TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha mě zaujala svým nádherným obalem, nádherným názvem a úžasným popisem. Kniha je nádherná. Opravdu mě chytla za srdce. Láska, smrt, překvapení, zvrat a přátelství. U téhle knihy jsem se smála, brečela, byla šťastná, smutná, zvědavá... Opravdu spoustu pocitů. Líbí se mi, že jsou v knize opravdu problémy běžného života. Žádná zkreslená pohádka. To, jak se oba hlavní hrdinové vyrovnali se ztrátou těch nejdůležitějších lidí, kteří by měli být ve vašem životě... Respekt. Jediný, co mě mrzí je, že je příběh tak krátký.
Hrozně se mi líbí, že autorka přidala do knihy poezii. Já sama poezii miluju. A ty verše, co tam dala jsou nádherné! Moje nejoblíbenější je "smrt". Je sice smutná, ale je upřímná, nádherná a pravdivá.
Layken jsem si hned oblíbila. Dokázala jsem se do ní hned od začátku vcítit a prožívat příběh s ní. Je mi líto, že přišla o rodiče. Obdivuji její odvahu a charakter. To, že se nesesypala a postarala se o svého mladšího sourozence. Jejího brášku jsem si hned zamilovala.
Willa jsem si zamilovala. Bylo mi ho líto, protože měl skoro stejný osud jako Lake. Oba přišli o lidi, který celým svým srdcem milovali. Jeho bráška se mi hned líbil. Jejich vztahu jsem od začátku fandila.

03.02.2018 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Kniha mě chytla hned na začátku a čtení mě moc bavilo. V příběhu nechyběla láska, napětí, zrada, důvěra, bolest, zklamání a odpuštění. Příběh je skvěle vymyšlený. Ale co mě trochu mrzelo bylo to, že na konci knihy nebyl epilog. Moc by mě zajímalo, jak to bylo mezi hlavními hrdiny dál. Jestli měli svatbu, děti, po kolika letech by to bylo. V tomhle mě autorka opravdu trochu zklamala, protože tady mi epilog opravdu chyběl. Dost oceňuju, že se v tomhle díle, objevili všichni předchozí hrdinové, protože jsme se tak mohli rozloučit se všemi. Ale Kristin jsem opravdu nesnášela.
Taky se mi líbilo, že v téhle knize to byla opravdu ta dětská láska. Líbilo se mi, jak to bylo mezi hlavními hrdiny. Opravdu dobré, věrné a hluboké přátelství, ze kterého se stala láska. Vždycky k sobě cítili něco víc, ale projevit to mohli, až později. Líbilo se mi, že na to šli pomalu. Hned spolu nezačali chodit, ale nejdřív se sbližovali, tak jako za starých časů. Vytvářeli k sobě důvěru, ale furt to mezi nimi jiskřilo.
Jillian se mi moc líbila. Hlavně proto, co přežila. Pořád mě dokáže překvapit, co všechno jsou lidi schopní udělat, co dokáží přežít, protrpět. Hlavní hrdinka si díky tomuhle u mě vysloužila respekt. Byla mi od začátku sympatická. Milá, hodná, přátelská.
Brock... zase děvkař. V tomhle by autoři mohli být originálnější, protože skoro v každé knize je teď děvkař. Asi proto, že je to klasika a lidi to na jednu stranu unavuje, ale na druhou baví. Jsou na to zvyklí. Brocka jsem moc nemusela. Chlap, který má perfektní vzhled, najde si v baru holku, svede ji, vyspí se s ni a sbohem a každou noc má v posteli jinou. Nudné, unavující. Ale zase bych mu moc křivdila. Líbilo se mi, jak se změnil. Už to potom později nebyl ten děvkař, ale stál jenom o Jillian, ke které se choval moc hezky. To už byl ochranitelský, hodný.

