Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Nikdy nepovím Nikdy nepovím Casey Kelleher

Kniha mě vtáhla hned od první stránky. Byl to neskutečně napínavý příběh plný akce, napětí, a hlavně to bylo celé psychologicky skvěle napsané.

Hlavní hrdinka Alessia mi hodně imponovala. Upřímně jsem očekávala nějakou nevýraznou osobu, ale dostala jsem plně vykreslenou dospělou ženu, která vedla normální rodinný život. To všechno se změnilo v okamžiku, kdy jí někdo hodil oknem cihlu se vzkazem "MAM TĚ". Od té doby se začaly dít velmi zajímavé věci.

Celkově mě kniha neskutečně bavila, i když musím uznat, že některé části knihy nebyly tak pečlivě propracované, a občas jsem se na pár stránkách nudila. Nicméně všechno to napětí a dějové události to vynahradily.

Konec knihy mě dost překvapil, a celé to rozuzlení bylo opravdu skvělé a nečekané. Upřímně jsem zírala.

Knihu fakt moc doporučuji všem, kteří mají rádi nečekané zvraty a napětí.

27.09.2023 4 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

No, tak já nevím... Já od knihy čekala úplně něco jiného a jsem celkem zklamaná a znuděná k tomu, jelikož se příběh tak neskutečně vlekl, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Autorce se musí nechat, že opravdu umí vykreslit skvělou atmosféru a že tu krajinu, kde se příběh odehrává, napsala do detailního puntíku a měli jste pocit, že jste v příběhu se samotnou hl. hrdinkou.

Co mě opravdu zklamalo bylo to, že jsem vraha odhadla po prvních 50 stránkách a že tam žádné napětí nebo akční scény skoro nebyly. Autorka jenom neustále popisovala horolezectví, to, jak se slaňuje, výbavu na hory atd. a kdybyste to náhodou zapomněli, tak za 30 stran vám to popíše znovu.

Myslím si, že kdyby autorka udělala dobrodružný příběh, bez nějakého thrilleru atd., tak by udělala o hodně lépe.

Suma sumárum, knihu doporučuji těm, kteří hledají něco dobrodružného, pohodového a s detailními popisy všeho možného.

29.07.2023 2 z 5

Děs Děs David Hidden

Jako, musím uznat, že námět knihy a celé to vyšetřování je opravdu zajímavé a jiné. Jiné v tom smyslu, jelikož hlavní hrdina je bývalý tajný voják, kterému se ztratila dcera a on sám ji jde hledat do Francie. Takže vlastně se zde vede úplně jiné vyšetřování, než na jaké jsme zvyklí u jiných detektivek či thrillerů.

Rozhodně knihu nedoporučuji lidem, kteří nemají rádi sexuální násilí (opravdu tvrdé a krvavé) na nezletilých dívkách (15-17 let), nemají rádi tvrdé drogy, alkohol, sex, porno (toho tam je více, než dost) a různé BDSM praktiky, nebo dokonce i snuff filmy a podobné témata, jelikož se kniha v jiných kruzích prakticky netočí.

Co bych knize vytkla, tak to je to, že je tam neskutečně mnoho francouzských jmen a já je ani na konci knihy neznala všechny a dost jsem si je pletla nebo nepamatovala.

Hlavní hrdina, co na něj říct, prostě bývalý tajný voják, kterému se posrala mise v Teheránu a stal se z něj alkoholik, který se snaží udělat aspoň jeden jediný dobrý skutek - najít vlastní dceru. Takže nečekejte žádného ťuťu taťku, ale chlapa, který je zapleten do všech možných i nemocných věcí, včetně gangu ve Francii.

Konec knihy jsem čekala opravdu wow. No, nedočkala jsem se. Plno věcí mi tam chybělo a opravdu mě mrzelo, že byl tak krátký. Jinak se mi naopak líbilo, že jsem vraha vůbec neodhadla, neměla jsem tušení do posledních stránek, a to v tomto žánru velmi cením.

10.07.2023 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

On, dokonalý manžel, který se stará o svou manželku a je bezchybný právník, který vydělává hodně peněz. A ona dokonalá manželka, která se stará o svého manžela a dům? Existuje takové manželství? Ano, dokud se nezavřou dveře od jejich domu...

Za mě je to prostě průměrná kniha od které jsem asi čekala trochu víc. Možná je to prostě tím, že už mám celkem dost těchto psychothrilleru prečtených, a jen tak mě něco nevykolejí. Myslela jsem si, že to bude drsnější, chladnější a nebude to tak "jednoduchý" konec, jelikož ten jsem tušila už hned před půlkou knihy (a bohužel se vyplnil).

