nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Premyslim, zda knize dat 4* nebo 5*, nejspis zustanu u 4*, byly tam veci, ktere mi nesedely nebo naopak prisly zvlastni (je dost mozne, ze odstupem casu sve hodnoceni zmenim).

Ted k samotne knize.

Pribeh je silny a v dnesni dobe potrebny. Pokud se vas nekdo bude ptat, co by mela cist jejich dcera, ktera se dostava do puberty, doporucte jim tohle. Ac se jedna o opravdu tezkou cetbu, muze pomoct.

Nejvic se mi libilo, jak je v pribehu Vanessy duraz na “to pote” cim si prosla. Ze traumaticke prihody si clovek nese cely zivot a ovlivnuje nase rozhodnuti.

Doporucuji!!!!!!

15.08.2021 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Autorku sleduju jiz dlouho na instagramu a jeji tvorbu miluju️ Tohle vydani pro me bylo tedy nutnosti, a nezklamalo.

Rychle, za to opravdu mile a roztomile cteni, plne lasky, nehy a tuleni.

16.06.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tuhle knihu bych hodnotila lepe, kdybych ji cetla ve svych teen letech, protoze jako kazdej “spravnej” pubertak, jsem si i ja prochazela smutnymi stavy, stejne tak jako hlavni hrdinka Merit. Dokazala bych se s ni vic ztotoznit.

Bohuzel si kniha ke mne nasla cestu az ted.

Nudny zacatek, zapletka za me byla take slabsi. Celkove jsem z teto knihy zklamana. Neni to ta Colleen, co znam a co mam tak rada.

Ovsem! Pokud je ctenarce kolem 13-17 let, bude to zarucene kniha, ktera ji bude bavit. Ma vsechno, co cilovy ctenar hleda a potrebuje.

Za me pribeh nemel “wow efekt”, na ktery jsem u Collen zvykla. Caste tema, prumerna zaplatka a predvidatelny konec.

24.05.2021 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Od S. L. mám přečtené všechny knihy, věděla jsem tedy, co od ní mohu očekávat. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu ponořila. Něco mi tam chybělo, ovšem tak od půlky příběhu jsem to "něco" našla a už to jelo. Stránka za stránkou. Příběh mi mizel pod rukama.

Zase výborně odvedená práce. Lapena zkrátka ví. Ví, jak se hrát s myšlenkami čtenáře a krásně si ho povodit.

Doporučuji, i přes to, že jsem knize nedala plné hodnocení.

23.05.2021 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

*audiokniha*

Mé první setkání s autorským duem. Řeknu vám, tohle byla jízda! Krátké nabité kapitoly, kde každá z nich končila tak, že jste prostě museli pokračovat dál.

Při poslouchání knihy jsem si příběh dokázala krásně představit, jakoby se mi v hlavě odehrával film. Pecka!

Příběhu bych dala první počet hvězd, kdyby ....

... kdyby se velká část neodehrávala ve vymyšleném světě. Za začátku mi opravdu dělalo problém přijmout fakt, že se většina příběhu bude odehrávat v tomto světě, ovšem časem jsem se tomu poddala.

Jsem na jednu stranu ráda, že jsem s autory začala právě u této knihy. Jejich veleúspěšná detektivní série je prý pecka, už se na ní těším.

Celkově je téma knihy zajímavé. Playground bych určitě doporučila všem, kteří před jeho čtení vědí, jaký příběh na ně čeká. Já jsem čekala klasickou detektivku/thriller.

17.04.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

*audiokniha*

Jedná se o opravdu zajímavý příběh. Knihu načetli dva hlasy, ženský a mužský a bylo to opravdu zpestření.

Na začátku příběhu jsem byla zmatená. Objevilo se tam hned několik postav a vyznat se, kdo je kdo a kdo co dělá mi dalo zabrat. Popravdě, poslední dobou jsem četla knihy, které byly svým příběhem jednoduché (možná jsem si knihu měla přečíst až za sebou budu mít více čtenářsky náročnějších příběhů.)

Zvuk, který odděloval jednotlivé kapitoly mi byl nepříjemný ač mám ráda melodii houslí. Když jsem knihu poslouchala ráno na cestě do práce, opravdu mi to rvalo uši :D

Objevily se v knize pasáže, které mi přišly nudné, nezajímavé. Naopak "dokumenty" k případu jedné z hlavních hrdinek byly zajímavým a vítaným zpestřením.

