teli9845 teli9845 komentáře u knih

Vox Vox Christina Dalcher

Něco tomu chybělo. Nenaplněný potenciál. Rychle ukončené a hromada věcí nedovysvětlených.
Taková "americká" kniha. Kvituji pasáže o lingvistice????

12.08.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejlepší kniha, kterou jsem v mém životě četla. Moc se mi líbila. Humorná, lidská, citlivá, všeříkající.

05.07.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Zajímavé téma, za mě bohužel příliš rozvlekle zpracované. Polovina knihy by se dala proškrtat, hlavně popisné pasáže týkající se jídla. Druhý díl si ale přečtu i tak.

01.06.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Předvídatelné, průhledné, pro člověka trochu ovládající logické myšlení zcela jasné už na cca 70 straně. Ach jo. Nadruhou stranu čtivé a napínavé. I tak! Thrillery přece čteme, aby nás šokovaly. Špatně.

16.06.2019 2 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Nechápu negativní komentáře. Postavy jsou naivní z nějakého důvodu a jednoduchý styl jazyka, krátké věty a kapitoly vytahují ze čtenáře vlastní emoce. Výborná kniha!

26.02.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Ctive, logické ale ubírám hvězdu za to, že jsem vraha poznala už na straně 105. Motiv ale ne a ten byl překvapující.

04.01.2019 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Bravurní povídky, čtivé, překvapivé. Jediné co mi trochu vadilo, že podle mě měli všechny hrdinky stejný charakter, jednání, promluvy, jen jiná jména. Všechny byly poddané mužům, mnohdy ustrašené a vlastně stejné.

26.11.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Po dlouhé, dlouhé době originální zápletka, napinavá kriminálka, skvělý obrazotvorný styl psaní. Po všech "Dívkách" o ničem příjemná změna a inteligentní čtení co má hlavu a patu!

30.03.2018 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Hrozný brak....

22.03.2018 odpad!

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Výborné psychodrama. Kladu si otázku, jestli nebylo až moc překombinované, ale asi si na tuto otázku nechci odpovědět. Super volba pro sledovatele aktuálního dění, konspirací a pro milovníky paranoii! :-D

17.03.2018 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Nedočetla jsem. Dala jsem tomu 200 stran a příběh mě ničím nezaujal. Navíc bylo vyprávění VELMI chaotické.

23.02.2018 1 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Ne. Patetický příběh, patetické věty, konec mě místo pláče hořce rozesmál. Takhle ne...Hlavní hrdinka jak Bella ze Stmívání, neustále rozechvělá, rozcitlivělá, symbolicky odhánějící všechny co se ji snaží pomoci. Kniha mě bavila pouze chvíli a to v části věnováné pogromům na židy na Slovensku. Jinak nic.

08.02.2018 1 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Mnohem mnohem lepší než první díl!!! Skvělá knížka a těším se na poslední díl, zda se moje tušení potvrdí :)

01.01.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Za mě také zklamání a to už mám Moriarty načtenou. Závěr bez překvapení a zápletka plytká. Celé mi to přišlo jako zbytečné natahování....

15.12.2017 2 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Já nemám co dodat - Mortonová je mistryně!

11.11.2017 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nesouhlasím s informací na přebalu, že obsahuje převratné násilné a sexuální scény. Nejde o thriller či romantickou slátaninu. Je to nádherný hluboký příběh na úrovni světové literatury. Četla jsem jedním dechem. Upřímná sonda do komplikovanosti a křehkosti lidské psychiky a vyvratitelnosti osudu. Skvost.

30.10.2017 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Příběh se třičtvrtě knihy táhne, prakticky hlavní postavy jen putují z místa na místo a na posledních 100 stranách dojde k velkému množství zvratů a na úplném konci čtenáře rozdrtí nejotevřenější konec ze všech otevřených konců. Ach jo, tak teď čekat.....

23.10.2017 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Nečtu romantické příběhy a nemůžu říct, že by šlo o plytký romantický příběh. Tato kniha mě pohltila, donutila přemýšlet a doufat, doufat, že hlavní hrdinka dostane druhou šanci. Bylo to niterné, rvoucí a čtivé. Výborný román. Doporučuji!

11.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to boží, Hypnotizér a Lovec králíků top, ale proč se nemůžu zbavit pocitu, že autoři tentokrát použili námět z Deseti malých černoušků? Záměr nebo "Keplerům" došly vlastní nápady? Ale nevadilo mi to:)

06.08.2017 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Ano, psychologie postav výborná a jako psychologický román moc fajn, ale jako thriller mě kniha zklamala - konec jsem odhadla ani né v polovině a nejen kdo je "vrah", ale i další zápletky.

12.07.2017 2 z 5