TerkaM - Přečtené (231)Láska v prachu hvězd
? - srpen 2017
Láska v prachu hvězd 2017, K. Sutherland


Plíseň
? - srpen 2017
Plíseň 2017, S. Pettersen

Po přečtení prvního dílu jsem váhala, jestli si chci přečíst i druhý díl, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem se do něj doopravdy pustila - chytl mě od začátku a nepustil až do konce a já se u čtení Plísně výborně bavila. Navíc už jsem měla jakýs takýs přehled a už jsem nebyla čtenářem, kterého autorka učí plavat v příběhu tím, že ho hodí do vody, už jsem o tom příběhu i něco věděla... :) A co jsem nevěděla, to mi Siri Pettersen v Plísni řekla. :)


Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky
? - květen 2017
Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky 2015, I. Vostřáková

Páni! Tak ten konec neskutečně překvapil! Vážně jsem ani trochu nečekala, že Laura se nemůže dostat ze hřbitova kvůli tomuhle. Obecně jsem nečekala, že to bude tak, jak to dopadlo a celou dobu jsem nad řešením uvažovala - no těším se na pokračování, to každopádně, ale až později. :) V každém případě byl ten konec suprový! A nejen on, ale i celá kniha mě bavila a smála jsem se u ní - hlavně inteligenci brunetky, ex manželce pana generálního, ta byla přímo k popukání. Laura byla též naivní, ale vzhledem k tomu, že byla mladá... navzdory té naivitě mi připadalo, že to má v hlavě víc srovnané než brunetka/zlatokopka s její kamarádkou. Myslím, že vám knihu s klidným svědomím mohu doporučit. S Laurou, s Radimem, s panem Kebulkou, s profesorkou Mrkvičkovou ani s panem generálním se rozhodně nudit nebudete. :)


Zkouška
? - duben 2017
Zkouška 2016, J. Charbonneau

Tak jo, dočteno. Za otevřený konec jsem nesmírně naštvaná - knihu tu ve čtečce sice mám, ale nějak na ten druhý díl nemám chuť a radši bych se pustila do jiného příběhu... celkově mohu říct, že mi v Univerzitě výjimečných chyběla akce a taky něco, díky čemuž bych si ty Ciiny noční můry lépe vysvětlovala. Takhle mi to připadalo vynucené. Její otec měl noční můry, tak ona je musela mít zaručeně taky... nevím, prostě mi nepřijde, že by prožila události, jaké se staly jejímu otci. Tohle byl dle mého názoru slabý odvar a celkem dost velká vykrádačka příběhů Hunger Games a Divergence. Druhý díl si přečtu, chci vědět, jak to bude pokračovat, ale zrovna teď ne. Zrovna teď jsem naštvaná, že to autorka neusekla na nějakém rozumnějším místě.


Marná touhy snaha
duben 2017 (04.-20.)
Marná touhy snaha 2016, G. Guthrie


Dospelosť je mýtus
? - duben 2017
Dospelosť je mýtus 2016, S. Andersen


Ztracené
březen - duben 2017
Ztracené 2015, E. Urbaníková


Krvavé ostří
březen - duben 2017
Krvavé ostří 2017, S. J. Maas


Pomsta & rozbřesk
? - březen 2017
Pomsta & rozbřesk 2016, R. Ahdieh

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)


Deník fejsbukové matky pokračuje
únor - březen 2017
Deník fejsbukové matky pokračuje 2017, L. Nachtigallová


Černooké Zuzany
leden - březen 2017
Černooké Zuzany 2017, J. Heaberlin


Dědička ohně
? - leden 2017
Dědička ohně 2016, S. J. Maas


Půlnoční koruna
leden 2017 (14.-20.)
Půlnoční koruna 2016, S. J. Maas

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)


Odvrácená tvář lásky
? - leden 2017
Odvrácená tvář lásky 2016, C. Hoover

Oddechovka, co říct víc? Nicméně moc krásná oddechovka. A já se už velmi těším, až se dostanu k dalším knihám od Colleen Hooverové. :)


Úsměvy žen
? - leden 2017
Úsměvy žen 2016, N. Barreau

Velmi krásná kniha. Myslím, že oddechověji jsem nový rok začít ani nemohla... :) navíc už se těším, až si upeču něco z těch receptů, které jsou uvedeny na konci knihy. :)


