TerkaM TerkaM komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Sice jsem ji četla tři týdny, za což se stydím, ale to nic nemění na tom, že se mi moc líbila a určitě stojí za přečtení. :)

04.09.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Moc příjemné čtení, které mě neuvěřitelně bavilo a já jsem ráda, že jsem v knihovně našla zbylé dva díly :)

03.02.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Když jsem začínala číst, mnoho jsem od této Brownovy knihy neočekávala, ale jsem si jistá, že je to mnohem lepší dílo s Robertem Langdonem než předchozí Ztracený symbol, který se mi moc nezamlouval, i když se mi do jeho přečtení líbily všechny jeho knihy :) a souhlasím s tvrzením, že si tímto počinem napravil po Ztraceném symbolu svou reputaci a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila a že jsem četla dál a opravdu jsem byla překvapena tím, jak mě celý děj překvapil :) a mělo to úplně jiný spád než jsem původně očekávala, takže za mě plný počet hvězd :)

10.01.2014 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Od Shakespeara jsem četla zatím jenom Hamleta, ale jeho styl psaní mě zaujal natolik, že si určitě v nejbližší době přečtu ostatní jeho dramata, :) Čekala jsem, že ho budu číst týden, ale nemohla jsem se od něj odtrhnout a měla jsem ho přečteného za necelé dva dny. :) Takže za mě plný počet hvězd. :)

14.12.2013 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Oproti knize Spolubydlící bylo tohle opravdu slabé. Ani čtivé mi to moc nepřipadalo a já už si od poloviny říkala, ať už ji honem dočtu. Jakože Spolubydlící byli rozhodně čtivější, a zároveň to nebylo v knihách stokrát opakované téma, což tady se autorka originalitou zrovna nepochlapila. :-D Ale na Tři rande jsem zvědavá a jsem ráda, že mám tohle za sebou.

11.12.2022 3 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, které jsem tento rok přečetla. Sice jsem se čas od času musela vracet v ději, ale to mi vlastně vůbec nevadilo! Stejně jsem si to čtení užívala plnými doušky. Příběh Miren a jejího rodu byl neskutečně temný, ale zároveň velice uvěřitelný a zajímavý. Doporučuji. Pokud jste četli Medvěda a slavíka a milujete ho, myslím, že se vám bude líbit i tahle kniha. :-)

09.09.2022 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Hodně se mi to líbilo! A těch posledních cca čtyřicet stran? Wow! Jako co to mělo být? :-D Naprosto nečekané zakončení. Kniha se krásně četla, jako ostatně každá kniha od knih německých autorek, ale to rozuzlení mi vyrazilo dech a já stále ještě nevím, co si o tom myslet. Za tohle jsem mohla autorce buď ubrat jednu hvězdičku, protože to bylo přes čáru anebo jí tu hvězdičku přidat, protože tohle bylo neskutečně nečekané. Já jsem se rozhodla autorce z původního hodnocení, které jsem měla v plánu, tu hvězdičku přidat.

30.01.2022 5 z 5

Holubí letka bojuje se zločinem Holubí letka bojuje se zločinem Andrew McDonald

Ač dětská kniha, velice se mi líbila. Četla se dobře, svižně a u čtení jsem se několikrát i zasmála. Pokud máte děti, tuhle knihu rozhodně potřebujete - řekla bych, že je to kniha, která pobaví jak právě děti, tak i dospělé. :)

19.08.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Meta mě hodně bavila. Náramně dobře se četla a myšlenkové pochody autora jsou skvělé. Zároveň mě bavila i ta kritika dnešní společnosti - v tom mi trochu připomínala Naprosto pozoruhodnou věc od Hanka Greena, kterou mám rovněž ráda. Každopádně Metu hodnotím jako nejdivnější knihu, kterou jsem tento rok četla, v tom pozitivním slova smyslu. :)

19.08.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

První díl jsem po pravdě zatím nečetla, začala jsem druhým a pokračovala tímto, ale musím říct, že z těch dvou, které jsem četla, se mi pravě tenhle líbil nejvíc. :) Hrozně mi sedlo, že autorka přidávala, jak pasáže z minulosti, tak ze současnosti a celkově se mi líbila ta provázanost. :) A ruku na srdce, Chladný a Kinga jsou super pár, ale ta jiskra se mi víc líbila u Daniela a Marie. Za sebe doporučuji a řekla bych, že by tenhle díl obstál i jako samostatný díl. :)

