TerkaM

Když tu nejsiKdyž tu nejsiValentina Nazarova

Tahle kniha se čte sama. Do příběhu Serže se ponoříte ani nevíte jak a ač vám v mnoha momentech bude připadat na hlavu, stejně vás to bude bavit. Je to syrový příběh jednoho IT technika, který po nocích hraje počítačové hry s lidmi, se kterými se nikdy předtím neviděl. Úplně bych neřekla, že jde o YA knihu. Thriller možná, ale s young adult to podle mě nemá moc společného. Každopádně mě to bavilo a ve výsledku mě to ke konci i překvapilo, takže za sebe můžu doporučit k přečtení dál. :) (Navíc je podle mě tahle kniha super i jako knižní štafeta)

Doufat znovuDoufat znovuMona Kasten

Moc se mi to líbilo. Byla to velmi příjemná oddechovka. Ač jsou si v příběhy z této série v lecčems podobné, stejně mě tahle autorka nepřestane bavit, protože... já nikdy neodmítnu romantiku. Příběh Sawyer a Isaaca byl pro mě top ze všech čtyř dílů, které u nás doposud vyšly, nicméně i tenhle měl něco do sebe. Ač jsem měla chuť Nolana něčím praštit. A Everly taky, aby se vzpamatovala. Jen tak, preventivně. Každopádně za mě pět hvězdiček, mé očekávání to splnilo. :)

22.08.2020

Deset let se ségrou: A Cup of StyleDeset let se ségrou: A Cup of StyleNicole Ehrenbergerová

Knížka, kterou přečtete za jedno odpoledne - tak by se dala charakterizovat novinka od Lucie a Nicole Ehrenbergerových. A mně se to líbilo. Nebyla to asi nějaká duchaplná literatura, ale jde o knížku, kde nám dvě sestry vyprávějí o tom, jaká byla jejich blogovací cesta a kam až se díky blogu dostaly. A taky jak se tam dostaly.

Nesleduji je nijak dlouho, nemám za sebou všechny jejich videa z YouTube, takže pro mě tato kniha byla velice příjemným vhledem do jejich minulosti. A nevím proč, ale když Lucka psala o tom, jak pracovala v Americe, tak nějak jsem si myslela, že to psala Nicole... mám ji spojenou jako tu dobrodružnější, takže jsem byla ráda, že vedle číslování stránek byla i iniciála, která upozornila na to, kdo psal kapitolu, kterou mám právě před sebou. :)

Líbilo se mi i to, že kniha upozornila na problematiku blogování/vlogování ve smyslu spoluprací. Zkrátka a dobře - žádná věc, kterou ve spolupráci člověk dostane zdarma, není nikdy úplně zdarma.

22.08.2020

Holubí letka bojuje se zločinemHolubí letka bojuje se zločinemAndrew McDonald

Ač dětská kniha, velice se mi líbila. Četla se dobře, svižně a u čtení jsem se několikrát i zasmála. Pokud máte děti, tuhle knihu rozhodně potřebujete - řekla bych, že je to kniha, která pobaví jak právě děti, tak i dospělé. :)

19.08.2020

Mé sladké šestnácté stoletíMé sladké šestnácté stoletíRachel Harris

Bylo to fajn čtení, jen trochu moc naivní hlavní hrdinka - a občas mi připadala trochu hloupá. Ale jsem ráda, že jsem knihu četla v knižní štafetě, protože díky tomu jsem si knihu užila o dost víc. :) Druhému dílu bych se také ráda podívala na zoubek, Alessandra mě v této knize bavila asi nejvíc, tak bych ráda zjistila, jestli na mě působit stejně, když dostane víc prostoru. :)

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Hodně dobrá knížka. Nečetla jsem Příběh služebnice, takže mi to přijde originálnější, nicméně si myslím, že pokud by nějakou knížkou s nádechem feminismu, měly dívky začít, pak je to tahle. A pak se ponořit do Příběhu služebnice. Já se na něho určitě chystám, každopádně jsem ráda, že jsem Prokletý rok četla jako první a můžu ho tím pádem hodnotit pozitivněji. :)