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

(SPOILER) Nádherná kniha. Ještě nikdy jsem nečetla knihu, kde by byla znaková řeč. Byl to opravdu brilantní nápad. Dodalo to knize kouzlo a originalitu. Kniha ve vás taky dokáže vyvolat různé emoce... já se chvíli smála, chvíli brečela, byla šťastná, smutná. Kniha mě opravdu chytla za srdce. V knize je zklamání, bolest, smutek, romantika, originalita, překvapení. Všechno bylo promyšlené, skvěle napsané, příběh vás hned vtáhne do děje. Moc se mi líbilo, že byl epilog napsaný z Archera. A taky že to byl epilog o pár let později. Aspoň jsme se dozvěděli, kam až to hlavní hrdinové dotáhli. Na konci jsem se strašně bála, jak to končí... bála jsem se otočit stránku. Ale naštěstí všechno dopadlo dobře.
Taky se mi moc líbilo, jak se hlavní hrdinové sbližovali. Nebylo to jako v jiných knihách, že na to hned vlítnou, nebo se seznámí v baru. Líbilo se mi, že i když byli tak rozdílní, tak si k sobě našli cestu. Stali se z nich přátelé a z přátelství se stala láska.
Bree mi byla hned sympatická. Normální holčina. Žádná velká sexbomba, nebo prsatá blondýna s prázdnou hlavou, bohatá fuchtle, zlá mrcha, která se najednou stane hodnou. Tohle byla prostě milá, sympatická, citlivá, vtipná holka.
Archer se mi hned líbil. Tajemný, tichý, ale taky silný a citlivý, dokáže ženě naslouchat a stát při ní. Taky mě překvapilo, že autorka udělala hlavního hrdinu takového, že byl plachý, neměl žádné zkušenosti se ženami. Byla to opravdu příjemná změna, protože skoro v každé knize je teď nějaký playboy, děvkař.

21.04.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Vtipný, oddychový, není to náročný, je to skvěle napsaný... Opravdu jsem občas brečela smíchy. V knize jsou momenty překvapení, ale i zvrat. Taky se mi moc líbí, že autorka píše z pohledů hlavních hrdinů. To se moc často nevidí, ale je to škoda, protože je kniha pak mnohem lepší. Sice je to zase to klišé. Děvkař, kluk, po kterém všechny holky touží, až na tu jednu a zrovna ta je jeho "osudová láska". Je to opravdu to klišé, ale autorka to napsala excelentně. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala a moc se těším na další díly.

24.02.2018 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Úžasná kniha. Dobře napsaná, promyšlená, originální, taky vás hned vtáhne do děje. Během knihy jsem byla chvíli smutná, překvapená i zvědavá. V knize nechyběla láska, romantika, překvapení, napětí a ani zvrat. Nechyběla ani zajímavá zápletka. Hezký byl i ten nápad s chatou a sněhovou bouří. Byla jsem i ráda, že se pohled hlavních hrdinů střídal.
Líbilo se mi, že v knize byla taková ta dětská láska už od pískoviště. Z dlouholetého a velmi dobrého přátelství se stala láska. Dlouho před sebou své city skrývali, protože se báli, že by o toho druhého mohli přijít.
Syd se mi docela líbila. Milá, ohleduplná, přátelská... obyčejná dívka, která trpěla tím, že se zamilovala do nejlepšího kamaráda.
A Kyler... byl ochranitelský, milý, ale zase děvkař. Kluk, který je zamilovaný, ale myslí si, že si tu holku nezaslouží, tak doslova spí s každou holkou, který jde okolo a myslí si, že ty city zmizí. To mi na něm trochu vadilo, až na konci se to trochu zlepšilo.

