Teddy2023 Teddy2023 komentáře u knih

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Doposloucháno :)

Tento díl se věnuje více rozvoji vztahu mezi JX a Kitem, který se rozešel se svým bývalém a váhá začít si "něco" se svou starou známostí.

Připravte se na dlouhou analýzu emocionální stránky obou hrdinů a více žhavých okamžiků oproti jedničce.

Nedoporučuji čtenářům se zájmem o LGBT:
- co nemají rádi hodně intimní situace (nevadí jim držení se za ruce nebo polibky )

A na závěr bych dodala, že detektivní zápletka ustupuje do pozadí.

Těším se však na třetí díl

22.05.2024 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Říká se, že třetí díl by měl být nejlepší. U této série se mi zdál nejslabší...

20.05.2024 2 z 5

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Příjemná kniha pro deti

19.05.2024 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

V minulosti, když druhý díl vyšel nejen jako film, ale též v papírové verzi, mě uchvátil.
Nyní doposloucháno jako audiokniha a musím uznat, že jelikož se "Vražedná pomsta" rádi do kategorie Young adult - najdou se zde maličkosti, které je nutné zmínit:

1) velký důraz na emoce a myšlenkové pochody - hlavní hrdinka jedná většinu knihy nerozhodně a ubrečeně, neschopná vyřešit milostný trojúhelník mezi ní Peetou a Hurikánem

2) nudný zdlouhavý úvod - bez něj by však nemohlo vyprávění pokračovat

3) hrozně moc postav (vítězové minulých her) - popisování pár větami ve druhé třetině knihy

Jak už velmi často bývá, druhý díl se prvnímu nevyrovná, ale jako audiokniha se poslouchala "Vražedná pomsta" velmi dobře.

19.05.2024 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Arena smrti je jedna z knížek, kterou jsem četla, viděla a nyní doposlouchala jako audioknihu. Paráda, že ji mám opět v knihovničce :)

Tištěnou verzi jsem četla už před dlouhou dobu a hodně podrobnosti jsem zapomněla. Díky audioknize jsem si všechno osvěžila.

Tereza Bebarová namluvila samotné dílo bezchybně a vystihla myšlenkové pochody naší hlavní hrdinky.

Láska, boj o přežití, rivalita, přátelství , rizika...to zde najdete.

19.05.2024 4 z 5

Mládí na hřišti Mládí na hřišti Kódži Miura

Romantický příběh mezi hráči badmintonu & očekávejte typická klišé: ztrapnění, vymýšlení způsobu, jak zaujmout "vysněnou dívku", pocit být v sedmém nebi, když Váš zálusk zná Vaše jméno :)

16.05.2024 3 z 5

Firma Firma John Grisham

Doposloucháno ^^

perfektní interpretace od Martina Pisaříka - thriller vyprávěn svižným tempem

Předvídatelný příběh v právnickém prostředí

16.05.2024 3 z 5

Trace: Vzpomínky forenzního specialisty 1 Trace: Vzpomínky forenzního specialisty 1 Kei Koga

Nečekané ale velice logicky začátek série. Lepší než brutal. Už se těším na druhý dil

08.05.2024 4 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Dočteno v originále

Další ze sebe rozvojových knížek :)

Stejně jako u již zmíněných komentářů - špatných návyků se člověk těžko zbavuje a je jen na nás zda změníme své jednání.

"Atomové návyky" se nás pokoušejí navést k produktivitě a neklást vysoké nároky. Všechno zvladnout krůček pro krůčku.

26.04.2024 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Jedno z děl tohoto vynikajícího autora, které Vás nenechá chladné - poutavě napsané :)

18.04.2024 4 z 5

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Taková jednohubka na seznámení s tímto autorem

18.04.2024 2 z 5

Magie Svaté je všemocná 4 Magie Svaté je všemocná 4 Juka Tačibana

Opět pokračování romantického pribeshu se špetkou magie

17.04.2024 3 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Krátká poučná kniha z pera brazilského autora Vás. Odnesla jsem si:
- člověk by se měl poučit že svých chyb
- nekritizovat ostatní
- naučit se respektu a úctě
- jednou jste dole a nahoře
- každá cesta za vytouženým cílem není jednoduchá

13.04.2024 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Malý doplněk k sérii "Dvůr trnů a růží"

Našim hrdinům věnovala autorka prostor, aby z vlastní perspektivy vyprávěly příběh

U tohoto čtení si oddechnete, neočekávejte šílené zvraty a krvavé boje.

10.04.2024 3 z 5

Jak zhubnout břicho - Dejte sbohem břišnímu tuku Jak zhubnout břicho - Dejte sbohem břišnímu tuku Sarah Schocke

Krátká a poučná příručka, jak se zbavit zbytečných tuků.

09.04.2024 2 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Konečně přečteno :) přestože jsem první díl četla před delší dobou, musím uznat, že pokračování mi přišlo už slabší..oproti jednicče

07.04.2024 2 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Elisabetta Gnone

Krásný návrat do detstvi

06.04.2024 3 z 5

Holmes z Kjóta 2 Holmes z Kjóta 2 Mai Močizuki

Odpočinkový díl

05.04.2024 2 z 5

Holmes z Kjóta 3 Holmes z Kjóta 3 Mai Močizuki

Pěkný díl věnující se hlavně dědečkovi Holmese a jeho koníčku

04.04.2024 3 z 5

Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Muž, který chtěl být milován, a kocour, který se do něj zamiloval Thomas Leoncini

Krátký příběh zaměřující se hodně na duchovní rozvoj...jak už doporučili jiní čtenáři, stojí tato knížka za to, ale nedá se přečíst na jeden zátah...spíše po kouskách. Takhle si čtení daleko více užijete.

04.04.2024 3 z 5