Mokrá louka

Mokrá louka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2165/mokra-louka-x4S-2165.jpg 4 510 31

V prázdninovém příběhu najdou čtenářky vše, co patří ke správnému létu. Romantiku, vůni večerních táboráků, letní lásky, vtípky, recese... Dvojčata Tereza a Lucie oslaví společně šestnácté narozeniny ve víru událostí, jejichž středem je kemp Mokrá louka, místo Tereziny prázdninové brigády, i rodný dům, kde za dočasné nepřítomnosti rodičů přebírá vládu trochu potrhlá dvojice - babička a pratetička.... celý text

Nelasp
05.09.2023 3 z 5

Moje první Lanczovka, čtena na prázdninách u známých, jejichž starší dcera Lanczovou četla. Od té doby jsem jich přečetla víc

VendaS20
12.04.2023 5 z 5

Knihu jsem začala číst víceméně z nostalgie ale i když dávno nejsem puberťák znovu jsem si ji užila. Autorka píše skvělým "jednoduchým" stylem, je to super letní oddechovka, kterou si mohou přečíst i dospělí.

Nermal
27.01.2023 4 z 5

Letní prázdninová pohoda, první lásky, naivita mládí a humor, to jsou klasické atributy této autorky. Dají se přečíst velmi rychle a zanechají po sobě nostalgickou vzpomínku.

Feliska764
20.09.2022 3 z 5

Hvězdička navíc za babičku s tetinkou a pana Mrkvičku

Lucissia
10.07.2022 5 z 5

Paradní letní pohodička, u které jsem vůbec nemusela přemýšlet a s lehkou nostalgií zavzpomínala na báječné devadesátky. :-)

Ajrad1981
27.07.2021 4 z 5

Rozhodla jsem se pokračovat v návratu do minulosti a přečíst si i tohle. Pomsta Richardovi baví i teď, na závěr mě trochu zklamala Tereza. A dnešní generace se musí divit, co všechno se dalo vyčíst z občanského průkazu. :-)

Moni.c.a
22.04.2021 5 z 5

Pro mě nejvtipnější ze všech autorčiných knih.
Jako puberťačka jsem to hltala a i teď si to jako odpolední rychlovku dám. Jako dobře, zrovna v téhle není moc prvních sexuálních zážitků, ale legrace na každé stránce to vynahradí.

Caa
14.12.2020 2 z 5

Knihu jsem četla, abych si zavzpomínala na svou pubertu, kdy jsem Lanczovou hltala. Dle očekávání mi po dvaceti letech přišla naivní a předvídatelná. Dále mi neseděla až příliš drzá a neomalená hlavní hrdinka. A co jako měl znamenat ten konec?
Nicméně našla jsem minimálně dvě věci, které mi dala do života a to Kainarovu báseň Jan miluje Lenku a poučku jaké štěstí je, že se každé holce líbí trochu jiní kluci.

nikikostadinova
08.08.2020 3 z 5

ačkoliv kniha řeší naivitu, nezdá se mi úplně nenaivní. Ale to asi patří k tomuto žánru. Vypravěčka mi byla celkem sympatická, jinak postavy nic moc. Babička a Tetinka byly zábavné, pan Mrkvička mě bavil.

Doubravka1975
24.08.2019 5 z 5

Spokojenost.

Aknel26
21.08.2019 1 z 5

Opět jedna prázdninová oddechovka, které dominuje humor, ať už se týká Tereziny babičky a tety, nebo práce v kempu. Příběh samotný je naivní a konec dost nepochopitelný. Patří k těm (nej)slabším.

Amneris
24.07.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den a dost se u ní nasmála. Hlavně "bábiny" a pan Mrkvička byli boží :-)

JancaMia
07.10.2018 4 z 5

Frky pana Mrkvičky a bábinka s tetinkou jsou báječné . Tahle knížka mě jako 15 letou hrozně bavila a dokonce i po letech.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Coby dospívající dívka jsem, ani nevím proč, knihy od Lenky Lanczové nečetla, Dostala jsem se k nim až někdy po třicítce a od té doby si sem tam nějakou přečtu. Tato mě bavila hlavně díky dvěma praštěným babčám a velectěnému panu Mrkvičkovi.

Sarrah
20.09.2017

Tak tuhle jsem měla jako teenager nejraději. Před dvaadvaceti lety jsem ji přečetla asi 3x :D

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Kniha se četla hezky. Akorát si musím vždy kouknout na první vydání, abych poznala, že jsem to četla. Další obálky se jim mimochodem povedly více, ale člověka to mate. ☺

MíšaK.
26.08.2016 2 z 5

Podle mého názoru jedna ze slabších knih. Jasně byla čtivá, ale děj nebyl nijak zajímavý. Když jsem si sama pro sebe děj shrnula, vlastně jsem tam celou dobu popisovala Richarda a láska k Tomovi? Nedá se pořádně nijak rozepsat. Dalo by se to považovat na takovou tu letní oddechovku k bazénu.

Hřibče
22.06.2016 4 z 5

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl. Babička, pratetička a pan Mrkvička jsou opravdu kouzelné postavy a už jen kvůli nim stojí za to si knihu přečíst. Každopádně kniha je opravdu dobrá, čte se jedním dechem a je napínavá. Na rozdíl od jiných "lanczovek", co jsem zatím četla, tak v této je opravdu minimum erotiky, ale ničemu to nevadí. Naopak je to ještě takové krásně nevinné. :) Hlavní hrdinka je fajn a s ničím se nepáře, na druhou stranu je to opravdu mladá holka a zkušenosti teprve sbírá, což je hodně znát hlavně na tom konci. Úplně jsem si při jeho čtení říkala: "A kde je jako pokračování?" :D No, asi není, musíme si konec domyslet, ale i o sbírání zkušeností je život. :)

Ann98
22.06.2016 5 z 5

Typický letní román. Musím říct, že babička, pratetička a pan Mrkvička v knize doslova perlili, i slzy smíchu mi občas tekly. Z toho konce jsem byla akorát rozčarovaná, vůbec nevím, co si o tom mám myslet.

lennyd
28.02.2016 4 z 5

Ideální čtení pro dospívající dívky na dlouhé zimní večery - a i když nejsem dospívající dívka, tak se mi jako ostatní Lanczovky i tato četla docela dobře. Sice mi konec přišel až příliš idylický, ale i takové věci se v životě možná stávají..

Kniha Mokrá louka je v

Přečtených1 227x