Na začátku se mi líbilo, jak autorka psala jakoby z pohledu nic netušících přátel a vlastně nás do toho i zapojila, že přeci toto je ten dokonalý manželský pár, který nemá žádné chyby. No... Až potom začala autorka psát v ich formě hrdinky, která Vás vtáhne do toho děje ještě víc a začíná se celý příběh rozplétat a pomalu zjišťujete, že nic není dokonalé a tito dva už vůbec ne.

Hl hrdinka. Grace mi celkem k srdci přitostla a můžu říct, že byla sympatická a v určitých situacích mi ji bylo i líto. Jen si nemyslím, že člověk, který prožívá to, co ona, může být celou dobu tak psychicky a fyzicky odolný a vlastně se z toho všeho "nezbláznit."

A potom je tu Jack, dokonalý a perfektní manžel. No, co na něj říct. Prostě nadprůměrně inteligentní chlap, jelikož všechno vždycky měl vymyšlené do každého detailu a to se mi "líbilo" a bylo to i překvapující. Ne vše by mi došlo, kdyby to autorka víc nerozvedla.

Konec, jak už jsem zmiňovala, mi byl hned skoro od začátku jasný, jelikož jsem si řekla "co bych dělala v této situaci já." No, a vlastně jsem si na to odpověděla a ono se to i vyplnilo (pro mě bohužel).

Kdybych to měla shrnout, tak se mi kniha líbila, ale mrzí mě, že to nebylo víc drsnější. Určitě knihu doporučuji, ale spíše více těm, kteří v tomto žánru nemají tolik načteného.

31.05.2023 4 z 5

Les Les Jan Hlubek

No, co na to říct. Já, jelikož už mam přečtené všechny možné horory, slashery, a taky žánr gore, tak k tomuto můžu říct asi jen to, že je to takový průměrný B a C (něco mezi tím) horor.

Nejvíce mě mrzelo, že zde nebylo více krve, brutality a těchto věcí. Kdyby to tam bylo aspoň o něco víc, tak by to bylo hned o dost lepší.

Co se týče postav, tak přeci jen, je to 160 stránková kniha a nemůžeme zde čekat nějaké propracované postavy o které máte strach, nebo jim fandíte atd.

No nejvíce se mi zde asi líbila podstata toho, kdo je vlastně vrah. Myšlenka dobrá, celkem zajímavá a originální.

Konec byl otevřený, který navazuje na další autorův díl. Jinak mě nějak nenadchnul, ani nepřekvapil.

09.03.2023 2 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Knihy jsem se upřímně dost bála, protože moc dobré hodnocení nemá. Vlastně jsem si ji chtěla přečíst jen z důvodu, že prostě miluju spojení hororu a survival žánru, jelikož těchto knih moc není... A moje pocity a dojmy?

Skvělé!

Opravdu skvělá knížka, když od ní nic nečekáte jako já a přečtete si ji v takovémto mrazivém počasí, které se právě venku odehrává. Pěkně v posteli a pouze se čtecí lampičkou máte mrazení v zádech potvrzeno, jelikož i mě občas mrazilo a to mám už opravdu z těchto žánrů načteno XY knih.

Hodnocení je většinou špatné kvůli "šíleným" věcem, které se v té knížce dějou a jsou lehce sci-fi a fantasy, ale kdo řekl, že prostě takový nemůže být horor?

Co mě mrzí, je to, že příběh je fakt krátký a je to spíše povídka, která má mít 5 dílů (u nás jsou zatím přeloženy jen dva a doufám, že to bude u nás celé vycházet). Postavy jsou průměr, nějak jsem k nim necítila vazbu, asi z toho důvodu, že prostě na sblížení máte opravdu krátký čas.

No, už se vrhám na další díl a jsem zvědavá, jakým směrem se to bude upinat, snad dobrým!

13.12.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tento díl bohužel hodnotím jako lehký nadprůměr. Předešlé díly teda byly 2x lepší, než tady tento.

Musím se přiznat, že začátek mě vůbec nebavil a musela jsem se jim prokousat. Dále mě snad ani nebavila Aelinina linka v tomto díle. Přišla mi taková nudná, nezábavná a prostě, tentokrát mi nesedla. Hlavně jsem měla pocit, že z Aelin se stal opravdu nafoukanec, který nevěří nikomu jinému, než sobě, i když jí nikdo nic neudělal.

