teeyinka teeyinka komentáře u knih

Tudy na hrad Tudy na hrad Petra Stehlíková

Vtipné, české, bizarní! Paní autorka neumí jen fantasy, ale taky originální prkotiny :-) Stylem mi to připomínalo Aristokratku a dost jsem se bavila, děkuju za prodloužení života!

12.09.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Čtivá kniha, která je o neobyčejně obyčejných životech. Téměř se zdá, že je vlastně o ničem, ale přitom je úplně o všem :-)

06.09.2022 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Čtivé, trochu mi to připomínalo Medvědín, asi snahou o syrovost a zachycení problémů a pokrytectví maloměsta.

23.08.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opravdu silný příběh, u kterého se někdy tají dech, někdy ponouká k slzám a neustále nutí člověka číst dál. Přinesl mi spoustu nových informací a z nacionalismu, který je leitmotivem druhého dílu, běhá mráz po zádech, protože je tady s námi pořád, jen v bledě modrém....
Za knihou je velký kus práce. Obdivuju autorku, že se do něčeho takového pustila, a těším se na závěrečný díl!

30.07.2022 5 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Zajímavý životní příběh, spousta práce a odříkání. Dozvěděla jsem se spoustu o práci novináře i jednotlivých událostech. Velmi přínosné!

28.07.2022 5 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Známý koncept, kterým jsem se prokousávala docela dlouho, ale dalo mi to nový pohled na řešení problémů v různých sférách života. Zvlášť na konci mi kniha připomínala koncept "zlého dvojčete", který zmiňuje Marián Jelínek.

24.06.2022 3 z 5

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Naprosto neuvěřitelný příběh, ke kterému se určitě budu vracet. Jak bylo psáno už níže, člověk si musí připomínat, že to je biografie, protože to, co obě ženy dokázaly, je jako vystřižené z nějakého amerického velkofilmu. Příběh ukazuje velkou sílu lidského ducha, síly, píle a odvahy měnit zaběhnuté. Klobouk dolů před životem nejen Heleny, ale také Anny a děkuju autorce, že tento příběh zprostředkovala českým čtenářům.

13.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Syrové, drsné, přímočaré, stejně jako celý region. Skvěle zpracovaný a velmi čtivý román, který rychle vtáhne a jen s těžkým srdcem se odkládá. Dozvěděla jsem se spoustu nového, děkuju!

15.05.2022 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Silný příběh a barvité vyprávění. Téměř jsem cítila indické vůně, dosedal na mě indický prach, klonila se před baťovskou pílí a štípaly mě osvětimské blechy. Místy jsem se trochu ztrácela a některé odstavce musela přečíst znovu, ale to bylo způsobeno spíše tím, že jsem myšlenkami utíkala pryč. Myslím, že stojí za to si přečíst, zanechá stopu asi v každém.

27.04.2022 4 z 5

Za mě skvěle a čtivě napsaná kniha. Bavilo mě s autorkou chodit, smát se, prožívat všechnu tu zimu a nepřízně (z tepla domova). A taky bylo skvělé pozorovat její vývoj - jak se z růžové holčičky, co se bojí spát venku, stala silná žena, která má pro strach uděláno a ví, co chce!

16.04.2022 5 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Sice jsem od knihy čekala něco trochu jiného, ale i tak jsem si čtení užila. Fascinující příběh, který se dobře četl a člověka vede k zamyšlení. Zvlášť poslední řádky mi přišly zvláštním způsobem silné:
"Prostě by zmizel a na celé životem kypící planetě by si toho nikdo nevšiml a na Severním rybníku by se kvůli tomu neudělala jediná vlnka navíc. To by byla existence, to by byl život, který by sám považoval za dokonalý."

20.03.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha, ke které bychom se v průběhu života měli vracet. Nutí k zamyšlení a její poselství je až děsivé.

06.03.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha mě dojala i pobavila, skvěle se četla jako koneckonců vše od Backmana. Líbil se mi pohled dítěte a prolnutí světů.

24.02.2022 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Mám ráda tyhle šílené nápady zmizet v divočině a nevidět nějaký čas ani nohu, takže se mi kniha líbila a výborně se četla. Nesedla mi úplně osobnost autorky, ale společnou pouť jsem si užila i tak.

07.02.2022 4 z 5

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Docela fajn detektivka, i když úplný závěr mi přišel už trochu zdlouhavý. Překlad mě místy zaskočil a měla jsem problém představit si, jak se vlastně hlavní závěrečná scéna udála (nevím, jestli je to mou blbostí, nedostatečnou fantazií nebo ztracením se v překladu). Zajímavým nápadem bylo ale přidání otázek čtenářům a rozhovor se spisovatelem na konci knihy.

22.01.2022 3 z 5

Zázraky jsou logické Zázraky jsou logické Lucie Šilhová

Kniha se hezky četla a nabídla zajímavé myšlenky.

30.12.2021 5 z 5

Velmi zajímavá a poučná kniha nabušená informacemi. Všechno jsem neměla šanci absorbovat, takže by to asi chtělo přečíst vícekrát :)

23.12.2021 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Sice se kniha soustředí hlavně na sportovce, i tak byla ale zajímavá a lze si z ní vzít i lecco do běžného života.

27.09.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Nádherné fotky, místy vtipné i filozofické. Na několika místech mi běh myšlenek sice přišel až příliš zmatený a těžce se mi to četlo, nicméně jinak mě kniha přenesla na krásná místa a autorčinu fascinaci horami plně chápu. Velký klobouk dolů před jejími výkony a neuvěřitelnou aktivitou, až jsem si říkala, jestli některé přejezdy nehraničí s bláznovstvím.
Také jsem si díky několika pasážím uvědomila, jak je fajn mít se kam z hor vrátit, žít svoje dennodenní mikrodobrodružství, být šťastná jen tak a nemít potřebu od něčeho neustále utíkat. Mockrát děkuji za to uvědomění a za parádní knihu, která mi dělala radost po několik večerů před usnutím.

20.09.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nestačí mě udivovat neskutečná fantazie autorky a do detailu propracovaný svět. Místy mi sice třetí díl připadal až příliš popisný a zdlouhavý, první třetinu jsem marně vzpomínala, co se to vlastně všechno událo v minulých dílech, ale i tak super počtení, které jsem hltala!

20.09.2021 4 z 5