TerkaM - Komentáře

PlíseňPlíseňS. Pettersen

Po přečtení prvního dílu jsem váhala, jestli si chci přečíst i druhý díl, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem se do něj doopravdy pustila - chytl mě od začátku a nepustil až do konce a já se u čtení Plísně výborně bavila. Navíc už jsem měla jakýs takýs přehled a už jsem nebyla čtenářem, kterého autorka učí plavat v příběhu tím, že ho hodí do vody, už jsem o tom příběhu i něco věděla... :) A co jsem nevěděla, to mi Siri Pettersen v Plísni řekla. :)

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelkyVysmátá koza aneb Přízrak krásné modelkyI. Vostřáková

Páni! Tak ten konec neskutečně překvapil! Vážně jsem ani trochu nečekala, že Laura se nemůže dostat ze hřbitova kvůli tomuhle.

Obecně jsem nečekala, že to bude tak, jak to dopadlo a celou dobu jsem nad řešením uvažovala - no těším se na pokračování, to každopádně, ale až později. :) V každém případě byl ten konec suprový! A nejen on, ale i celá kniha mě bavila a smála jsem se u ní - hlavně inteligenci brunetky, ex manželce pana generálního, ta byla přímo k popukání.

Laura byla též naivní, ale vzhledem k tomu, že byla mladá... navzdory té naivitě mi připadalo, že to má v hlavě víc srovnané než brunetka/zlatokopka s její kamarádkou.

Myslím, že vám knihu s klidným svědomím mohu doporučit. S Laurou, s Radimem, s panem Kebulkou, s profesorkou Mrkvičkovou ani s panem generálním se rozhodně nudit nebudete. :)

ZkouškaZkouškaJ. Charbonneau

Tak jo, dočteno. Za otevřený konec jsem nesmírně naštvaná - knihu tu ve čtečce sice mám, ale nějak na ten druhý díl nemám chuť a radši bych se pustila do jiného příběhu... celkově mohu říct, že mi v Univerzitě výjimečných chyběla akce a taky něco, díky čemuž bych si ty Ciiny noční můry lépe vysvětlovala.

Takhle mi to připadalo vynucené. Její otec měl noční můry, tak ona je musela mít zaručeně taky... nevím, prostě mi nepřijde, že by prožila události, jaké se staly jejímu otci.

Tohle byl dle mého názoru slabý odvar a celkem dost velká vykrádačka příběhů Hunger Games a Divergence.

Druhý díl si přečtu, chci vědět, jak to bude pokračovat, ale zrovna teď ne. Zrovna teď jsem naštvaná, že to autorka neusekla na nějakém rozumnějším místě.

Pomsta & rozbřeskPomsta & rozbřeskR. Ahdieh

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

Půlnoční korunaPůlnoční korunaS. J. Maas

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

Je nutné dodat originální zpracování celé knihy, nicméně také to, že mě zklamala. Na jednu stranu těmi vědeckými zápisy, v nichž jsem se ztrácela. Na tu druhou možná pro mě přílišnou jednoduchostí... dokázala bych si představit, že by z toho mohl být skvělý film, ale kniha asi ne... druhý díl si ale nejspíš ze zvědavosti přečtu. :) Každopádně si myslím, že pokud chcete někoho dostat ke čtení, může to být i díky této knize, pokud nevyšel Harry Potter, řekla bych, že u nečtenáře by u této knihy mohlo vzniknout knihomolství. :)

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyC. Hoover

Oddechovka, co říct víc? Nicméně moc krásná oddechovka. A já se už velmi těším, až se dostanu k dalším knihám od Colleen Hooverové. :)

Úsměvy ženÚsměvy ženN. Barreau

Velmi krásná kniha. Myslím, že oddechověji jsem nový rok začít ani nemohla... :) navíc už se těším, až si upeču něco z těch receptů, které jsou uvedeny na konci knihy. :)

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Doporučuji! Je to skvělý příběh a Ruta Sepetys má obdivuhodný talent takové příběhy vyprávět, to se jen tak nevidí. Já se jen divím, že se o táborech na Sibiři moc neví a od té doby, co jsem V šedých tónech přečetla, si stále říkám: "A co když se to ještě děje? Když to Rusové dokázali utajit tehdy, proč ne dneska?" Je děsivé, že se něco takového dělo, umřelo tolik lidí... a takřka nikdo o tom nic nevěděl. Jedním slovem: doporučuji. Přečtěte si ji. Je podaná jednoduše a rozhodně to není jako vytržené z učebnice dějepisu.

