TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Další skvělé pokračování. Autorka má opravdu talent vymyslet příběh, který je napínavý, dobrodružný a originální. Příběh, který je plný erotiky, romantiky, lásky, nebezpečí, akce, překvapení a humoru. Nechybí ani skvělá zápletka a úžasný napínavý konec, ani úžasný epilog.
Darcy se mi jako hlavní hrdinka líbila. Byla to obyčejná žena... Teda aspoň si myslela, že je obyčejná. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela, že patřila do světa démonů. Ale stejně jediný, co od života chtěla byla rodina. Lidi, kteří by ji měli rádi a brali by ji takovou jaká je. Líbilo se mi, že to vlastně našla u upírů. Taky jsem hodně zvědavá na ostatní sestry.
Styx se mi jako hlavní hrdina líbil zatím asi nejvíc. Sice patřil mezi ten dominantnější typ mužů a všichni ho museli poslouchat, často bylo po jeho, protože byl králem, ale líbilo se mi to. Darcy mu nic nedarovala a měla svojí vlastní hlavu.

30.01.2018 5 z 5

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

Salvátor na mě v předchozích dílech moc velký dojem neudělal, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Knize ale nechybělo ani napětí, co dalšího se stane, nechybělo nebezpečí, ani akce. V knize rozhodně nechyběla láska, erotika. U knihy jsem se opravdu ani na chvíli nenudila, protože se tam furt něco dělo. Moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny, dost jsem se zasmála, když se hádali. Taky jsem moc ráda, že jsme se už v tomhle déle setkali s další sestrou a poslední sestrou. Že by se i Caine zamiloval...? No, necháme se překvapit.
Harley se mi jako hlavní hrdinka líbila. Těšila jsem se na nalezení další vlkodlačí sestry. Povahově bych řekla, že si podobný jsou. Odvážná, tvrdohlavá, upřímná, věrná, milá. Líbilo se mi, že hned nepadla Salvátorovi do náručí. Odolávala, jak nejvíc mohla. Nechtěla s ním být, i když by byla královna. Nechtěla, aby se z ní stal nějaký stroj na rodění dětí. Ale nakonec všechno dopadlo, tak jak mělo. Teď jsem zvědavá na poslední sestru.
Salvátora jsem si v předešlých dílech moc neoblíbila. Arogantní, povýšený. Salvátor byl král vlkodlaků a byl zvyklí na to, že mu každá žena padá k nohám a jak sám řekl... často v jeho přítomnosti ženy funěly a omdlévaly touhou po něm a pak se najednou objevila Harley, který by ho nejradši nakopala. Z toho nesnesitelného vlkodlaka se stal ochranitelský, věrný, majetnický, ohleduplný partner, který by pro svou partnerku udělal cokoliv a byl odhodlaný jí chránit.

29.01.2018 5 z 5

Město upírů Město upírů Ellen Schreiber

Ani třetí nebyl špatný. Krátký, zbytečně se to neprotahuje, trochu předvídatelné... čekala bych víc romantiky. Pak mi docela vadí konec... přišel mi otevřený a to nemám ráda. Čekala jsem něco jiného.

Rakve lásky Rakve lásky Ellen Schreiber

Ani tenhle díl nebyl špatný. Něco se mi líbilo, něco ne... občas jsem se nudila... takový průměr. Ale do posledního dílu rozhodně jdu, jsem zvědavá, jak to dopadne.

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Kniha mě zaujala popisem a obálkou. Těšila jsem se, až si knihu přečtu. Líbila se mi, i když to nebylo nic výjimečného. Myslím si, že na téma upíři jsou i lepší knihy. Prostě když si přečtu tuto knihu a pak knihu třeba od Alexandra Ivy, nebo Kresley Cole, tak v tom rozdíl je. Kniha není špatná... je to fajn oddychovka.

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Musím říct, že obálka je opravdu nádherná, proto jsem si knihy všimla. Přečetla jsem si popis a na knihu jsem se těšila. Měla jsem velká očekávání, ale když jsem knihu dočetla, tak jsem byla trochu zklamaná. Kniha se mi docela líbila, ale občas jsem se i nudila. Tak půl na půl. Taky to není nějak originální nápad... taková jednoduchá oddychovka. Nevím, jestli půjdu do dalšího dílu.

