tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Susan by asi moje kamarádka nebyla (rozpis možnosti vařit čaj v kuchyňce v práci), ale jiné její vlastnosti mi imponovaly. Rodinné vztahy a pekelné příbuzenstvo je trochu moc překombinované, ale aspoň víme, proč byla hrdinka tak trochu švihlá. Postupem knihy jsem jí držela palce a fandila, ať se se vším vypořádá. A nakoupila jsem si další kaktusy.

13.09.2019 4 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Ruce mi zesílily, trup se dokáže ohnout do podivných úhlů a když knihu přenáším, tak mám pocit jako bych nesla hranaté batole. Je krása mít všechny tyto povídky pohromadě. Přečtu jich pár, pak něco jiného, zase pár a tak dál. Chce to dávkovat. Žasnu nad Poirotovými šedými buňkami a jeho schopností všechno vyřešit. Skvělé! Není co dodat, mon ami.

08.09.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Měla jsem z knihy znuděný pocit a nutila jsem se ji vůbec dočíst. A to se mi málokdy stává. Krásný jazyk, zajímavé příběhy. Ale bylo toho moc. Příliš témat, příliš traumat a příliš lidí, co to vše prožívají. Po Lovci draků je to totální zklamání. Vzala bych příběhy a udělala bych z nich dvě, tři propracovanější knihy.
TAK TROCHU SPOILER.....Všichni se míjeli, tajili si věci a když máme trauma, tak sebereme děcko z celkem funkční rodiny, když si můžeme vzít nějakého sirotka z ulice (v Kábulu je jich jistě plno). A pak na to děcko kašleme.

08.09.2019 2 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Bývalý elitní voják, vrhač nožů a tvrdý chlap, co si cestuje ve světě, kde to tak lehké nebylo. Snaží se zjistit, co se stalo se zbytkem jeho spolubojovníků. Potkává výsledky nacistických experimentů a nikomu nic nedaruje. Má to pár prvků scifi, ale jinak je to čistá akční jízda.

31.08.2019

Poirot a já Poirot a já David Suchet

David Suchet je skvělý chlap a úžasný herec. Kniha je krásný doplněk ke knihám i seriálu.

24.08.2019 4 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Zápletka postavená na budoucí hvězdě němé éry Luise Brooks (která je tu vedlejší postava, kvůli které se rozhýbe děj). Kniha se dotýká mnoha vážných témat. Emancipace, přistěhovalectví, chudoby, antikoncepce a jiných. Všechno jen tak lízne po povrchu. Jde hlavně o gardedámu Coru. Cora Carlisleová má pár týdnů v New Yorku, aby našla sama sebe a nezbláznila se z mladé Louisy.

Pustila jsem si na Youtube kus filmu s Luise. Ta holka měla opravdu něco do sebe.

22.08.2019 4 z 5

Zpráva o jednom únosu Zpráva o jednom únosu Gabriel García Márquez

Výborně podané svědectví o situaci a osudech unesených. Z knihy jsem měla opravdu stísněný pocit. Myslím, že se k ní v myšlenkách budu ještě hodně vracet.

19.08.2019 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Akční kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah a byla napjatá až do konce. Trocha Lisbeth, prostředí Podlondýna (tunely a město pod městem mi vždycky připomene Gaimana) a kapka Nočního klubu od Kulhánka. Prostě by to občas chtělo, aby někdo ty hajzly, co jsou nad zákonem někdo skřípnul. A pořádně drsně.

17.08.2019 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Co jsem to právě přečetla? Já Irvingovu tvorbu moc neznám. Viděla jsem film Svět podle Garpa a Pravidla moštárny (to mě mohla varovat). Takže jsem čekala zábavnou knihu o rodince, co má hotel na pláži. Místo toho mě čekala zběsilá knižní jízda o podivných věcech, podivné rodině, šlapkách, hotelech, rujných medvědicích a nepotopitelném psu.

14.08.2019 4 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Na začátku jsem se totálně ztrácela ve všech těch tajných službách a speciálních číslech. To rychle přešlo. Pak jsem už knihu neodložila a četla ji dlouho do noci. Napínavé, poučné a docela strašidelné. Tolik práce a utajení, aby parta lidí zabila nevinné a práce těch dalších, kteří jim v tom chtějí zabránit. V tom polosvětě kouře a zrcadel se musí dít věci.