No, ale naopak mě v tomto dílu opravdu hodně bavila linka Elide a Lorcana, byla přímo skvělá, zábavná a napínavá.

A do toho všeho, jsem si fakt hodně oblíbila Lysandru, je chytrá, vtipná a hlavně drzá, opravdu pěkně vymyšlená postava.

Co se týče postav Fenryse, Gavriela a Aediona, tak jsem ráda, že zde autorka ukázala a odhalila jejich minulost.

No a v poslední řadě Manon a Dorian. Jako, mrzí mě na jednu stranu, že už skoro vůbec není výrazný, mám pocit, že ho autorka už zde prostě drží opravdu silou. Nezdá se mi, že by ta postava byla nějak důležitá. Narozdíl od Manon, kterou jsem si vcelku taky oblíbila a má zde nějaké poslání.

Jsem ale rada, že tu zde autorka uvedla i lechtive scény.

Tento díl hodnotím 4* a už se strašně těším na další díl. Jelikož ten konec??? No, omluvte mě, musím jít číst.

16.11.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Nikdy bych neřekla, že toto řeknu, jelikož mě ještě žádná kniha od této autorky, co jsem četla, nějak nezaujala. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dala ještě jednu šanci, protože tato série, je neskutečná!

Jemná romantická linka, která se táhne celou knížkou, akční, místy smutné, že jsem měla několikrát na krajíčku. Kniha je hodně čtivá a nemohla jsem ji odložit, měla jsem ji hned přečtenou, což jsem nečekala.

Dokonce, i když jsem četla knížku v této roční době, kdy je venku okolo těch 30-ti stupňů, tak jsem měla husí kůži na těle a opravdu jsem se i místy bála, hlavně když jsem si četla večer. Některé pasáže byly strašidelné, nepříjemné, mrazivé a sama bych nevěděla, co bych v daných situacích dělala.

Konec samozřejmě navazuje na další díl a jsem strašně moc natěšená, až ho začnu číst a doufám, že to nepůjde z kopce, ale bude to příjemné čtení, jako do teď.

No a samozřejmě, že 3. díl už jsem si v předprodeji zakoupila.

04.07.2022 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Moje první Kingovka a musím říct, že je to nářez od začátku do konce. Hlavní hrdina je chytrý, sarkastický chlap, kterému fandíte, a který má vše promyšlené, než se do něčeho pustí. Konec je nepředvídatelný, až vás překvapí, jak to vlastně vše dopadlo.

Jediné, co mi na knize vadilo, byly vulgarismy, kterých tam bylo hodně a někdy se opravdu nehodily.

23.12.2021 4 z 5

Bára Bára Josef Strauss

Já opravdu nevím. Knihu jsem si koupila na základě komentářů a recenzí a čekala jsem něco víc. Bohužel mě kniha nenadchla, ani jsem ji nedočetla. Pro mě byla kniha nereálná skoro ve všech směrech. Vím, že šikana na ZŠ je (i na SŠ), ale opravdu si nemyslím, že až do takové intenzity, kdy tomu dítěti nikdo nevěří. Možná, až budu mít jednou děti, tak si knihu znova přečtu a budu na to mít jiný pohled. Za mě takových 3,5/10.

14.11.2021 2 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Kniha se mi opravdu líbila. Rozdělení kapitol na hlavní hrdinku a hlavního hrdinu byly zajímavé a neobvyklé. Mělo to pomalejší začátek, ale potom to bylo čím dál víc napínavé, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Konec mě ale celkem zklamal, protože nebyl moc vysvětlený, tudíž jsme se nedozvěděli, proč to ten vrah udělal atd... Jinak čtení opravdu zajímavé a napínavé.

14.11.2021 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ach jo... Jak já se na tuto knihu těšila. Říkala jsem si, že to bude zajímavé čtení s prvky fantasy. No, ani náhodou. Podle mě zařazení fantasy není moc dobře podané.

Autor se věnuje celou dobu pouze filozofii - zda být či nebýt, jestli si užívat života a být vděčný za to, co máte, nebo naopak, jestli existuje ještě lepší životní cesta. Potom navazuje na téma, že existuje hodně paralelních vesmírů apod. Taky se věnuje celkem dost depresivním tématům.

Některé životy, které hl. hrdinka Nora prožívala mě bavily, ale většina stála za starou bačkoru. Co jsem si taky všimla, je to, že autor se hodně opakoval a navazoval na neskutečně těžké témata např. ohledně matematiky, které věnoval celou kapitolu a nebylo to jen toto téma, byly i těžší, jen tu nechci dávat spoilery.