27.01.2018 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Paráda! Autorka mě opravdu v hodně věcech překvapila. Až mě na konci mrzelo, že není pokračování. U knihy jsem byla zvědavá, co dalšího se stane, jak to skončí. V knize nechybí překvapení, láska, problémy běžného života, humor, zápletka, rozhodně nechybí originalita. Byly tam opravdu problémy, se kterými se lidi v běžném životě setkávají. Špatná rozhodnutí, rozchody, propadnutí ve škole a taky opravdu bohužel to napadení. V knize byla vážná témata. Taky jsem byla zvědavá na Lucase a Londone a myslím, že i tohle autorka vymyslela skvěle. Jenom ten epilog bych udělala jinak, ale jinak nemůžu měnit nic.
Jacqueline se mi docela líbila. Přišlo mi, že to byla obyčejná holka. Žádná královna plesu, nejkrásnější, nejbohatší, nejoblíbenější. Holka, která je hodná, milá, inteligentní, přátelská, empatická.
Lucase jsem si zamilovala! Přesně můj typ. Ale to nejdůležitější... líbil se mi jeho charakter a povaha a to je to čeho si u lidí cením. Ano, dobrý vzhled je dobrý, ale to je jenom pozlátko. K čemu vám bude kluk, který bude vypadat jako rocková hvězda, nebo bude vypracovaný, když spolu nebudete mít, o čem mluvit, když nebudete mít společné koníčky. Taky jsem byla zvědavá na Lucasovu minulost a byla to síla.

26.01.2018 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Myslím si, že je tohle nejslabší díl z celé série. Kniha mi hrozně připomínala knihu Plán. Takový kopírák, nic originálního, odlišného. Ale zase mi to přišlo jako skvělé ukončení série. Moc se mi líbí, že jsme se v tomhle posledním díle rozloučili s celou kapelou a hlavními hrdinkami. Všichni členové kapely jsou konečně zadaní. Kniha není nějak náročná, je to skvělá oddychovka, tak jako předchozí díly.
V knize nechybí momenty překvapení, ani romantické vyznání, které bylo dobře vymyšlené. A láska mezi hlavními hrdiny tam byla hlavně ke konci knihy, ale jinak ta jiskra mi nepřišla tak velká. Taky musím říct, že se mi líbilo takové malé pokračování, které tady bylo ohledně Jimmyho a Leny.
A Martha... bože. Tu nesnáším od prvního dílu. Ta se vždycky ukáže, ale jenom ve špatném světle. Já prostě nemám ráda takové ty mrchy, co chtějí jenom peníze a spí skoro se všema. Opravdu jako vedlejší postava se mi vůbec nelíbila. Ale možná by neuškodil díl, který by byl o ní a Samovi...
Lizzy se mi líbila mnohem víc, než její sestra Anne. Byla hodná, milá, byla sama sebou, žádná přetvářka.
Ben... přišlo mi jako by do kapely nepatřil. Ostatní se rádi bavili, alkohol, párty, zábava, smích. Ben byl takový samotář, tichy, trochu uzavřený, když pominu to, že byl děvkař. Ale jako pravý rocker mi moc nepřišel. Ben pro mě byl ten typ, kterého bych si ani nepamatovala, kdyby se neobjevil v každém díle. Na Bena jako hlavního hrdinu jsem se moc netěšila a po přečtení knihy se mé pocity vůči němu nezměnili. Myslela jsem si, že bude dávat víc najevo, že o Lizzy stojí, ale nic moc.
P.S. Opravdu když vidím takové obálky, tak se nedivím, že ty holky těm rockerům, tak rychle podlehnou. Takové tělo, ty buchtičky, k tomu to tetování... jůůůů!

22.01.2018 4 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Na Jimmyho jsem se opravdu těšila. Byla jsem zvědavá, jestli je to opravdu takový hajzl. Přece jenom... v minulých dílech a v dalších věcech se moc dobře neukázal, ale tady jsem si ho opravdu oblíbila. Za tou fasádou a maskou sebevědomí se skrývala bolest z dětství.
Moc se mi líbil vztah mez hlavními hrdiny. Teda vztah... spíš se mi líbilo, že byli opravdu rozdílní. Lena učila Jimmyho, jak se má chovat k lidem, jak se jim má otevřít. Jimmy učil Lenu, jak si užívat život. Opravdu se skvěle doplňovali. Taky se mi moc líbilo, jak to mezi nimi jiskřilo. Jak na sebe házeli pohledy, jak na sebe navzájem žárlili. Dokonce se mi líbilo, jak se hádali, protože jsem se u toho opravdu bavila. Myslím, že se k sobě skvěle hodili.
Autorka dokázala skvěle v příběhu upozornit na to, jak se dokáže člověk postavit svým démonům a zbavit se závislosti, když chce. Samozřejmě, že to určitě není lehký, ale když člověk chce, tak se dá všechno. Taky autorka poukázala na to, co s vámi může udělat prostředí, ve kterém žijete během dospívání.
Líbí se mi, že autorka dala do příběhu vážné problémy. Závislost, že vás může vážně ovlivnit prostředí, ve kterém vyrůstáte. I když... byla bych radši, kdyby ta závislost byla více rozvinutá, protože je to poměrně zajímavé téma. Moc se mi líbí, že je to opět prostředí rockových kapel, hudby. Taky se mi líbí, že má tahle kniha více počet stran než ty předchozí. Autorka si opravdu na tomhle dílu dala záležet. Další příběh, který je plný napětí, překvapení, humoru, romantiky...
Lena... ta mi zatím z celé série sedla nejvíce. Nepřipadala mi jako ta typická naivní holka. Líbilo se mi, že si nenechala od Jimmyho nic líbit. Ale bylo mi líto Leny za to, co jí provedla sestra. Když vám tohle udělá blízký člověk, tak je to opravdu sviňárna.
Jimmyho jsem si zamilovala. Na začátku jsem si Jimmyho moc neoblíbila. Drogově závislý, rád se napije, spal s přítelkyní svého bratra, byl to děvkař, takže žádná velká sláva, ale nakonec mi přijde, že je to nejlepší hlavní hrdina z celé série. Byl opravdu jako kus ledu, sobecký, nic nebral vážně, nechtěl se vázat a na jednu stranu vám tenhle typ kluků leze na nervy, ale na druhou stranu, když si porovnám jeho chování na začátku a konci, tak tam pokrok je.

