nejvíc :D) a Avery, která potřebuje peníze, a tak se ocitne na dražbě.. Kde ale draží sebe na 30 dní…
Bylo to neskutečně čtivé, takže jsem se bohužel nezastavila a během odpoledne knihu na jedno posezení přečetla. Je to jednoduché a přesto smyslné. Erotiky tu není až tolik, tak se není čeho bát. Velmi se mi líbilo spojení chtíče, života, šachů a mytologie - bomba!
Krátké kapitoly, příjemné postavy (až na strejdánka - fuj), odkrývání minulosti a příjemný chtíč. Tohle za sebe můžu doporučit! Nebýt zbrklého konce a stálého oslovení “malá panna”, tak bych hodnotila naplno, ale i tak se těším na další díl, očekávám pak i více :)

11.07.2022 5 z 5

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

První cca půlka knihy vypadala celkem dobře, až jsem si říkala, že jsem ráda, že jsem téhle sérii dala ještě po prvním díle šanci. Bohužel pak se příběh absolutně nějak zvrhnul a já byla nešťastná. Keira byla velmi naivní, až trochu hloupoučká a Damon mi přišel, že bojuje s bipolární poruchou osobnosti.. Očekávala jsem erotiku z prostředí tvrdého gangu, ale byla jsem zklamaná. Jediné, co mi utkvělo hodně v hlavě je spojení "sladká šťávička", to mě bude strašit i ve snech :D. Nebýt lehké čtivosti a krátkých kapitol, knihu bych odložila. Bohužel se tedy se sérií loučím a dál pokračovat nebudu...

11.07.2022 2 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

March má úžasný talent zakončit každou knihu tak, že slintáte hned po další :D
Před čtením téhle krásky jsem měla lehčí čtecí krizi, ale March je výbornou známkou kvality pro boj s takovými neduhy. Má jednoduchý styl psaní, výborné postavy a lehce stravitelný příběh s příjemnou erotikou. Za mě to bylo příjemné a rychlé čtení, tuhle sérii můžu doporučit :).

11.07.2022 4 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Já tuhle sérii absolutně miluju! Jedna z nejlepších erotických sérií vůbec a šem bych vám ji moc ráda doporučila.
Ani závěrečný díl nebyl jiný, byla to stejně lehce čtivá jednohubka, kterou jsem sfoukla během necelých 3 hodin a velmi jsem si to užila. Sice tu je více akce, než samotné erotiky, ale v rámci pohledu na kompletní sérii to bylo hezké zakončení a vyvrcholení. Navíc ty střípky z Lachlanovy minulosti byly skvělé a výborně dotvářely kompletní příběh. :)

11.07.2022 5 z 5

Zůstávám tu pro tebe Zůstávám tu pro tebe Zuzana Holčíková

Na tomhle příběhu je znát, že byl autorčin první. Je to vcelku dost lehké a naivní. Zamilování Terezy a Paula bylo velmi rychlé, skoro nepostřehnutelné, což mi jako romantičce trochu vadilo. Zároveň vše tak naivně hezky klapalo.. Ovšem poslední kapitola byla výborná a celou knihu hodně povznesla. Zuzčin styl psaní mám velmi ráda, jelikož je tak hezky citově zbarvený, ale tuhle knihu bych doporučila asi spíše mladším čtenářkám.
Je to taková sladká romantika :).

04.07.2022 3 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Tohle bylo velmi zajímavé počtení..
Příběh byl napsán velmi zajímavou formou v rámci minulosti a přítomnosti, kdy se oba časy krásně rozvíjely. Přítomnost na sebe vždy krásně navazovala a byla vypravována pozpátku :).
I když jsem se nějakou chvilku na začátku ztrácela, tak jsem si na styl psaní nakonec zvykla. Samotný příběh o třech bratrech, šíleném dětství, blbých zkušenostech a špatnou výchovou, byl velmi dobrý. Dětí mi bylo hodně líto, vždycky mi z takových příběhů je ouzko a ten překvapivý konec tomu nasadil velkou korunu!

27.06.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Příběh, který nám odkrývá osudy rodiny žijící na počátku 2.sv.války. Velmi se mi líbilo právě zpracování rodinných vztahů (rodiče, prarodiče a tři děti). Řešily se radosti, strasti, ale i lásky. Soňa jich prožila několik a k jejími překvapení se okolo ní začal motat jeden maník, který ale stál “na druhé straně”. Těžká doba, nemocniční prostředí, ale naprosto nádherný jazyk, kterým je kniha psaná! Lehký, ale zároveň trošičku provokativní styl psaní mě udržel celou dobu u příběhu a já ho nerada odkládala. Zajímalo mě, kdo je babička. Zajímalo mě, jak dopadne vztah Soňy a německého inspektora, zajímalo mě, jak rodinu postihne válka…