23.04.2018 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi líbila. Je to erotika smíchaná s romantikou a humorem. Skvělá oddychovka. Jasně, že jsme věděli, jak to dopadne. To je hned jasné, ale příběh, jak k tomu všemu dospěli... stálo to za to. U knihy jsem se dost zasmála. A Cliva jsem si zamilovala.
Moc se mi líbilo, že na to hned neskočili. Nejdřív se poznávali, spřátelili a až pak to narůstalo v něco víc. Opravdu se z nich stali přátelé, kteří spolu mohli mluvit o všem, ale furt to mezi nimi jiskřilo. Příjemná změna. Většinou v takových knihách na to skočí hned, ale líbilo se mi, že tady to všechno šlo postupně.
Caroline se mi líbila hned. Nenechala si nic líbit, bylo jí úplně jedno, že má na sobě jenom noční košilku a klidně šla bušit ona na jeho dveře. U toho jsem se dost nasmála. Byla mi od začátku sympatická, ale štvalo mě furt to její "Óčko", proto jsem nemohla dát plný počet.
Simon... zase kluk, který střídá holky jako ponožky. Já takové kluky nemám ráda a předem je odsuzuji a u téhle knihy jsem si uvědomila, že dělám obrovskou chybu. Jestli je nějaký kluk takový devkař, tak to ještě neznamená, že je to špatný člověk. Když jste Simona poznali blíže, tak jste zjistili, že byl citlivý, upřímný, hodný, laskavý a opravdu výborný přítel, který vám pomohl a vyslechl vás, když jste potřebovali.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na Deanův příběh jsem se moc těšila, protože jsem si ho zamilovala už v předchozích dílech. Zase super oddychovka, plná humoru. Třeba ta scéna s tím vibrátorem v koupelně... brečela jsem smíchy! Zajímalo by mě, kam autorka na tyhle nápady chodí. Kniha není zbytečně zdlouhavá, je plná překvapení, napětí, lásky, zvrat. I slza ukápla. Líbí se mi, že je kniha psaná z pohledů obou hlavních hrdinů. Jsem ráda, že se dali do hromady zrovna Dean a Allie. Můj neoblíbenější díl ze série.

Easy? Easy? Tammara Webber

Paráda! Autorka mě opravdu v hodně věcech překvapila. Až mě na konci mrzelo, že není pokračování. U knihy jsem byla zvědavá, co dalšího se stane, jak to skončí. V knize nechybí překvapení, láska, problémy běžného života, humor, zápletka, rozhodně nechybí originalita. Byly tam opravdu problémy, se kterými se lidi v běžném životě setkávají. Špatná rozhodnutí, rozchody, propadnutí ve škole a taky opravdu bohužel to napadení. V knize byla vážná témata. Taky jsem byla zvědavá na Lucase a Londone a myslím, že i tohle autorka vymyslela skvěle. Jenom ten epilog bych udělala jinak, ale jinak nemůžu měnit nic.
Jacqueline se mi docela líbila. Přišlo mi, že to byla obyčejná holka. Žádná královna plesu, nejkrásnější, nejbohatší, nejoblíbenější. Holka, která je hodná, milá, inteligentní, přátelská, empatická.
Lucase jsem si zamilovala! Přesně můj typ. Ale to nejdůležitější... líbil se mi jeho charakter a povaha a to je to čeho si u lidí cením. Ano, dobrý vzhled je dobrý, ale to je jenom pozlátko. K čemu vám bude kluk, který bude vypadat jako rocková hvězda, nebo bude vypracovaný, když spolu nebudete mít, o čem mluvit, když nebudete mít společné koníčky. Taky jsem byla zvědavá na Lucasovu minulost a byla to síla.

26.01.2018 5 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Dobrá kniha. Romantika, láska a hodně dobrá zápletka. Nevěděla jsem, kdo je vrah. Pořád jsem nad tím přemýšlela a výsledek mě dost překvapil i šokoval. Kniha byla taky plná nečekaných okamžiků a zvratů. Taky se mi moc líbilo, jak se hlavní hrdinové dali dohromady. Myslím si, že se k sobě skvěle hodili. Těším se na další knihy od téhle autorky. A obálka je krásná.

05.03.2018 3 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Příběh Shannon a Colea jsem si přímo zamilovala. Kdo by nechtěl chlapa jako je Cole? Přesně můj typ. Potetovaný, sexy, vysoký, věrný, drzý, ale i tak milující a oddaný. Moc se mi líbilo, jak se jejich vztah vyvíjel. Nejdřív se z nich stali přátelé a to později přerostlo v lásku. Opět nechybělo překvapení, napětí, zvrat, láska, přátelství, humor...