MetaMetaPavel Bareš

Meta mě hodně bavila. Náramně dobře se četla a myšlenkové pochody autora jsou skvělé. Zároveň mě bavila i ta kritika dnešní společnosti - v tom mi trochu připomínala Naprosto pozoruhodnou věc od Hanka Greena, kterou mám rovněž ráda. Každopádně Metu hodnotím jako nejdivnější knihu, kterou jsem tento rok četla, v tom pozitivním slova smyslu. :)

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Za mě pecka! Jakože už ze začátku mě při čtení mrazilo v zádech a já jsem celou dobu neměla tušení, co mám od knihy čekat. Respektive, jaké rozuzlení mám od knihy čekat. Četlo se to skvěle a pokud máte rádi duchařské příběhy (nebo se prostě u knih rádi bojíte), pak ani tuhle knihu nesmíte minout. :)

SnílciSnílciKaren Thompson Walker

Hodně se mi to líbilo a dost mi to připomínalo současnou situaci spojenou s koronavirem - na to, že autorka tuhle knihu vydala před rokem, kdy nikdo žádný nový koronavir ani nečekal, tak se brilantně trefila do chování společnosti a do toho, jak taková krize probíhá. Pokud si chcete přečíst nějakou pandemickou knížku, pak doporučuji sáhnout po téhle. :) Dávám čtyři hvězdičky, nebyla to úplně jedna z top knížek, které jsem letos četla, ale rozhodně za přečtení stojí. :)

19.08.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Tak tohle bylo jedno velké wow! Colleen Hoover má obdivuhodný talent na psaní a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst byť jen nákupní seznam. :D Dokázala to! Znechutila mě (v dobrém myšleno) a tak dokonale mě zmátla, že vlastně ani na konci nevím, kde je pravda a kde je lež. Doporučuji. :) Čtení si užijete. A i když budete zrovna v pasážích, kde se vám bude chtít zvracet, stejně si to užijete - za to vám ručím. :)

PodezřelýPodezřelýPaulina Świst

První díl jsem po pravdě zatím nečetla, začala jsem druhým a pokračovala tímto, ale musím říct, že z těch dvou, které jsem četla, se mi pravě tenhle líbil nejvíc. :) Hrozně mi sedlo, že autorka přidávala, jak pasáže z minulosti, tak ze současnosti a celkově se mi líbila ta provázanost. :) A ruku na srdce, Chladný a Kinga jsou super pár, ale ta jiskra se mi víc líbila u Daniela a Marie. Za sebe doporučuji a řekla bych, že by tenhle díl obstál i jako samostatný díl. :)

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Knihy od Mariany Zapaty nejde nemilovat. Jsou úžasně čtivé a člověk si u nich báječně odpočine. A nejinak je tomu i v případech Malychina, který byl možná malinko horší než Kulti, ale pořád skvěle napsaný. :) Jakože myslím si, že pokud jste z nějakého důvodu zatím nečetli Kultiho, třeba skrz to, že vás děsí ta tloušťka, klidně běžte prvně do Malychina, myslím, že z něho budete mít pak lepší pocit, než kdybyste prvně četli Kultiho a až pak Malychina. :)

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Tak tohle bylo naprosto skvělé a já vám to z celého srdce doporučuji! :) Příběh byl emotivný, čtivý a dechberoucí. Doslova a do písmene mi zlomil srdce na tisíc kousků a pak ho znovu slepil. Tohle si musí každý přečíst, je to fakt pecka a já absolutně nechápu, jak jsem příběh mohla tak dlouho odkládat. :)

25.05.2020

DvojníciDvojníciRebecca Hanover

Líbilo se mi to. Vážné skvěle se to četlo, příběh byl poutavý a originální a fakt mě to bavilo. Bohužel ne na pět hvězdiček, cosi tomu chybělo. Nicméně na druhý díl se určitě chystám a už teď se na něho těším. :)

25.05.2020

Temný experimentTemný experimentGwenda Bond

Tohle bylo super! Bavilo mě to, i když jsem ještě neměla příležitost podívat se na seriál, takže tohle je rozhodně něco i pro lidi, kteří se seriálem a celkově se světem Stranger Things, neměli tu čest. :)

06.05.2020

iPohádkaiPohádkaK. K. Kovář (pseudonym)

