Holmes z Kjóta 2

Holmes z Kjóta 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514038/bmid_holmes-z-kjota-2-P3E-514038.jpg 4 47 8

Holmes z Kjóta série

Středoškolačka Aoi Maširová pracuje na částečný úvazek ve starožitnictví Kura v kjótské nákupní čtvrti Teramači Sandžó, společně s vnukem majitele, Kijotakou Jagaširou, který je známý jako Holmes z Kjóta. Společně pak řeší zvláštnosti týkající se starožitností, které jim přinášejí zákazníci. Tentokrát je čeká případ tajemných svitků, které zanechal zesnulý spisovatel své rodině, a také se společně s Kijotakou a Aoi podíváme na slavnost ve čtvrti Gion, kde se oba zamotají do svých starých lásek.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Gate

Kjóto Teramači Sandžó no Holmes 2 / 京都寺町三条のホームズ , 2018

Vjeerus
předevčírem 5 z 5

Druhý díl mě opravdu překvapil a můžu s klidným svědomím prohlásit, že série má hodně dobře našlápnuto.
Opět jsme dostali tu detektivní část, kde Holmes dostál svého jména a záhadu vyřešil vcelku rychle. Ubylo historických poznámek pod čarou, ale rozhodně jsme se náhledů do minulosti nezbavili a mě tyhle drobné detaily opravdu baví.
Vztahy hlavních hrdinů se trošku vyjasňují a konfrontace s minulostí byla opravdu pěkně pojatá. Hlavní hrdina ukázal, že jeho všímavost se opravdu nezaměřuje jen na záhady a případy, ale i na emoční rozpoložení přátel.
Stále trošku čekám, kdy se z hlavní hrdinky stane něco víc, než přihlížitel při řešení záhad a jakýsi opěrný bod pro položení těch zásadních otázek – jak na to Holmes přišel. I tak je mi ale sympatická a jako parťák pro hlavního hrdinu skvěle zvolená.

Laf
21.04.2024 4 z 5

Líbilo se mi to. Svižně to utíká. Dozvídám se stále něco nového o hlavních postavách a nechybí ani poznávání historie a kultury.

Teddy2023
05.04.2024 2 z 5

Odpočinkový díl

evca7271
30.12.2023 4 z 5

Tenhle díl se mě líbil více,než ten první.

HelVall
28.12.2023 5 z 5

Krásné téma. Odpočinkové. Kresba jemná a nádherná. Doporučuji

drakamena
05.08.2023 5 z 5

Tentokrát musím dát 5 hvězdiček, protože tenhle díl byl skvělý. Holmesův a Aoin výlet do chrámu v horách, případ dědictví po zesnulém spisovateli, vyřešení situace s Aoiným bývalým a její nejlepší kamarádkou... Bylo to opravdu, opravdu moc hezké. A navíc plné zajímavých informací o Kjótu.

knizninadsenec
22.07.2023 5 z 5

Bylo to milé, plné emocí. Velice zajímavý případ. Pomalé sbližování se hlavních postav. Trocha emocí.

Čtení mě tentokrát bavilo více, než u prvního dílu. Případ byl zajímavější, i když ho Holmes měl vyřešený velmi rychle. Aoi se krátce setká s přáteli.

Zajímavý díl, těším se na další.

Sybelle
12.07.2023 4 z 5

Opět pěkné čtení s dávkou historie a kultury. Vedle řešení případu se dozvíte víc o minulosti postav (nejen hlavních hrdinů) a jak se k ní postaví. Nechybí ani trochu vtipu. Druhý díl zdařile pokračuje v příběhu.

Mai Močizuki
japonská