Vnitřní svět vítězů

• Co skutečně rozhoduje o vítězích mezi špičkami ve svých oborech? • Jak se připravovat, abyste dosahovali co nejlepších výsledků? • Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli, i když se zrovna nedaří? • Jakými způsoby a technikami můžete svůj výkon nejvíce ovlivnit? Aby člověk uspěl v jakékoliv oblasti, musí mít v rovnováze všechny složky svého vnitřního světa: talent, vůli, dovednosti a lásku k tomu, co dělá. A musí také umět tento „hnací motor“ neustále krmit, pohánět a zvyšovat jeho výkon. To mají a dokážou jen ti nejlepší! Lidé na špičce, ať už ve sportu, v byznysu, nebo v jakémkoliv jiném oboru, bývají všichni na stejné „technické“ úrovni, každý z nich „to své“ dokonale ovládá. Co tedy rozhoduje o tom, kdo mezi nejlepšími nakonec zvítězí? Je to právě kvalita a nastavení vnitřního světa člověka. Silná vůle nepovolit, i když se nedaří. Umění naučit se správně využívat své vnitřní dvojče, svou „temnou stránku“, vnitřního kritika. O tom všem je právě tato kniha. Uznávaný mentální kouč a sportovní psycholog se dělí o své dlouholeté zkušenosti a doplňuje je příběhy světových i českých vítězů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422602/vnitrni-svet-vitezu-2no-422602.jpg 3.544

Kniha Vnitřní svět vítězů

JiMi017

Kniha dá všem něco, každý si uvědomí, že i vrcholoví sportovci mají své mouchy. Všechny techniky popsané v knize se dají uplatnit i v osobním, či profesním životě. Každopádně mě kniha ovlivnila a posunula. Jak se říká, stejná myšlenka podaná někým jiným, Vám najednou ukáže něco, co jsme tam předtím nespatřovali. Některé pasáže jsem četl dvakrát pro lepší pochopení, na druhou stranu příklady se sportovci nás pěkně uvedou do problematiky a ukážou řešení situace. Určitě si další knihy od Mariana Jelínka přečtu. Doporučuji každému.

DreamerX9

Kniha je inspiraci do života a oceňuji sdílení zkušeností nicméně je to spíše pro sportovce nebo motivace ke sportu a sportovních cílů. Nic nového mi kniha nepřinesla

michal.hanak

To je fakt vyloženě jen pro sportovce, neoslovila mě.

karelpeter

Kniha vhodná zejména pro sportovce. Líbí se mi forma, kdy na konci kapitoli autor vždy shrne to nejdůležitější.

jaroiva

Poslouchala jsem jako audioknihu, u které je pro mě trochu škoda to, že ji nečetl přímo autor. Měla jsem tu možnost být dvakrát na jeho přednáškách a dokázal si mě získat v první minutě.
Tak - i když nejsem ani sportovec, ani trenér, kouč nebo snad sportovní fanoušek - mě jeho knihy zajímají a moje hodnocení bude velmi neobjektivní, protože do něj musím promítnout i to, co jsem si zapamatovala z přednášek.
Přesto se domnívám, že tuto knížku je užitečné přečíst si, i když se zrovna nezabýváte vrcholovým sportem. Psychologie do sportovního kabátku oděná, ale použitelná určitě v širším rozsahu.

Rooseman
01.11.2020

Velmi stručná a přehledná příručka, která otevírá bránu k problematice vnitřního mentálního nastavení. Celé dílo je dobře rozřazeno do jednoduchých a stravitelných kapitol, čtenář přesně pochopí, co chtěl autor říct a hlavně ve své druhé polovině se kniha dotýká zajímavých oblastí odehrávajících se v povědomí každého z nás. Někoho by mohla zklamat přílišná jednoduchost díla, které se tématu dotýká vlastně jen okrajově, nejde úplně do hloubky, pro širokou a ve většině případů neodbornou veřejnost je však ideální motivací k přehodnocení svého vnitřního nastavení.

Atalera
31.10.2020

Skvělé, srozumitelné, inspirativní, použitelné.
Mrzí mě jediné, že se tato kniha do mých rukou nedostala dřív.
Kupuji všechny další knihy od autora. Tohle musí být v mojí knihovně!

Carl
05.10.2020

Knihu jsem zhltnul jedním dechem. I přesto, že na podobné téma mám přečteno již poměrně dost knih, mě kniha velmi bavila a přinesla mi opět bližší pohled na téma osobního rozvoje a ukázala věci z nového úhlu. Pan Jelínek vše píše velmi čtivě a pro mě ve velmi dobře stravitelné formě. Celá kniha se víceméně točí okolo sportovního koučovaní, ale nenechte se tímto odradit, všechny myšlenky a informace se podle mě dají krásně přenést do běžného života a situací, které přináší. Tuhle knihu rozhodně doporučuji všem, kdo se zajímají o koučink a vedení lidí, ale i ostatním lidem, jako jsem já, kteří si pouze chtějí rozšířit obzory v osobním rozvoji, naučit se lépe pracovat se svými myšlenkami a (doufám) zase o něco zvýšit svoji psychickou odolnost a zlepšit životní rozpoložení.