Panský klubPanský klubD. Kapča

Tahle kniha se mi hodně líbila. Jak už bylo zmíněno několikrát pode mnou, byla opravdu hodně originální. Stejně jako mnohým dalším čtenářům se i mně líbil onen umělecký styl nekrotismus, to bylo opravdu hodně zajímavé a byla škoda, že ho tam bylo tak pomálu, to by jistě šlo rozvinout ještě do větších detailů. Na konci na mě čekal jeden "wow efekt", po kterém jsem ale hledala další stránky, protože mě okamžitě napadlo, že si ze mě někdo musel vystřelit a vytrhnout mi stránky... :D Za tohle však musím bohužel tu jednu hvězdičku strhnout, jelikož takové závěry v knihách nesnáším... pokud teda nejsou na pokračování a další díl už mám k dispozici, to jsem ještě schopná prominout.

Jak udělat revoluci – Zápisky z trestanecké kolonieJak udělat revoluci – Zápisky z trestanecké kolonieN. Tolokonnikovová

Já vím, že hodnotit bez toho, abych knihu dočetla, je hnusné, ale to se prostě nedá. Já ji prostě nemůžu dočíst. Uvízla jsem v bodě, kde autorka popisuje ony lesbické vztahy, jak vydrží bez chlapů a ty feministické kecy, které se mi ani trochu nelíbí a nepřipadají mi ani trochu správně. Jednoduše - tohle jsou prostě extrémistické feministky. Nicméně jedno se této knize upřít nedá a to je právě čtivost, která je zapříčiněna pravděpodobně zvětšeným řádkováním... :)

Za mě dvě hvězdičky, ale nevylučuji, že by se někomu nemohla líbit...

10.12.2016

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

Já vlastně nevím, co si o této knize myslet. Díky formě, jakou je psaná, je i čtivá, jen jen jsem se do ní kvůli tomu vlastně nedokázala pořádně zažrat a i proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Druhý díl si určitě přečtu, těším se na něj a troufám si tvrdit, že když jsem si na to zvykla, budu ho hodnotit lépe... :) Teď jen, aby ho Cooboo přeložilo. :)
Více se dozvíte v recenzi na blogu, tady nechci mé dojmy moc rozvádět, aby mi něco zbylo i na potom. :) (Lépe řečeno si všechno potřebuji nejdříve utřídit v hlavě...)

26.11.2016

AdibasAdibasZ. Burchuladze

Panebože, co to je za - omluvte to slovo - hovadinu? Dál než za polovinu se prostě nedostanu, ta kniha je prostě o ničem. Chtěla jsem jí dát ještě šanci a přečíst alespoň sto stránek, končím na 97. Šmitec. Tohle nemá smysl. Důrazně nedoporučuji.

03.11.2016

Vězeň noci a mlhyVězeň noci a mlhyA. Blankman

Tak tohle byla pecka! Moc se mi to líbilo a vůbec mi nepřipadalo, že by Cooboo kvůli tématice šláplo vedle, jak jsem zde četla jeden komentář na Databázi.

Naopak, myslím si, že o tomhle se musí pořád psát, aby lidi nezapomněli, jaká byl Hitler zrůda. A co víc, aby si lidi uvědomili, že stačí jeden takový člověk a tohle všechno se bude opakovat.

Mám ráda tématiku druhé světové války, nějak mi přijde i zajímavější než první, tuhle knihu si tedy rozhodně koupím i do své knihovny. A doufám, že Cooboo vydá i druhý díl! :) Doporučuji! Opravdu moc doporučuji! :)

06.10.2016

Dívka, která zvítězila nad ISDívka, která zvítězila nad ISF. Khalaf

Hodně dobře napsané. Určitě procítěné. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí, i když jsem jich zatím tolik nečetla (jen dvě, včetně této).

Myslím si, že v dnešní době je dobré číst podobné knihy, alespoň se člověk nějak vcítí do situace uprchlíků a zjistí, že ne každý je takový, jakého nám ho ukazují média. Jinými slovy: není uprchlík jako uprchlík.

