Teddy2023 Teddy2023 komentáře u knih

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Předvídatelné, ale pěkné zakončení

30.12.2023 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

"Mezi elfy proti své vůli" jsem četla před dlouhou dobou. Při své procházce knihkupectvím mě zaujala obálka a nečekala jsem, že mě děj nadchne. Musím uznat, že se jednalo o fantasy knihu, kde najdete typické magické bytosti jako elfové, vily a dračí...a klišé ohledně hledání osudové lásky. Humorné, vtipné a místy poutavě vyprávění pro náctileté

30.12.2023 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Moc pěkný příběh s nezvyklým nápadem
...román v dopisech.

29.12.2023 4 z 5

Sherlock Holmes a Boží dech Sherlock Holmes a Boží dech Guy Adams

O něco slabší díl, ale četla jsem ji před dlouhou dobou, takže mi všechny detaily neutkvěly v paměti..i tak mám v plánu si knihu znovu poslechnout jako audioknihu. Oddechovka na zkrácení odpoledne

28.12.2023 2 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Sherlock Holmes od Arthura Conana Doyla je jedna z úžasných postav a na tuhle knihu od Mark A. Lathama jsem narazila čirou náhodou - jen jsem ji četla jako první, přestože na databázi knih má pořadí deváté. Avšak musím uznat, že je příběh pěkně napsaný a překlad vydařený. Doporucuji

28.12.2023 5 z 5

Spy x Family 10 Spy x Family 10 Tacuja Endó

Další bájecné pokračovani roztomilé mangy

28.12.2023 4 z 5

Hal Hal Aoi Makino

Manga skládající se z povídek....oddechové

Dveře chaosu #1 Dveře chaosu #1 Ryoko Mitsuki

(SPOILER) Manga s netradičním námětem...hlavní hrdinky představují klíče - jedna otvírá a druhá zavírá - Clarissa a Mizérie - jako čtenáři můžeme čekat, že se objeví záporná postava snažící se zneužít moc našich hrdinek. Příběh netypický a poněkud chaoticky ale kresba pěkná

Spojení Spojení Lisa Jane Smith

Série se zajímavou myšlenkou

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Pomalý rozjezd ...dříve ve mně kniha budila hrůzu, ale nyní oddechovka

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Jeden z mých o oblíbených dílů

27.12.2023 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Přečteno před dlouhou dobou, ale jednalo se o moc pěkný díl s překvapivým závěrem

27.12.2023 4 z 5

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Klasika pro BL fanoušky...i filmová verze není špatná.

20.12.2023 2 z 5

První První Kiera Cass

Báječné zakončení série

20.12.2023

Elita Elita Kiera Cass

Na knížce zklamalo neustále váhání mezi Aspenem a Maxonem - důvodem neustálých problémů a bezvýchodné situace.

20.12.2023

Selekce Selekce Kiera Cass

Poprvé když jsem dostala do ruky tento díl, byla jsem z něj nadšená. K Vánocům si možná nadělím i audioknihy. Pro nenáročné čtenáře :)

20.12.2023 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Nenáročný příběh o dívce, která se stala sirénou a jednoho dne se ve světě lidí zamiluje. Jedna z nejhezčích obálek a oddechové čtení na večer. Pohádka s happyendem.

Dcera Dcera Kiera Cass

Jak už mnozí z Vás zmínili, některým bude připadat hlavni hrdinka nesympatická či ji budete těžko snášet. Předchozí série - Selekce rychle utíkala - četla jsem ji hned po tom, co vyšel poslední díl této trilogie v češtině - a zastavám názor:
Selekce - super (nejspíš pořídím u audio podobu)
Dvojka - horší díl (ale nyní nově pořízena jako paperback)
Trojka - taky paráda

Tenhle díl "Dcera" Vám nabídne opět jiný pohled. Zatímco Amerika spoléhala zoufale na to, aby vůbec Mašina zaujala, Eadlyn bere situaci do svých rukou. Možná díky tomu mi přišel díl bohatší, zajímavější a následující díl to vhodné zakončuje.

Čarodějova nevěsta 11 Čarodějova nevěsta 11 Kore Yamazaki

(SPOILER) Prvních devět svazku jsem viděla jako anime a přišlo mi to fajn. Jedná se o trochu temné anime ve světě vil a kouzel...na motivy krásky a zvířete. Retelling - neboli příběhy inspirující se známými pohádkami - teď hrozně frčí.

Popravdě jsem tu sérii viděla už před dlouhou dobu a moc si z toho nevybavuju, ale i tak jsem učinila rozhodnutí strávit čas s touhle mangou a pokračovat devátým svazkem.

Devítka a desítka nuda, ale tento o hodně lepší. Možná kvůli novým postavám a retrospektivním prvkum, kdy se toho člověk více dozví o Eliášovi či jak ho přijímají ostatní postavy.

"Čarodejova nevěsta" Vás povede i k zamyšlení :)

Doplněk k sérii

17.12.2023 2 z 5