TerkaM TerkaM komentáře u knih

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Dívka ve věži byla za mě ještě lepší než první díl. Do knihy jsem se už od začátku začetla mnohem líp než u Medvěda a slavíka a měla ji přečtenou asi za čtyři dny. Oproti prvnímu dílu mám v tomto víc lepíků, líbilo se mi tu víc pasáží a celá ta zápletka byla svižnější a celkově to už bylo správně rozjeté. Pokud se vám líbil Naslouchač, jsem si naprosto jistá, že se vám bude líbit i tato trilogie. Možná se mnou někdo souhlasit nebude, ale já v tom prvky Naslouchače prostě viděla. Takže za sebe doporučuji. Přečtěte si to. Zaručeně nebudete litovat.

30.06.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Tohle se mi líbilo. Když jsem knihu četla poprvé, byla jsem lehce rozpačitá a styl poezie (respektive absence čárek, velkých písmen) mi trochu vadil, ale po dočtení musím říct, že forma není důležitá, obsah je za mě podstatnější. Knihu jsem četla již minimálně třikrát a za sebe doporučuji. Ty myšlenky budete milovat.

22.10.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle bylo vážně hodně dobré. Neskutečně čtivé. Knihu jsem přečetla za jeden den, ale vlastně mi její přečtení zabralo tak maximálně šest hodin. Bavilo mě to.

Pořád jsem čekala, co udělá Jack, co udělá Grace, a i když se mi ze začátku moc nelíbilo rozdělení na minulost a budoucnost - chápejte, v přítomnosti to bylo daleko zajímavější, už to bylo všechno správně rozjeté, kdežto minulost se teprve rozjížděla a spíš přítomnost zdržovala - nakonec mě to právě díky tomuhle bavilo a já nemohla přestat číst, dokud jsem nedočetla.

A jo, bylo to předvídatelné, ale málokterá kniha mě dneska dokáže pořádně překvapit, takže tohle mi zase tak nevadilo. Byla to jízda, doporučuji.

11.07.2018 5 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Vlastně tak úplně nevím, co si o této knize mám vlastně myslet. Svým způsobem se tu nic nestalo a přitom se tu toho stalo hrozně moc. Příběh byl hezký, moc dobře se četl, ale celá kniha se odehrávala v jedné a té samé rovině. Autorka ani na okamžik nevybočila ze stereotypu a mě na konci nečekalo žádné překvapení. Nic, co bych si už sama nemyslela.

Nepocítila jsem ten wow efekt, kterého jsem se chtěla dočkat, a zároveň to prostě není kniha, o které musím ještě dlouho přemýšlet. Spíš to nechápu. Nerozumím tomu, že zrovna takový závěr byl tím vyvrcholením, po němž jsou z knihy všichni nadšení.

Upřímně řečeno přemýšlím, jestli si tuhle knihu někdy budu chtít přečíst znovu s tím, že bych ji třeba líp pochopila, líp bych nesla ten konec, který mě trošku zklamal. V první chvíli jsem si myslela, že třeba Kitty předpovídá budoucnost, oba ty světy byly tak skutečné, takže by mi to i dávalo logiku. Hodně překvapivé by bylo, kdyby ani jeden z těch světů nebyl skutečný. To bych asi bezděčně lapala po dechu.

Ale navzdory tomu, že konec nevypadal tak, jak jsem si ho představovala a nevyvolal ve mně emoce, které jsem toužila, aby vyvolal, tuhle knihu hodnotím kladně. Nedokážu jí upřít fakt, že se výborně četla. No, a taky tu samozřejmou věc, že tady velkou roli mají právě knížky a právě proto jsem se do knihy pouštěla. :)

22.04.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak, teď fakt doufám, že jsem se nespletla a z tohoto příběhu opravdu bude trilogie, protože... ach bože, ten otevřený konec! To, že se všechno nevyřešilo, jo, musí to pokračovat. Nedokázala bych se smířit s takovým závěrem, kdy bych si musela domyslet, jak to se vším, co se v knize událo nakonec je. Krom toho mi autorčin styl psaní velmi učaroval.

Do háje, dočetla jsem poslední stránku a otáčela na další, že tam bude další kapitola a místo ní tam byl slovníček pojmů a já pak zmateně otáčela stránku tam a zpátky v domnění, že se tam ta kapitola objeví! Mimochodem, ten slovníček pojmů byl od autorky skvělý nápad.

