tatruszka tatruszka komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přídávám se k mnohým komentářům tady .... právě jsem knižku dočetla a nějak nejde přestat brečet. Hrozně se mi líbil styl, jakým byl příběh vyprávěn, že ho vyprávěla smrt. Některým jejím komentářům jsem se musela opravdu smát, jinak to nešlo. Rozhodně se podívám i na film. Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla.

07.08.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla několikrát, vždy s odstupem několika let a pokaždé jsem knihu pochopila trošku jinak a lépe, pokaždé jsem v ní našla nové kouzlo. Malé děti v ní vidí krásnou pohádku, dospělí v ní vidí smysl lásky a života. Autorovi se povedlo něco neobyčejného.

Okamžik co mění život Okamžik co mění život Jana Frey

Musím říct, že jsem s hlavní hrdinkou doopravdy soucítila, nedokážu si představit, že bych už nikdy neměla vidět. Držela jsem jí palce od začátku do konce a musela jsem tleskat, jak se se situací vypořádala.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Je to krásné dílo, od nesmrtelného autora. To je pravda. Vím, že hlavní postavy představují mladou, vášnivou, první lásku... ale proč hned sebevražda? Je to to nejromantičtější dílo, které asi kdo napsal, zemřít pro svou první lásku :-) Ale život je dlouhý a sebevražda nic nevyřeší. Každopádně, nikdo už takový příběh nikdy nenapíše, bez toho, aby se neopakoval.

Holky z internátu - Příjezd Holky z internátu - Příjezd Enid Blyton

Tyhle knihy jsem milovala a četla pořád dokola :-) Ty situace, které prožívaly, jsem hl. hrdinkám záviděla a hrozně jsem chtěla do nějaké takové školy taky chodit :-)

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je nádherná báseň - a asi i jediná poezie, společně s Kyticí, kterou jsem opravdu přečetla, rozumím jí a ráda se k ní vracím. Krásně popsaná krajina, pocity hlavních postav i děj. Jediné, co bych snad trošičku vytkla, je část s duchy, která mi tam při prvním čtení moc nepasovala a nelíbila se mi, beru však to, že k dílu bezpodmínečně patří a bez oné části už by to nebylo ono.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Nemám jediný důvod tomuto dílu něco vytknout. Patří to mezi českou klasiku.

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizora jsem četla sice už dávno, ale stále si pamatuju, jak jsem se u knihy příjemně bavila. Rozhodně kniha patří mezi jednu z nejlepších knih ruské literatury. Doporučuji přečíst.

06.02.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Tuhle knihu jsem přečetla velice. Příběh byl hezký, žádná přehnaná romantika, líbil se mi i konec, i když to byla až moc velká náhoda, ale proč ne? Ke knize se to hodilo. Dávám palec nahoru.

06.02.2014 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Kniha mě zpočátku vůbec nebavila, ale i přes to nebyl jediný večer, kdy bych ji neotevřela, až jsem se dostala do stadia, kdy jsem čtení věnovala každou volnou chvilku. Nikdy nezapomenu na pocity, které jsem měla, když byly pořádány ty hry nebo křesťany křižovali - pocity hrůzy, že se něco takové opravdu dělo. Velice dobře napsaná kniha, trochu náročná na přemýšlení a soustředění, ale to knize jen dodává na váze. Mohu vřele doporučit i stejnojmenný film, který samozřejmě není tak skvěle propracovaný jako kniha, ale některé pasáže si lépe představíte.

27.12.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha se mi četla opět velice dobře, příběh se mi líbí - není to už téma typické pro první díl, tento díl pro mě spíše přechází do knihy, která se čtivým způsobem zabývá psychikou člověka. Je jasné, že reakce hl. hrdiny jsou značně přemrštěné, což byl ovšem záměr autorky a je to jeho hlavní charakteristický rys, nicméně hl. hrdinka si s tím umí docela dobře poradit, což je fajn. Každopádně, díky čtivému tématu i stylu je tato trilogie jedna z mých oblíbených, ke kterým se budu pro relax a odpočinek ráda vracet.

27.12.2013 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tohle byla moje maturitní otázka - moc mi k srdci nepřirostla :-D. Ovšem příběh zapovězené osobnosti krysaře a lásky Agnes byl pro mě velice emotivní. Myslím si, že kniha rozhodně stojí za přečtení.

09.07.2013 4 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Naprosto dokonalý, smutný příběh malého dítěte. Protože učím ve školce a mám k dětem moc blízko, probrečela jsem půl knihy. Samotný příběh je podle mě napsaný moc dobře, spojení dvou osamělých duší - dětské a zvířecí - mě silně dojal. Rozhodně už si ji nikdy nepřečtu, protože bych musela jít a tu rodinu nejspíš přerazit.

09.07.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jako první jsem viděla film, který se mi líbil tak na půl. Řekla jsem si, že si ze zajímavosti přečtu i knihu, abych mohla porovnat, i když mě téma upírů zrovna moc neláká. Po pár stranách jsem si uvědomila, že jsem do kniho tak začtená, že jsem neměla ani chuť přestat. Ta posledlost Belly Edwardem mi příjde až moc za vlasy přitažená, ale to je tak jediná vada, kterou můžu knize vytknout.

27.06.2013 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Příběh, který popisuje komunistický režim - není to můj šálek čaje.

16.06.2013 3 z 5

Tuto knihu mi doporučil strýc, moc ji chválil. Když jsem ji začala číst, tak jsem si nebyla jistá, co od ní můžu očekávat, ale bála jsem se zbytečně. Příběh byl sice mnohdy psaný "těžce", ale krásně a moudře. Myslím, že se k ní ještě někdy v životě vrátím.

15.04.2013 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Tak z tohohle příběhu jsem byla naprosto unešená, chytl mě natolik, že jsem jej přečetla za jedno odpoledne a určitě to nebylo naposledy. Před rokem jsem byla i na baletní zpracování příběhu a musím říct, že to byla nádhera.

15.04.2013 5 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Pěkný příběh pro mladé dívky

14.04.2013 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Když jsem tento díl četla poprvé, byla jsem zmatená a mnohdy jsem Harryho ani nepochopila, jeho chování ani reakce, které mi přišly přehnané.Harry přišel jako pěkný nafoukanec, byl na všechny pořád naštvaný a všechno chtěl pořád dokazovat sám. Ovšem Brumbálova armáda a Lenka Láskorádová jsou super, ty nemají chybu.

06.04.2013 5 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Zatím jsem přečetla první tři díly, ale prvnímu se nic nevyroná. Kniha mě zaujala vlasteneckými hodnotami národního obrození, hodně jsem se z knihy dozvěděla a protože mi je toto období našich dějin nejbližší, přečetla jsem ji jední dechem. Každopádně ani druhý a třetí díl není špatný, i když už ne tolik zajímnavý. Musím se přiznat, že na poslední dva díly se zatím nechystám, ale v budoucnu bych si je ráda přečetla.

06.04.2013 4 z 5