Kaktus

Susan Greenová je nezávislá, samostatná a svůj život má naprosto pod kontrolou. Rozhodně nehodlá plýtvat časem na vztahy plné citových zmatků. Rodina i kolegové v práci ji sice považují za nepřístupnou a divnou, ale Susan tento uspořádaný způsob života dokonale vyhovuje. Jenže pak se vlivem nečekaných událostí začne její pečlivě vybudovaný řád hroutit a Susan si postupně uvědomuje, že nemůže ovládnout všechny aspekty svého osudu… a že to nemusí být špatně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381907/big_kaktus-Es0-381907.jpg 3.7123

Vydáno: , Motto

The Cactus, 2018

Kniha Kaktus

Bája89

V první polovině jsem si říkala, že přesně pro tohle nečtu/neposlouchám ženské romány. Ale pak se něco zlomilo, a začalo mě to všechno dost bavit. Susane je skutečně taková kaktusovitá, pichlavá, usedlá a taky dost nesympatická, což je u hlavní postavy docela problém. O to víc mě bavila ta její proměna a rozkvět. Naprostý obrat ve všem. A k tomu se nám postupně odkrývá celý její životní příběh. Jako posluchač audioknihy jsem byla velmi mile překvapená.

Jarka_rybář

Velmi příjemná kniha. Susan je silná žena. Poněkud nesympatická, ale má k tomu své důvody. Její jednání je tedy pochopitelné. Poslouchat její příběh bylo někdy velice vtipné, jindy smutné a někdy i k naštvání.
Perfektní příběh.

Audiokniha je velmi pěkně namluvená.

Margaritta1987

Audiokniha se četla dobře. Hlas k hrdince sedl (když se moc nehodí, tak často ani nepokračuji ve čtení). Ženská pichlavá, jak její sbírka kaktusů. Tušíte, jak knížka skončí, ale to mi nevadilo. Dokonce ke konci padlo par slz.

kaja77

Mnozí v komentářích níže knihu kritizovali, já za sebe jsem však velmi spokojená. Hlavní postava Suzan je taková pichlavka kaktusovitá a její schopnost vše si logicky vysvětlit, naplánovat, odůvodnit, pojmenovat, ovládnout se, udělat přesně to, co by se mělo apod. mě strašně bavila. Vyloženě jsem se těšila na to jak si Suzan vyloží různé běžné situace, byla taková upjatá, až to bylo zábavné. S vědomím, že se jedná o knihu relaxační, oddychovou nebo možná přímo odpočinkovou, splnila kniha vše, co jsem očekávala ... báječně jsem si u ní odpočinula a těšila se na večer, až budu zase pokračovat ve čtení.... nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček :) :)

Kudík

(+ SPOILER) Začátek knihy je sice vláčnější, ale hned tušíte o co jde, ať už ohledně časté nevolnosti hlavní hrdinky, anebo v necelé polovině knihy, jak to bylo s její rodinou. Docela se divím, že tak inteligentní a pragmatická Suze to nevydedukovala sama. Přesto mě hodně věcí v jejím životě mrzelo, ať už otec alkoholik, matka s takovým přístupem k mladšímu sourozenci, bratr Edward a jeho chování, i to jak byl matkou neustále omlouván a chráněn. No a co mi bylo vyloženě líto, to se týkalo Phila a jeho maminky. Ale Susan i hodně získala, a to že poznala (lépe) Kate… Roba…. Hlavně díky Richardovi měla Nell. Při jejich vzájemném vypořádání jsem se nemohla nesmát, a pak ještě scéna s asistentkou Claudií a její 3x žádné... :)

RADOST
16.07.2020

Tak to bylo milé překvapení. Poslouchala jsem jako audioknihu, skvěle namluvenou Danou Černou. Příběh ukázněné, emancipované, cílevědomé a pragmatické hrdinky mě pobavil. Život mnohdy připraví překvapivé situace, které přispějí k přehodnocení vlastních postojů a nutí nás opustit své ochranné krunýře.

MichellePixie
08.07.2020

Zamilovala jsem si hlavní postavu, a všechny situace prožívala s ní. Mám ráda příběhy se zvraty a silnými charaktery, a tohle byl jeden z nich. Jsem nadmíru spokojená, kniha se mi četla moc příjemně a nenudila jsem se. Jemné detaily mi dělali radost stejně jako vztah mezi Robem a Suze. Odpočinková četba a náhled do světa silné, emancipované a praktické ženy po čtyřictýtce, která je zároveň velmi citlivá.

jaroiva
06.05.2020

Nijak zvlášť mě to nebavilo ani nijak zvlášť nerozčilovalo. Nějak mi to bylo celkem jedno. S hlavní hrdinkou jsem se neztotožnila.
Líbí se mi tu vyprávění v ich-formě.
Na pozadí tématu boje o dědictví po matce se dozvídáme podrobnosti o hlavní "hrdince" a postupně se dozvídáme, proč je tak nepříjemně "emancipovaná".