Možná si do knihy něco přikreslili, nemohu říct, že bych věřila všemu a že s nikým nechtějí prostřednictvím této knihy manipulovat, ale je mi to upřímně řečeno jedno. Já vám tuhle knihu každopádně doporučuji. :)

P. S. A víte, co mě děsí nejvíc? Že hlavní hrdinka, a tedy autorka, je stejně stará jako já. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se dokázala zachovat úplně jako ona a bohužel bych se asi nechala zlomit a bála bych se útěku. Ale nevím, těžko říct, v té situaci jsem se - díkybohu - neocitla, nemůžu tedy v tomhle směru hodnotit.

11.09.2016

Proč jsme se rozešliProč jsme se rozešliD. Handler

Čtyři hvězdičky, pět by bylo moc. Nicméně si to před jakousi recenzí na blogu musím všechno nějak utřídit v hlavě... líbily se mi ilustrace, to, že to de facto skončilo podle mých představ a že jsem se s mou nesympatií vůči Edovi nepletla, jelikož to, co Min provedl, bylo zatraceně odporné.

I když to asi fakt nebylo nic zvláštního, takový tuctový romantický příběh, jen od konce. Tedy s tím, že se čtenář důvod rozchodu dozvěděl až na závěr, což vůbec nebylo špatné a alespoň se člověk měl "na co těšit". Min mi bylo líto, bláznivě se do něj zamilovala a on ji zradil, přestože v jednom kuse tvrdil, jak ji miluje. Asi se nedozvíme, jak dlouho to byla pravda a i kdyby ano, ve vztahu má být upřímnost.

Proč dávám čtyři hvězdičky? Protože kdyby mě to opravdu bavilo, přečtu to za chvilku, nehledě na to, co bych musela zrovna udělat doma. A týden mi na takovou oddechovku přijde opravdu dost. Zřejmě jsem se na ni podvědomě nikdy netěšila.

30.08.2016

Probudím se včeraProbudím se včeraL. Holčák

Do knihy jsem šla z toho důvodu, že miluji ten film a předpokládám, že stejně to měli i mí předchůdci - tedy ti, co knihu četli přede mnou. Film je skvělý, knížka se mi také líbila, ale kvalit filmu podle mého názoru nedosahovala, ale rozhodně byla čtivá.

Nemám tušení, jestli se k ní někdy vrátím, asi si spíš pustím ten film. Ale pokud máte zájem si knihu přečíst, nic tím nezkazíte, rozhodně je to oddechovka a máte ji přečtenou za chvilku. :)

30.08.2016

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

27.08.2016

Ódinovo dítěÓdinovo dítěS. Pettersen

Musím říct, že mě to mírně zklamalo... jako, ono je to opravdu dost propracované dílo a autorka si na něm dala záležet - hlavně proto, jaká je autorka sympatická, se mi to nehodnotí zrovna lehce... po pravdě nemám nejmenší tušení, co si myslet o Hirce, která byla jednou taková a jednou maková.

Oblíbila jsem si ji, ale to, co udělala na konci, mi na ni zkazilo pohled a nevím, no... Rime byl pořád stejný, i když se tedy občas vymykal klasickým young adult klukům, kde svou milovanou (asi každému dojde, o koho jde), vzal na poměrně nebezpečnou výpravu...

Nebylo to špatné, to rozhodně ne! Ze začátku mi trvalo se začíst, navyknout na severská jména a kulturu, i proto mi to připadalo oproti Jiskře v popelu slabší. Navíc se přiznám, že s tímto komentářem jsem čekala celý den a stále ještě nevím, co si myslet... ještě pár stránek bych potřebovala!

Jakkoli mi Jiskra připadala uzavřeně neuzavřená v pořádku, tady mi ten otevřený konec opravdu dost vadí. Pokračování si v každém případě přečtu, třeba si sérii i koupím, prostě chci vědět, jak to bude p pokračovat, i když si určitě do vydání druhého dílu v češtině dám re-reading. Jako u Jiskry. Jako u Naslouchače.

