nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Spánek Spánek C. L. Taylor

Já jsem knihu začala číst po dočteni Shari Lapeny, … a to nebyl dobrý nápad. SL je mistr v psaní psychothrillerů.

Anotace slibuje zajímavý příběh, toho jsem se ale nedočkala. Chybělo tam napětí. Abych nebyla jen negativní… Pocit, že jste uvěznění se skupinou lidi, u kterých víte, že jeden z nich vám jde po krku, je mrazivá představa.

Určitě dám autorce ještě jednu šanci, ale knihu Spánek řadím mezi průměrné knihy. Pokud chcete začít číst thrillery a chcete začít s něčím lehčím, kniha Spánek je na to ideální. Pro otrkané čtenáře psychotrhillerů a thrillerů je to slabé kafe.

22.09.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Začnu tím jediným negativním, co ke knize mám. A tím je ta hromada postav hned ze začátku. Musela jsem si každou postavu napsat na papír a připsat si k tomu, jaký má ke komu rodinný vztah... jinak bych se v tom nevyznala. Myslím si, že kdyby v příběhu bylo o pár postav méně, na škodu by to nebylo. Autorka by se tak mohla víc věnovat jednotlivým postavám a čtenář by jim více viděl do hlavy.

Já jsem po dočtení byla nadšená, ostatně jako u všech předešlých knih Shari Lapeny (ona je pro mě sázka na jistotu). Knihu jsem měla přečtenou za jediný den. Krátké a svižné kapitoly, napínavý příběh u kterého vás prostě zajímá, kdo je sakra ten vrah! A já jsem vraha tentokrát uhádla! (což se mi obvykle u SL nestává, že bych trefila viníka).

Mix žánrů thriller a detektivka mě hrozně bavil. Bylo to osvěžení klasického stylu psaní autorky, která se klasicky zaměřuje na žánr thrillerů (psychothrillerů).

Za mě jedno velké doporučení!
Běžte si knihu přečíst, nebudete litovat!
Dávám za to ruku do ohně!

18.09.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Přečteno za jeden večer (abych byla konkrétní tak přesně za hodinu a půl). Je to čtivé, psáno v er formě, což obvykle nemám ráda, tady jsem to ale ocenila, protože autorka píše příběh z pohledu všech hlavních postav. Ocenila bych, kdyby byl příběh o pár stránek delší, protože mě zajímalo, jak by se život hlavních hrdinů vyvíjel dál... něco ve stylu "o pár měsíců později".

Tohle čtení bylo mé první setkání se s autorkou a musím říct, že to nebyla má poslední přečtená kniha. Líbí se mi styl, jakým autorka píše... záměrně jsem si vybrala knihu, která nemá tak vysoké hodnocení, abych si to nejlepší nevyplýtvala hned ze začátku.

25.08.2022 3 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Tak jak mě bavil první dil, do tohoto jsem se musela vylozene nutit, a to jen proto, ze mne zajimalo, jak to dopadne.

Dopadlo to presne tak, jak jsem si myslela, coz me trochu mrzi vzhledem k tomu, ze cely pribeh Kinga a Doe mel potenciál skoncit jinak, necekane.

Nálož sprostých slov je tu velka. Vadilo mi Kingovo chovani a naivita Doe, ktera byla mistama az k pláči. Z celého pribehu jsem mela takovej divnej pocit, nevim… pravděpodobně se k pribehu uz nikdy nevrátim, neni kvuli cemu.

Oceňuji to, ze se nakladatel snažil a nedopustil tech hroznych chyb a překlepu, jako tomu bylo u prvniho dilu.

24.08.2022 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Příběh mi dal vše, co jsem očekávala. Akci, drama, lásku, zlomená srdce, nečekané zvraty a pár čuňačinek.

Jediné, co mi na druhém dílu vadilo bylo to, že prvních 300-350 stran to byl jen samý popis… já na popisy moc nejsem, a tak mě to docela nudilo. I to jsem ovšem přežila, protože jsem se totálně zamilovala do tohoto světa, a kdybych mohla, hned bych se vydala za zeď. Chtěla bych tam žít!!

P.S. těch posledních pár kapitol …. Hustyyyyy!

21.08.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jelikož jsem nikdy fantasy nečetla, obávala jsem se, že mě kniha nebude bavit, ovšem ... to jsem se pěkně spletla! Začátek byl pozvolný, ale jakmile se vlak rozjel, nebylo cesty zpět! Hlavní postavy super, svět skvělý a Lucian? Mé number one!

Jediná věc, která mi vadila byla, že v závěrečné části knihy měla Feyre (hlavní hrdinka) opravdu z prdele kliku a na základě toho mi bylo jasné, jak celý první díl skončí.

V paměti mi utkvěla jedna věta, o kterou se chci podělit.
"Nikdy si nevyčítej, že děláš něco, co ti přináší radost."

