Hercule Poirot: Povídky

Jedinečné vydání kompletního souboru povídek s Herculem Poirotem, jenž letos oslaví sto let od okamžiku, kdy se jako postava zrodil v hlavě Agathy Christie, nejúspěšnější spisovatelky všech dob. Luxusně vypravená, ilustrovaná sbírka zahrnuje více než padesát kratších případů tohoto proslulého belgického detektiva včetně jednoho, který byl ve Velké Británii publikován až sedmdesát let po svém vzniku: Poirot a záhada na regatě vychází česky poprvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309413/hercule-poirot-povidky-c38-309413.jpg 4.838

Hercule Poirot

Hercule Poirot: The Complete Short Stories (1999)

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Hercule Poirot: Povídky

Turmee
06.06.2018

To je on, mého srdce šampion!

Konečně krásné souhrnné vydání povídek Hercula Poirota. Ve všech je okázalý, roztomile nadutý a jeho malé šedé buňky mozkové jsou v perfektní kondici.

Knížka je velká a nepraktická na cesty, zato je přímo stvořená pro klidné chvilky s kakaem nebo čajem.

Shardlake
14.05.2018

Mile strávené chvíle s postavou Hercula Poirota.

slunicko1958
09.03.2018

Vzhledem k tomu, že i já jsem našla polohu ke čtení (leh na břiše), mohla jsem si tento milý vánoční dárek patřičně vychutnat.
Bylo zajímavé číst povídky, které už znám z televizního seriálu. Líbily se mi i ty, které jsem dosud nečetla. Agatha Christie mě ještě nikdy nezklamala a stejně tomu bylo i nyní.

mirkoczentovic
12.12.2017

Pre všetkých fanúšikov veľkých šedých buniek malého Belgičana a jeho autorky prakticky povinnosť. :-) Punc zážitku dodáva dielu okrem iného aj jeho grafický dizajn. Chválim aj veľkosť písma, síce naťahuje knihu do hrúbky, ale o to pohodlnejšie sa mi čítala.

Pokiaľ ide o samotné poviedky, časť som už poznal (predovšetkým z filmového spracovania s Davidom Suchetom). Rovnako ako romány, aj poviedky však pri dramatizácii prešli drobnými obmenami, navyše v knihe sa nájde aj dosť veľa "neošúchaných" príbehov, takže ani znalci Poirota sa nudiť nebudú. Rozhodne sa však pobavíte viac, ak jednotlivé filmové spracovania nepoznáte.

Jediné, čo by sa zbierke azda dalo vytknúť je, že na dvoch alebo troch miestach sa vyskytne príbeh, ktorého šablóna sa bezprostredne v ďalšej poviedke s mierne pozmenenými postavami či rozsahom opakuje (napr. krádež vojenských plánov či guľka, ktorá trafí gong a zmení načasovanie večere), zopár poviedok tak stratilo napätie a mal som pocit, že sú v knihe jednoducho navyše.

lucie.8
01.12.2017

Jak píše ferda16 - je to opravdu čtení jenom na doma. Ale knížka je to krásná.

ferda16
23.11.2017

Skvělé příběhy a nádherná knížka. Je to tedy na čtení doma - opravdu bichle, ale krása a jsem moc ráda, že jsem ji dostala od ježíška do své knihovny...:-)
Ideální pro klidné večery - sáhnout do knihovny a přečíst si příběh či dva a tak můžete každý den ochutnávat kouzlo Poirota.

gabriela9668
26.03.2017

Děkuji za ebook. Papírové vydání je sice hezké, ale z mého pohledu nepraktické.

Magdalena5
20.02.2017

Našla jsem pracovní polohu na čtení této repre knihy, sedím na velkém rehabilitačním míči u konferenčního stolku. Jinak nádhera.
27.5. Tak už jsem dočetla a zpestřovala jsem si četbu i souběžným poslechem audio Herkulovských příběhů v podání pana Freje. Bylo to moc fajn.