A je to rozhodně parádní začátek nové série, sice trochu pomalejší rozjezd, ale když si vezmete Skleněný trůn (tedy, já četla jen první díl, ale když to beru z doslechu), tak prostě pomalejší začátky mají ve výsledku skvělé trilogie a série obecně. :) Za mě tedy rozhodně Naslouchače doporučuji, jen možná až bude trochu víc odtajněno vydání druhého dílu... to čekání na něj je totiž minimálně pro mě už teď, pár minut po dočtení, neúnosné...

Více již brzy na blogu. :)

10.08.2016 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Dočetla jsem a jsem neskutečně ráda za ten konec, protože kdyby se Lara Jean rozhodla jinak, brečela bych ještě teď a proklínala autorku... já tak nerada u knížek brečím (nevidím pak na písmenka), ale zároveň to stále tak strašně miluji!

I když budete chtít Laře Jean asi tak milionkrát nafackovat a Peterovi taky, prostě si tohle pokračování přečtěte. Stojí to za to.

(A já se jdu teď modlit tak, jak jen může nepokřtěný člověk, aby to zůstalo jen u dvou dílů - sice to miluji, ale mám strach, že třetím by mi tuhle sérii autorka pokazila...)

15.06.2016 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tak jo, fakt nechápu, proč mi Rozum a cit trval tak dlouho přečíst, ale teď už mohu říct, že se mi to líbilo - bylo to sice jako na houpačce a občas jsem někoho i proklínala (schválně, tipněte si koho) a kdybych knihu měla srovnat s Pýchou a předsudkem, výherce nevyberu. Každá z těch knih má své kouzlo, nelze hodnotit, že se mi jedna líbí víc než druhá, nyní už vím, že každá je v zásadě o něčem jiném, přesto jsem jakousi podobu s Pýchou a předsudkem spatřovala.

Hodnotím tedy pěti hvězdičkami a je to krásný příběh, který musím mít doma - a při nejbližší příležitosti si obě dvě zatím přečtené knihy koupím. A možná přihodím i Emmu. Nebo Annu Elliotovou. :)

06.06.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Neříkám, že to byla nějaká úplně příšerná kniha, ale... vlastně ano. Podle mého názoru by všechno bylo v pořádku, kdyby zůstala na Wattpadu a autorka pak pokračovala s jinou sérií v psaní. Styl psaní se mi tedy zdá v pořádku, do čtení proniknete ani nevíte jak, přesto mě to neoslovilo natolik, abych zvládla knihu přečíst celou. A přísahám, že jsem tohle udělala poprvé a naposledy.

Na druhou stranu, přečetla jsem relativně důležité pasáže, a ty, nad nimiž jsem pouze protáčela oči, přeskakovala. Fakt nemám ve zvyku tohle dělat a vlastně se docela stydím, že jsem to nezvládla - zasloužila bych za to přečíst druhý díl! :D K tomu se ale určitě nechystám. Nečekal na mne uzavřený konec, ale upřímně je mi to docela jedno, jelikož si dokážu dost dobře odvodit, co se stane a hrozně mě mrzí, že jsem do téhle knihy nakonec šla, přestože jsem to zarytě odmítala.

Pokud vás kniha láká, dobře, jděte do ní. Já už se jí s dovolením do budoucna vyhnu, tohle nebylo čtení pro mě. I když musím říct, že jsem se u ní hned několikrát rozbrečela. Nepopírám, že se to někomu může líbit, ale za mě mi dvě hvězdičky přijdou optimální a plně vynahrazují fakt, jak jsem se během čtení zachovala.

29.03.2016 1 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Neskutečně milá bajka. Myslím, že od této chvíle už budu před každým pozřením lososa uvažovat nad tím, jakou mohl mít životní cestu, kdyby ho někdo nezabil. Jak by mohl doplout do cíle a tam zemřít přirozenou smrtí. Rozhodně jsem tuhle knihu nečetla naposledy, má skvělé filozofické otázky, které se hodí nejen na lososy. :)

14.02.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělá kniha s krásnou myšlenkou, z níž si každý vezme něco. :)

13.01.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Báječná knihy od skvělé autorky. Napínavá až do konce. Dokonce se trochu stydím, že jsem na pachatele přišla později, než hlavní hrdinka - ale holt nepracuji u policie. Úžasně se četla. :)

30.08.2015 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Rozhodně se patří říct, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Což patří říct i k dalším knihám od Taylor Jenkins Reid. Já zkrátka pořád nechápu, jak to autorka dělá. Jak dokáže napsat fiktivní biografii a čtenář si při tom bude myslet, že je skutečná. To je úžasné. Doporučuji.