A stále jsem #tymjiskra! :)

24.08.2016

SpolečniceSpolečniceL. Pearse

Kdy jsem naposledy přečetla pět set stránkovou knížku za tři dny? To se mi myslím dlouho nestalo. Ale Společnice byla úžasně čtivá kniha a do děje mě vtáhla hned po první stránce, není taky divu, že bez toho, abych těch posledních dvacet stran dočetla, jsem nemohla usnout.

Sice mi zpětně Belle připadala, že si za některé z těch věci, co se jí staly, mohla sama, ale to nic nemění na tom, že se mi kniha líbila a těch pět hvězdiček si zaslouží. :)

No co, všichni Belle říkali, jak je chytrá a je fakt, že dostat se z takové šlamastyky by hlupák nezvládl, ale nevím no, na to, co prožila, se podle mého názoru chovala pořád stejně naivně a nepřemýšlela...

V každém případě, pokud vás kniha zajímá, ráda vám ji doporučím, jen je možná nasnadě upozornění, že je v knize větší množství ne příliš něžných erotických scén...

A jestli vám tenhle krátký komentář k tomu, abyste si knihu přečetli, nestačil, počkejte si na mou recenzi na blogu. :)

15.08.2016

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Tak, teď fakt doufám, že jsem se nespletla a z tohoto příběhu opravdu bude trilogie, protože... ach bože, ten otevřený konec! To, že se všechno nevyřešilo, jo, musí to pokračovat. Nedokázala bych se smířit s takovým závěrem, kdy bych si musela domyslet, jak to se vším, co se v knize událo nakonec je. Krom toho mi autorčin styl psaní velmi učaroval.

Do háje, dočetla jsem poslední stránku a otáčela na další, že tam bude další kapitola a místo ní tam byl slovníček pojmů a já pak zmateně otáčela stránku tam a zpátky v domnění, že se tam ta kapitola objeví! Mimochodem, ten slovníček pojmů byl od autorky skvělý nápad.

A je to rozhodně parádní začátek nové série, sice trochu pomalejší rozjezd, ale když si vezmete Skleněný trůn (tedy, já četla jen první díl, ale když to beru z doslechu), tak prostě pomalejší začátky mají ve výsledku skvělé trilogie a série obecně. :) Za mě tedy rozhodně Naslouchače doporučuji, jen možná až bude trochu víc odtajněno vydání druhého dílu... to čekání na něj je totiž minimálně pro mě už teď, pár minut po dočtení, neúnosné...

Více již brzy na blogu. :)

10.08.2016

Stínová královnaStínová královnaC. J. Redwine

Pět hvězdiček - pokud to zůstane jen u toho jednoho dílu a nebude to opět trilogie, čehož se po pravdě trochu obávám, tak jí to hodnocení i zůstane. Teda, ono zůstane tak jako tak, já tu jen plácám, ale za trilogii bych asi byla naštvaná, i když bych si ji přečetla, jelikož styl psaní autorky je jednoznačně skvělý. :)

V každém případě se mi to líbilo, kdyby ne, věděla bych co zkritizovat. Určitě to bylo fajn pohádkové čtení, kde se to však z romantikou podle mého názoru nepřehánělo a bylo jí tu tak akorát. Ovšem jak říkám, je to jen z mého pohledu. Brzy na ni bude na blogu recenze, kde své dojmy shrnu víc. :)

10.08.2016

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Krásné. Nemám slov. Vážně povedené dílo a všechny úryvky ze Shakespeara se do knihy dokonale hodily a líbila se mi i podobnost s jedním Shakespearovým dílem, tím pádem bych rozhodně neřekla, že to nemá se Shakespearem nic společného, jak jsem zde na Databázi četla poměrně negativní komentář...