V šedých tónech
? - leden 2017
V šedých tónech 2013, R. Sepetys

Doporučuji! Je to skvělý příběh a Ruta Sepetys má obdivuhodný talent takové příběhy vyprávět, to se jen tak nevidí. Já se jen divím, že se o táborech na Sibiři moc neví a od té doby, co jsem V šedých tónech přečetla, si stále říkám: "A co když se to ještě děje? Když to Rusové dokázali utajit tehdy, proč ne dneska?" Je děsivé, že se něco takového dělo, umřelo tolik lidí... a takřka nikdo o tom nic nevěděl. Jedním slovem: doporučuji. Přečtěte si ji. Je podaná jednoduše a rozhodně to není jako vytržené z učebnice dějepisu.


Panský klub
prosinec 2016 - leden 2017
Panský klub 2016, D. Kapča

Tahle kniha se mi hodně líbila. Jak už bylo zmíněno několikrát pode mnou, byla opravdu hodně originální. Stejně jako mnohým dalším čtenářům se i mně líbil onen umělecký styl nekrotismus, to bylo opravdu hodně zajímavé a byla škoda, že ho tam bylo tak pomálu, to by jistě šlo rozvinout ještě do větších detailů. Na konci na mě čekal jeden "wow efekt", po kterém jsem ale hledala další stránky, protože mě okamžitě napadlo, že si ze mě někdo musel vystřelit a vytrhnout mi stránky... :D Za tohle však musím bohužel tu jednu hvězdičku strhnout, jelikož takové závěry v knihách nesnáším... pokud teda nejsou na pokračování a další díl už mám k dispozici, to jsem ještě schopná prominout.


A proto skáču
? - prosinec 2016
A proto skáču 2016, N. Higašida


Harry Potter a Tajemná komnata
listopad - prosinec 2016
Harry Potter a Tajemná komnata 2002, J. K. Rowling


Maminka
? - prosinec 2016
Maminka 1990, J. Seifert

Jak udělat revoluci – Zápisky z trestanecké kolonie
září - prosinec 2016
Jak udělat revoluci – Zápisky z trestanecké kolonie 2016, N. Tolokonnikovová

Já vím, že hodnotit bez toho, abych knihu dočetla, je hnusné, ale to se prostě nedá. Já ji prostě nemůžu dočíst. Uvízla jsem v bodě, kde autorka popisuje ony lesbické vztahy, jak vydrží bez chlapů a ty feministické kecy, které se mi ani trochu nelíbí a nepřipadají mi ani trochu správně. Jednoduše - tohle jsou prostě extrémistické feministky. Nicméně jedno se této knize upřít nedá a to je právě čtivost, která je zapříčiněna pravděpodobně zvětšeným řádkováním... :) Za mě dvě hvězdičky, ale nevylučuji, že by se někomu nemohla líbit...


Illuminae
listopad 2016 (02.-26.)
Illuminae 2016, A. Kaufman

Já vlastně nevím, co si o této knize myslet. Díky formě, jakou je psaná, je i čtivá, jen jen jsem se do ní kvůli tomu vlastně nedokázala pořádně zažrat a i proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Druhý díl si určitě přečtu, těším se na něj a troufám si tvrdit, že když jsem si na to zvykla, budu ho hodnotit lépe... :) Teď jen, aby ho Cooboo přeložilo. :) Více se dozvíte v recenzi na blogu, tady nechci mé dojmy moc rozvádět, aby mi něco zbylo i na potom. :) (Lépe řečeno si všechno potřebuji nejdříve utřídit v hlavě...)


Adibas
? - listopad 2016
Adibas 2016, Z. Burchuladze

Panebože, co to je za - omluvte to slovo - hovadinu? Dál než za polovinu se prostě nedostanu, ta kniha je prostě o ničem. Chtěla jsem jí dát ještě šanci a přečíst alespoň sto stránek, končím na 97. Šmitec. Tohle nemá smysl. Důrazně nedoporučuji.