09.01.2023 5 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Já jsem se hrozně moc těšila na další knížku od Laury Kneidl. A o dost víc, když jsem zjistila, že hlavními hrdiny bude Aliza a Lucien. A nezklamalo mě to. Upřímně řečeno byl právě tento poslední díl série zároveň tím nejlepším. Chemie mezi nimi byla dle mého názoru naprosto perfektní a to, že i zde jsme se setkali s vážnějším tématem, to mě hrozně bavilo. Dost možná to není jen nejlepší kniha ze série, ale ze všech knih, které jsem od Laury Kneidl doposud četla. :-)

11.12.2022 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byla pro mě tak typická Colleen! A i když mám u autorky jiné favority, nemůžu jinak, než i této dát pět hvězdiček. :-) CoHo budu doporučovat prostě vždy a všude. A každému. Těším se na další knížku, co jí vyjde.

11.12.2022 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Jakože smála jsem se, ale asi prostě nejsem cílovka... pokud máte minimálně jedno dítě a manžela, dost možná se v tom najdete, ale za mě bohužel. Nějak mě to neuhranulo.

24.08.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Syrová kniha, u které si člověk uvědomí, že k tomu, aby se ze světa stalo tohle, nechybí obrovský mílový krok, ale jen malý krůček... jakože fakt bych řekla, že svět v nesprávných rukou by se do tohohle mohl dopracovat. Já ji měla přečtenou za jeden den, ač téma, které není úplně příjemné, tak ho autorka dokázala napsat takovou formou, že jsem prostě nedokázala přestat číst. Za mě doporučuji!

05.08.2022 5 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

První díl byl rozhodně víc wow, než tady tento. Celkem mě mrzí, že mě autorka vlastně v ničem nepřekvapila... a jo, je škoda, že se v knize více nezaobírala těmi fan věcmi, larpy, kostýmy, apod. Ta kniha by díky tomu získala úplně nový rozměr.

13.07.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Série Znovu je lepší, to bez debaty. Zde je bohužel děj rozepsaný do tří dílů, což je škoda. Zároveň to trochu kazí fakt, že pokud jste začali číst tak, jak byla kniha vydávaná v Česku, dost pravděpodobně z toho nebudete mít takový prožitek - pokud tedy nemáte vskutku bravurní paměť. Já si teda mnohem víc oblíbila pár Ember a Wren, mnohem víc než Ruby a Jamese, jejichž příběh byl moc roztahaný.

Možná kdyby je Mona Kasten nechala spolu hned od konce druhého dílu s tím, že by řešení celé situace vymysleli spolu, hodnotila bych jejich příběh lépe. Nicméně rozumím tomu, že závěrečné rozuzlení by nemohla udělat tak, jak jej udělala... ale zase by v dalších dílech mohla věnovat více prostoru dalším dvěma párům, jimž se přes příběh Ruby a Jamese nedostalo za mě tolik prostoru.

Pokud tedy s Monou Kasten začínáte, doporučila bych vám začít sérií Znovu a až poté se pusťte do téhle, nejsem si jistá, zdali byste měli chuť si po tomhle přečíst její zdařilejší sérii.

21.06.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Je to jednohubka, o tom žádná, ale zároveň je to neskutečně silná knížka. Ze všech tří knížek, co jsem od autorky četla, mi právě tahle připadala nejosobnější, z autorky jsem zde cítila nejvíc. Takže za sebe doporučuji, pokud máte rádi moderní poezii.

09.03.2022 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Byl to moc milý vánoční příběh, asi si ho klidně ráda někdy zopakuji, autorka měla velmi zajímavý nápad udělat právě 10 rande naslepo, kdy si hlavní hrdinka protějšek nemohla vybrat sama. Jen možná jako mladší bych tu knížku docenila ještě víc...

22.01.2022 4 z 5