Královský rubín

Soubor šesti povídek vyšel ve Velké Británii v roce 1960 jako tradiční každoroční vánoční Christie pod stromek. Pět případů v něm řeší slavný Hercule Poirot, šestý pak neméně úspěšná slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250167/big_kralovsky-rubin-M04-250167.jpg 4.4166

Hercule Poirot

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Knižní klub

The Adventure of the Christmas Pudding, 1960

Kniha Královský rubín

alibaba72

Královský rubín je soubor šesti povídek a řeknu Vám, že Agatha dokáže i na malém prostoru vytvořit skvělý příběh plný napětí. Super čtení.

RADOST

Detektivní klasika pro chvíle odpočinku.

tatruszka

Knihu jsem si vybrala kvůli tématu ve čtenářské výzvě a opět nelituji. Zajímavé a oddechové řešení případů, příjemné čtení a oddychová klasika.

VeruMalfoy

Přemýšlela jsem, co si přečíst v tento vánoční čas a do ruky se mi dostala tahle sbírka. Všechny detektivní příběhy s vánoční atmosférou se mi moc líbily. Začínám si Christie a její styl vyprávění opravdu zamilovávat. Občas jsem se i zasmála.

Ivan F
14.11.2020

S poviedkovými zbierkami je ten problém, že sú väčšinou kvalitatívne nevyvážené. Štyri poviedky z tejto zbierky som čítal už predtým a ohodnotil som ich v rámci detektívneho žánru a rozsahu poviedky na plný počet. Zvyšné dve mi potvrdili kvalitu a môžem smelo vyhlásiť, že táto zbierka šiestich poviedok (päť z Herculom a jedna z Jane Marple) je výborná. Veľmi príjemné čítanie, takto na jeseň s horúcim čajom a sušienkami celkom fajn starosvetská zábava.

olejnice
09.08.2020

Povidky jsou fajn, ale kniha je kniha ????

dia.riedl
19.11.2019

Záhada španělské truhly a Outsider byly vynikající. Slečna Marplová v poslední povídce mě moc nezaujala. Poirot je prostě klasa!

whiolet
29.09.2019

Její knížky jsou prostě klasika! Ačkoliv je moje nálada teď momentálně někde jinde a občas jsem se přistihla,že mě příběh nudí,knížka jako celek je fajn.