Tereza18 Tereza18 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle napsané.

15.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jak už bylo řečeno, příběh je velmi silný. Ovšem zpracování za mě pokulhává. Souhlasím i s tvrzením, že dialogy jsou místy nepřirozené a toporné. Celkovou realitu koncentračního tábora by šlo popsat lépe a procítěněji. O téma holokaustu se poměrně zajímám a pár knih jsem už přečetla. Stejně bych ale uvítala lepší rozvedení např. situace ohledně vztahů s dozorci v táboře, podrobnějšího fungování tábora atd. Takto příběh skutečně klouže příliš po povrchu. Čtenář, který toto téma příliš nezná, může získat mylný dojem.

14.10.2018 2 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Hezká pohádka pro mladé dospělé. Kniha je opravdu dojemná - až moc. Podobná literatura z logiky věci netěží zcela z popisu reality, že. Ale tady mohla autorka trochu ubrat na Kylandově "dokonalé obětavosti". Přišlo mi to už trochu překombinované. Ale v rámci schopnosti dojmout to funguje dobře. A příběh je hezký, pěkně se čte - ne že ne. Jen je to celé dohromady možná až moc... mučednické?

05.06.2017 3 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Za mě velmi dobré, napínavé, a styl ve mně dokázal vyvolat stísňující pocity válečného Berlína. Zpětně mi sice trochu přijde, že některé situace a dějové zvraty (jak to všechno navazovalo, jak Sigrid vždy poznala i ty správné osoby, které se jí jednou budou "hodit", jak v napínavých chvílích vyšlo tohle a tamto a všichni byli na těch správných místech atd.) byly kombinačně možná až moc, ale celkově jsem si tu knihu opravdu užila.

05.09.2020 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Jako pohádka dobré, v reálu by se s takovým psychopatem asi nedalo žít.

27.08.2020 1 z 5

On On Elle Kennedy

Svým způsobem v mnoha směrech klasický příběh a jeho vývoj - ozvláštěný tím, že jdeo gay vztah. Čte se to dobře.

08.09.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Plný počet hnězdiček nedávám jen kvůli tomu už tolikrát zmiňovanému konci. Jinak mi přišlo, jako by autorka v mnoha případech popisovala mou vlastní osobnost - byť ve větší intenzitě úzkostí. Lukášková podle mého psát umí a doufám, že v tom bude pokračovat. Jan/Tomáš mi zpočátku přišel jako docela velká chyba (myslím ta záměna jména), ale jak už tady někdo psal - co když to byl záměr? Pak mě jenom štve, že jsem pořád nepřišla na to jaký. :-)

15.06.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Klasika surreální pohádka, kterou si občas stejně ráda přečtu. Ale tentokrát mě nějak zarazilo, jak je děj převídatelný a klišoidně se v podobných dílech opakuje. (Jasně, s tím bych měla možná počítat.) A těch sladkých oslovení bylo ke konci opravdu hodně.

16.02.2019 3 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Patrně to nejlepší, co jsem od autorky četla. S mírou dojemnosti to sice bylo na hraně, ale námět a Archer se přeci jen vymykají obvyklému scénaři tohoto žánru.

27.07.2017 4 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Až je mi líto, že jsem si nepočkala na dostupnost v knihovně a dala za toto dílo peníze. I v rámci žánru velmi průměrné, urychlený a naivní děj. Postavy nedostatečně propracované a člověk tohle chování chlapovi ve 37 letech prostě moc nevěří.

24.01.2021 2 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Souhlasím se starším komentářem, že hrdinka by klidně mohla být o nějaké tři roky starší. Na 17.let mi prišla v něčem až moc dospělá a scény z minulosti, které by prožívala ve čtrnácti na mě nepůsobily úplně věrně. Pár výhrad k překladu - rok 1820, pochybuju, že hrdinka na sebe šaty "hodila", něměla ani "páru" jak něco udělat nebo že něco byl "vážně děs". V kontextu zbytku textu to nezní dobře, takových výrazů však není mnoho. Konec by mohl být více rozvinutý. Celkově se to ale čte hezky.