Konec byl dalším zklamáním - čekala jsem ho úplně jiný, když vím, jaké témata se probírala. Abych to tak shrnula, příběh je opravdu velmi náročný a autor vás nutí neustále přemýšlet.

23.04.2024 2 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Ufff! Tak toto? Kdybych to mohla nazvat jedním souvětím: Naprostá dokonalost! Ale jelikož to takto nejde, tak se na to podíváme zblízka.

Autorka opět předvedla neskutečný koktejl plný emocí, nervů, fandění a hlavně nečekaných zvratů.

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se bála, že knize moc nebudu rozumět, přeci jenom tenis není moje parketa, ale autorka si s tímto nádherně poradila, vyhrála a všechno vysvětlila v prvních stránkách. No a potom se to četlo jedna báseň, doslova. Příběh mě pohltil od prvních stran, byl tak luxusně napsaný, že jsem měla pocit, že se Soto hraju ten tenis i já.

Přečetla bych to tak za 3 dny max, jenže já si ji musela šetřit a co nejvíce si užívat příběh, který bude v mé hlavě ještě dost dlouho.

Hlavní hrdinku Carrie Soto buď budete milovat a nebo s ní sympatizovat nebudete za její sarkasmus, ego a aroganci, no - já patřím mezi tu skupinu, která ji obdivovala a totálně zbožňovala!

Rozhodně si tento příběh přečtěte, i když tomuto sportu moc nerozumíte, jelikož, jak už jsem výše zmiňovala, vůbec ničemu to nevadí! Spíše naopak, kniha si to opravdu moc zaslouží!

20.02.2024 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Myslela jsem si, že už jsem prošla všechny formy brutality v literatuře, filmech a seriálech, ale bohužel jsem se hluboce mýlila. Kdyby nebylo štafety od @knihaopate, nikdy bych po knize nesáhla.

Původně jsem váhala, zda vůbec napsat recenzi, protože se mi zdá, že nemám o čem psát. Žádný z příběhů neobsahuje skutečný děj; kniha se zaměřuje výhradně na drastické scény zn***lňování, mučení a brutality, jak napovídá samotná anotace. Vše se v podstatě točí kolem této tématiky a ničeho víc se nedočkáte.

Je šokující a ještě více odpudivé to, že někdo dokázal vymyslet a napsat něco tak odporného a nelidského. Při četbě jsem byla tak znechucena, že jsem měla pocit, že se opravdu pozvracím (a přitom si myslím, že mám silný žaludek), zejména při čtení druhé a třetí povídky.

Nepochopitelné je také to, jak to mohla napsat žena. Pro mě je to opravdu člověk, který to nemá v hlavě v pořádku, aby dokázal přemýšlet takto zvráceným způsobem. Tuto knihu už v životě nechci vidět.

14.11.2023 odpad!

Závěj Závěj C. J. Tudor

Ze začátku jsem chtěla dát knize plnou palbu. Neskutečně mě to bavilo, bylo to hodně napínavé, akční, strašně moc jste chtěli vědět, jak se to bude vyvíjet. První polovinu jsem měla přečtenou opravdu hned. Bylo tam i pár nechutností, brutalit, prostě paráda. Jenže pak přišla druhá polovina knihy...

Jak já vždycky říkám, napsat survival nad 300 stránek je hodně náročné a udržet diváky pořád v tom napětí, je ještě náročnější. Od druhé poloviny knihy se děj neskutečně táhl. Začalo to být nudné, a nebýt pár překvapení a zvratů, které byly opravdu hodně zajímavé, tak knize dám ještě méně.

Konec byl ... ach, jak to říct, zajímavý, zvláštní, a vůbec mi nějak nesedl, nehledě na to, že pár věcí nebylo ani vysvětleno.

10.11.2023 4 z 5

Muzeum snů Muzeum snů Glen R. Krisch

Upřímně ze začátku mě kniha skoro vůbec nebrala a říkala jsem si, co to je? Děj byl zmatený, ničemu jsem nerozuměla a celkem jsem se ve všem ztrácela. Ale!!! Před půlkou knihy se všechno začalo ujasňovat a začalo mě to bavit. Zda se jedná o horor? Za mě asi ano i ne. Když si představím, že se mohou zhmotnit moje nejhorší noční můry, tak to strašidelné je, ale tím to končí. Hororová je ta představa, ale kniha moc ne.

Hlavni hrdina je mladý kluk Kevin, který má opravdu zlé noční můry a chce je vyhnat ze své mysli, takže jde k lékaři, který ty noční můry "vytáhne" z jeho hlavy, zhmotni je, následně je uzavře ve skleněných boxech a vystaví je v muzeu snů.

