Atomové návyky

Atomové návyky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431187/bmid_atomove-navyky-yA1-431187.png 4 656 120

„Malé změny, velké výsledky“ je motto mezinárodního bestselleru, který se stále drží na vrcholu žebříčků. (Protože funguje.) James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vás naučí dosáhnout cílů pomocí drobných každodenních kroků – jak sám říká, stačí 1% změna každý den. Drobné, „atomární” krůčky mají v dlouhodobém horizontu obrovský vliv na dosažení všeho, co si zamanete změnit.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Atomic habits , 2018

Komentáře 120 Recenze 3

tuommo
tuommo
06.02.2024 4 z 5

Můj návyk přečíst každý rok alespoň 1 soft skill knihu byl tímto splněn. Je vlastně fajn si občas přečíst o věcech, které třeba i (pod)vědomě dělám a uvědomit si je, zhodnotit a třeba i přenastavit... metodika návyků i zbavování se špatných je popsána solidně. Celkově spokojenost jak s knihou, tak i s tím, co jsem si z ní vytáhl a použil.

Pavel666
Pavel666
04.02.2024 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Vše začínám postupně uplatňovat a musím říct že to opravdu funguje, když člověk chce! Stačí vše dělat po částech, protože už jen tím začíná naše postupná změna. Stručně a jasně jsou v knize rozebrány 4 kroky, kterými se řídit a rozhodně je ve všem budu uplatňovat. Velmi přínosná kniha.

Klamm
Klamm
28.01.2024 4 z 5

Je to už nějakých dvacet let, co jsem si přečetl útlou knížečku Metoda kaizen od Roberta Maurera. Ta mě osvítila, v mnoha ohledech pomohla a jako lenochovi dala návod, jak si v životě zajistit vše nezbytné, aniž by to kdovíjak bolelo.
Pokud mám na zahradě hromadu dříví, nemusím jí uklidnit za den a pak dva dny ležet strhanej a hekat. Raději to budu dělat několik dní po částech, v klidu a zbytek dne se pak můžu s dobrým pocitem věnovat i jiným zálibám. Je ale podmínkou (a to zdůrazňuji), že každý den z té hromady dříví alespoň nějaké minimum ,,ukrojím"! Jednoho dne je práce hotová a vy ani nevíte jak. Malými krůčky k velkému cíli, je i principem knihy Atomové návyky. Je to v podstatě metoda Kaizen, ale více rozvinutá, vymazlená, se spoustou tipů a někdy bohužel zbytečně ukecaná...
70%

Terka1975
Terka1975
25.01.2024 3 z 5

Je zde popsáno, co vlastně všichni děláme, ale neuvědomujeme si to. Stojí za přečtění, je to sice náročné ( spíš je člověk pohodlný ) v uvedení do praxe, ale popsaný systém nás může navést na cestu, jak si návyky pěstovat. Rozhodně jsou zde zajímavé tipy, pominu-li, že některé tipy jsou opravdu americké.

Kyri
Kyri
22.01.2024 2 z 5

Pokud Vám sedí vojenská disciplína a nemáte nijak zásadní psychické potíže, určitě to zkuste. Autor vychází z operantního podmiňování krys. Ráda bych řekla, že je to sarkasmus, ale bohužel, není. Jen je dobré vědět, že na některé "zlozvyky" silná vůle prostě nefunguje, a zaměřit se místo na cíl na proces mi přijde sice objevné, ale tak nějak je to cesta spíš zpátky, než dopředu.
Ale věřím, že to někomu v něčem přeci jen může pomoct, proto ty dvě hvězdy.

eva2683
eva2683
02.01.2024 3 z 5

Ako sa zlepšovať malými krokmi a dosiahnuť veľa. Zaujímavá, inšpiratívna kniha, ktorá mi ozaj poskytla par dobrych nápadov, ktore vyskúšam asap ale...
Veľmi ťažko sa mi citala. Nebavila ma, napriek vyššie spomenutému. Vždy na začiatku kapitoly príklad z praxe, resp. skutočný príbeh, to ma nabudilo a potom mi väčšina prišla ako obkec. Tu a tam užitočné veci a zas obkec :)

Pafka643
Pafka643
02.01.2024 4 z 5

James Clear dostál svému jménu. Píše jasně a stručně.

4 krokový model a jednotlivé zákony jsou vysvětleny tak jednoduše, že je pochopí každý. Obdobně je na tom i struktura knihy a jednotlivých kapitol.

Myšlenky knihy lze shrnout na několik A4, ale to bych neviděl jako problém.
U seberozvojové literatury jde přeci jen především o akci a experimentování s představenými technikami. Čtení je zde pouze prvním krokem. Proto přístupnost témat spíše vítám.
Jestli toužíte po čtenářské výzvě, doporučil bych Stručnou historii času nebo knihu Ulysses. Náročnost Atomových návyků tkví především v tom, co čtenář změní po jejich přečtení.

Já si jdu dál válet šunky
Ale co uděláte vy?