Trable Trable Samantha Towle

Věřím tomu, že někdo má takového otce. Věřím tomu, že si pak ta dívka najde přítele, který je podobný jejímu otci, protože se říká, že si ta dívka hledá přítele podobnému povahově svému otci a ani o tom neví. Ale nevěřím tomu, že se děvkař... obrovký děvkař dokáže opravdu ze dne na den takhle změnit. Ještě k tomu, když víme, jak začala jeho kapitola. To už bylo opravdu moc nereálné. Ale opravdu mě zaujalo téma toho násilí. Hlavní hrdinky mi bylo opravdu líto. A velice dobře byla vymyšlená ta zápletka s matkou hlavní hrdinky.

07.03.2018 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Dva lidi, kteří se přitahují, ale jeden z nich má hrůzu ze vztahů a nechce se vázat, tak tomu druhému nabídne, že spolu nebudou chodit, ale jenom spát. Postupem času se do sebe zamilují. Upřímně... není to žádná originální myšlenka na příběh, ale i tak se mi kniha líbila. V příběhu je překvapení, taky jsem se dost zasmála. Je dobře, že autorka zbytečně knihu neprotahovala. Jsem zvědavá na další díly.

24.02.2018 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha je pěkná. Plná zvratů a překvapení. Není dlouhá, není to zbytečně zdlouhavé, všechno jde k věci. Je tam láska, romantika, napětí, je tam i něco jako detektivní zápletka. Takže jste zvědavý na odhalení na konci knihy a zároveň se vám líbí ta sexuální energie, napětí, jiskření mezi hlavními hrdiny, které tam je celou knihu.

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Od začátku bylo jasné, jak kniha dopadne. Kniha byla i často předvídatelná. Ale zase musím říct, že na konci knihy překvapení bylo. Je dobře, že autorka knihu zbytečně neprotahovala. U knihy se dá dobře vypnout a nepřemýšlet, protože některé názory a postoje hlavních hrdinů jsem nechápala, takže myslet u téhle knihy by bylo úplně zbytečné. Ale hlavní hrdina mi sympatický nebyl. Udělal takovou hroznou věc a pak řekne, že čekal, že při něm bude hlavní hrdinka stát, že chtěl, aby byla po jeho bok. U toho si člověk jenom řekne "To myslí vážně?". A hlavní hrdinka mu odpustí, i když kdyby to neudělala, tak o čem by kniha vlastně byla.

05.03.2018 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Skvělé pokračování. Moc se mi líbí, že je tenhle díl jiný tím, že hlavní hrdina po hlavní hrdince hned netouží. Ale bylo mi líto hlavní hrdinky... Ani tady nechyběl úžasný humor, láska, momenty překvapení, menší zvrat, skvělý konec. Nechyběly problémy běžného života, studentů, problémy lidí ve vztahu... A zase se mi líbí, že se střídá pohled hlavních hrdinů. Ani tady nechyběly vedlejší postavy a přátelé. Teď už se těším na Deanův příběh.

02.01.2018 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Zamilovaný kluk, miluje jenom ji, navždy bude milovat jenom ji, ale svlékne kalhotky každé holce, která okolo něho projde. Občas myšlení kluků fakt nechápu. A hlavní hrdinka mi taky nebyla moc sympatická. Má dlouho přítele, kterého miluje, ale za jeho zády spí s jiným, nakonec miluje oba a nemůže se mezi nimi rozhodnout. Občas jsem některé postoje, názory, nebo chování hlavních postav nechápala. Občas jsem se do čtení musela nutit. Taky to, že je hlavní hrdina závislý na kokainu a jen tak, když chce, tak přestane. A co mi opravdu vadilo... oslovení baby.

