Teddy2023 Teddy2023 komentáře u knih

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Dočteno !
Jako kniha nezaujala tolik jako audiokniha - očekávejte oddechovou detektivku, krátké kapitoly, svižné tempo vyprávění a hodně řečnických otázek (myšlenky literárních postav, jejich úvahy, emoce)

Doporučuju pro fanoušky LGBT žánru - jelikož milostné scény mezi hlavními hrdiny jsou
kapku popisnější.

Už se těším na druhý díl :)

16.03.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Moc pěkný oddechový příběh

07.03.2024 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příběh podobný stylem Nesba :)

06.03.2024 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Pohádkový příběh pro zahojení duše poukazující na sílu přátelství

Když je člověk na dně, má po ruce přátelé, kteří ho podrží.

Pokud se zajímáme o druhé, opětují nám to stejnou mincí.

Knihy nás všechny spojují, přestože se neznáme.

Doporučuji si užít tento skvost před spaním :)

29.02.2024 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se velmi dobře četla, audiokniha se mi poslouchala o dost hůře...člověk si musí zvyknout na interpreta

23.02.2024 4 z 5

Magie Svaté je všemocná 3 Magie Svaté je všemocná 3 Juka Tačibana

Moc pěkné pokračování života Svaté :)

19.02.2024 4 z 5

Hlouběji v neřesti Hlouběji v neřesti Sharon Page

Dočteno! Sharon Page přišla v novou sérii "Hříšní Vévodové", která opět zaujmula moc pěknou obálkou.
Díky všem za jejich chválu i kritiky knihy...musím uznat, že tato série má už víc hlavu a patu. Dvě papričky naprosto odpovídají.

První dvě třetiny knihy rychle utíkaly, ale v půlce se příběh kapku vláčel. ( Nějak kolem strany 240 a dál. ) Takže jsem musela tento díl na týden odložit, než jsem se dostala konce.
Poslední třetina zahrnula už akci, rozuzlení zápletky a vyvrcholení celého děje. V případě, že jste četli už i jinou sérii od Sharon Page - dějová linie je pořád ta samá a bez komplikací.

Vztah mezi našimi hrdinkami připomíná něco podobného mezi Popelkou, která najde svého prince na bílém koni.
První díl jsem přeskočila, ale třetí si nenechám ujít.

19.02.2024 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Doposloucháno. Detektivka pro slabší povahy. Pomalý rozjezd a málo akce.
Kniha na zkrácení dlouhé chvíle.

18.02.2024 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Plynulý příběh vykreslující vážně téma: domácí násilí a těhotenství. Většina díla se skládala především ze záznamu formou deníku a postavy mi k srdci moc nepřirostly. Avšak není možné soudit psaní autorky po přečtení jedné knihy. Pokračování si přečtu, protože mě zajímá, jak to s našimi hrdiny dopadne.

11.02.2024 3 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Příběh s prvky fantasy a kapkou erotiky...jedna paprička naprosto odpovídá.
Jak už jiní zmínili, nebudete si lámat hlavu nad složitosti příběhu...obyčejná hrdinka, která se jednoho dne dostane do styku s měňavci - draky.
Postavy postrádají hloubku a příliš se opakují neustále výroky "o hledání osudové družky" .

Samotné dílo řadím k oddechovkám

06.02.2024 3 z 5

Ocelový alchymista 6 Ocelový alchymista 6 Hiromu Arakawa (p)

Jak už jiní zmínili, náhled do dětství bratrů Elrikovych je skvělý. Jejich učitelka je úžasná :) celá série stojí za přečtení

28.01.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a Rudá věž Sherlock Holmes a Rudá věž Mark A Latham

Nezvyklý příběh zachycující spiritismum a skeptický pohled Sherlocka Holmese :) četla jsem už i další díly z této série a moc se mi líbily. Doporučuju

27.01.2024 4 z 5

Pokoj v barvách štěstí 1 Pokoj v barvách štěstí 1 Hakuri

Pěkně zpracovaný příběh zachycující vztah mezi únoscem a obětí...kladoucí velmi důležitou otázku - pro ty, co nepoznali nikdy štěstí a dostanou k němu přístup, mají strach o něj přijít...ti, kteří štěstí nezažili, se nemají čeho obávat...

25.01.2024 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moc pěkný příběh na motivy krásky a zvířete. Když kniha vyšla, nečekala jsem, že mě to chytne. V budoucnosti si nejspíš tento díl přečtu znovu.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět velmi čtivý příběh...konec mě ve rozesmutnil i dojal. Přečtené před dlouhou dobou, ale zajimavý a čtivý.

18.01.2024 4 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

V minulosti už jednou přečtené v originále :) nyní jsem zvolila dobře namluvenou audioknihu - posluchač si připadal, že se nachází ve stejne mistnosti spolecne s Emmou a Leem.

18.01.2024 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Během čtení jsem dostala otázku, zda mi dílo od Genki Kawamury přijde dobré. Nad tím jsem kapku zaváhala, jelikož spisovatel se zaobírá nad tématem, nad kterým často neuvažujeme.
Ve svých sedmi povídkách rozhoduje hlavní hrdina o tom, co že světa zmizí - za účelem si prodloužit život.
Dle mého názoru povídky nejsou moc krátké ani moc dlouhé - přesně na sedm dní v týdnu (v případě, že patříte k pomalým čtenářům)
Najdete zde hodně popisu ohledně myšlenkových pochodů a vztahů hlavního hrdiny.
Doporučuji si přečíst dílo, když hodláte zaměstnat svou mysl a duši, jelikož "Kdyby ze světa zmizely kočky" zapůsobí na Vaše emoce.

18.01.2024 3 z 5

Sherlock Holmes a Ztracená závěť Sherlock Holmes a Ztracená závěť George Mann

Při své návštěvě knihkupectví jsem narazila na tuhle knížečku...a musím připustit, že mě vtáhla. Četla se naprosto sama a zvládla jsem ji za dva dny přečíst :)
Doporučuju milovníkům Sherlocka Holmese

18.01.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Když tahle knížečka vyšla, neustále jsem po ní pokutovala a přemýšlela, jestli si ji přečíst. Díky nové čtenářské výzvy se mi ji podařilo přidat na seznam...novou pohádku od Rowlingové...
Moje známá si "Vánoční prasátko" přečetla a nehorázně ho zkritizovala, jak je příběh přehnaný a nesmysl.
Na její radu jsem nedala, když jsem pozorovala, kolik rodičů ji letos nadělilo dětem k Vanocum (při návštěvě knihkupectví během svátků)

Pohádka o ztracené hračce a o statečném klukovi, co ji za pomoci plyšáka hledá..ponaučení z toho plyne: vážit si věci, nejenom hmotných - jako je láska ke knihám, k Vašim blízkým...nebo štěstí či naději vstict novým zítřkům

Doporučuju si tuto knížku vychutnat o Vánocích či při zimním pocasi

14.01.2024 3 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Fuse

Přečteno cestou domů busem :) moc hezké pokračování na zkrácení chvíle

11.01.2024 4 z 5