27.06.2022 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Nick a Charlie jsou krásnou a velmi útlou novelou k známému komiksu Srdcerváči. Sama jsem četla i komiksovou podobu a moc se mi líbila, ale pokud vás komiksy minuly, určitě jste narazily na celosvětově známou seriálovou podobu.
Tato novela je tedy takové volné pokračování komiksů, kdy Nickovi se blíží nástup na vysokou školu, ale Charlie zůstává ještě rok na středí. Vyvstává nám tu tedy téma blízkého odloučení a jak moc silný je jejich vztah, aby zvládli vztah na dálku? Jak moc to ovlivní jejich lásku a přátelství?
Je to stejně jako komiksy krásné, něžné, vtipné a romantické. Ideální pro všechny, co mají rádi YA žánr nebo si chtějí udělat příjemné čtení u odpolední kávičky.
Čte se to jedna báseň, kluci se chovají na svůj pubertální věk a ani v této knize nejsme ochuzeni o hezké grafické zpracování :).

27.06.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Uf. Teď budu v rámci hodnocení velmi vystupovat z řady, ale já jsem prostě zklamaná…
Jsem velkou fanynkou autorky, její první čtyři knihy byly za mě úplně skvělé, ale tahle kniha se mi teda vůbec nelíbila. Jak kdyby to psal někdo jiný.
Máme tu rozvrácenou rodinu, kdy má tím pádem každý nějaký motiv, aby byl vrahem. Ze začátku to bylo trochu zmatečné, protože těch postav je tam více, ale to si sedne. Máme tu kraťoučké kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Jenže za sebe nemůžu říct, že by kniha byla úplně lehoučce čtivá. Strávila jsem s ní asi šest hodin a párkrát jsem měla chuť jí odložit :(.
Zápletka mi nepřišla ničím extra originální, nedočkala jsem se nějakých dobrých zvratů a vraha jsem uhodla docela brzo, což mi na Shari vůbec nesedí. Považuji to spíš za psycho román, za mě to moc thrillerových prvků nemělo, ani žádný epický konec. Velmi mě to mrzí, ale tahle kniha se na špici u Shari nedostane. Za mě stále vévodí Nevítaný host a Manželé odvedle, ty mohu ze srdce moc doporučit :).

17.06.2022 2 z 5

Za sklem Za sklem Zuzana Holčíková

Jsem milovníkem povídek, takže když se naskytne příležitost si nějakou povídkovou sbírku přečíst, tak neváhám. Sbírka Za sklem mě mile překvapila. I když povídky mají samostatný příběh, tak je navzájem něco spojuje.
Za sklem není moje prvotina od autorky, jelikož jsem přečetla už její román Hra na druhou. Stejně jako v jejím románu, tak i zde je z řádků cítit ten cit pro vykreslení emocí. Mám velmi ráda, když jsou texty psány abstraktně a člověka to nutí zapřemýšlet. Když síla slov ve vás pak po dočtení každé povídky rezonuje. Nevím, jak to zapůsobí na ostatní, ale na mě z knihy dýchalo, že má Zuzka krásný vztah se svým dítětem :)...
Kniha má také naprosto nádhernou a tématickou obálku.
Některé povídky mě velmi dostaly, jiné byly takový hezký průměr.
Jednotlivé hodnocení:
Za sklem - 5/5
Za dveřmi - 3,5/5
Za hranicí - 3/5
Za stínem - 3/5
Za zdí - 5/5
Za ruce - 5/5
Za mnou - 4/5
Nejlepší, kterou z hlavy nikdy asi nevymažu, byla povídka Za zdí :).

13.06.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Domek v Irsku je zatím poslední vydanou knihou ze série Romantické útěky, která u nás vyšla. Další příběh nás zavede do Skotska a autorka se při nedávné návštěvě Prahy rozhodla, že jeden z příběhů zasadí i do ČR a splní tak spoustě čtenářů jejich přání.
Ani v tomto díle není výjimkou, že nám postava někam utíká. Hannah přijíždí do Irska jako právnička, která se přihlásila na kurz vaření u známé šéfkuchařky. Hned první den se celkem komicky seznamuje s Conorem a trochu opustí své přirozené já. Irsko je naprosto nádherné a spojení s výborným kurzem vaření jsem si velmi užívala. Nejen naše hlavní postavy, ale i vedlejší (například účastníci kurzu, nebo rodina) byly skvělé postavy a příběh byl tak hezky čtivý a nic mi nebránilo rychle otáčet stránky. Při čtení jsem měla velkou chuť si společně s členy kurzu připravovat kvásek, polévku, vejce… mňam! Byla tam i menší, lehce možná detektivní zápletka, která pomohla k ukončení děje a mně se ten konec moc líbil :). Knihy od Caplin jsou i pro mě vždy takovým krásným útěkem z reality, kdy se podívám do nádherných míst a ochutnávám výbornou kuchyni. Jsou to skvělé knihy na léto k vodě, či v zimě ke kafíčku a krbu ️.
Domek v Irsku společně s Kavárnou v Kodani jsou moje nejoblíbenější díly. Jsem zvědavá, jestli Skotsko také naskočí na špici :)..