22.01.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha se mi moc líbila. Je to sice zvláštní, ale zase originální myšlenka na příběh. A moc se mi líbí, že je tam i milostná zápletka, první láska, romantika. Je to nádherné čtení, u kterého si člověk uvědomí, že zdravý a svoboda je opravdu to nejcennější. Viděla jsem i film, který byl taky nádherný.

22.01.2018 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Opět... film byl mnohem lepší. I když v tomhle díle nějaké překvapení bylo, ale kniha byla zase zbytečně zdlouhavá. Sexuální scény jsem opět přeskakovala. Sérii určitě znovu číst nebudu.

21.01.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Opět mi přišel lepší film. U popisu sexuálních scén... ty jsem přeskakovala, pak zase to klišé... Film ano, ale kniha znovu ne. Uvidíme, jaký bude poslední díl.

21.01.2018 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dlouho jsem uvažovala, jestli si mám knihu přečíst... navíc to hodnocení. A teď musím říct, že se mi víc líbil film. Navíc to klišé... miliardář a panna... Uvidíme, jestli bude pokračování lepší.

21.01.2018 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Skvělé ukončení série. Příběh plný překvapení, romantiky, humoru, napětí a lásky. Hned vás vtáhne do děje. Nechyběl ani menší zvrat a krásný konec. Jsem ráda, že jsme se i tady setkali se všemi přáteli. Škoda, že to nemá víc dílů. Hrozně mě zajímá koho si najde Fytzi. Jeho příběh bych si ráda přečetla. A Tucker byl skvělý přítel, manžel... starostlivý, milující otec.

14.01.2018 5 z 5

Mesačné svetlo na Nightingale Way Mesačné svetlo na Nightingale Way Samantha Young

Skvělé ukončení série. Další díl, ve kterém nechybělo napětí, překvapení, láska, zvrat, přátelství... Taky se mi líbí, že se v posledním díle objevili všichni přátelé. A konec byl úžasný!

13.01.2018 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Kniha se mi líbila. Je pravda, že byla asi trochu zbytečná, ale nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Taky je dobře, že nebyla nějak extra dlouhá. Je to skvělá oddychovka.

12.01.2018 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to opravdu ráda. Kniha je skvělá. Je to zase něco nového, originálního. Ještě jsem nečetla knihu, kde by nevěsta proskočila oknem! Moc se mi líbilo, jaký vztah spolu Wolf a Gen měli. Od začátku bylo jasné, jak to mezi nimi dopadne, ale než se k tomu dopracovali, tak jsem se dost pobavila.

04.01.2018 5 z 5

On On Carey Heywood

Musím říct, že se mi více líbila verze z pohledu hlavního hrdiny. Je sice pravda, že z pohledu hlavní hrdinky to bylo lépe popsané, ale z jeho pohledu mě to víc bavilo. Třeba kapitoly minulost... na jednu stranu je dobře, že přesně víme, jak to mezi nimi bylo, ale na druhou stranu to nebylo moc zajímavé. Nebavilo mě to.

04.01.2018 3 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Kniha se mi líbila. Asi i proto, že příběh vypráví hlavní hrdina. Pěkná změna. Jediný, co mi vadí je těch 7 let. Přišlo mi to přehnaný. A navíc ten důvod, proč hlavní hrdinka bez rozloučení zmizela... stačilo si to jenom vysvětlit. Kniha je fajn oddychovka.

03.01.2018 3 z 5

Madam X Madam X Jasinda Wilder

Nevím, co si mám myslet. To, že byla zavřená v jednom bytě skoro pořád, že byla "jenom na sex"... nevím. Příběh mi moc nedával smysl a ani mě to moc nebavilo. Neříkám, že to bylo strašný... to rozhodně ne, ale nabyl to můj šálek čaje. Já bych si teda upřímně řečeno vybrala Logana. Akorát mi vadí, že na konci to zůstalo takové otevřené. Jsem zvědavá na druhý díl a jak to dopadne.

02.01.2018 2 z 5