TerkaM TerkaM komentáře u knih

Mohla bych říct něco jiného, než že jsem se do Harryho Pottera i ve svých skoro jednadvaceti letech zamilovala? Vážně. To dokazuje, že je to kniha pro všechny věkové kategorie a konkrétně tohle ilustrované vydání bylo senzační. O to intenzivněji jsem se do knihy začetla. :) Jsem hrozně ráda, že jsem si poprvé Harryho přečetla v tomhle vydání. :)

05.02.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Na tuhle knihu jsem se těšila vážně dost dlouho, a když mi konečně dorazila, dočetla jsem jinou knihu a pak se vrhla na Cizinku a... začátek s Frankem mi připadal slabší, ale když se v ději konečně objevil Jamie a Claire se posunula časem nazpátek, knihu jsem si zamilovala. Je sice pravda, že jsem pořád nějak doufala, že na mě ještě cosi vykoukne, nějaké překvapení, ale mohu říct, že se mi kniha velmi dobře četla. :)
(A už se můžu s čistým svědomím vrhnout na seriál.)

05.02.2016 5 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Tak tohle mi nesedlo. Ale vůbec ne. Snažila jsem se to dočíst, ale zasekla jsem se asi padesát stran před koncem, protože mě to absolutně nebavilo. Jak tak čtu všechny komentáře, vlastně jsem u knihy vydržela ještě relativně dlouho... možná tak nápad byl fajn, to jo.

31.01.2016 1 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Sice to nebylo stejně úžasné jako první díl, ale i přesto musím dát pět hvězdiček, jelikož mě to opravdu bavilo. :)

31.01.2016 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Velmi krásná kniha, která srší vtipem a občas si při jejím čtení člověk popláče. :) Už teď se mi po ní stýská a štve mě, že jsem ji tak rychle přečetla. :) Delší recenze v záložkách. :)

24.01.2016 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Druhý díl se mi líbil o kousek víc než první a posledních zhruba 150 stran jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Opravdu mě to bavilo a vlastně jsem ani nepotřebovala re-reading předchozího dílu, autor v tomhle všechno náležitě vysvětlil. :) V každém případě, jsem opravdu zvědavá, jak celý příběh nakonec dopadne a závěrečný díl si určitě nenechám ujít. :)

20.01.2016

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

17.01.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělá kniha s krásnou myšlenkou, z níž si každý vezme něco. :)

13.01.2016 5 z 5

Moje studentská kuchařka Moje studentská kuchařka Helena Rytířová

Není to úplně nejlepší kuchařka, ale rozhodně je pěkně zpracovaná. :)
(Recenze v záložkách.)

13.01.2016 4 z 5

Mně se tahle sbírka povídek líbila, ale plným počtem tentokrát hodnotit nemůžu - nemůžu totiž říct, že by se mi bez výhrad líbila každá povídka a některé byly tedy opravdu slabé. V co nejbližším termínu pak na blogu zveřejním recenzi, kde rozeberu, jaké povídky se mi líbily/nelíbily a proč. :)

11.01.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Skvělá kniha. :) Dokonce mě v jedné pasáži rozplakala, což se mi zase tak často nestává... :)

30.09.2015 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Krásná kniha plná nádherných myšlenek a citátů, které jsem si chtě nechtě musela zatrhnout. :) Úžasné čtivo. Doporučuji. :)

10.09.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Báječná knihy od skvělé autorky. Napínavá až do konce. Dokonce se trochu stydím, že jsem na pachatele přišla později, než hlavní hrdinka - ale holt nepracuji u policie. Úžasně se četla. :)

30.08.2015 5 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Vážně děsivá kniha. S každou další stránkou jsem se bála víc a víc. Navíc grafické zpracování stran tři částí bylo skvělé. Ty štěnice, jak se rozlézaly. Na začátku jich bylo málo, ve druhé části víc a ve třetí se už hemžily po obou papírech. Skvělá kniha, která člověku vleze až do hlavy.

10.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města byla oproti knize Hvězdy nám nepřály lepší - alespoň mně se víc líbila. Nepřijdou mi tolik profláklé jako Hvězdy, ale je v nich něco, co mě zaujalo. Ano, i ve Hvězdách mě bavil Greenův styl psaní a humor, ale tady mi jednoduše přišel lepší... :) Takže se v nejbližší době chystám na Hledání Aljašky a pak někdy na Kateřiny... :)

17.07.2015 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Abych pravdu řekla, ten konec se mi na knize líbil asi nejméně. Čekala jsem, že to skončí úplně jinak, a když jsem dočetla, řekla jsem si: "To vážně? To to vážně takhle ukončil?" Zklamalo mě to, ale to nic nemění na tom, že celkové zpracování upírů je moc povedené a určitě to stojí za přečtení. Jen ten zatracený konec...

11.07.2015 4 z 5

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Tyhle mandaly mám opravdu moc ráda, a i když je nevybarvuji každý den (vlastně jsem je naposledy vybarvovala před hodně dlouho dobou), hodnotím tuto knihu mandal jako skvělý nápad. :)

Diablo Můj vysněný kůň Diablo Můj vysněný kůň Gabi Adam

Tuhle knížku jsem četla ještě předtím, než mi bylo patnáct, ale mohu říct, že se mi líbila, přestože už si po těch letech nepamatuji, o čem přesně byla. Domnívám se, že v tom věku by se mi líbilo snad cokoliv, takže knihu hodnotím podle toho. I když, časem bych si mohla dát re-reading. :)

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Andrew Fukuda je vážně skvělý autor a jeho styl psaní je jednoduše senzační. Dokáže člověka tak pohltit, že čte a nevnímá okolí kolem sebe. Moc pěkný díl. A ten závěr? Úžasný! O takovém vyvrcholení se mi ani nesnilo a bylo to opravdu překvapivé. :)

06.07.2015

Hon Hon Andrew Fukuda

Kniha se mi líbila. Je to zase originálnější zpracování upírů a to mě na tom oslovilo. :) Souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že v knize nebylo všechno vysvětleno, ale přesto mohu jen potvrdit, že se kniha opravdu dobře četla. :)