nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Cist tuhle knihu v 12/16letech, kdy jsem hledala lasku a milovala pribehy s laskou, dala bych 5*. Jenze ted uz je ze me velka holka a vim, ze takove pohadky proste neexistuji. Takovy kluci neexistuji (nebo mozna jo, ale ne v mem svete).

Pribeh se cetl dobre, misty mi prislo, ze je tam moc vyplnkovych pasazi. Vadila mi er forma. Diky ni jsem se nedokazala vzit ani do jedne z hlavnich postav.

Navic me fakt nastval konec!!! To jsem mela chut prohodit knizku oknem!!

08.09.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Vyborne! Ja autorku miluju! Jeji styl je tak jednoduchy, ale zaroven jeji slova umi tak zaujmout, neskutecny!

Pribeh neni nejak extra narocny, ale celou dobu jsem si rikala, kdo to asi udelal. Kdyz uz ani po desaty jsem se netrefila, zacala jsem si uz pomalu rvat vlasy ????

Hezky propleteny pribeh se zajimavym dejem, ktery vas nuti cist dal a dal.

Jediny, s cim jsem na zacatku bojovala, bylo prilis mnoho postav. Lapena na me vybalila vsechny hrdiny a jejich pribehy a ja se chvilkama ztracela.

Pokud si chcete precist neco, co vam bude mizet pod rukama a zaroven u toho malicko zapojite mozkove zavity, tohle je jasna volba!

08.09.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Hoveer opet nezklamala. Od prvni do posledni stranky se kniha cetla sama. Myslite si, ze vite jak se bude pribeh tocit, ale to jste na omylu. Coleen vam ukaze, jak Velka spisovatelka to je a ze ji psani thrilleru nedela zadny problem. Klobou dolu. Opet vyborne napsana kniha!

19.07.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Má druhá kniha od autorky a musím se přiznat. Já jsem jejímu psacímu kouzlu propadla také. O tom, že píše čtivě, už všichni víme, ale její témata v knihách? Klaním se.

Jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, propadla jsem příběhu (možná je to tím, že mi je blízké) a hltala jednu stránku za druhou a hodně dlouho jsem nezažila, že by mne opravdu zajímalo, jak to dopadne s hlavními hrdiny. Dokonce (snad poprvé :D) jsem si oblíbila i hlavní hrdinku.

Co se týče konce, jsem spokojená. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si takový konec přála. Můžu s klidem říct, že Colleen se stala mnou oblíbenou spisovatelkou a její knihy budu často vyhledávat.

04.02.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Opět silný příběh, který chytne za srdce. Ale! Za mě byl Tatér z Osvětimi lepší.

Zřejmě to bude tím, že o koncentračních táborech toho mám hromadu načteno a trochu si dokážu vybavit, jak to tam fungovalo (potom si to aplikovat do představ, když čtu knihu s touto tématikou), což ovšem nemůžu říct o Gulazích. O těch nevím zcela nic - což ihned po dopsání komentáře jdu napravit - je škoda, že o tomto typu věznice se skoro nemluví, přitom to bylo mnohokrát horší než koncentrační tábory.

Knihu bych vám ráda doporučila, ale ještě než se pustíte do Cilčiný cesty, nastudujte si něco o gulazích (případně mrkněte na dokumenty), věřte, že se mnohem lépe vcítíte do příběhu krutosti a zla, které jsou v kniha vyobrazeny.

18.01.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Začnu neobvykle a budu psát o konci knihy.

Ach bože, ten byl tak nádherný. Vlastně jen díky němu jsem přehodnotila své hodnocení (bez něj bych knize dala 3/5*). Dopisy, který věnoval Graham pro svou ženu? Dokonalé! Řekla bych s jistotou, že takovému muže chce každá žena po svém boku.

Byla to má první knihy od C.H. a musím říct, že píše opravdu čtivě a tato kniha mě přesvědčila, abych si od autorky přečetla i její další tvorbu.

Asi ještě úplně nedokážu pochopit - a především se vcítit do hlavní hrdinky Quinn - jelikož jsem pořád v bodě, kdy vlastní děti neplánuji, proto mi i její občasné (pro mě) nepochopitelné chování bylo proti srsti.

01.01.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se četla hezky. Autorka umí psát, to se musí nechat. Už od první stránky mě příběh vtáhl do sebe a nutilo mě to číst dál a dál. Vždy, když jsem si myslela, že už mi je jasné, jak to bude, Shari Lapena mi řekla "nene, takhle to teda nebude" :D

Konec byl pro mě překvapivý. Ačkoliv jsem celou dobu věděla, že s jednou postavou není něco v pořádku.

21.10.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Co k této knize napsat? Asi jako všechny příběhy z tohoto prostředí ve mě zanechají temnotu. Hrůzy, zvěrstva a nelidské chování, které se tam bylo na denním pořádku nikdy nepochopím.

Samotný příběh je velmi čtivý, autor psal příběh Helen velmi sympatických jazykem a čtenáři tak umožní se do příběhu velmi rychle ponořit. Je v ní obsaženo všechno. Soucit. Láska. Naděje. Sebeobětování. Bezmoc.