Neo1tex
Neo1tex
31.12.2023 2 z 5

Myšlenka knihy je bezesporu dobrá, ale dala by se popsat přibližně na třech stranách A4 i s obrázky bez toho, abyste oproti knize přišli o jedinou podstatnou informaci.

susen9085
susen9085
19.12.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!
Již mám za sebou několik literálních děl o seberozvoji, efektivitě a samozřejmě návycích, ale Atomové návyky jsou nepřekonatelné. Doporučuji opravdu všem, i lidem, kteří jsou již ,,znalí" seberozvoje a ,,dostatečně" efektivní.
Také mi velice pomohlo číst kapitolku denně, aby se mi informace lépe rozležely v hlavě, než kdybych ji celou přečetl za den/ dva.
Určitě nečtu naposledy a jako jednu zmála knih ji nepošlu dál.
Jedním slovem OBOHACUJÍCÍ!

Hoxer
Hoxer
19.10.2023 4 z 5

První polovina knížky suprová, získal jsem mnoho zajímavých tipů, jak se každým dnem zlepšovat. Druhá půlka se mi již četla hůře, přišlo mi, že místy jsou kapitoly psány na sílu. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi osobní rozvoj.

yousips
yousips
16.10.2023 3 z 5

Knížka je velmi zajímavá a je za mě určitě zpestřením knihovny každého čtenáře, který se chce den ode dne zlepšovat :) (kdo ne...)

Spousta nápadů byla zajímavá a vhodně zakomponovatelná do mého života, na druhou stranu mnoho návyků/doporučení, která autor popisoval byla úplně jasná doporučení, o kterých každý ví a nemá cenu se jimi moc zabývat, tím pádem mě pár kapitol trochu nudilo.

doporučení studentům, co mají univerzitní Bookport, je tam kniha zdarma, v rámci učebnicového tarifu od školy :)
(aspoň u nás na UK)

Whobey
Whobey
16.10.2023 5 z 5

Hodně kvalitní kniha. Je plná nápadů, podnětů a ozkoušených způsobů, jak fungovat efektivněji. Líbí se mi plno vychytávek, ale i pochopitelnost doložená různými příklady ze světa byznysu, sportu i běžného života lidí.

Sirina
Sirina
05.09.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla docela dlouho, ale myslím, že je to dobře. Člověk nad ní potom mnohem více přemýšlí a zjistí, že to, co autor popisuje, skutečně funguje. Zatím jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji.

Bookworm175
Bookworm175
24.08.2023 5 z 5

Zatím jedna z nejlepších knih v oblasti sebe-rozvoje.
Názorné příklady toho jak se lze zbavit špatných návyků a osvojit si ty dobré ( z pohledu čtenáře).
Také spousta zajímavých studií a příkladů z praxe.

Terezka_U
Terezka_U
14.08.2023 3 z 5

Co se týká knih z oblasti osobního rozvoje, tak je to jedna z těch lepších, přesto mi po jejím dočtení zůstaly rozporuplné pocity. Kniha se dobře čte, autor uvádí mnoho zajímavých příběhů, a dalo by se zde najít několik pravidel, které mají potenciál pomoci lidem s rozvojem. Mám ale dojem, že pokud by se člověk začal řídit vším, co autor uvádí, zbyde z něj jen robot opakující činnosti bez zjevného důvodu. Chybí mi zde hlubší zamyšlení nad smyslem návyků. Osobně to pro sebe beru jako spíše takovou nabídku toho, co můžu vyzkoušet, než komplexní návod.

blak
blak
13.08.2023 3 z 5

Popravdě docela zklamání. Asi už jsem takových knih přečetl moc, a všechny se opakují. Ale návod "jak začít" obsahuje, třeba to někomu pomůže.

bravefox
bravefox
08.08.2023 2 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila z důvodu, že mi byla nesčetnětkrát propagovaná. Čekala jsem tedy něco opravdu přelomového, ale bohužel se tak nestalo a vše stojí na několika velmi známých a logických pilířích, které jsou nám vštěpovány už od dětsví. Autor k tomu všemu opakuje to samé pořád dokola. Ovšem kniha se i přesto četla vcelku dobře. Je to prostě takový ten průměr s velmi silnou marketingovou kampaní.

Tori.U
Tori.U
13.07.2023 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších self-improvement knih, které jsem zatím četla.
Spíš než stresujícími metodikami se zabývá motivací, která by měla za změnou návyků stát. Samozřejmě, jako každá self-improvement kniha obsahuje spoustu balastu, ale -
Velké plus za mě je, že na konci každé kapitoly jsou v odrážkách shrnuty ty nejdůležitější body, které by si měl čtenář odnést. To velmi zvyšuje čitelnost celé knihy.

Mety15
Mety15
05.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha, přečetl jsem ji během jednoho dne. Kniha ve mně probudila touhu dělat některé věci jinak, do života se určitě hodí.

DK197
DK197
01.07.2023 5 z 5

AUDIOKNIHA: Jak už zde zaznělo, tato kniha je jednoduchý stručný návod, jak co nejsnadněji změnit svůj život. A podle mě to zatím dokonce i funguje. Přestože jsem na začátku čtení měla určité pochyby, teď je rozhodně nemám a ke knize se někdy možná vrátím. Určitě neuděláte chybu, když po knize sáhnete.