Opravdu to bylo parádní a ačkoli je mi jasné, jak to dopadne, velmi ráda si přečtu i druhý a třetí díl. :) A samozřejmě mě i rozbrečela - jsem fakt ráda, že jsem zrovna byla v kupéčku sama. :)

A mimochodem, ze všech zemí, kde byla Láska podle Shakespeara vydána, máme právě my nejkrásnější obálku. :)

27.07.2016

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Skvělá kniha. První díl se mi rozhodně líbil a já jsem se do něj okamžitě od první stránky začetla a již se nemůžu dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu. :) Zatím tedy ale nedokážu přesně říct, ke komu by se Celaena hodila, ovšem malinko sympatičtější je mi Dorian. Chaol je naopak perfektní kámoš. Nicméně, líbí se mi, že ten milostný trojúhelník není ústřední záležitostí celé knihy. :)

25.07.2016

Bohatá čínská přítelkyněBohatá čínská přítelkyněK. Kwan

Řeknu to takhle - byla to parádní knížka, milionkrát jsem se u ní zasmála a lidi se otáčeli, čemu se směji, ale dle mého skromného názoru si myslím, že na Šíleně bohaté Asiaty neměla, tady jsem se občas přistihla, že přemýšlím, co se tam bude dít, když už Rachel prakticky hrozně rychle našla svého otce.

Také mě trochu mrzí větší absence Eleanor a celkově Nickovy rodiny (s výjimkou Astrid). Já vím, že po prvním díle jsem ji měla za mrchu, ale docela mi zde chyběla... ona Rachelina rodina je už trochu jiná vrstva bohatých Asiatů.

Trochu víc se to vleklo, ale četlo se to skvěle, o tom žádná a já už se moc těším na ten třetí díl, který autor podle všeho chystá! :)

Kompletní recenze již brzy na blogu, ale pokud jste četli Asiaty, tenhle díl je pro vás povinnost. :)

04.07.2016

Odkaz mrtvého kostelníkaOdkaz mrtvého kostelníkaM. Růžička

Po pravdě? Nejsem si tak docela jistá, co si o knize po přečtení myslet a bohužel musím konstatovat, že z ní nejsem nijak odvařená... upřímně řečeno mě děj, kterým se příběh ubíral, moc nepřekvapil. Určitě bych uvítala mnohem víc pasáží z Havelkovy minulosti, která mě naopak zajímala hodně a nějak mi nestačilo, že se mi jí dostalo jen takhle zprostředkovaně skrze Mikuláše a Lucii.

Ano, v rámci možností to byla dobrá kniha, ale už jen proto, že si za půl roku nebudu pamatovat o čem byla, hodnotím třemi hvězdičkami. Nicméně, třeba ta česká detektivka do třetice vyjde... :)

21.06.2016

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJ. Han

Dočetla jsem a jsem neskutečně ráda za ten konec, protože kdyby se Lara Jean rozhodla jinak, brečela bych ještě teď a proklínala autorku... já tak nerada u knížek brečím (nevidím pak na písmenka), ale zároveň to stále tak strašně miluji!

I když budete chtít Laře Jean asi tak milionkrát nafackovat a Peterovi taky, prostě si tohle pokračování přečtěte. Stojí to za to.

(A já se jdu teď modlit tak, jak jen může nepokřtěný člověk, aby to zůstalo jen u dvou dílů - sice to miluji, ale mám strach, že třetím by mi tuhle sérii autorka pokazila...)

15.06.2016

Postav hlídkuPostav hlídkuH. Lee

Skvělá knížka - báječně se doplňuje s knihou Jako zabít ptáčka. Navíc se mi neskutečně líbí, že to všechno jde použít i v současné situaci s muslimskými uprchlíky. I když, kdyby ti výše postavení něco udělali s IS, logicky vzato by nebyl problém s uprchlíky. Ale to je zase na jinou diskuzi.

15.06.2016

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Jediná vada knihy? To, že je krátká (ale tak, je to drama) a že je to tragédie a to nijak zvlášť kritizovat nehodlám. Tuhle klasiku prostě jinak než pěti hvězdičkami hodnotit nemůžu. :) Jsem neskutečně ráda, že jsem si ji konečně přečetla - i po dvou letech od maturity. :)

08.06.2016

Rozum a citRozum a citJ. Austen

Tak jo, fakt nechápu, proč mi Rozum a cit trval tak dlouho přečíst, ale teď už mohu říct, že se mi to líbilo - bylo to sice jako na houpačce a občas jsem někoho i proklínala (schválně, tipněte si koho) a kdybych knihu měla srovnat s Pýchou a předsudkem, výherce nevyberu. Každá z těch knih má své kouzlo, nelze hodnotit, že se mi jedna líbí víc než druhá, nyní už vím, že každá je v zásadě o něčem jiném, přesto jsem jakousi podobu s Pýchou a předsudkem spatřovala.