17.08.2019 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Pěkná pohádka když je vám kolem dvaceti, řekla bych. :-)

15.06.2019 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Kniha se od předešlé série Dubling Street liší větší propracovaností, menší dávkou sexu a i větší délkou - včetně rozdělení na tři části. Autorka mi v případě tohoto příběhu přišla taková vyzrálější, dá-li se to tak nazvat. Víc rozpracovala psychiku a celý příběh hlavní hrdinky - včetně docela dlouhého pohledu do minulosti. Aidan byl možná až moc dokonalý (klasika - bohatý, chytrý, extrémně pohledný, chápavý, milý, dřív byl hajzlík , ale teď... bla bla...). V rámci žánru se to ale čte hezky a částečně jsem se v hlavní postavě našla. SPOILER:
Smrt Jima byla pro autorku asi ideální řešení, ale přeci jen by bylo o něco realističtejší, kdyby se prostě rozvedli. Takhle se jejich vztah vlastně vyřešil během pár řádků. Vztah s matkou se taky nemusel nutně tak hladce napravit. Vím, že tyhle typy knih obsahují spoustu klišé a vše se v nich vlastně vždycky dobře vyřeší, ale někdy by to nemuselo být až tak super.

08.09.2019 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Celkově hodnotím kladně - jen ten konec mi taky úplně nesedl. Přišlo mi, jakoby to autorka najednou chtěla "mít už hotové". Troufnu si říct, že to rozuzlení šlo zpracovat lépe.

15.08.2018 4 z 5

Můj nacista Můj nacista Veronika Singh Tudor

(SPOILER) Zvláštní kniha. Neotřelý nápad, který se mi dle anotace líbil, ale je to poměrně dost citlivé téma na uvěřitelné a "dobré" (nevím, jak jinak to popsat) zpracování. Autorka využívá některé jazykové obraty, které mi nesedí a celkově mám pocit, že by textu neuškodila spolupráce dobrého editora (kniha je vydaná samonákladem, důvody autorka vysvětluje v epilogu). Romanci hlavních hrdinů jsem jaksi nebyla schopná vzít zcela za svou, zejména u Dory jsem to vnímala skutečně spíše jako Stockholmský syndrom, jak v jedné části konstatuje její syn. Autorka se v epilogu snaží vysvětlit možné pohnutky, které nacisty obecně vedly k činům, které v takovém množství za éry své "říše" vykonávali. To opět dává do souvisloti s činy Schillera - tedy jeho proměny z jednoho extrému do (pro něj) extrému druhého. V nečem s autorkou souhlasím (např. v zásadě s nastavováním způsobu myšlení tak, jak se vyvíjí od našeho dětství a v dané kultuře), s něčím - jako např. s porovnáním činů nacimus a činy z Bible již méně. Lépe řečeno myslím, že tato část, ačkoli v ní může být něco pravdy, zasluhuje velkou dávku kritického myšlení a znalosti Bible jako takové - a já žádný biblický znalec nejsem. Z logiky věci bych ale byla trochu opatrná v interpretaci jevů, popisovaných ve Starém zákoně (jak moc se můžeme spolehnout na jejich celkovou pravdivost) a činů, které máme podrobně zdokumentované cca 80 let zpátky. Otázka spíše pro filozofy a teology. Celkově jde o zajímavý počin, jterý mi ale celkově úplně nesedl - zejména v románové části tím použitým jazykem a způsobem vyprávění děje.

19.03.2021 2 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Ale jo, přečetla jsem to za jedno odpoledne/večer. Předem víte, jak to dopadne a tušíte, jak se to bude vyvíjet. To u téhle literatury tak nějak čekáte. Ale fakt se někdy postavy s takovou minulostí jako West prostě osudově zamilují během tří čtyř dnů a postaví se do role málem antického hrdiny - nejsem pro ni dost dobrý a nebudu s ní proto ani spát (tak myslí chlap?! Kde se takový typ hledá? :-) )

20.09.2019 3 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Něco m itady chybělo - jakoby se dali dohromady moc rychle a najednou už se brali. Kde je nějaký vývoj?

15.06.2019 2 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jak se mi líbila série počínající Dublin Street, tak Hrdina je opravdu méně povedený. Asi nikdo neočekává od podobných knih, že budou úplně reálné a bez použitých klišé, je to spíš pohádka. Nicméně autorka zde tak moc kombinovala, až spíš překombinovala. Těch klišé je v ději opravdu hodně a zápletka se tím stává ještě víc neuvěřitelnou. Použity byly snad všechny možné zvraty, které se v romantické literatuře vyskytují. Jazykově a stylisticky se mi kniha líbí, ale z hlediska celkového dojmu rozhodně nejde o autorčino nejlepší dílo.

06.08.2016 3 z 5