02.03.2018 3 z 5

India Place India Place Samantha Young

Říká se, že každý si druhou šanci zaslouží, když svého činu opravdu lituje, ale v tomhle případě se Hannah divím, že Marcovi druhou šanci dala. Kdyby tohle nějaký kluk udělal mě... kdyby mě tak strašně ponížil, tak při první příležitosti bych ho nakopala. Ale kdyby mu tu šanci nedala, o čem by příběh vlastně byl. Navíc se říká, že odpuštění je ta největší věc, kterou můžeme někomu dát. Nakonec se mi kniha líbila. V knize nechybělo překvapení, napětí, zvrat, smutné momenty, láska, humor, přátelství, zklamání, odpuštění... i slza ukápla.

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Nejlepší přátelé, kteří se do sebe zamilují. Tohle se v životě prostě děje. Líbilo se mi, že to hned neskončilo happyendem, příjemná změna. Líbilo se mi, jak o ni Nate bojoval, co všechno dělal aby dokázal svou lásku, i když později. V knize nechybělo překvapení, zvrat, dost jsem se zasmála. I slza ukápla.

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Na Jimmyho jsem se opravdu těšila. Byla jsem zvědavá, jestli je to opravdu takový hajzl. Přece jenom... v minulých dílech a v dalších věcech se moc dobře neukázal, ale tady jsem si ho opravdu oblíbila. Za tou fasádou a maskou sebevědomí se skrývala bolest z dětství.
Moc se mi líbil vztah mez hlavními hrdiny. Teda vztah... spíš se mi líbilo, že byli opravdu rozdílní. Lena učila Jimmyho, jak se má chovat k lidem, jak se jim má otevřít. Jimmy učil Lenu, jak si užívat život. Opravdu se skvěle doplňovali. Taky se mi moc líbilo, jak to mezi nimi jiskřilo. Jak na sebe házeli pohledy, jak na sebe navzájem žárlili. Dokonce se mi líbilo, jak se hádali, protože jsem se u toho opravdu bavila. Myslím, že se k sobě skvěle hodili.
Autorka dokázala skvěle v příběhu upozornit na to, jak se dokáže člověk postavit svým démonům a zbavit se závislosti, když chce. Samozřejmě, že to určitě není lehký, ale když člověk chce, tak se dá všechno. Taky autorka poukázala na to, co s vámi může udělat prostředí, ve kterém žijete během dospívání.
Líbí se mi, že autorka dala do příběhu vážné problémy. Závislost, že vás může vážně ovlivnit prostředí, ve kterém vyrůstáte. I když... byla bych radši, kdyby ta závislost byla více rozvinutá, protože je to poměrně zajímavé téma. Moc se mi líbí, že je to opět prostředí rockových kapel, hudby. Taky se mi líbí, že má tahle kniha více počet stran než ty předchozí. Autorka si opravdu na tomhle dílu dala záležet. Další příběh, který je plný napětí, překvapení, humoru, romantiky...
Lena... ta mi zatím z celé série sedla nejvíce. Nepřipadala mi jako ta typická naivní holka. Líbilo se mi, že si nenechala od Jimmyho nic líbit. Ale bylo mi líto Leny za to, co jí provedla sestra. Když vám tohle udělá blízký člověk, tak je to opravdu sviňárna.
Jimmyho jsem si zamilovala. Na začátku jsem si Jimmyho moc neoblíbila. Drogově závislý, rád se napije, spal s přítelkyní svého bratra, byl to děvkař, takže žádná velká sláva, ale nakonec mi přijde, že je to nejlepší hlavní hrdina z celé série. Byl opravdu jako kus ledu, sobecký, nic nebral vážně, nechtěl se vázat a na jednu stranu vám tenhle typ kluků leze na nervy, ale na druhou stranu, když si porovnám jeho chování na začátku a konci, tak tam pokrok je.

22.01.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha se mi moc líbila. Je to sice zvláštní, ale zase originální myšlenka na příběh. A moc se mi líbí, že je tam i milostná zápletka, první láska, romantika. Je to nádherné čtení, u kterého si člověk uvědomí, že zdravý a svoboda je opravdu to nejcennější. Viděla jsem i film, který byl taky nádherný.

22.01.2018 5 z 5