tatruszka tatruszka komentáře u knih

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu moc hezky popis hrůzných událostí. Paní Erika se vůbec nepatlala ve svých pocitech, prostě svůj život popsala věcně tak, jak byl. A přitom z něj čiší skromnost a úcta k životu.

03.11.2021 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Knihu jsem si vybrala kvůli tématu ve čtenářské výzvě a opět nelituji. Zajímavé a oddechové řešení případů, příjemné čtení a oddychová klasika.

21.05.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Patrik Hartl nezklamal. Vtipný příběh o vztazích, plný super situaci. Opravdu jsem se bavila.

21.05.2021

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

První kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetla a musím řícrt, že to není tak úplně můj šálek čaje. Tuto postavu mám asi mnohem více ráda v seriálové podobě. To ovšem neznamená, že by kniha nebyla dobrá a nebavila mě :-)

07.03.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě velmi bavila, musím říct, že jsem nejprve četla příběh Veroniky a poté mě ze začátku Jáchymův příliš nenadchnul, což se ovšem po několika stránkách změnilo. Ale změnil se i můj prvotní pohled na Veroniku. Rozhodně zajímavě zpracované čtení.

16.11.2017 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Je to má druhá kniha s Herculem Poirotem a i když jsem knihu přečetla se zájmem, jak to dopadne, není to úplně můj šálek kávy. Samozřejmě styl psaní je výborný, příběh dopadl úplně jinak, než jsem si původně myslela, což bude také nejspíš autorčin záměr :-)

15.05.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Navzdory tomu, že řada lidí knihu nepřijala zrovna valně, jsem se konečně dostala k tomu, abych si ji přečetla. Docela příjemně mě překvapila, příběh byl napínavý a dobře se četl, akorát jsem tušila, kdo to udělal už dříve. Pouze konec byl trochu chabý a moc se mi nelíbil.

16.04.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh mě úplně uchvátil. Je to moje druhá kniha od autora (první bylo Dítě, které v noci našlo slunce), a musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, fantazie se rozjela na plné obrátky a těšila jsem se, jak příběh dopadne :-)

04.04.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takové milé oddechové počtení. Docela mě zaujala propojenost jednotlivých osudů. Možná to tak doopravdy je i ve skutečnosti, že rozhodnutí jednoho ovlivní nějakým způsobem i životy zdánlivě cizích lidí.

09.03.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Téma mě bavilo a zajímalo, líbilo se mi čtení o procházení Tureckem a jeho pohostinnosti :-)

03.02.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Hezky promyšlený příběh, samozřejmě i s detaily od začátku do konce. Jen mě trochu štvalo to zbytečné protahování konce, myslím, že se to mohlo o dost zrychlit.

11.11.2016 4 z 5

Tak tenhle příběh mě naprostro odzbrojil :-D Jeden jediný člověk ovlivní dějiny celého světa, aniž by to vůbec tušil :-D Naprostá bomba!

25.10.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Já prostě nevím, jestli se mi ta kniha líbila nebo ne... Pro mě strašně zvláštní příběh, který jsem tak úplně nepochopila, co a proč se tam vlastně stalo.

29.09.2016 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Příběh se mi líbil i sám o sobě, ani tam tolik sexu nemuselo být. I když, bez něj by byla kniha asi tak poloviční :-) Hodněkrát jsem se opravdu od srdce zasmála.

07.02.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Trošku jsem byla sklamaná takovou smrtí Waalera, čekala jsem, že to bude ve velkém a ne tak náhlé. Jinak jsem byla ale dost napjatá a příběh se mi hodně líbil.

21.04.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná, že se nevyřešil Ellenin případ. Samotný příběh byl podle mě dobrý, zápletka se mi líbila i když mě její rozuzlení zase až tak nepřekvapilo, tím pádem ani nezaujalo. Ale samozřejmě za autorův skvělý styl dávám 4 hvězdy.

07.04.2015 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

První dva díly byly dobré, ale tenhle mě bavil o mnoho víc, hlavně díky střídání dějových linií. Rozhodně budu pokračovat v dalších příbězích Harryho Holea. Velice dobře se četlo, byla jsem doslova pohlcena dějem.

03.03.2015 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Musím dát pět, i když jsem opravdu myslela, že kvůli dost brutálnímu obsahu, knihu ani nedočtu.

26.01.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Docela dost mě naštval konec knihy, byla jsem napnutá k prasknutí a příběh skončil tím nejhorším způsobem - uprostřed napětí. Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem dočetla stránku, chtěla jsem otočit a tam už nic nebylo.

01.11.2014 5 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Já osobně jsem knihu četla na doporučení mojí kolegyně a nelituji toho - jedním dechem za jeden den. Hodně mě zaujala i proto, že jsem v podstatě podobný život prožila - ne jako hrdinka knihy, ale jako její dcera - mám o 11 let mladší sourozence - dvojčata - a mnohokrát jsem si vzpomněla na situace, kdy jsem musela být mamce k ruce. Jedinou výjimkou je můj o 2 roky mladší bratr :D A také jsem učitelka ve školce :D takže pro mě rozhodně palec nahoru.

26.10.2014 5 z 5