Hodnotím tedy pěti hvězdičkami a je to krásný příběh, který musím mít doma - a při nejbližší příležitosti si obě dvě zatím přečtené knihy koupím. A možná přihodím i Emmu. Nebo Annu Elliotovou. :)

06.06.2016

Deník fejsbukové matkyDeník fejsbukové matkyL. Nachtigallová

I když dávám čtyři hvězdičky, není to proto, že by se mi kniha nelíbila - naopak, líbila se mi moc. Skvěle se četla a já se u ní výborně bavila. Pokud potřebujete odpočinek od klasické beletrie či jste na čtení prostě jen moc líní a něčím chcete začít, například, domnívám se, že tohle je ta pravá volba. Na knižním trhu tahle kniha nemá konkurenci, jelikož žádná další kniha skládající se ze statusů zatím nevznikla.

Ono je prostě občas fajn vypnout ten Facebook a otevřít si nějakou takovou knížku a nekazit si tak oči zíráním na displej telefonu! Nemá konkurenci, ale zároveň musím uznat, že ani nebyla převratná - zkrátka, nebylo to nic takového, po čem bych si řekla, že jsem přečetla nejlepší knihu na světě. Nicméně se četla skvěle a já občas nedokázala uvěřit tomu, že se tohle autorce skutečně stalo... jo, děti jsou asi nevyzpytatelné, ale stejně jsem nevěřila vlastním očím.

06.06.2016

Rudá královnaRudá královnaV. Aveyard

Musím konstatovat, že kniha nebyla tak úplně špatná, ale... v průběhu čtení jsem se hned několikrát neubránila myšlence, že je to prostě a jednoduše Hunger Games (a Selekce!) v bledě modrém a za tím si stojím stále. Navíc se autorka mermomocí snažila udělat z Mare Katniss, až z ní udělala jen jakousi její ubohou kopii.

Kromě toho mě na knize nic nepřekvapilo a vždycky jsem nějak tušila, co se stane (a nebylo to jen o pár stránek dopředu!), je sice pravda, že závěrečné (SPOILER) jakoby-se-nic-nestalo a nikdo nebyl považovaný za mrtvého (a tím nemyslím to, co jsem brala jako očividné, KONEC SPOILERU) bylo trochu přes čáru, ale v zásadě mi to nevadí.

Jediným světlým bodem na knize byl Cal, s nímž Mare dost slušně zametala. Mavenovi jsem po pravdě ani na okamžik nevěřila, ani mi nepřirostl k srdci a celkově mi připadal i falešný...

Jako, nebylo to úplně nejhorší, ale pecka to taky žádná nebyla. Uvažovala jsem, jestli bych si knihu koupila, ale to možná až vyjde celá série a já zjistím jak to dopadne - ano, určitě si sérii přečtu celou, četla jsem knihy s otravnějšími hrdinkami, pořád mám jistou naději, že se teď, s někým, koho nemůžu zmínit, bude třeba chovat rozumněji. Nebo že se to do konce série zlepší. No, ale pořád je tam Cal, že. V každém případě jsem zvědavá, ale zatím si ji kupovat nehodlám.

27.05.2016

Rodinná čestRodinná čestL. Ferriss

Trochu jsem doufala v happyend, kór když je kniha z takového prostředí, z jakého je. Jenže to by hlavní hrdinka nemohla být tak oddaná Alláhovi a nemohla by myslet na nic jiného než na modlení a na to, že se svou láskou vzpírá rodině. I ten Chálid mi ke konci přišel sympatický a rozpoznala jsem, proč se tak vlastně cítí a dokázala jsem si ho oblíbit. I když tedy jen na oko, přece jen byl plně oddaný džihádu, což asi není úplně ideální...

Co se týče Šáhida, to byl prostě ten hodný ochranitelský bratr, takové zlatíčko, které by sestře neskřivilo ani vlas na hlavě, čímž vlastně trochu spoileruji, ale snad ne až tak moc. Co se týče Guse, ten mě upřímně dost naštval - tvrdil, jak Áfiju miluje a přitom se tahal s jinými holkami.

