Kaktus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Susan Greenová je nezávislá, samostatná a svůj život má naprosto pod kontrolou. Rozhodně nehodlá plýtvat časem na vztahy plné citových zmatků. Rodina i kolegové v práci ji sice považují za nepřístupnou a divnou, ale Susan tento uspořádaný způsob života dokonale vyhovuje. Jenže pak se vlivem nečekaných událostí začne její pečlivě vybudovaný řád hroutit a Susan si postupně uvědomuje, že nemůže ovládnout všechny aspekty svého osudu… a že to nemusí být špatně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381907/kaktus-Es0-381907.jpg 3.839
Orig. název:

The Cactus (2018)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Kaktus

Přidat komentář
orinka3
11. února

Knížka se mi moc líbila, protože mám ráda suchý anglický humor, a tady jsem si ho dostatečně užila. Bezvadně se to čte. Jen si říkám, jestli to nebylo až moc nadsazené, protože chování Suzan bylo, upřímně, příšerné. Octnout se vedle ní muselo být pro citlivějšího člověka strašné. Takže se divím jejím mužským protějškům, že o ni tolik stály. Ale každopádně chválím autorčin styl, je to dobré od začátku do konce. No, a ten konec je tak trochu filmový, se mi zdá....

jana79
03. února

Knížka pekne napsaná,obcas dlouhé nudne pasáže,ale přesto jsem ji dočetla. Klasický příběh ničím nevyniká. Naštěstí jsem si ji nekupovala jen jsem si ji půjčila na přečtení. Jedine co mě se nejvic libilo byla obalka.

LucinQa77
12. ledna

Naprosto skvělá kniha, v které je od všeho kousek. Zasmála jsem si, pobrečela si a příjemně se bavila. Doporučuji!

Lotka
10. ledna

Výborná! Hlavní hrdinka chytrá žena a žádná fňukna. Poutavý příběh, který u mě narosto přesně zacílil na to správné místo. Až budu velká, chci být jako Susan.

nemer
09.12.2018

Nebýt kouzelného hlasu Dany Černé, audioknihu bych nedoposlouchala (a číst bych ji nedočetla ani do třetiny). Rozvláčné, nudné a plytké ... Příběh mne rozhodně nepřesvědčil, že život začíná ve 45. Spíš že je vše otázkou (ne)štěstí a je jedno, kolik vám je let. Hlavní protagonisté si mé sympatie nezískali, snad jen ty kaktusy beru na milost :)

magnolia
17.11.2018

Knihu jsem četla tak nějak moc dlouho, nikoli proto, že bych si ji šetřila a užívala. Nebyla úplně celá špatná, jenom ne přesně pro mne. Hrdinka "studený čumák" mezi 40 a 50, to mě neodradilo, byla jsem docela zvědavá (a během čtení se mi pořád vtíraly skutečně existující podobné ženy :). Snad jsem čekala víc humoru nebo méně nepravděpodobností... ale je to román z nakl. Motto, tak co se tak divím. Knížka naláká obálkou a svoje (nadšenější) čtenářky určitě najde.

pavlačinka.1
05.11.2018

Kniha se mi líbila, pobavila mě, ale poslední třetina mi přišla trochu zbytečně zamotaná a konec rozpačitý....

alzbeta4340
25.10.2018

Na Kaktus jsem se moc těšila, ale ze začátku jsem se dlouho nemohla začíst. Nevzdala jsem to a jsem ráda. Asi od sté strany mě děj chytl a já prožívala se Susan změny v jejím životě. Susan je pětačtyřicátnice, která je zvyklá žít sama a po svém. Jenže jí potkají velké životní změny a ona se musí přizpůsobit. A to se jí povede, i když to jde leckdy ztuha.
A rodinné tajemství - to se mi zdálo dokonale uvěřitelné.

Emišta
19.10.2018

Kaktus se četl moc dobře. Nechyběl humor a Susan mě bavila. Jen celá ta zápletka s rodinným tajemstvím mi přišla trochu přitažená za vlasy.

Madluska
07.10.2018

Tato kniha je pro mě výsledkem bloumání v knihovně, kdy mi v polici s novými knihami padl do oka pěkný obal s povzbudivým mottem "nikdy není pozdě rozkvést". Přečetla jsem si anotaci a řekla si, že zkusím zabrousit do poněkud neznámých vod. Teď ale k samotnému hodnocení: kniha je napsaná s lehkostí, bohužel k postavám jsem si tak nějak nemohla najít cestu (pro někoho možná byly plastické, pro mě prostě jen nesympatické a možná i v některých ohledech nevěrohodné, zejména hlavní "hrdinka", která necítila nikdy k nikomu nic neformálního, přesto o svém dítěti mluvila zásadně jako o miminku atd.), celá zápletka kolem dětictví mě spíš otravovala a romantickou linku jsem prostě nemohla zbaštit (proč by si, propána, někdo jako Rob oblíbil někoho jako je Susan?!). Děj rozvleklý, konec uspěchaný. Ale jinak vlastně sympatické oddechové čtení, jehož hlavní nevýhoda spočívala v prostém faktu, že nejsem cílovka - přece jen nejsem v kůži 45leté lehce asociální odtažité byrokratičky s outěžkem, zato bez partnera...

Ivuska.09
26.09.2018

Kaktus je taková pohodovka, ve které se hlavní hrdinka liší od hrdinek ostatních románů pro ženy. Rozhodně bych ji nepřirovnávala k Bridget. Susan je cílevědomá, moc dobře ví, co od života chce. Netápe, nehledá, není na nikom závislá (a hlavně ani nechce být). Pokud se chcete přesvědčit o tom, že v pětačtyřiceti život rozhodně nekončí, tak směle do čtení. Mně se autorčin příběh líbil.

ave55
12.09.2018

Ze začátku příběhu jsem si říkala, jaká je to koza ta Susan, ale pak jsem jí "přišla na chuť". A postupně s dějem jsem jí víc a víc fandila. Nakonec za 4.

holkamodrookata
09.09.2018

Kdy knihu Kaktus rozhodně číst
- baví vás knihy s rodinnými zápletkami
- jste trošku divní a máte pocit, že vás okolí nechápe
- je vám 40 a máte pocit, že vás v životě už nic pěkného nečeká

Kdy knihu Kaktus rozhodně nečíst
- děsí vás pelikáni
- nesnášíte filmy o denících bláznivé Bridget Jones
- považujete se za normálního a odlišní lidé vám jen lezou na nervy

alva1
31.08.2018

Nebavilo mě to. Hlavní postava mi byla nesympatická a protivná a vlastně většina postav mi neseděla. Pro mě u této knihy ani zábava ani odpočinek. :-(

Jalisca
27.08.2018

Do knihy jsem se nemohla uplne zacist, uplne me neoslovila.

Adriana.82
14.08.2018

Susan je v podstatě mé já .... ale v příštím životě :))))
Knížka mi sedla,dobře se četla,nechybí humor a na závěr vyplyne krásné životní moudro :)

Lavender756
10.08.2018

Pěkná, čtivá kniha, krásně ubíhá a rozhodně neoplývá klasickým klišé,což pozitivně vyvažuje nesympatičnost hlavní hrdinky, která mi ze začátku přišla vcelku normální,ale rychle se to změnilo. Následovaly chvíle,kdy bych ji s chutí nakopla... Ač se jedná o klasiku seznámení nedostupné ženy s mužem, který je jejím pravým opakem, rozhodně to není červená knihovna.