Potom je zde doktor Maury, který prožil velmi tragické dětství a získal dar - zhmotnit zlé sny. Moc nevím, co si o něm myslet. Sympatický se mi nezdál, spíše mě vytáčel a jednal v určitých situacích nelogicky.

Co se týče konce, tak ten mě zklamal. Na to, že toto měl být horor, tak konec byl moc veselý a čekala jsem ho úplně jiný.

01.10.2023 3 z 5

V zajetí divočiny V zajetí divočiny Ulf Kvensler

Já prostě tento survival žánr fakt zbožňuju a myslím si, že autorovi se to opravdu povedlo na výbornou.

Ze začátku mě to moc nebavilo, bylo to hodně okecávání, vysvětlování apod., ale od 90. stránky musím říct, že mě to neskutečně začalo bavit a skutečně jsem se do příběhu ponořila.

V knize se objevila i troška psychologie, což mě potěšilo.

Postavy nemohu moc hodnotit, tady si každý musí udělat obrázek sám. Nicméně podle mého názoru se v určitých situacích chovaly hloupě a jejich rozhodnutí mi přišla někdy ne úplně logická. Nevěřím, že by někdo skutečně takovým způsobem jednal.

Konec mě překvapil, i když se dalo něco takového čekat, bylo to takové půl na půl.

Určitě bych knihu doporučila všem, kteří mají rádi tento druh žánru a rádi se ponoří do sněhem zasypaných hor.

12.09.2023 4 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

No, co na to říct. Tato kniha je opravdu a jen pro opravdové fajnšmekry, kteří nehledají příběh, ale brutalitu, krev, lámání kostí, trhání jazyků a podobné věci.

Postavy jsou ploché, nic extra od nich určitě nečekejte, všechny jsou předurčeny pouze k tomu, aby byly jídlem pro kanibaly.

Příběh taky nějaký nečekejte, prostě partička kamarádů, kteří se jedou pobavit na dovolenou a objevovat nové místa, ale vše se zvrtne, jakmile skončí v pasti džungle.

Já ani nevím, jak tuto knihu hodnotit. Kdybych se měla vyprdnout na příběh, postavy atd., tak bych dala klidně i 4*-5*, jelikož kniha splnila to, co od ní očekáváte - brutalitu, potoky krve a násilí. Jenže jelikož já jsem na příběhy a více rozvinuté postavy, tak musím dát o něco nižší hodnocení.

Konec raději komentovat nebudu, ten byl asi nejhorší z celý knihy.

05.08.2023 3 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

Musím brát ohled na to, že byl tento horor napsán v 80. letech minulého století, kdyby byl napsán teď, tak ho hodnotím přísněji.

Co se týče brutality a potoků krve, tak si nemyslím, že by to bylo něco hrozného, určitě to není pro slabé povahy, ale ti, kteří jsou už nějak otrlí, tak by to pro ně neměl být problém.

Hl. hrdina Michael mi nijak příjemný nebyl, což přesně o to šlo, nemá být příjemný pro nikoho, takže tady v tomto velký palec nahoru . Michael trpí v těle člověka, jelikož má "dokonalý život," manželku a děti, což je jasné, že Cizinec rád nemá, tak si svou zlost vybíjí jinde. Ostatní postavy byly ploché a nic extra.

Konec byl nějak tak normální a možná trochu i překvapivý, nejvíce čtivý pro mě.

Určitě knihu doporučuji všem, kteří mají rádi krev, násilí, brutalitu a mají rádi takové ty oldschool horory.

30.07.2023 3 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Jediné, co se mi na této knize líbilo, byl popis přírody a okolí Šumavy, to autorka napsala perfektně. Ale co to ostatní? Přísahám, že jsem horší thriller nečetla a dlouho mě nic tak moc nezklamalo, jako tato kniha.

Příběh se odehrává z několika pohledů skupinek vysokoškoláků, takže je pochopitelné, že postavy byly úplně ploché, dozvěděli jste se o nich málo a vůbec mi nebyly sympatické, reálně jaký vysokoškolský student se takto zachová?

No a konec knihy byla největší katastrofa celé dějové linie. Některé příběhy byly ukončené, některé ne - nebo nevím, nezachytila jsem, že by byly. Ach jo!!! Taková škoda, námět to mělo a čekala jsem nějaký akční a mrazivé scény, ale toto ne... Bohužel...

19.07.2023 1 z 5