Líbilo se mi to, přesto dávám čtyři hvězdičky - asi jako takovou rezervu pro Kovyho další knihu, pro případ, že by byla ještě lepší. :) Každopádně se mi líbí Kovyho fantazie a jeho humor mám ráda i z jeho videí. Musím říct, že po knize Ovšem, kde zmínil, že jako malý psával šílené pohádky, jsem si hrozně moc nějakou jeho šílenou pohádku z dětství chtěla přečíst a to se mi napůl splnilo. :)

24.04.2020

Cítit znovuCítit znovuMona Kasten

Tak Cítit znovu je rozhodně a bezesporu nejlepší knihou z celé série! Opravdu dost mě to bavilo, skvěle se to četlo, takřka pořád jsem u čtení měla slzy v očích, takže tohle se autorce vskutku povedlo a já nemůžu jinak, než vám to doporučit. :) Příběh Sawyer a Isaaca byl tak neskutečně silný, a když to tak porovnám, tak v této knize se zároveň setkaly dva různé světy, dva různé typy postav, které se dokážou navzájem podpořit i v těch nejtěžších situacích. Asi takové nejsilnější pouto mají mezi sebou, na rozdíl od předešlých knih. :)

20.04.2020

Zloděj číselZloděj číselHayley Barker

První díl jsem si zamilovala, o tom bezesporu nebudu pochybovat. A druhý díl byl opět ta stejná jízda, kterou jsme měli v Posledním čísle a mě by fakt dost zajímalo, jestli bude ještě jeden díl nebo nebude, příběh je uzavřený, ale všimla jsem si, že si autorka nechala pootevřená vrátka. Každopádně celou sérii Poslední číslo doporučuji všem, kteří rádi čtou dystopie o světě, jakým by mohl být, ale díkybohu není a kteří si vždycky rádi přečtou čtivou knihu, u které budou nedočkavě otáčet každou stránku, aby zjistili, jak skončí. :)

16.04.2020

Růže & dýkaRůže & dýkaRenée Ahdieh

Druhý díl byl o malinko horší než první a celkově bych řekla, že děj těto knížky by šel v pohodě vecpat do té první a zakončit tak knihu způsobem, jakým si zaslouží. Co naplat, tak mám doma dvě knihy z této série - alespoň, že je má oblíbená. :)

05.04.2020

NikdynocNikdynocJay Kristoff

Poznámky pod čarou byly trochu náročnější na čtení, ale díkybohu je styl autora natolik poutavý, že knihu úplně nezabily. Navíc je autor člověk s obrovským charisma, které vkládá i do knih - a fantazie mu také rozhodně nechybí. Pokud jste o Nikdynoci ještě neslyšeli, pak nechápu, na jaké planetě to vůbec žijete. :D Co mi na té knize vadí a líbí se zároveň je to že je to tlustá bichle a není to úplně kniha na každodenní nošení a čtení obecně, musíte na to mít chuť a náladu, ale zamilujete si to už od prvního řádku, tím jsem si jistá. :)

04.04.2020

Stačí jen chtítStačí jen chtítJoelle Charbonneau

Nebylo to úplně špatné, ale tahle kniha mi hrozně připomínala Erebos od Ursuly Poznanski a to mi hodně vadilo. Kdybych nečetla Erebos, dost pravděpodobně bych jásala nad tím, jak je to super originální a čtivá kniha, tak to bohužel není, takže tu musím srazit své hodnocení.

04.04.2020

Dívka z inkoustu a hvězdDívka z inkoustu a hvězdKiran Millwood Hargrave

Tak tohle bylo hodně slabé. Knihu jsem dostala k VIP vstupence na Humbook jako reading copy a byla neskutečně zklamaná, že jsem dostala zrovna tuto knihu, o které jsem nikdy předtím neslyšela. Jakože asi bych řekla, že pokud bych byla ve věku tak jedenácti let, asi bych si knihu zamilovala, ale takhle bohužel ne. Jedinou předností knihy je mapa a ta obálka, samotný příběh mi bohužel připadal dost slabý.