13.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Skoro 500 stran jsem přečetla během tří večerů a každou stránku jsem si fakt užívala. Je to neskutečný slowburn, ale ten styl psaní je tak hluboký a člověka uhrane, že i když po sobě nelezou, tak jsem prostě potřebovala číst dál a dál :D.
Vanessa i Aiden byly skvělé postavy, které se potýkaly s rodinnými problémy. Aiden byl polovinu knihy fakt obrovský paličák a stál mě pár nervíků, ale nakonec i on mi neskutečně přirostl k srdci. Kamarád a spolubydlící Zac byl skvělý, jen mě trochu mrzelo, že tam nedostal více prostoru. Některé věci mi přišly trochu nedořešené.. v originále má však svou knihu, tak snad se jí dočkáme i v překladu :). Líbilo se mi, že příběh není jen klasická cukrovarská romantika, ale opravdu tam bylo vidět navázání a budování vztahu. Malý fousek dolů za to, že podle mě Zapata úplně nevyniká v těch erotický popisech, ale mě to zážitek z toho příběhu vůbec nezkazilo.
Postavám jsem vše věřila a musím uznat, že má Zapata talent udělat mapičku v knihomolských srdcích. Části při bouřkách nebo z výtahu, ty z hlavy a srdce jen tak nedostanu. Chvilku jsem přemýšlela, ale nakonec hodnotím 5/5⭐️. I když mám pár lehkých připomínek, pořád to je za mě obrovské překvapení a jsem nadšená, že jsem do knihy šla a bude mi zdobit knihovnu.

13.06.2022 5 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Emily Henry se znovu podařilo nám přinést výbornou oddechovou knihu, která je perfektní na léto k vodě. Loňský rok vyšla Letní sázka, která byla pro mě prvním setkáním s autorkou a jsem hrozně ráda, že po přečtení Alex, léto a já, jsem na autorku názor nezměnila, pořád je to parádní a vtipné čtivo.
Knihu sledujeme v rámci několika časových rovin a postupně se dozvídáme, jak se spolu Alex a Poppy seznámili a zároveň také to, co se mezi nimi stalo. Velmi jsem si ty návraty do minulosti užívala, protože obě postavy byly celkem odlišné a bylo zajímavé, jak se vlastně dali na škole dohromady :D.
Kniha je krásný příkladem hezkého přátelství, popisu příjemných emocí a je plná skvělých postav. Příběh se četl rychle, je to jednoduše čtivé a lehký humor byl skvělým přínosem :).

06.06.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Knihu jsem dočetla včera a stále ve mně velmi rezonuje. Snažím se vymyslet nějaké kloudné shrnutí, které by vás na tuto nádhernou knihu nalákalo, ale když se vracím zpátky do jejího příběhu, tak začínám znovu natahovat k slzám...
Příběh Martina i Veroniky je naprosto odlišný, ale přesto je pojí zajímavý vztah, kdy si prostřednictví Xchatu vytvořili bezpečné místo pro svěřování svých problémů. V příběhu postupně sledujeme, jak se na nich podepisuje čas, jak se u nich střídají partneři a jaké zažívají strasti v rodinných situacích. Kniha mě v několika částech rozbrečela a Jirka má u mě obrovskou poklonu, protože se věnoval spoustě těžkých témat a přesto to zvládl naprosto bravurně zpracovat. Pro ty postavy budete dýchat a budete jim přát, aby se na ně usmálo štěstí.
Dovolím si trochu oponovat tady k jednomu komentáři, rozhodně mi kniha nepřišla, že by byla oddechová. Jakmile si během pár stran zvyknete na Jirkovo psaní, tak si nemáte čas oddychnout. :)
Je to neskutečně reálný lidský příběh, který se mě velmi dotkl a myslím si, že si v této knize každý něco najde. Velmi bych si přála, abyste dali knize šanci, protože tohle je jedna z českých knih, které si místo ve vaší knihovničce zaslouží.
ZE SRDCE..... :)