Knihu mám v plánu si poslechnout ještě jednou. Více se zaměřím na příběh a budu dávat větší pozor. Už budu vědět, že se jedná o náročnější čtení a budu tomu přikládat více pozornosti. Tato kniha se opravdu nehodí na poslech při vaření či uklízení :D

Suma sumárum.

Příběh zajímavý, zpracování (pro mě osobně) trochu kolísalo. Knihu bych ale i přesto doporučila. Jedná se o příběh, který není tak běžný (jako třeba příběhy z druhé světové války).

11.04.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Knihu jsem kdysi dřív četla ve fyzické podobě a už tenkrát jsem se do knihy zamilovala. Jo Nesbo je můj spisovatelský hrdina a na jeho knihy nedám dopustit.

Tentokrát jsem se rozhodla, že si Půlnoční slunce poslechnu jako audioknihu. A bravo. Václav Neužil, který knihu čte, se toho zhostil bravůrně. Audiokniha mě bavila tak moc, že jsem poslední dva dny nedělala nic jiného, než že chodila do práce, spala a ve zbylých volných hodinách poslouchala audioknihu.

Opravdu skvěle načtené. Kapitoly jsou krátké, takže děj ubýhá opravdu rychle.

Říká se, že knihy druhé ze série jsou slabší. V tomto případě tomu tak není. Druhý díl je stejně tak dobrý jako díl první.

Nesbo je král.

03.04.2021 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Knihu jsem kdysi cetla a byla skvela. Na tohoto autora nedam dopustit.

Nyni jsem knihu poslouchala jako audioknihu a zazitek z celejo pribehu je jeste na vetsi urovni.

Skvele prezentovane, doplnkova hudba tomu dodala spravny smrnc.

DOPORUCUJU!

31.03.2021 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Klasicky oddechova kniha, od ktere nemuze cekat nic vic. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu nactenou Martinem Pisarikem a kvuli tomu je me hodnoceni 2/5* (kdybych knihu cetla ve fyzicke podobe, nejspis bych ji ani nedocetla).

Tohle neni muj zanr, ackoliv jsem si pred ctenim myslela, ze me kniha budd bavit.

Opravdu nechapu, ze v roce, kdy kniha vysla, dokazala vyvolat obrovsky bum, videla jsem ji vsude.

Jednoduchy, az prosty, pribeh o muzi, ktery reai v zivota stejne problemy, jako kazdy na planete. Zlomene srdce, neschopnost nalezt si svoji druhou polovicku a sem tam i nejake rodinne trable.

30.03.2021 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem kdysi četla a dala jsem ji 4/5*, opravdu mě bavila.

Nyní jsem knihu poslouchala jako audioknihu a musím říct, že teď bych dala knize 5/5*. Skvěle načtená, každou postavu čte jiná žena (Sandra Nováková, Iva Pazderková či Barbora Poláková .. aj.) a když jsem knihu poslouchala, nebyl moment, kdy by mě děj nebavil.

Ač se nejedná o náročnou knihu, vztahy a komplikace, které každý vztah má, jsou skvěle vyobrazeny.

Za sebe vám opravdu spíše doporučuji poslechnout si knihu jako audioknihu, budete z ní mít mnohem lepší prožitek.

14.03.2021 5 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Čekala jsem od toho mnohem víc, proto mé hodnocení není 5/5*.

Komiks ale i tak hodnotím pozitivně a řekla bych, že pro každého fanouška Her o Trůny bude milým zpestřením.

12.03.2021 4 z 5

Věděla jsem, co mám od knihy čekat. Předešlé knihy (které jsem doposud přečetla) pro mě byly uspokojující. Ovšem tohle? Hodně mě to bavilo.

Při čtení jsem se nejednou zasmála nahlas, vyobrazení odlišenosti Muže a Ženy je geniální. Čtenář musí ovšem rozdílnosti - tak, jak jsou podané v knize - brát opravdu s nadsázkou.

Fakt mě to bavilo a po této knize jsem přesvědčená, že v budoucnu sáhnu po dalším kousku.

05.01.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Jednoznacne sazka na jistotu. Autorka me privedla ke cteni psychothrilleru, tak u me bude mit vzdycky plusove body (uz jen za to, ze kniha nese jeji jmeno).

Kazdopadne! Ackoliv jsem knihu precetla za jeden den, musim knihu hodnotit jako prumernou. Uz od zacatku jsem tusila, jakym smerem se kniha bude tocit a jeji konec me tudiz neprekvapil. Za me porad vede Za zavrenymi dvermi, to bez debat!

