teli9845 teli9845 komentáře u knih

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Výborné krimi! Mnohem lepší než všechny dnes tak moderní "dívky" ve vlaku, ledu apod.

23.03.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím nejslabší díl ze série. Hodně popisných zdlouhavých putovacích částí, na druhou stranu to byly důležité informace pro další vývoj příběhu, takže pokračuji dál:)

06.02.2017 4 z 5

Nalezení ztracené Marty Nalezení ztracené Marty Caroline Wallace

Skvostný příběh, který čtenáře donutí zamýšlet se na každé stránce a pozastavit se u půvabných vět a přečíst si je třikrát za sebou. Kniha protknutá vůní citrónového koláče a hlukem liverpoolského nádraží.
Příběh se pohybuje na hraně magického realismu, poskakuje mezi snem a stereotypní každodenností.
O čem je? O kapele Beatles, liverpoolských památkách a možná nepravdivých příbězích tamějších uliček a o Martě, která se snaží zjistit kým vlastně je a netuší, že mezi tím si to kým je buduje a upevňuje.
Dávám 100%.

09.09.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Musím bez přikrášlování říct, že je to nejlepší kniha, kterou jsem v životě četla. Chytla mě na začátku a na konci mě nechtěla pustit. Zamilovala jsem si všechny postavy - mimochodem výborně propracované. Percy - nepochopená životní trpitelka, Thomas - ztracený mladík s velkou naději, Edith - hledající samu sebe přes osud své matky. Autorka má krásný popisný styl, který lahodí uchu i mysli. Stoprocent i víc kdyby šlo a dnes se pouštím do Zapomenuté zahrady.

12.01.2016 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Abych řekla pravdu tak si s hodnocením lámu hlavu. Kniha byla velice čtivá a zajímavá, zápletka neotřelá a stylem psaní autor velice rychle vtáhl čtenáře do děje. Co mi trošku vadilo bylo rozuzlení. Přišlo mi nadstavené a trošku přitažené za vlasy. Některé věci mi tam jak se lidově říká "neštymovali". Hlavně posledních cca 5 stran jsem jen kroutila hlavou. Ale nejspíš odpustím a dám 4 hvězdy. Jinak souhlasím s Knihomol 61 - Keplera mám ráda, ale Coben je docela třída :)

11.09.2015 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Moje srdce pláče...nádhera:)

14.02.2017 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Ach Dorothy :(

23.05.2016 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Na zadní obálce knihy je napsané, že na goodreads má tato kniha lepší hodnocení než Dívka ve vlaku i Dívka v pavoučí síti. No nevím. Tak co se mi líbilo:

Rozdělení do kratších kapitol - kniha se četla svižně a autor ničím zbytečně nezdržoval.
Nápad - nic takového jsem zatím nikdy nečetla.

Ale co je podle mě velké mínus, knize chybělo napětí, zlom, šokující chvíle a to knize značně ubírá.
Za mě spíše lehké psycho než thriller a otevřený konec? Bude pokračování? :)

20.04.2016 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Ctive, logické ale ubírám hvězdu za to, že jsem vraha poznala už na straně 105. Motiv ale ne a ten byl překvapující.

04.01.2019 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Bravurní povídky, čtivé, překvapivé. Jediné co mi trochu vadilo, že podle mě měli všechny hrdinky stejný charakter, jednání, promluvy, jen jiná jména. Všechny byly poddané mužům, mnohdy ustrašené a vlastně stejné.

26.11.2018 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Ne. Patetický příběh, patetické věty, konec mě místo pláče hořce rozesmál. Takhle ne...Hlavní hrdinka jak Bella ze Stmívání, neustále rozechvělá, rozcitlivělá, symbolicky odhánějící všechny co se ji snaží pomoci. Kniha mě bavila pouze chvíli a to v části věnováné pogromům na židy na Slovensku. Jinak nic.

08.02.2018 1 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Příběh se třičtvrtě knihy táhne, prakticky hlavní postavy jen putují z místa na místo a na posledních 100 stranách dojde k velkému množství zvratů a na úplném konci čtenáře rozdrtí nejotevřenější konec ze všech otevřených konců. Ach jo, tak teď čekat.....

23.10.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to boží, Hypnotizér a Lovec králíků top, ale proč se nemůžu zbavit pocitu, že autoři tentokrát použili námět z Deseti malých černoušků? Záměr nebo "Keplerům" došly vlastní nápady? Ale nevadilo mi to:)

06.08.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Příjemná oddechová četba, hodně jsem se nasmála a každou z hlavních postav jsem si musela oblíbit:) Byly praštěné a úžasné.

09.01.2017 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Nerada bych se nějak rozepisovala, řeknu jen, že jsem četla i Bábovky od Radky Třeštíkové a toto bylo za mě mnohonásobně lepší. Ač trochu na jiné téma Radka - matky, Barbara - muži, uvěřitelnější, reálnější a ztotožnitelnější jsou pro mě Laskonky.

29.11.2016 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha se tváří jako jednoduchá young adult jednohubka, ale mile mě překvapila a hodnotím 100%. Nenechte se strhnout obálkou, která evokuje pouze romantiku, kniha obsahuje spoustu historie a ke konci i sci-fi jak vyšité a takové, které tu ještě nebylo v té přemíře distopií. Paráda!

11.11.2016 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Každý o ní mluví, každý ji vyzdvihuje. Svým způsobem byla milá a člověk si na svou první lásku prostě musel vzpomenout. Já ji ale zařadím do kategorie oddechovek, ke kterým se už nejspíš nevrátím. Ničím mě ale nezklamala.

09.09.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky: poprvé jsem byla nadšená, podruhé potěšená a nakonec letmo zklamaná jakým klišé se nechala autorka strhnout. Mám ji hrozně ráda, články v Žena a život i na webu jsou skvělé. Příběh v Bábovkách měl do poloviny úžasný spád a moc mě to chytlo, ale potom už jsem se snažila knihu jen dočíst.

V knize bylo hodně životních pravd, hodně upřímných zpovědí a pohledů do nitra ženy a konec, který překvapil tím, že postrádal happyend.

Kniha by si zasloužila filmové zpracování a při čtení jsem si dokázala do jednotlivých postav už obsadit i konkrétní herce.

Ale ta druhou polovinu knihy prostě neodpustím, nějak mi tam neštimuje....

23.05.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knihu jsem dnes dočetla a mám chuť si ji dát ještě jednou hned teď od začátku! Byla výborná, držela mě a nepustila. Podmanivý příběh o přátelství, odvaze, zradě a oddanosti a hlavně rozhodnutí, které vás můžou stát život. Těším se na další díl!

01.05.2016 5 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Něco tomu chybělo. Nenaplněný potenciál. Rychle ukončené a hromada věcí nedovysvětlených.
Taková "americká" kniha. Kvituji pasáže o lingvistice????

12.08.2020 3 z 5