Terka a její jednorožec prostě válí!

Terka a její jednorožec prostě válí! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394264/bmid_terka-a-jeji-jednorozec-proste-vali-knx-394264.jpg 4 15 5

Terka a její jednorožec série

< 2. díl

Co může být ještě větší senzace než jednorožec na bruslích? Přátelství Terky a Marigold Nozdry Božské! Terka jako obvykle válčí s namyšlenou spolužačkou Dorotou, ale tentokrát jde o víc. Jde o hlavní roli ve školním představení! A pozor! Marigold Nozdra Božská má tajnou lásku! To už pak nějaký trapas s dloubáním se v nose nezní tak dramaticky…... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

Bella11
Bella11
02.03.2023 5 z 5

Hezká srandovní knížka. Sice jsem dostala jako dárek druhý díl, ale už teď se moc těším na ten 1.

hippiesak
hippiesak
16.11.2022 3 z 5

Slabší než "jednička". Proč? Jednička měla příběh, co na sebe tak nějak navazoval a do něj byly vloženy žluté stránky - krátké vtipné stripy. Kdyžto tato kniha vypadá, že je celá složená z krátkých dílů. Někdy na jednu stránku, někdy na dvě, někdy na čtyři... Jako sranda to je, ale podle mě tak polovinu fórů děcka nemůžou pochopit...

Jizi
Jizi
12.07.2021 1 z 5

Tohle je veliký průšvih.
Nevím, jestli se vtip ztratil v překladu nebo v knížce nikdy nebyl. Netuším ani, zda nelogicky vložené jednostránkové příběhy doprostřed těch vícestránkových jdou na vrub vydavatele nebo to je nějaký záměr, jak otestovat, zda dává čtenář pozor, vím ale, že už zase dlouho nekoupím dětem komiks, aniž bych ho předtím otevřela.
Chápu, že všichni překladatelé musí nějak začínat. Zásadní omyl však je, že se člověk může učit na dětském komiksu. Nebo že je komiks snadný na překlad. Není. A tady se bohužel nedostatek zkušeností a znalostí projevil tak markantně, že místy je knížka prostě nečitelná.
"Mám tě raději víc než šetření papírem." (s. 91)
"To, co napíšeš svému objektu touhy i pomsty, by mělo být jemné, ale významné." (s. 93)
"Asi jsem trošku ujela díky mé sebejistotě." (s. 181)
Co bolí obzvlášť, jsou "přebásněné" říkanky a text divadelní hry po vzoru "Vpředu Alois, vzadu Kárl, dohromady šiml" (kdybyste nevěděli, je to rým, protože na konci je L!).
"V pondělí máš, koníku můj, den plný krášlení / V úterý se musí provést pravidelné měření / Ve středu si pochutnáváš na hruškách / Ve čtvrtek mi zaplétáš copy ve stužkách / V pátek běžíš jak o závod, doběhneš ho cíle / A v sobotu odpočíváš, žádná křeč či píle." (s. 97)

Děti nejsou blbci a zaslouží si knihy, na kterých byla odvedená stejně pečlivá práce, jako na těch pro dospělé - možná ještě pečlivější, protože jestli se budou učit rodný jazyk z podobných překladů plných anglismů, neobratností a nepochopených významů, je náš osud jakožto národa pologramotů zpečetěn.

salamandrina
salamandrina
23.08.2019 4 z 5

Kupovala jsem dceři kamarádky. Já prostě musím přečíst všechno, no... překvapivě ne tak blbý jak jsem si myslela.

nakavusterezou
nakavusterezou
26.02.2019 2 z 5

První díl mě bavil víc, ačkoliv i u tohoto jsem se párkrát zasmála :) Je vidět, že už jsem zkrátka na tento typ komiksů stará :D

Dana Simpson
americká, 1977
2018  85%Terka a její jednorožec
2018  79%Terka a její jednorožec prostě válí!

Kniha Terka a její jednorožec prostě válí! je v