15.09.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tato kniha se mi četla velmi těžko kvůli zvolenému tématu. Ač je velmi čtivá a po přečtení první stránky vás kniha neskutečně stáhne do děje, dost jsem s ní bojovala (vlastní zkušenost).

Dlouho jsem nečetla takhle dobrou knihu, doporučuji.

27.08.2019 4 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Mé první (a i poslední) setkání s autorkou. Je pravda, že jsem se místy u jistých pasáží u knihy zasmála, ale jazyková forma, kterou autorka zvolila mi moc nesedla. Občas jsou použitá až zastaralá česká slova a jelikož pocházím z mladé generace, nejsem s nimi zžitá a nelíbily se mi tam.

Kniha je vhodné čtivo pro starší dámy a výborně se hodí na lenošení k vodě či jako společník na dovolenou.

27.08.2019 2 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

První knihu od Atticuse miluju (četla jsem ji minimálně 5x), tak jsem se tedy na tuhle velmi těšila.

Je to něco jiného než Láskou ji nespoutáš, ale já jsem z ní ve výsledku nadšená. Jeho poezie krásně pohladí po duši, rozesměje, při těžších životních chvílích člověku pomůže nebo mu pootevře oči a navede ho na správnou cestu.

Doporučuji, miluju ♥

12.08.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha je opět stejně čtivá, jako předešlé dvě autorčiny knihy. Co mě potěšilo bylo, že obětí je zde muž a ne žena. Ale abych byla upřímná, přišlo mi, že se kniha tak do 200 stránky hodně táhla, čekala jsem tam nějaký "boom" a ten nepřišel. Ovšem závěr knihy to celé zachránil a musím opět před autorkou smeknout. Připravila si to na nás, na čtenáře, opět výborně.

Přijde mi, že kniha je mezi čtenáři (především na soc. sítích dost přechvalovaná), ve skutečnosti kniha nabízí mnohem méně než od ní čekáte.

Knize dávám 3,5*

22.05.2019 3 z 5

Terka a její jednorožec prostě válí! Terka a její jednorožec prostě válí! Dana Simpson

První díl mě bavil víc, ačkoliv i u tohoto jsem se párkrát zasmála :) Je vidět, že už jsem zkrátka na tento typ komiksů stará :D

26.02.2019 2 z 5

King King T. M. Frazier

Fakt bych nečekala, že kniha s (když to řeknu blbě) tak primitivním dějem mě takhle chytne a přečtu ji během dvou dnů. Kniha se čte opravdu rychle, nejsou zde žádná hluché pasáže, u kterých by se čtenář nudil, děj je napěchovaný akcí a jsou zde postavy, které budete milovat a nenávidět.

17.02.2019 5 z 5

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Mé první setkání s historickým románem a mám z toho takové rozporuplné pocity. Příběh se mi líbil, ale s tím zpracováním jsem měla trochu problém. Kapitoly se hrozně táhly a až na konci každé kapitoly pro mě byly zajímavé. Ale určitě si někdy v budoucnu přečtu další knihu od autorky. Líbil se mi její styl psaní a přechody z přítomnosti do minulosti.

SPOILER!
Romantická linka mezi obhájcema mi přišla taková zbytečná. Líbila se mi, ale být autorkou, víc bych se soustředila na příběh Rogera a méně na postavy, které nejsou pro příběh tak důležité.

16.02.2019 3 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Úsměvná a roztomilá dětská kniha♥

08.02.2019 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Nádherné ilustrace, které celou knihu okouzlí a očaruje. Některá zvířata jsou opravdu promyšlená a popisky k nim jsou povedené, jiná jsou podobná těm našim mudlovským zvířatům :)

09.01.2019

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Jsou zde příběhy, které ohromí a čtenář se nad osudy žen zastaví a řekne si "wow, ta žena měla ale koule, ta byla opravdu statečná." Je to kniha, která se čte příjemně, ilustrace celou publikaci krásně doprovází a příjemně zpestří a kniha je určitě zajímavým kouskem do každé knihovny :)

Určitě to ale není publikace pouze pro malé rebelky:)

07.01.2019 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Popravdě nechápu, jak někdo může dát této knize jednu, dvě hvězdičky nebo i tři hvězdičky.

Příběh, který se ukrývá v knize je skutečný, paní Eva se svojí sestrou Miriam si ho prožily a musely si, s dalšími stovky dětí projít peklem, už jen kvůli tomu by mi to bylo blbé dát tak nízké hodnocení.

Příběh je silný, neskutečný, plný emocí a překvapení. Když tady teď sepisuji své pocity, klepou se mi ruce, protože stále nemohu uvěřit tomu, že se to opravdu dělo. Že opravdu žili lidé, kteří dokázali páchat takový zlo jiným, nevinným lidem.

Stojí za přečtení.

Vzdávám hold paní Evě za to, že i přes to, čím si prošla, ji neopustil humor :)

04.01.2019 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Skvělý komisk, který poukazuje o tématu, o kterým se mluví až moc, ale vlastně se o něm skoro nic neví :)

22.12.2018 3 z 5