Má lady JaneMá lady JaneCynthia Hand

Pokud potřebujete oddechovku, definitivně si potřebujete přečíst Mou lady Jane. To je něco tak skvělého! Tři autorky, které tuto knihu napsaly, vymyslely úžasně vtipný příběh, který má v sobě kapku historie, kapku romance, kapku humoru... a všechno je to umícháno tak, že to dává dohromady výbornou knihu, takže za mě doporučuji - to prostě chcete. :)

Hate ListHate ListJennifer Brown

Ani přesně nevím, co se mi na knize líbilo, když jsem ji četla (komentář píšu rok a půl po přečtení), ale musím říct, že ji miluji. Asi taky skrz to, jak byla ta kniha čtivá a jak mě hrozně zajímaly důvody toho seznamu a taky důvody, proč Nick ve školní jídelně střílel na spolužáky, kteří byli na tom seznamu. Celkově je to kniha s tématikou, jež se u nás zase tak moc nevidí a dost možná i proto je moji srdcovkou.

Bird BoxBird BoxJosh Malerman

Vynikající survival horor. :) Knihu jsem četla již před nějakou dobou, ale když si na ni vzpomenu za současné situace, trochu mě mrazí, jak mi připadá podobná... celý svět nosí pásku přes oči, protože se bojí neznámého zla - celá republika nosí roušku z obavy z koronaviru. Jo, nedá mi to, musela jsem tu knihu připodobnit k aktuální situaci. Každopádně se mi to líbilo a já až do konce neměla nejmenší tušení, jak tohle může skončit.

Chtěla jsem, aby hlavní hrdinka odhodila pásku a podívala se na svět, ale zároveň jsem se hrozně bála toho, co uvidí. Co mě tedy zklamalo, byl konec, ale podle mého zjištění by měl vyjít ještě druhý díl, tak snad se v něm všechno vysvětlí. No, a jsem hrozně zvědavá na film podle této knihy. :)

Tajemství sídla Craven ManorTajemství sídla Craven ManorDarcy Coates

Příběh je velice temný a napínavý a pokud máte rádi knihy, u jejichž čtení vám bude běhat mráz po zádech, myslím si, že se vám Tajemství sídla Craven Manor bude líbit. A já budu pokračovat dalšími nepřečtenými knihami od této autorky. :)

FurybornFurybornClaire Legrand

Líbilo se mi to, hodně dobře se to četlo a celý ten příběh byl skvěle vymyšlený. Přesto nedávám plný počet - je to z toho důvodu, že si nechávám rezervu pro další díl, jelikož tenhle mi připadal spíše takový rozjezdový a myslím si, že druhý díl u mě dopadne líp. Jen než vyjde, asi si budu muset dát re-reading.

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Příběhy z druhé světové války mám ráda, a proto jsem se hodně těšila i na Tatéra z Osvětimi, bohužel jsem byla celkem zklamaná. Příběh mě bavil, ale způsob, jakým byl napsaný, mě úplně neoslovil a já si knihu neužila tolik, jak by mělo být zamýšleno. Dokonce jsem si u knihy ani nepobrečela a já brečím vždy a všude. Jen mě to zkrátka tolik nezasáhlo, což je škoda, protože námět je zajímavý.

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Tohle bylo skvělé! Pokud jste knihomolka, která miluje Pýchu a předsudek a pana Darcyho, Kroniky prachu rozhodně nemůžete minout. Pan Reed je dokonalý prototyp pana Darcyho a navíc je to knihovník. Jakože uznávám, že kdyby kniha skončila trochu jinak, asi bych jí dala pouhé čtyři hvězdičky, jelikož mi přišla utahaná až moc, ale vzhledem k tomu konci, který to všechno tak dokonale zachránil, mi to ani nevadilo, protože mi zároveň s tím koncem došlo, že všechno, co naši hrdinové prožívali, mělo svůj smysl. :) Ono pokud milujete pomalé romance, tohle budete milovat - pokud chcete, aby si hrdinové vyznali lásku hned na třetí straně knihy, pravděpodobně byste měli od této knihy dát ruce pryč. :)

04.04.2020

Už žádné plastyUž žádné plastyMartin Dorey

Pokud máte nějaké ekologické smýšlení, tahle kniha by vás dost pravděpodobně mohla zaujmout. Autor nás v ní seznamuje se svoji dvou minutovou výzvou. Aneb většinou právě ty drobné změny, které jsou pro nás automatické, mohou změnit celou planetu. Proč tedy knize dávám tři hvězdičky? Nebylo to nic světoborného a za druhé se mi moc nelíbila autorova radikálnost, která mně v mnoha případech přišla nesmyslná a zbytečně to hrotící. Takže pokud vás to zajímá, přečtěte si to, ale uvažujte o tom. :)