Teddy2023 Teddy2023 komentáře u knih

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Pokud jste četli sérii Twilight od Stephenie Meyer,grafický komiks Vás uchvátí. Doporučuji hlavně pro ty, kteří patří mezi nečtenáře. Zařaďte ji do své knihovničky.

17.12.2023 3 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Pěkný příběh pro děti.

17.12.2023 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Moc pěkný díl - psáno poutavě, mezi Robin a Strikem to jiskří :) ať už se jedná o knihy či namluvenou audioknihy, obě dvě si užijete. Tento rok byl vydán i nový díl v angličtině s názvem "Running grave".

16.12.2023 4 z 5

Šestnáct duší Šestnáct duší Rosie Talbot

(SPOILER) Po dlouhé době jsem sáhla opět po knihách s LGBT tématikou pro náctileté...v porovnáním s dílem T. J. klune se jeví "Šestnáct duší" o příběh se slabší dějovou linii..dvojice chlapců Charlie a Sam, kteří sdílejí stejnou vlastnost: vidí duchy - jeden z nich to vidí jako prokletí, druhý jako dar.
Charlie bere věci spíše negativně kvůli svému zdravotnímu stavu, ale považuje duchy za své přátele. Ačkoliv mezi své vrstevníky nezapadá (jako gay) a každý den pro něj znamená utrpení.
Naopak Sam se pokouší vyšetřit záhadu s mizejícím duchy a netrvá dlouho, než Charlieho do této situace zatáhne.
Psáno velmi svižně, neklade se příliš důraz na podrobnosti a pomalý rozjezd.

Orange. Kniha sedmá Orange. Kniha sedmá Ichigo Takano

Doplňující díl k celé sérii..doporučuji se podívat i na anime. Jedna z oblíbených romantických mang se scifi prvky ve středoškolském prostředí.

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Tahle kniha mi dala zabrat. Nejspíše nezvyk, že hlavními hrdinami je parta důchodců. Autoři se snažili vytvořit vtipnou komediální detektivku...nečekejte složité zápletky ani chladnokrevně zabijáky...není to špatně ...oddechové čtení

16.12.2023 2 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Jak už někteří zmínili, dostala jsem se k dané knížečce díky čtenářské výzvě. Ačkoliv jsem jí měla vyhlédnutou, když už vyšla. Tehdy jsem jí přelétla v knihovně. Nyní jsem si pořídila audioknihy a musím uznat, že je moc pěkné namluvená a výborně se do ní zaposloucháte. Budete mít zkrátka pocit, že se nacházíte ve Florencii s Vašimi hrdiny.

Někteří z Vás přirovnávají toto dílo k Selekci, samozřejmě v případě, že patříte ke skupině "náročných čtenářů" není možné očekávat 5 z 5. Selekce od Kiery Cass oslní jednoduchou zápletkou, kde nemusíte moc přemýšlet a dostanete se do středu královského dvora (poslechněte si audioknihy - taky si ji užijete) Plesové večírky, rivalita a svůdný princ...obě dvě knihy představují takové ideální rozptýlení od žánru, kterým normálně dáváte přednost. Ať se jedná o popularně naučnou, scifi či krimi.

Magie Svaté je všemocná 2 Magie Svaté je všemocná 2 Juka Tačibana

Romantická shoujo manga, při které si oddechnete.

15.12.2023 3 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Velmi zajímavá kniha...jedná se o popularně naučnou literaturu, proto doporučuju číst po částech s pauzami...kapitola každý den, aby jste byli schopni vstřebat všechny informace...v případě, že jste u toho poklimbávali, nenechávejte to na večer :)

13.12.2023

Fly High! - Leť výš 1 Fly High! - Leť výš 1 Nacumi Óči

Vtipná a romantická manga

06.12.2023

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Co na to říct...roztomilý, vtipný a hřejivý příběh. Daná knížka Vám ukáže, jak zaobalit vážná témata jako je smrt a výčitky, co jste během svého života nestihli...k tomu samozřejmě zodpovídá velmi často kladenou otázku...co přijde po našem skonu a jestli bychom se s ním dokázali vyrovnat.
Doporučuji všemi deseti :)

06.12.2023 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Jak už většina zmínila, celá pentalogie se nechala inspirovat Harry Potterem. Dle mého názoru, ačkoliv postavy v této sérii neoplývají rozmarnosti, co se týče - povahové stránky , zařadila bych ji za oddechovou sérii pro starší čtenáře.
Ideálnější pro mladší kategorii. Očekávejte tragické okamžiky, smrt a denní studium protkané magii.

Pokud hledáte něco podobného, doporučuju nové vycházející sérii od Brandon Sanderson a: Alcatraz versus ďábelští knihovníci.

01.12.2023

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

(SPOILER) Oblíbená série...anime třikrát zkoukane, nyní čtu novelu...vtipné, okouzlující...doporučuju

Pro ty, co netusi: dobrodružství nenasytného slimáka, který se spřátelí s hrůzostrašným drakem, hromadou goblinu a orků...a stane se op stvorenim

30.11.2023 4 z 5

Karmín Karmín Sharon Page

Moc pěkná obálka...Dana publikace se řadí do červené knihovny...nečekejte složitý dej či choulostivé situace, tady jde spíše o erotický požitek...

30.11.2023

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Elisabetta Gnone

Moc pěkný návrat do dětství ...v tomto roce vychází nové vydání, pokud jste sběratelé :) samozřejmě mám v plánu sesbírat

30.11.2023 3 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Krásný a dojemný příběh, který rozebírá vážná témata: výčitky, důležitá rozhodnutí, přátelství a budoucnost.
Očekávejte cestování časem a paralelní realitu - určitě parádní kousek do knihovničky

30.11.2023

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Počítejte s oddechovějsi detektivkou...začátek byl pomalý, v půlce už se to dalo číst...nejlepší bylo rozuzlení, kdy došlo k odhalení vraha. Kniha přečtena během týdne, nadchne pěknou obalkou

19.11.2023

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Knihu mi doporučila kolegyně v práci a musím uznat, že za čtení to stalo. Pěkné, oddechové fantasy (přečteno i v originále) s LGBT motivem...už se těším na pokracovani

19.11.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 3 Kei Koga

Jedna z nově vycházejích mang s prvky hororu,zabíjení, šikany...snaha poukázat, že lidé jsou schopni naprosto všeho...kdo by čekal, že soused odvedle patří k sériovým vrahům...v případě, že jste četli už předchozi díly, najdete podobné případy...čtěte na vlastní nebezpečí

19.11.2023 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

O hodně slabší díl - taková výplň v sérii, ale pěkný popis postav. Hodně střídání v kapitolách

19.11.2023 3 z 5