13.08.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Sladké a naivní čtení, ideální do letních dnů. Já jsem po knize sáhla hned po dočtení "Miluju tě, já vím" a má očekávání byla vysoko. Nesedl mi charakter ani jednoho z hlavních hrdinů, ovšem Harper, tu jsem si zamilovala! Každopádně Ava, to je můj favorit (z knihy Miluju tě, já vím).

To, jak na mě působí autorka na sociálních sítí (milá, trochu prastěná a pozitivní bytost, s až maličko nezdravým vztahem k legu a funko (smích)) tak přesně stejnou energii jsem cítila i v této knize. A to na knize zbožňuju!

Chatové konverzace, příspěvky na instagramu a mimo jiné lehce naťuknuté téma úzkosti, co jsou prvky, které knihu okořenily a povznesly ji na vyšší úroveň.

Ačkoliv jsem z knihy nebyla nějak extra překvapená, nemůžu se dočkat, až si přečtu další příběh!

05.08.2022 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Jednoduchý styl psaní, děj nad kterým nemusíte přemýšlet a hlavní hrdinka, kterou si oblíbí každý. Žádná převratná literatura, ale v tom tkví to kouzlo.

Nepatřím mezi čtenáře, kteří tento žánr čtou, o to víc jsem byla mile překvapená, že mě příběh tak pohltil. Avu jsem si oblíbila hned na začátku, protože jsem v ní viděla sebe. Neviditelná, s pár kamarády; holka, co utíká od skutečného života do knih a k filmům.

Miluju tě, já vím se mi líbia víc než Navždycky a už teď se těším, co za příběh mě čeká v knize Letní noci.

26.07.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Colleen prostě umí psát. Každá její kniha je neskonale čtivá, stránky pod rukama mizí a příběh který čtete vám vždy něco předá. Za mě známka toho, že je kniha opravdu dobře napsaná je i fakt, že si dokážu příběh v hlavě přehrávat jako film a zde tomu tak bylo.

Silný příběh, kdy se hlavní hrdinky vypořádají s těžkou životní situací. Opravdu zde musím vyzdvihnout to, jak zde bylo krásně ukázáno, že každý danou situaci vnímá jinak. Každý člověk se v dané situaci chová jinak a i vše jinak vnímá. Tohle mi otevřelo oči.

Zde se ukázalo, že C. H. má již něco za sebou (co se spisovatelské dráhy týče), protože části příběhu do sebe začnou postupně zapadat, jako byste skládali puzzle. Geniální. Ač bych ráda něco vytkla, v tomto případě není co.

"Zášť je na cestu životem těžké břemeno."

"Přitažlivost není něco, co pocítíš jen jednou, k jednomu člověku. Je to hnací síla lidských životů. Přitahují nás lidé, umění, jídlo, zábava. Přitažlivost je příjemná. Když se s někým dáš dohromady, není to tak, že mu slíbíš: Už nikdy mě nebude přitahovat nikdo jiný. Řekneš mu: Slibuju, že zůstanu s tebou navzdory tomu, kdo další mě v budoucnu bude přitahovat."

01.05.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Od B. A. Paris jsem četla všechny knihy, které u nás doposud vyšly, takže jsem přesně věděla, co mám čekat. Jenže jsem po dočtení knihy byla mírně zklamaná. Chybělo mi tam “to něco”, co v předešlých příbězích bylo. Samozřejmě se už teď těším na autorčinu další knihu. Píše čtivě a stránky mizí pod rukama.

Co ale musím vypíchnout je to, že opravdu celou dobu netušíte, kdo je zločinec. Vždy, když si myslíte, že užuž víte, autorka vás vrátí zase zpět na začátek a vaše domněnky a hypotézy jsou ta tam.

Kdybych měla něco doporučit čtenářům, kteří se na autorku chystají, začněte touto knihou. Autorčinu prvotinu (Za zavřenými dveřmi) si nechte až na konec.

26.04.2022 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nějaké knihy z období války mám již za sebou, ale tohle vážení, to je jiná. Konec mě dohnal k slzám (a to nikdy nebrečím).

Příběh Isabelle a Vianne se mi vryl do srdce.

Za mě nejlepší kniha, co jsem četla. Má čestné PRVNÍ místo v mém žebříčku.

Nemám slov.
Přečtěte si knihu, povinně.

21.04.2022 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

O WH jsem slysela uz drive a tak jsem si touto knihou chtela rozsirit obzory, to se mi moc nepovedlo.

WH hodne mluvi o svem zivote a ceste k metode, ruznych vyzkumech, ktere me, jako laikovi nic nerikaly (ackoliv chapu jejich zahrnuti do knihy) a sem tam jsou cenne rady, ktere pro me byly prinosem.