Knihu ale mohu doporucit. Jedna se poklidne tempo, ktere postupne graduje a ikdyz asi budete tusit, co se na nasledujicich strankach bude odehravat, zpusob jakym je kniha napsana, vas bude nutit cist a cist.

Suma sumarum.

Pribeh je za me prumerny, ctivost opet na jednicku a ackoliv jsem z pribehu nebyla prekvapena, povazuju ji za dobre napsanou.

27.12.2020 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Jedná se opravdu o feel-good romanci, nic víc v knize nenajdete. Na mě to bylo až moc naivní a sladké. Nicméně mě příběh vtáhl zpět do mých teen let, což jsem si užívala.

Z knihy jsem si na prdel nesedla. Četla se příjemně a zpestření příběhu zprávami z messengeru se mi líbilo.

Na knize je opravdu znát, že míří na mladou generaci a té se bude příběh jistojistě líbit.

11.10.2020 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Čekala jsem od příběhu hodně. Téma pro mě bylo zajímavé (nevěstinec v koncentračním táboře). Ale... po dočtení musím knihu hodnotit jako průměrnou.

Ani k jednomu z hlavních hrdinů jsem si během četby neutvořila pouto, kapitoly Luciana mi přišly zbytečné.

S touto tématikou mám už něco málo načteno a za mě se jedna o průměrnou knihu s průměrným příběhem. Vhodná pro čtenáře, kteří začínají s četbou knih s tématikou 2. sv války.

07.10.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Poslední kniha od autorky, co mi chyběla. Ač se jedná o debutový psychothriller, vůbec bych to nepoznala. Napětí stupňuje, autorka čtenáře nenechá v klidu.

Zprvu mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak? Jedna velká jízda! Opět skvěle napsaná kniha, která vás nenechá spát.

01.10.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Já opravdu nevím co ke knize víc říct než to, že to je opravdu skvěle napsané dílo, které zasáhne každého čtenáře.

Vyvedené dílo z péra české autorky. Máme být na co pyšní.

Víc bych k tomu asi neřekla, snad jen, ať si Vrány přečtěte.

16.09.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem dočítala asi na potřetí. Chvilkami mě bavila, pak zase vůbec. Dneska jsem se hecla a dočetla ji.

Nesedl mi styl, jakým je kniha napsaná, nesedla mi ani jedna z hlavních hrdinek. Emma byla psychicky labilní (na mě až moc strojeně) a Jane zas byla taková... ehm. Nesedla mi.

Ovšem závěr knihy mě bavil, posledních šedesát stran jsem dočetla během hodiny. Co na knize vidím jak pozitivní jsou pokládány otázky mezi kapitolami. Často jsem nad odpovědmi přemýšlela opravdu dlouho. Byly zajímavým zpestřením.

Autorka mě o svém psaní nepřesvědčila tolik, abych v budoucnu sáhla po její další knize.

09.09.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá kniha, výborná autorka, ale příběhu scházelo něco, co by knize dodalo šmrnc.

Obracíte stránku za stránkou a hele, najednou jste na konci. Příběh mi přímo mizel pod rukama. Stejně, jako u předešlých knih od autorka, vám nedá ani jednu nápovědu, kdo by mohl být zloduch. To miluju! Nutilo mě to číst dál.

Mrzí mě, že všechny postavy mi splývaly. Neměli nic navíc, co by je od sebe odlišilo.

Za mě je to lepší průměrná kniha. Nejsem si jistá, jestli této knize náleží nálepka “bestseller” (zřejmě je to jménem, a ne výborně napsaným příběhem).

Pořád u mě vede Nevítaný host od autorky.

08.09.2020 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Cist tuhle knihu v 12/16letech, kdy jsem hledala lasku a milovala pribehy s laskou, dala bych 5*. Jenze ted uz je ze me velka holka a vim, ze takove pohadky proste neexistuji. Takovy kluci neexistuji (nebo mozna jo, ale ne v mem svete).

Pribeh se cetl dobre, misty mi prislo, ze je tam moc vyplnkovych pasazi. Vadila mi er forma. Diky ni jsem se nedokazala vzit ani do jedne z hlavnich postav.

Navic me fakt nastval konec!!! To jsem mela chut prohodit knizku oknem!!

08.09.2020 3 z 5