Vězeň noci a mlhy
září - říjen 2016
Vězeň noci a mlhy 2016, A. Blankman

Tak tohle byla pecka! Moc se mi to líbilo a vůbec mi nepřipadalo, že by Cooboo kvůli tématice šláplo vedle, jak jsem zde četla jeden komentář na Databázi. Naopak, myslím si, že o tomhle se musí pořád psát, aby lidi nezapomněli, jaká byl Hitler zrůda. A co víc, aby si lidi uvědomili, že stačí jeden takový člověk a tohle všechno se bude opakovat. Mám ráda tématiku druhé světové války, nějak mi přijde i zajímavější než první, tuhle knihu si tedy rozhodně koupím i do své knihovny. A doufám, že Cooboo vydá i druhý díl! :) Doporučuji! Opravdu moc doporučuji! :)


Dívka, která zvítězila nad IS
září 2016 (01.-11.)
Dívka, která zvítězila nad IS 2016, F. Khalaf

Hodně dobře napsané. Určitě procítěné. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí, i když jsem jich zatím tolik nečetla (jen dvě, včetně této). Myslím si, že v dnešní době je dobré číst podobné knihy, alespoň se člověk nějak vcítí do situace uprchlíků a zjistí, že ne každý je takový, jakého nám ho ukazují média. Jinými slovy: není uprchlík jako uprchlík. Možná si do knihy něco přikreslili, nemohu říct, že bych věřila všemu a že s nikým nechtějí prostřednictvím této knihy manipulovat, ale je mi to upřímně řečeno jedno. Já vám tuhle knihu každopádně doporučuji. :) P. S. A víte, co mě děsí nejvíc? Že hlavní hrdinka, a tedy autorka, je stejně stará jako já. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se dokázala zachovat úplně jako ona a bohužel bych se asi nechala zlomit a bála bych se útěku. Ale nevím, těžko říct, v té situaci jsem se - díkybohu - neocitla, nemůžu tedy v tomhle směru hodnotit.


Honzíkova cesta
? - září 2016
Honzíkova cesta 1998, B. Říha


Probudím se včera
srpen 2016 (26.-30.)
Probudím se včera 2012, L. Holčák

Do knihy jsem šla z toho důvodu, že miluji ten film a předpokládám, že stejně to měli i mí předchůdci - tedy ti, co knihu četli přede mnou. Film je skvělý, knížka se mi také líbila, ale kvalit filmu podle mého názoru nedosahovala, ale rozhodně byla čtivá. Nemám tušení, jestli se k ní někdy vrátím, asi si spíš pustím ten film. Ale pokud máte zájem si knihu přečíst, nic tím nezkazíte, rozhodně je to oddechovka a máte ji přečtenou za chvilku. :)


Proč jsme se rozešli
srpen 2016 (24.-30.)
Proč jsme se rozešli 2016, D. Handler

Čtyři hvězdičky, pět by bylo moc. Nicméně si to před jakousi recenzí na blogu musím všechno nějak utřídit v hlavě... líbily se mi ilustrace, to, že to de facto skončilo podle mých představ a že jsem se s mou nesympatií vůči Edovi nepletla, jelikož to, co Min provedl, bylo zatraceně odporné. I když to asi fakt nebylo nic zvláštního, takový tuctový romantický příběh, jen od konce. Tedy s tím, že se čtenář důvod rozchodu dozvěděl až na závěr, což vůbec nebylo špatné a alespoň se člověk měl "na co těšit". Min mi bylo líto, bláznivě se do něj zamilovala a on ji zradil, přestože v jednom kuse tvrdil, jak ji miluje. Asi se nedozvíme, jak dlouho to byla pravda a i kdyby ano, ve vztahu má být upřímnost. Proč dávám čtyři hvězdičky? Protože kdyby mě to opravdu bavilo, přečtu to za chvilku, nehledě na to, co bych musela zrovna udělat doma. A týden mi na takovou oddechovku přijde opravdu dost. Zřejmě jsem se na ni podvědomě nikdy netěšila.