01.08.2019 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Žila jsem v domnění, že King píše jen horory. Takže jsem se mu vyhýbala. To byla chyba. Pan Mercedes byla napínavá a dobře vykreslená detektivka, kde znáte vraha už na začátku (jako v Colombovi), ale ničemu to nevadí a celou dobu mu vidíte do tý jeho šílený hlavy. Moc se mi to líbilo. Poslední kapitola mi přišla dlouhá. Takové to vysvětlování, jak kdo dopadl, kdo odpadl a jak se teď naloží se životem. To bych vynechala. Určitě si časem přečtu i další díly.

30.07.2019 4 z 5

Mým domovem je Aljaška Mým domovem je Aljaška James Huntington

Skutečný příběh a dost drsné čtení. Pořád jsem si říkala, že z nás civilizace udělala strašné měkoty.

24.07.2019 4 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Upustím od srovnávání s paní Christie, protože to prostě nejde. Tohle je jen kniha, co se na ní chce trapně přiživit. Příběh je hrozná nuda. Vlekla se, postavy v ní mi byly totálně ukradené a štvaly mě. Ke konci už jsem přeskakovala a teď jsem ráda, že už to mám za sebou. Poirot zde funguje jen jako parodická figurka, která se občas přišourá a připomene nám, že tam je. Myslím, že z dalšími díly autorky nebudu již ztrácet čas.

23.07.2019 2 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Krátká a milá cestovatelská kniha. Myslím, že si to víc užijí lidé, co mají aspoň trochu zkušeností s cestováním po vlastní ose. Připomnělo mi to určité situace, co se stali nám. Ale radši veřejně nepřiznám které :-)

22.07.2019 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Tohle bylo skvělé. V knize se píše, že Chrise lidé berou buď jako osamělého hrdinu nebo blázna. Po přečtení knihy to vidím stále půl na půl.

21.07.2019 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Příjemná a pohodová jednohubka, která ukazuje, že drsní Texasané mají taky jemnější stránky.

16.07.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl série se mi líbil nejméně. Příliš dlouhé a roztahané. Podezřelí jsou si fyzicky podobní, všichni perverzáci a já v nich měla bordel. Robin polovinu knihy běduje, že ji Strike nebere dost vážně nebo řeší rodinné vztahy. Některé situace do kterých se hrdinové dostali působí dost vynuceně. A ten konec to rozsekal. To mělo být co? Tam jsem si poprvé řekla, že Matthew je chudák. Většinou hraje roli prudiče a kňourala.

13.07.2019 3 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Příjemně odsypávající příběh. Dobře vykreslené postavy, prostředí a případ, kde jsem se sice ke konci trochu ztrácela v tom, kdo je kdo, ale také jsem netušila viníka. Takže si sice za pár dnů nebudu skoro nic pamatovat, ale čas s knihou uběhl dobře.

07.07.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha byla na hezké láskyplné téma, ale přišla mi taková jednoduchá. Všechno působilo poněkud uměle a vykonstruovaně - hlavně aby nám předala sdělení. Kluci mi přišli místy hrozně unylí a ukníkání. A nesedělo mi prostředí. Soukromá škola za Prahou mi pekelně připomínala Anglii. Já vím, že to tam bylo vysvětleno, ale uniformy, sportovní tým nabušených dementů a párky s vejci k snídani mi nesedly. I ta šikana mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale to je asi tím, že jsem se s ní nikdy úplně nesetkala a nedovedu se představit, že by někdo někoho jen tak mlátil. Zkusím nějakou jinou knihu s podobnou tématikou a porovnám.

07.07.2019 2 z 5

Příběh samurajů Příběh samurajů Roman Kodet

Uff, vyčerpávají kniha plná skvělých informací. Nejen o samurajích. Dozvíme se mnoho o životě v Japonsku, dějinách, geografii, kastovním systému, velkých bitvách. O tom jak zemi ovlivnil příchod cizinců a hlavně o povaze Japonců. Průvodce životem přes rod, sňatek, výchovu až ke smrti samurajů. Nechybí rodokmeny, krásné ilustrace.

07.07.2019 5 z 5