13.06.2020 5 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Líbilo se mi to. Vážné skvěle se to četlo, příběh byl poutavý a originální a fakt mě to bavilo. Bohužel ne na pět hvězdiček, cosi tomu chybělo. Nicméně na druhý díl se určitě chystám a už teď se na něho těším. :)

25.05.2020 4 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

První díl jsem si zamilovala, o tom bezesporu nebudu pochybovat. A druhý díl byl opět ta stejná jízda, kterou jsme měli v Posledním čísle a mě by fakt dost zajímalo, jestli bude ještě jeden díl nebo nebude, příběh je uzavřený, ale všimla jsem si, že si autorka nechala pootevřená vrátka. Každopádně celou sérii Poslední číslo doporučuji všem, kteří rádi čtou dystopie o světě, jakým by mohl být, ale díkybohu není a kteří si vždycky rádi přečtou čtivou knihu, u které budou nedočkavě otáčet každou stránku, aby zjistili, jak skončí. :)

16.04.2020 5 z 5

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Eh, tahle kniha byla taková zvláštní. Jakože na jednu stranu mě hrozně bavila, začátek mě neskutečně pohltil, ale po nějaké době jsem se v knize začala ztrácet a moc jsem nerozuměla tomu, kdy Milo vzpomínal na nějaký život předtím a kdy ten život skutečně prožíval. Možná to někoho zaujme, ale pro mě to bohužel byla průměrná kniha s tématem, který má ohromný potenciál zaujmout.

04.04.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nepřipadalo mi to tak vášnivé, jak by správný erotický román měl být a myslím si, že starší knihy od těchto autorek jsou daleko lepší.

06.11.2019 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Bylo to hezké, čtivé, bavilo mě to. Nicméně tak sto stran před koncem jsem se sekla a nemohla pokračovat dál, protože mi připadalo, že se tam pořádně nic neděje a děj se stále točí dokola. Každopádně knihu jsem dočetla a dost pravděpodobně se pustím do dalšího dílu - ale nejdříve až bude venku i třetí, nějak na to nespěchám.

06.11.2019 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tohle bylo super a bavilo mě to daleko víc než Mléko a med. Básně byly daleko více propracovanější a řekla bych, že do nich autorka dala o dost víc sama ze sebe než u předchozí sbírky. :)

28.05.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Byl to moc hezký příběh z prostředí Ruska a já se neskutečně těším, až si přečtu i druhý díl. :)

28.05.2019 5 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Tak tohle se mi fakt hodně líbilo. Snad ještě víc než Dívka, která chtěla zachránit knížky. Líbilo se mi, že ten děj nebyl úplně jednoduchý a že v tomto příběhu mohou děti najít třeba i nějaké to ponaučení. Nebo to, že ty ilustrace byly původně nakresleny čokoládou - to je fascinující. Za sebe tuhle knihu opravdu moc doporučuji všem dětem a jejich rodičům.

17.06.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Nádherná knížka pro všechny milovníky knih - ať už ty malé nebo velké. Vlastně není třeba k ní říkat mnoho slov. Bylo to fajn počtení, rychlé přečteno, možná až moc rychle odbyté... ale líbilo se mi to a je dost těžké hodnotit knihu pro děti, když už nějakou dobu nejste dítětem.

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Když jsem od autorky četla Černooké Zuzany, musím uznat, že jsem se nudila. Četla jsem ji dokonce tak dlouho, že jsem v daném měsíci v loňském roce přečetla snad jenom je. Od Papírových duchů jsem ale čekala cosi víc. Netuším proč, ale každopádně mohu potvrdit, že to bylo naplněno. Tenhle příběh mě vážně bavil a hltala jsem ho a ač bych vyjmenovala lepší thrillery, které jsem v tomto roce četla, tenhle se za nimi řadí jen těsně.

Hodně mě například bavilo i to, že vlastně celou dobu nevíte, jak se hlavní hrdinka jmenuje - autorka si z nás všech udělala takového Carla a z ženy, které někdo zabil sestru, blíže neurčitou vypravěčku, kterou si ale i tak můžete zamilovat. Mně se to skutečně hodně líbilo a pokud se vám od autorky líbily Černooké Zuzany (vlastně i kdyby se vám nelíbily, ale máte prostě jen rádi thrillery), jděte do toho.