Holky z internátu - Příjezd

Čtrnáctiletá dvojčata Pat a Isabele O'Sullivanovi mají nastoupit do internátní školy St. Clare, kam je přihlásili rodiče. Rozmazlená dvojčata, která původně chodila do školy Redroofs, jsou velmi vzpurná, ale proti rodičově rozhodnutí nic nezmůžou a musí nastoupit do St. Clare. Nakonec se po velkých konfliktech a slzách se všemi zkamarádí a přestanou být "ty rozmazlené holčičky"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83593/holky-z-internatu-pr-83593.jpg 4.349

Holky z internátu 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twins at St. Clare, 1941

Kniha Holky z internátu - Příjezd

aninaji

Jako malá jsem dvojčata Pat a Isabelu milovala! Vrátit se k nim skoro po 30 letech bylo moc fajn. Pořád je to milé a poutavé čtení.
Jako dospělá vidím, že pointa jednotlivých příběhů je vždy dostatečně poučná a prvoplánová a dvojčata se svými kamarádkami působí trochu jako Rychlé šípy v sukni, ale vůbec mi to nevadilo. A jako malé holce už vůbec ne.

Štěpinambura

Velice poutavá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout, občas mi však děj přijde toršku ohraný.

ZuzanaStrnadová
26.06.2021

Tak krásně napsaná knížka. Četla jsem ji v dětském oddělení před 13 lety, a přesto si pořád pamatuju, jak mě chytila za srdce . Doporučuju všema deseti

PetraaMatouš
04.03.2019

Četla jse ji poprvé ve 12letech a pak znovu v15letech. To bohužel už jako půjčenou z knihovny. Mamka ji někomu půjčila a už se mi samozřejmě nevrátila.

tatafa
07.01.2017

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Kloren
06.09.2016

Od Enid je to snad nejlepší série a to jsem od ní čelka téměř všechny knihy několikrát - prostě zlaté dětství :D
Krásně napsaná kniha v které se objěvují jak úvahy a sarosti tak i žertíky. Vždycky jsem si přála být v takové škole a mít takové kamarádky a učitelky, jenže opravdové internátní školy takové zdřejmně nejsou.

kamila234
30.05.2016

je to moc dobrá knížka mně osobně se moc líbila čtu jí pořád dokola a sylvě se taky moc líbila tami jÍ půjčila.

DK197
11.03.2016

Sérii Holek z internátu jsem milovala. Četla jsem ji dávno a pamatuji si knížky jen matně (proto nehodnotím), ale ten pocit tehdejšího nadšení a večery, kdy jsem ty příběhy hltala, mluví za vše...