Nebyla to tedy špatná kniha, pěkně se četla a já si tak rozšířila obzory v souvislosti s jinou kulturou, která je nám naprosto neznámá a mnozí se jí i bojí. Lucy Ferris se kvůli této knize vydala do Pákistánu, aby tam okoukala zvyky a tradice a je skvělé, že je kniha v tomhle ohledu založená na skutečnosti. Možná by asi ani ten happyend nebyl tak docela reálný.

Pokud se tedy chcete něčemu přiučit, podívat se do jiné kultury, přestat se bát toho, čím nás straší v médiích, zjistit, že jsou Muslimové opravdu lidé jako my (možná jen trochu moc zbožní a to je asi ten největší problém) a že i oni mají své strachy a obavy... zkrátka, přečtěte si ji, věřím, že nebudete litovat. :)

23.05.2016

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware

Upřímně? Vlastně nevím, co si o knize myslet. Ano, dávám pět hvězdiček, jelikož se to neskutečně skvěle četlo a autorka má takový styl psaní, který vás vtáhne a nepustí, ale po pravdě musím uznat, že mě zakončení mírně zklamalo... taky jsem doufala, že se budu bát, (asi si fakt přečtu něco od Kinga... chci se bát! :D), takže to lehké zklamání pramení z toho. Nemám ale důvod dávat knize míň než pět hvězdiček, takhle kniha si ho zaslouží a je jen můj problém, že jsem se nebála a na to, že se jedná o autorčin debut, je to dost dobré! (Podívejte se na můj debut! :D)

18.05.2016

Kráva nebeskáKráva nebeskáD. Duchovny

Tohle je vážně skvělá knížka. Smála jsem se jako blázen, ale kromě toho se kniha zaměřila i na vážnější téma a to se mi také líbilo - připomínalo mi to knihu Losos, který se odvážil vyskočit výš a pokud máte podobné bajky rádi a Lososa jste nečetli, rozhodně doporučuji. Vím, že existuje poměrně dost lidí, které kniha zklamala, ale mě potěšila - minimálně proto, že mi ukrátila už tak nekonečné čekání na Svět knihy a já se při ní konečně uvolnila a nevymýšlela tragické scénáře. :) David Duchovny prostě příběh krávy Elsie Bovaryové sepsal excelentně a já mám sto chutí vzít knihu do ruky znovu a začíst se. :)

11.05.2016

NesmírnýNesmírnýJ. Adler-Olsen

Musím říct, že původně mi kniha nepřipadala nijak zvláštní, ale když jsem se do ní nějakým způsobem začetla, nemohla jsem z ní spustit oči a zajímalo mě, jak teda dopadne. A víte, co bylo nejhorší? Myslela jsem si, že to vím, ale na konci mě autor naprosto vyvedl z omylu, takže ať už jsem knihu chtěla kdykoli odložit jako nedočtenou, jsem ráda, že jsem tak neučinila.

Jenom, abych byla upřímná, jsem se na závěr neubránila smíchu. To rozuzlení, to, jak mi všechna kolečka v hlavě secvakla, mi v tu chvíli připadalo opravdu k popukání a já si musela přiznat, že jsem to až do poslední chvilky netušila. Páni. Neříkám, že je to adept na nejlepší knihu roku, ale těch pět hvězdiček si dle mého názoru zaslouží. :)
Recenze již brzy na blogu. :)

10.05.2016

Čarodějky ze SalemuČarodějky ze SalemuA. Miller

Po pravdě? Nevím, co si o knize myslet. Vlastně jsem od ní nic přehnaně neočekávala, i když musím souhlasit s předchozím komentářem, že popisy jednotlivých postav byly v tomto dramatu pro běžného čtenáře docela nudné... nicméně to bylo zajímavé a zpětně mi přijde neuvěřitelné, že se něco takového na základě obyčejných pomluv opravdu stalo! To je strašné. Občas má člověk strašnou moc měnit svět k horšímu a já jsem ráda, že čarodějnické procesy jsou již dávno za námi.
Časem si pak jistě pustím film nebo divadelní hru, pokud někde seženu... :)

06.05.2016

Kečupová mračnaKečupová mračnaA. Pitcher

Mně se to líbilo. Sice jsem, samozřejmě, četla i lepší knihy, ale tahle nebyla nijak vyloženě špatná, tedy za předpokladu, že bych byla stále ještě náctiletá - takže oprava: líbilo se to mému náctiletému já, které sídlí kdesi uvnitř mě.