06.06.2022 5 z 5

Moje tlustá opilá svatba Moje tlustá opilá svatba Robert Bryndza

(SPOILER) Popravdě už dlouho jsem si nebyla během čtení tak nejistá, zda se mi kniha líbí nebo ne. Bylo to jako počasí :D I teď pár dnů po dočtení jsem z toho lehoučce nesvá :D
Pokračování příběhu o Coco je zpracováno znovu pomocí emailů, takže je to lehoučce čtivé a stránky pod rukou jen ubíhají. Jelikož Coco je ztřeštěná postava, která má obrovskou smůlu, tak dostáváme i velkou dávku humoru. Problém jsem ale měla v rámci komplexnosti příběhu. Dostáváme tu jak ten humor, tak ale navíc vyšetřování a kapku paranormálních jevů? No já jsem čučela :D .. Každopádně, i přes tyhle zmatky příběh nabízí oddychový humorný příběh a na třetí díl se těším :)

31.05.2022 3 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Tohle byl tak strašně krásný příběh!!!
Kniha nám předkládá přítomnost s hlavní postavou Natálií, která se probouzí v nemocnici po nehodě. Svůj pokoj sdílí se stařičkou Heduš, a ta se jí rozhodne, pro zkrácení chvilky, vyprávět příběh o své sestře. Heduš nás tedy skrze sestru Evu zavádí do válečné minulosti, přímo do sirotčince ve Lhotce.
Líbilo se mi, že obě dějové linky byly velmi zajímavé a dobře propracované. Nevznikaly tak hluchá místa a stále se něco dělo. Zároveň všechny postavy byly skvěle vykreslené a díky čtivosti jsem s knihou strávila příjemné chvíle.
Ano, je to příběh o nádherné a pevné lásce, zároveň o přátelství, které může vzniknout kdykoliv a kdekoliv, ale také o bolesti a strachu. Kniha se mě dotkla, četla jsem jí i v silnějším momentu svého života, takže na ní budu navždy hezky vzpomínat. Celou knihu jsem se totiž bála, jak to skončí… :)

31.05.2022 5 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Tak tohle bylo neskutečné čtivo!
Vzhledem k mému bývalému studiu mám určité znalosti v rámci práva, ale číst případy a vidět to reálně v praxi je vždycky o něco bolestnější. Pravdou je, že také souhlasím s tím, že vražda či znásilnění by měly být více trestány, natož aby na ně platila lhůta promlčení.
Kniha nám popisuje, jak lhůty promlčení ovlivnily uvedených několik desítek lidí. Matky svých milovaných dětí, které už nikdy neuvidí, nebo dcery svého tatínka, jehož vrahy nikdy nedoběhne spravedlnost. Proč? Protože jejich trestný čin je dávno promlčen...
Příběhy byly krásně propojené, brutální a bolestné. Už při čtení mi běhal mráz po zádech a obrázkové přílohy mi ještě naložily (nedoporučuji slabým povahám). Tuto knihu bych doporučila úplně všem, jelikož se nejen výborně čte, ale něco nás naučí (pár zákonů), ale zároveň ve vás rezonuje i dlouho po dočtení... Výborné!

19.05.2022 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Momentky mě už nějaký ten rok lákaly, abych si je přečetla. Před pár dny jsem podlehla a měla jsem po dočtení obrovskou radost! Měla bych častěji dávat na svůj pocit :).
Díky čtivosti jsem knížku slupla za necelé 3 hoďky. I když první příběh mě dosti nebavil, tak to naštěstí mělo vzestupnou tendenci a každý příběh byl lepší a lepší. Jen, co jsem si zvykla na psaní, tak jsem si pak každou část užívala. Kniha je plná hlubokých myšlenek a člověk o nich pak musel po dočtení dlouho přemýšlet a nechat si je projít hlavou. Za mě skvělé dílo a mám radost, že jsem se konečně "nechala zlomit" :).

17.05.2022 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Objevovat úžasné české autory je pro mě teď velkým koníčkem. Byla jsem moc ráda, když mi Janča (IG: knihomolka.janca) tuto knihu doporučila.
Hned po dočtení příběhu Nely a Bena jsem měla pocit, že potřebuju víc, daleko více kapitol o nich dvou, protože i když má kniha méně stran, tak mi obě postavy přirostli k srdci. Na začátku jsem měla trochu problém, že to na mě bylo moc rychlé. Přišlo mi, že jsem nestihla postřehnout, kdy došlo k zamilování našich dvou hlavních postav. Přesto, jak si autorka dokázala pohrát s emocemi hned několika postav, rozvinout přátelství na vícenásobnou úroveň a vystihnout strasti lásky, to bylo neskutečné! Za to má u mě autorka obrovskou poklonu a díky tomu byl příběh krásně čtivý.
Konec, kdy se Ben rozpovídal mě velmi dostal a vysvětlil tak to, co bylo ze začátku lehce nejasné. Hodnotila jsem 4,5 hvězdičky :).
Dovolím si ještě napsat, že mě velmi mile překvapilo, že autorka je úžasná a milá osoba, takže jí ještě jednou děkuji, za tak krásný příběh :)!

17.05.2022 5 z 5