Vnitřní svět vítězů

• Co skutečně rozhoduje o vítězích mezi špičkami ve svých oborech? • Jak se připravovat, abyste dosahovali co nejlepších výsledků? • Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli, i když se zrovna nedaří? • Jakými způsoby a technikami můžete svůj výkon nejvíce ovlivnit? Aby člověk uspěl v jakékoliv oblasti, musí mít v rovnováze všechny složky svého vnitřního světa: talent, vůli, dovednosti a lásku k tomu, co dělá. A musí také umět tento „hnací motor“ neustále krmit, pohánět a zvyšovat jeho výkon. To mají a dokážou jen ti nejlepší! Lidé na špičce, ať už ve sportu, v byznysu, nebo v jakémkoliv jiném oboru, bývají všichni na stejné „technické“ úrovni, každý z nich „to své“ dokonale ovládá. Co tedy rozhoduje o tom, kdo mezi nejlepšími nakonec zvítězí? Je to právě kvalita a nastavení vnitřního světa člověka. Silná vůle nepovolit, i když se nedaří. Umění naučit se správně využívat své vnitřní dvojče, svou „temnou stránku“, vnitřního kritika. O tom všem je právě tato kniha. Uznávaný mentální kouč a sportovní psycholog se dělí o své dlouholeté zkušenosti a doplňuje je příběhy světových i českých vítězů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422602/big_vnitrni-svet-vitezu-2no-422602.jpg 3.556

Kniha Vnitřní svět vítězů

muchomurka

Knížka, na kterou jsem se hodně těšila, neb jsem o ní slyšela hodně pozitivního. Ale jsem zklamaná, asi kvůli přehnanému očekávání, protože jsem čekala něco víc. Celou dobu při čtení jsem měla pocit, že to know-how autor říká jen náznakem a spíš jen slibuje, že to bude řešit v další kapitole a ono nic. Ke konci bylo pár metod, ale zase jen tak lehce po povrchu, tak není moc reálné, že bych s tím mohla nějak pracovat sama.
Zajímavé myšlenky tam ale byly, to ne že ne. Jen to bylo takové poplácání po ramenou místo technik a jak s nimi pracovat. A teda pro mě osobně půl knihy o "Já a dvojčeti" bylo moc, neustále se to opakovalo (i když to nemusí být na škodu, člověk si to zafixuje), ale vzhledem k tomu, jak to tu bylo podané, mi bylo jasné, že to pro mě v této formě není. Mno, nějak si to musím přebrat a nechat uležet a najít další zdroje, které mi tuto knihu a informace z ní doplní.

teeyinka
27.09.2021

Sice se kniha soustředí hlavně na sportovce, i tak byla ale zajímavá a lze si z ní vzít i lecco do běžného života.

Lubošovo
24.08.2021

Tenhle titul je určen výhradně pro sportovce. Ostatní si informace budou na každodenní situace přenášet jen velmi obtížně. Pro milovníky pohybu ale určitě doporučuji.

JiMi017
07.03.2021

Kniha dá všem něco, každý si uvědomí, že i vrcholoví sportovci mají své mouchy. Všechny techniky popsané v knize se dají uplatnit i v osobním, či profesním životě. Každopádně mě kniha ovlivnila a posunula. Jak se říká, stejná myšlenka podaná někým jiným, Vám najednou ukáže něco, co jsme tam předtím nespatřovali. Některé pasáže jsem četl dvakrát pro lepší pochopení, na druhou stranu příklady se sportovci nás pěkně uvedou do problematiky a ukážou řešení situace. Určitě si další knihy od Mariana Jelínka přečtu. Doporučuji každému.

DreamerX9
16.02.2021

Kniha je inspiraci do života a oceňuji sdílení zkušeností nicméně je to spíše pro sportovce nebo motivace ke sportu a sportovních cílů. Nic nového mi kniha nepřinesla

michal.hanak
19.01.2021

To je fakt vyloženě jen pro sportovce, neoslovila mě.

karelpeter
07.01.2021

Kniha vhodná zejména pro sportovce. Líbí se mi forma, kdy na konci kapitoli autor vždy shrne to nejdůležitější.

jaroiva
02.01.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu, u které je pro mě trochu škoda to, že ji nečetl přímo autor. Měla jsem tu možnost být dvakrát na jeho přednáškách a dokázal si mě získat v první minutě.
Tak - i když nejsem ani sportovec, ani trenér, kouč nebo snad sportovní fanoušek - mě jeho knihy zajímají a moje hodnocení bude velmi neobjektivní, protože do něj musím promítnout i to, co jsem si zapamatovala z přednášek.
Přesto se domnívám, že tuto knížku je užitečné přečíst si, i když se zrovna nezabýváte vrcholovým sportem. Psychologie do sportovního kabátku oděná, ale použitelná určitě v širším rozsahu.