Malý princ
srpen 2016 (26.-27.)
Malý princ 2005, A. d. Saint-Exupéry

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)


Ódinovo dítě
srpen 2016 (15.-24.)
Ódinovo dítě 2016, S. Pettersen

Musím říct, že mě to mírně zklamalo... jako, ono je to opravdu dost propracované dílo a autorka si na něm dala záležet - hlavně proto, jaká je autorka sympatická, se mi to nehodnotí zrovna lehce... po pravdě nemám nejmenší tušení, co si myslet o Hirce, která byla jednou taková a jednou maková. Oblíbila jsem si ji, ale to, co udělala na konci, mi na ni zkazilo pohled a nevím, no... Rime byl pořád stejný, i když se tedy občas vymykal klasickým young adult klukům, kde svou milovanou (asi každému dojde, o koho jde), vzal na poměrně nebezpečnou výpravu... Nebylo to špatné, to rozhodně ne! Ze začátku mi trvalo se začíst, navyknout na severská jména a kulturu, i proto mi to připadalo oproti Jiskře v popelu slabší. Navíc se přiznám, že s tímto komentářem jsem čekala celý den a stále ještě nevím, co si myslet... ještě pár stránek bych potřebovala! Jakkoli mi Jiskra připadala uzavřeně neuzavřená v pořádku, tady mi ten otevřený konec opravdu dost vadí. Pokračování si v každém případě přečtu, třeba si sérii i koupím, prostě chci vědět, jak to bude p pokračovat, i když si určitě do vydání druhého dílu v češtině dám re-reading. Jako u Jiskry. Jako u Naslouchače. A stále jsem #tymjiskra! :)


Společnice
srpen 2016 (13.-15.)
Společnice 2016, L. Pearse

Kdy jsem naposledy přečetla pět set stránkovou knížku za tři dny? To se mi myslím dlouho nestalo. Ale Společnice byla úžasně čtivá kniha a do děje mě vtáhla hned po první stránce, není taky divu, že bez toho, abych těch posledních dvacet stran dočetla, jsem nemohla usnout. Sice mi zpětně Belle připadala, že si za některé z těch věci, co se jí staly, mohla sama, ale to nic nemění na tom, že se mi kniha líbila a těch pět hvězdiček si zaslouží. :) No co, všichni Belle říkali, jak je chytrá a je fakt, že dostat se z takové šlamastyky by hlupák nezvládl, ale nevím no, na to, co prožila, se podle mého názoru chovala pořád stejně naivně a nepřemýšlela... V každém případě, pokud vás kniha zajímá, ráda vám ji doporučím, jen je možná nasnadě upozornění, že je v knize větší množství ne příliš něžných erotických scén... A jestli vám tenhle krátký komentář k tomu, abyste si knihu přečetli, nestačil, počkejte si na mou recenzi na blogu. :)


Naslouchač
srpen 2016 (08.-10.)
Naslouchač 2016, P. Stehlíková

Tak, teď fakt doufám, že jsem se nespletla a z tohoto příběhu opravdu bude trilogie, protože... ach bože, ten otevřený konec! To, že se všechno nevyřešilo, jo, musí to pokračovat. Nedokázala bych se smířit s takovým závěrem, kdy bych si musela domyslet, jak to se vším, co se v knize událo nakonec je. Krom toho mi autorčin styl psaní velmi učaroval. Do háje, dočetla jsem poslední stránku a otáčela na další, že tam bude další kapitola a místo ní tam byl slovníček pojmů a já pak zmateně otáčela stránku tam a zpátky v domnění, že se tam ta kapitola objeví! Mimochodem, ten slovníček pojmů byl od autorky skvělý nápad. A je to rozhodně parádní začátek nové série, sice trochu pomalejší rozjezd, ale když si vezmete Skleněný trůn (tedy, já četla jen první díl, ale když to beru z doslechu), tak prostě pomalejší začátky mají ve výsledku skvělé trilogie a série obecně. :) Za mě tedy rozhodně Naslouchače doporučuji, jen možná až bude trochu víc odtajněno vydání druhého dílu... to čekání na něj je totiž minimálně pro mě už teď, pár minut po dočtení, neúnosné... Více již brzy na blogu. :)