Nebylo to nic převratného, Aaron mi připadal jako zbabělec, naopak Max se mi líbil víc, hlavní hrdinka byla slušně řečeno trubka. Její matka byla divná, ale když se přes to dostanete, dostane se vám rozhřešení toho, proč se chovala tak, jak se chovala. Nicméně pokud mohu sdělit, asi bych se zachovala jinak a nenechala tak sebou orat.

Hodnotím třemi hvězdičkami, hlavně pak proto, že tu autorka neukázala nic, o čem bych neměla ani ponětí (ústřední scéna mi naproti tomu připomínala jednu pochopitelně nejmenovanou scénu v seriálu Ulice) a závěrečnou kapitolou z pohledu Dot se jí povedlo celý děj zabít.

Pravděpodobně to mělo působit jako odlehčení, člověka to mělo pobavit, ale proč? Proboha, proč? Kdyby to tak neskončilo, byla bych ještě ochotna dát čtyři hvězdičky, ale takhle? Ne, ani omylem. Jak tu bylo zmíněno, rozhodně radši bych uvítala jakousi kapitolu Stuartova nikdy neodeslaného dopisu.

Příběh psaný v dopisech působí originálně a je zcela určitě i dobře napsaný, nějak mi ani nepřipadalo, že by Zoe Stuartovi psala nějaké obrovské intimnosti ze svého života, jako se mnoha lidem zdálo. Pokud tedy toužíte po nějaké young adult oddechovce, myslím, že tohle je ta pravá volba. Navíc se opírá o mírně vážné téma, takže pokud si ji chcete přečíst, jen do toho, nebudu vám v tom bránit, ale zároveň vás do čtení nebudu nutit.

29.04.2016

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Vážně, vážně jsem nečekala, že mě to tak chytne. Podvědomě jsem tušila, že se mi to bude líbit, ale až tak moc? Neskutečně to předčilo mé očekávání! Brečela jsem a smála jsem se, občas i zároveň. Kniha plná krásných myšlenek se sympatickými postavami, které nejde než nemilovat.

Ať už jsem po celou dobu čtení měla na různé postavy jakýkoliv názor, závěr byl přesně tak sluníčkový, že jsem prostě nedokázala někoho z nich nenávidět. Byla to jednoznačně kouzelná kniha a já se nemůžu dočkat, až si ji zase jednou přečtu znovu a zajisté se stává i jednou z mých nejoblíbenějších knih (musím si přečíst Nebe je všude!)

Guillermo mi po pravdě částečně svým charakterem připomínal Haymitche z Hunger Games (a to neříkám jako urážku, já ho měla opravdu ráda!) a pak spisovatele z knihy Hvězdy nám nepřály. Já je v jeho postavě úplně viděla, k tomu tam však bylo něco navíc.

Báječný příběh. Fandila jsem Noahovi a Brianovi, což bylo snad poprvé, co jsem takhle fandila homosexuálnímu páru (nebo byl tenhle nejvýraznější, tak proto si to pamatuji?) a pak samozřejmě Jude a Oscarovi, protože... Oscar? Stačí to jako vysvětlení? :D

Jsem hrozně ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla a jsem si na sto deset procent jistá, že si ji i koupím. :) (Jo, a pokud vás děsí počet stran u kapitoly, nebojte se, děj jde tak rychle, že se ani nestačíte divit a už jste na konci.)

27.04.2016

Doctor Who: Roj hrůzyDoctor Who: Roj hrůzyM. Tucker

Za mě byl tenhle díl Doctora Who nejlepší, který jsem četla - a kromě Závoje smutku, na něhož se chystám, jsem četla všechny. Měl v sobě to pravé napětí, strašidelnost... i když abych byla upřímná, mě vyděsit nedokázal. Pro každého fanouška seriálového Doctora Who povinnost. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu do dalšího dílu, Silueta mi předtím také přišla nejlepší, takže se rozhodně těším, až si přečtu další dobrodružství Doctora Who. (A konečně bych se na něho mohla podívat komplet.)

25.04.2016

1 2 3 >