Ja jsem clovek, co ma mindset nastaveny podobne jako WH, to je take duvod, proc jsem knihu docetla az do konce. Kdybych o WH slysela poprve az v momente, kdy bych drzela v ruce knihu, nebavilo by me to. Stridani zanru non fiction s beletrii mi nesedel. Navic i zpusob, jakym byla kniha prelozena, byl jaksi zvlastni.

Abych nebyla jen negativni. S metodami dychani, pilirema a otuzovanim mam v planu pokracovat, mne, me dusi i memu telu to dela dobre :)

20.03.2022 3 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Tak jak me bavil “první díl” poezie, tak tohle me nebavilo. Pojednava o specifickem tematu, zrejme mi neni tolik blizke, abych dokazala knihu nalezite ocenit.

11.03.2022 2 z 5

Krasne basne plne lasky, hnevu, strachu, zlomeneho srdce a sily.

14.02.2022 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Pribeh je napinavy, hezky se cte. 4* davam kvuli hrdince Cassandre. Hrozne mi lezla na nervy!! Ti, co knihu maji doctenou mi jiste rozumi :D

07.02.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Kdyz jsem si procitala (pred ctenim) komentare na tuto knihu, slovum typu “tohle je spatny” jsem neverila, rikala jsem si, ze je to BLBOST, Nesbø pise jen dobre knihy…… opak se stal pravdou.

Z cele knihy me bavila jedna jedina povidka, a to ta prvni. Povidky Nesbømu nejdou.

Snazil se nacpat vsechno dulezite do co nejkratsiho textu, ale neslo mu to. On je mistr v detektivnim pribezich, ktere jsou detailne propracovane, dava si na vsechno cas a nic se nesnazi uspechat. Takhle kniha je opravdu spatna.

Fanousky Nesbøho, tuhle knihu vynechte.

Dve hvezdy jsem dala proto, ze autora miluju a dat mu jen jednu hvezdu by mi zlomilo srdce :D

21.09.2021 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Tak, kde zacit?

Knihu jsem mela predobjednanou a kdybych vedela, co me ceka, do koupe bych nesla.

Kdo zna a posloucha podcast Opravdove zlociny, pozna kazdy, opravdu kazdicky, pribeh v knize. Lucie nepridala zadny pribeh navic.

Jedine, co me na obsahu zaujalo byly tri kraticke rozhovory s lidmi, kterych se zlocin nejaky zpusobem dotyka. Bachar. Pravnicky. Kriminalista.

Fotky pridane v pribehum? Bud kvalitni fotky a ke vsem pribehum, nebo vubec. Tech 6-8 fotek, ktere jsou v knize pridany z ni neudelaly o nic lepsi knihu.

Preklepy v knize. No, stavat by se to nemelo, ne ve chvili, kdy na knihach pracuje tolik lidi.

Knihu jsem si koupila hlavne proto, ze podcast mam opravdu rada a Lucku a Baru jeste vic. Ale kniha za me opravdu ne.

16.09.2021 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dlouho mi trvalo, nez jsem se do knihy zacetla. Obecne nemam v knihach rada popisne casti, a zrovna v Hypnotirezovi bych bylo az dost.

Popravde, cekala jsem od knijy vic. Jmeno Lars Kepler se chvali vsude a kvuli tomu jsem cekala opravdovou pecku. Nerikam, ze je kniha spatna, to vubec ne, jen jsem byla trochu zklamana.

Nedavno jsem cetla Playground a hooodne dlouho jsem mela pribeh v hlave, u tohoto pribehu vim, ze se mi to stejne nestane.

Pokud vahate, zda do knihy jit, bezte. Obsahove je kniha vynikajici, dej ubiha opravdu rychle (530 stranek jsem precetla za 3 dny), a ma to spad. Jen do knihy jdete v momente, kdy od ni nic neocekavate, pak je totiz dost mozne, ze si z pribehu sednete na zadek.

08.09.2021 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Ze zacatku jsem s knihou trochu bojovala, popravde jsem byla malicko zklamana, ze rovnou nezacinam cist pribeh, ktery kniha slibuje. A taky me trochu zklaman marketingove zvoleny nazev knihy. Cekala jsem od toho mnohem vetsi setkani se s Mengelem.

Po zacteni se do knihy a “prekonani” prvni casti, kde autorka pise o svem zivote pred peklem, jsem se do knihy zacetla. Hltala jsem jednu stranu za dalsi az do uplneho konce.

Ac mam uz par knih s tematikou druhe svetove valky nacteno, zadna se nevyrovna teto. Detailne popsane hruzy, ktere byly schopni lidi delat jinym lidem. Peklo.

Poprve jsem o knihy mela slzy v ocich.

29.08.2021 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knihu jsem cetla postupne asi 2 roky, ne proto, ze by na me byl pribeh emocne silny, spis proto, ze mi nesedl autorcin styl psani.

Tema je tezke, vazne a ten konec jsem necekala.

20.08.2021 3 z 5