Stínová královna
červenec - srpen 2016
Stínová královna 2016, C. J. Redwine

Pět hvězdiček - pokud to zůstane jen u toho jednoho dílu a nebude to opět trilogie, čehož se po pravdě trochu obávám, tak jí to hodnocení i zůstane. Teda, ono zůstane tak jako tak, já tu jen plácám, ale za trilogii bych asi byla naštvaná, i když bych si ji přečetla, jelikož styl psaní autorky je jednoznačně skvělý. :) V každém případě se mi to líbilo, kdyby ne, věděla bych co zkritizovat. Určitě to bylo fajn pohádkové čtení, kde se to však z romantikou podle mého názoru nepřehánělo a bylo jí tu tak akorát. Ovšem jak říkám, je to jen z mého pohledu. Brzy na ni bude na blogu recenze, kde své dojmy shrnu víc. :)


Daniel & Aubrey
červenec 2016 (16.-27.)
Daniel & Aubrey 2016, G. Guthrie

Krásné. Nemám slov. Vážně povedené dílo a všechny úryvky ze Shakespeara se do knihy dokonale hodily a líbila se mi i podobnost s jedním Shakespearovým dílem, tím pádem bych rozhodně neřekla, že to nemá se Shakespearem nic společného, jak jsem zde na Databázi četla poměrně negativní komentář... Opravdu to bylo parádní a ačkoli je mi jasné, jak to dopadne, velmi ráda si přečtu i druhý a třetí díl. :) A samozřejmě mě i rozbrečela - jsem fakt ráda, že jsem zrovna byla v kupéčku sama. :) A mimochodem, ze všech zemí, kde byla Láska podle Shakespeara vydána, máme právě my nejkrásnější obálku. :)


Skleněný trůn
červenec 2016 (17.-25.)
Skleněný trůn 2015, S. J. Maas

Skvělá kniha. První díl se mi rozhodně líbil a já jsem se do něj okamžitě od první stránky začetla a již se nemůžu dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu. :) Zatím tedy ale nedokážu přesně říct, ke komu by se Celaena hodila, ovšem malinko sympatičtější je mi Dorian. Chaol je naopak perfektní kámoš. Nicméně, líbí se mi, že ten milostný trojúhelník není ústřední záležitostí celé knihy. :)


Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
červenec 2016 (04.-18.)
Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda 1958, R. L. Stevenson


Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století
červenec 2016 (04.-18.)
Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století 2015, J. Trollope


Bohatá čínská přítelkyně
červen - červenec 2016
Bohatá čínská přítelkyně 2016, K. Kwan

Řeknu to takhle - byla to parádní knížka, milionkrát jsem se u ní zasmála a lidi se otáčeli, čemu se směji, ale dle mého skromného názoru si myslím, že na Šíleně bohaté Asiaty neměla, tady jsem se občas přistihla, že přemýšlím, co se tam bude dít, když už Rachel prakticky hrozně rychle našla svého otce. Také mě trochu mrzí větší absence Eleanor a celkově Nickovy rodiny (s výjimkou Astrid). Já vím, že po prvním díle jsem ji měla za mrchu, ale docela mi zde chyběla... ona Rachelina rodina je už trochu jiná vrstva bohatých Asiatů. Trochu víc se to vleklo, ale četlo se to skvěle, o tom žádná a já už se moc těším na ten třetí díl, který autor podle všeho chystá! :) Kompletní recenze již brzy na blogu, ale pokud jste četli Asiaty, tenhle díl je pro vás povinnost. :)


Lahodně s Ellou každý den
? - červen 2016
Lahodně s Ellou každý den 2016, E. Woodward


Odkaz mrtvého kostelníka
červen 2016 (15.-21.)
Odkaz mrtvého kostelníka 2016, M. Růžička

Po pravdě? Nejsem si tak docela jistá, co si o knize po přečtení myslet a bohužel musím konstatovat, že z ní nejsem nijak odvařená... upřímně řečeno mě děj, kterým se příběh ubíral, moc nepřekvapil. Určitě bych uvítala mnohem víc pasáží z Havelkovy minulosti, která mě naopak zajímala hodně a nějak mi nestačilo, že se mi jí dostalo jen takhle zprostředkovaně skrze Mikuláše a Lucii. Ano, v rámci možností to byla dobrá kniha, ale už jen proto, že si za půl roku nebudu pamatovat o čem byla, hodnotím třemi hvězdičkami. Nicméně, třeba ta česká detektivka do třetice vyjde... :)


1 2 3 4 5 6 >